Šta je novo?

[jedini] thread o klima-uredjajima [2010/11/12/13]

Sve to vec postoji, nema potrebe za budzenjem. Pumpica sa plovkom za ukljucivanje kosta 50ak evra.
 
Planiram da uzmem neku klimu do 20K bez ugradnje ima ih dosta ali nekako sam skeptican da to radi kako treba :)
Koliko sam skontao sve je to isto samo je drugacija nalepnica i razlikuje se gas koji koriste.
Dajte neki konkretan savet za klimu, ta i ta je ok a da se uklopim u 20K ako je moguce.
 
Intereduje me ima li ko iskustva sa Panasonic CU/CS PW12GKE?
Kosta 30k,pise da je "A" energetska klasa...
Po podacima za potrosnju,bi trebalo da bude,ali me interesuje koliko je bolja od ostalih 12-ica,sto se tice kvaliteta,pouzdanosti...Mislim na modele od 15k,pa navise.
pozz
 
Baš ću da zvrcnem ovih dana par prodavnica i pitam za tu pumpu za odvod kondenza. Bitno mi je da to može nekako da se reši jer će i spoljna jedinica i odvod morati da idu iznad unutrašnje. To jest, tako bi mi najviše odgovaralo.
 
ala se ova tema rasplamsava , kako su sve jače vrooćine .... :) :) :)

A montaza moze istog dana al za 150 eu :d

Rešenja za odvod vode postoje fabrička.
A ovi sto komentarisu kako je nesto skupo neka naprave i ponude trzistu jeftinije i bolje resenje.
Eto.
 
Ima li klima od 9000 BTU(moze i 12k) a da joj je spoljna jedinica uza od 57cm po mogucjstvu 50cm(dubina i visina nisu bitne)? Hteo bih da stavim klimu u terasu a nemam ni jedan zid dovoljno shirok :(
 
Intereduje me ima li ko iskustva sa Panasonic CU/CS PW12GKE?
Kosta 30k,pise da je "A" energetska klasa...
Po podacima za potrosnju,bi trebalo da bude,ali me interesuje koliko je bolja od ostalih 12-ica,sto se tice kvaliteta,pouzdanosti...Mislim na modele od 15k,pa navise.
pozz

Ja sam pisao u prošlogodišnjem tredu o tom Panasonicu. Ukratko: fino hladi, tihe su i unutrašnja i spoljašnja jedinica, elegantno izgleda, materijali koji su korišćeni za izradu su dobrog kvaliteta dostojne imena Panasonic, koliko se sećam nije bilo reklamacija...

Jedini problem bi mogao predstavljati loše dizajniran usmerivač gde klima izduvava hladan vazduh, koji se za razliku od skoro svih klima otvara od dole prema gore, pa praktično bilo koji položaj usmerivača da odabereš klima izduvava hladan vazduh direktno u onog ko boravi ispod ili ispred nje. Dakle, jako ju je teško dobro postaviti u manjim prostorijama; iznad ili nasuprot radnog stola ili troseda prilično smeta. Za velike prostorije, je OK uređaj više srednje klase.
 
Ima li klima od 9000 BTU(moze i 12k) a da joj je spoljna jedinica uza od 57cm po mogucjstvu 50cm(dubina i visina nisu bitne)? Hteo bih da stavim klimu u terasu a nemam ni jedan zid dovoljno shirok :(

Mislim da nema trenutno. Noviji model Galanz-a i slični modeli (NEO...) imaju uže spoljašnje jedinice, ali i su oni širi od 60cm.

Ali nemoj da Te to brine, postoji mogućnost da se spoljašnja jedinica postavi i na uže delove od raspona nosača. Potrebna su 2 profila npr. 20x30mm dužine 600mm koji se pričvrste horizontalno na zid ili stub i na njih se šrafovima sa maticom pričvršćuju klasični nosači. Nadam se da si na to mislio, ako si mislio da će Ti klima zaklanjati deo prozora tu nema baš puno pomoći.

P.S. Usput, onaj PS2 još uvek lepo šljaka. :)
 
Dnevna soba i kuhinja su spojeni (nema vrata samo sa strana po pola metra zid). Ukupno ima oko 40kvm. Da li je dovoljna 12-a da hladi ili mora jaca?
 
Po mom misljenju za tvoj prostor je dvanaestica vise nego dovoljna.

Kod mene jedna dvanaestica, postavljena u predsoblju, rashladjuje predsoblje i tri sobe ukupne povrsine 67 kvadrata, i tako vec osam godina. Obrati paznju da sam napisao "rashladjuje" jer temperaturu nikad ne spustam ispod 24-25 stepeni.
 
Poslednja izmena:
Intereduje me ima li ko iskustva sa Panasonic CU/CS PW12GKE?
Kosta 30k,pise da je "A" energetska klasa...
Po podacima za potrosnju,bi trebalo da bude,ali me interesuje koliko je bolja od ostalih 12-ica,sto se tice kvaliteta,pouzdanosti...Mislim na modele od 15k,pa navise.
pozz
Ja sam se nameracuo na tu klimu ali ne po toj ceni :D
Pre ovih vrucina je bila oko 22k a sad je po toj ceni nema nigde :(
Navodno klima spada u visu srednju klasu ako ti to nesto znaci.
 
