Šta je novo?

Шта радите са електронским отпадом...

Učlanjen(a)
05.12.2004
Poruke
895
Poena
320
Је л директ у канту? Или постоји неко ко се бави рециклажом? Или је поставити ово друго питање у Србији глупо? :).
 
Pa u Srbiji to funkcionise malo cudno....naime ja znam da Bozic i Sinovi rade reciklazu elektronskog otpada ali problem je u tome sto moras da platis izlazak inspektora za zastitu zivotne sredine a izlazak je ista cena bilo da unistavas 1kg otpada ili 1 tonu + sto moras da platis njihovoj firmi par evrica po kg otpada iako oni ponovo to naplate kad recikliraju. Po meni bi bilo logicno da dodju i dzabe ti pokupe otpad daju papir da si bezbedno resio elektronski otpad a sta ce oni posle s njim da rade sta te briga.
 
Pakujem u kese i stavljam pored kontejnera. Neke od stvari su jos uvek upotrebljive i ako meni ne trebaju ne znaci da trbea da ih izrazbijam i izlomim - nekome ko na zalost nije u mogucnosti da priusti bolje ce biti od koristi. Ono st one radi uvek moze da bude dobar rezervni deo.
 
Prodajem otpadima a zarađeni novac ulažem u fondove Ministarstva za evropske integracije.
 
Ма треба да се решим разбуцаног мобилног и можда неког старог ЦРТ монитора. Ал да им плаћам... неће да може.
 
pravac kontejner, šta drugo?
 
Ма треба да се решим разбуцаног мобилног и можда неког старог ЦРТ монитора. Ал да им плаћам... неће да може.

Nazalost, ovo se namece kao jedino rentabilno resenje, gledaj ipak da ostavis pored kontejnera da neko lakse pokupi upravo zbog aluminiuma i bakra koji skupljaju pa prodaju otpadima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mene fascinira koliko brzo takve stvari nestanu kada ih ostaviš pored kontejnera.
Ja sam svoj stari neispravan CRT ostavio pored kontejnera i otišao u prodavnicu. Posle manje od 10 minuta kada sam se vraćao kući nije ga više bilo...
Magija :D
 
Pakujem u kese i stavljam pored kontejnera. Neke od stvari su jos uvek upotrebljive i ako meni ne trebaju ne znaci da trbea da ih izrazbijam i izlomim - nekome ko na zalost nije u mogucnosti da priusti bolje ce biti od koristi. Ono st one radi uvek moze da bude dobar rezervni deo.

A jel stavljaš oznaku radi/ne radi :D, ili je jedna kesa za upotrebljivo,a druga za neupotrebljivo:d
 
To ostavljam sakupljacu da proba sam :)
 
Mene fascinira koliko brzo takve stvari nestanu kada ih ostaviš pored kontejnera.

Da, prosto neverovatno, "kontejner patrole" su redovnije od japanskih vozova :)
Kada god sam stavio nesto pored kontejnera, bila to obicna daska, tehnicki uredja ili izhabana komp. stolica, sve je uvek nestalo u roku od 10 minuta MAX
 
Poznajem jednog izuzetno neobičnog čoveka,
poznaje more oblasti i često ima tačne odgovore na raznorazna pitanja iz oblasti hemije, fizike, elektronike ...
Svašta nešto zna i voli da konstruiše, popravlja, čačka, ma skroz je neobičan.

Ponekad ga sretnem pa se dogovorimo da navrati, ja mu pripremim paket a on sav srećan. Samo da vidite taj sjaj u očima.
 
Poznajem jednog izuzetno neobičnog čoveka,
poznaje more oblasti i često ima tačne odgovore na raznorazna pitanja iz oblasti hemije, fizike, elektronike ...
Svašta nešto zna i voli da konstruiše, popravlja, čačka, ma skroz je neobičan.

Ponekad ga sretnem pa se dogovorimo da navrati, ja mu pripremim paket a on sav srećan. Samo da vidite taj sjaj u očima.

My Precioussss?
:p:)
 
Ja sve ubacim u kesu(e) i iznesem svake prve subote u mesecu do kontejnera. Cuo sam da tad odnose kabasto smece, pa sam ja taj datum odredio i za elektronsko smece :)
 
PC centar se zatvorio pre par dana, bar ovde u Subotici!
 
Iskreno neam pojma ... .. JA to na terasi ostavim .. Pa ne znam sta radi sa tim posle onaj u kuci ko je zaduzen za djubre :D
 
^^Pa ne bi me cudilo da se skroz ugase koliko su duzni na sve strane.
 
PC centar je zatvorio sve maloprodaje osim jedne, baš sam ih pre dva dana zvao i prilično neljubazna radnica mi je rekla tako.
 
I sad sve sto vi uredno bacite, ja i slicni meni treba da pregledavamo na buvljaku, jel radi ili ne?Oci da mi ispadnu od pregleda!:) Lepo to da se ispise flomasterom ili da se dobro zadere srafcigerom! Vama ne oduzima mnogo vremena ali meni moze mnogo da znaci ! :test:
 
Posto su uveli dodatni porez, ja predlaem da se sav krs koji imamo salje ministru Dulicu na kucnu adresu :D
 
moze
zna neko adresu?
 
Nema ga u adresaru.
 
Pizdica mala, nas metnuo tamo a sebe nije. Mozda se prizetio.... ili jos zivi kod roditelja:d
 
Kucista monitore i ostalo kabasto ostavljam pored konta. Ali sam 56k modem bacio kroz prozor :)
 
Kucista monitore i ostalo kabasto ostavljam pored konta. Ali sam 56k modem bacio kroz prozor :)


nadam se da je ovo sala,i da zaista ne bacas djubre kroz prozor...


inace daleko zaostajemo za zapadom po ovome (nazalost to nije jedina stvar gde kaskamo,))
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne bacam, ali je modem odleteo. Inace sta sve ljudi bacaju....par puta sam ulazio u fizicke obracune s nekim rednecima kojima je ok da u kontejner bace mrtvog psa, da novogodislju jelku bace sa terase.....uzas
 
Pre nekoliko godina sam isao kolima sa drugarom u blokove. I trazeci parking, naleteo sam na jedno mesto slobodno, medjutim drugar je rekao da tu nikako ne parkiram jer se cesto desava da komsije sa terasa/prozora bacaju smece i gadjaju to mesto (posto je kontis bio odmah pored) :D
 
Nazad
Vrh Dno