Klimasi forumasi :)
Imam jedno pitanje, danas upalih klimu da me rashladi i lepo podesim da spusti na nekih 22 C
kad ono hladi do 29 i onda odjednom kao da se resetuje, pojavi se na displey-ju nesto "E6" tj kao da se "zaglupi" i naravno ni stepen nize ne moze da spusti... I tako samo drzi na toj temperaturi.
Inace je klima od prosle sezone, ali nije servisirana znam da to nije za pohvalu ali ako ima neko resenje...
Gledao sam spoljnu jedinicu i normalno radi, bar koliko se meni cini, ne ledi ne bruji...
 
kod buraza na spratu, mislim da nema nacina da se ugradi spoljna jedinica, bar ne na meni logican nacin, tako da sam uzeo da razmisljam o pingvinu.
On je na krovu fakticki, tako da odzak i ventilacija, 2 cevi ukupno, idu kod njega i odmah iznad se zavrsavaju. Taj odzak na spratu gde nam treba klima nema otvor, pa bi verovatno morali da ga busimo... da li bi to bilo ok za pingvina i na kojoj visini busiti otvor?
 
Ja sam se nameracuo na tu klimu ali ne po toj ceni :D
Pre ovih vrucina je bila oko 22k a sad je po toj ceni nema nigde :(
Navodno klima spada u visu srednju klasu ako ti to nesto znaci.
Juce mi je stigla pomenuta klima iz tehnomanije(za 31k). U petak mi montiraju pa cu da bacim neke utiske.
 
Jel zna neko koje su cene ugradnje klima ove godine? Ja neleteh na troje njih koji naplacaju 50e + 7-15e po metru cevi. Znaci platim klimu 200e i ugradnju 100, malo je mnogo zar ne?
 
Poslednja izmena:
sta bi ti ocekivao u sred sezone?
 
Fer tržište i konkurenciju, ne monopol, jadni uvoz i sticanje extra profita preko leđa radnika.
 
Cene klima padaju u eurima, cene ugranje rastu :) E to je KRIZA :)
 
Keva i cale kupili u tehnomaniji 3 kom nekih fox 12-ca. Cena ugradnje ovlascenog servisa je 6500 dinara ali posto su sve tri na istom mestu onda je 6000. Napomenuli su da je to cena sa do 3 metra cevi.
 
Jel zna neko koje su cene ugradnje klima ove godine? Ja neleteh na troje njih koji naplacaju 50e + 7-15e po metru cevi. Znaci platim klimu 200e i ugradnju 100, malo je mnogo zar ne?


Ove godine ne znam cenu ali ovih dana je skupo. 50 eu plus materijal je ok cena.
Bice zahladjenje za neki dan pa ce biti jeftinije. Ili sacekaj Decembar, tada je najbolja cena.
 
@*P*A*B*L*O*:

Imao sam prilike da vidim prenosnu klimu 12-icu, kod koje je crevo ubačeno u dimnjak, koja ne može da rashladi sobicu od 12-13 kvadratnih metara (to što je sobica u potkrovlju je otežavajuća okolnost, ali ima i olakšavajuća, jer je dimnjak sigurno prohodan tih 3-4 metra).
to je greška u rezonovanju, što je dimnjak duži bolje će vući (zbog razlike u pritisku, zato su i "izmišljeni" dimnjaci), u ovom slučaju on je očigledno bio pre kratak

Znam ja to vrlo dobro, ali koliko ovde čujem, to se masovno radi bez ikakvih posledica. Ako već drugi to rade, zašto bih se ja pravio pametan? Nisam ovde čuo još nijedan konkretan argument protiv bušenja stuba.
šta da se napiše, a da se ne bude prost, pa da li bi zbog kurijeg oka na pr, sebi odsekao nogu, nebi naravno, pa nemoj ni zgradi da sečeš noge zbog hlađenja, pronađi drugo rešenje, uvek postoji drugo rešenje.
Izuzetno opasno, problem se ne vidi dok je zgrada mlada, ali nakon 20-tak i više godina, kada građevina nađe svoje mesto u zemlji i otvore se pukotine..., i to sve važi ukoliko nema vandrednih sutuacija (zemljtres, poplava, požar)
Treba mi preporuka za neki osveživač, da prijatno miriše, dugo traje i naravno što jeftinije :), ne znam ni koliko to može da bude ni gde ima ni kako izgleda... Da li se pravi baš za klime ili je nešto univerzalno? Zato najbolje mi recite gde tačno da idem (Zrenjanin/Novi Sad), jer sam na selu a kad budem išao u grad nemam vremena da lutam jer imam još sto stvari za obaviti.:wave:
od osveživača ti ne preporučujem ni jedan hemijski, otidi u apoteku kupi esencijalno ulje po izboru, nakapaj ceo sadržaj 10ml na gustu višeslojnu prirodnu tkaninu, imaćeš prirodan miris.
 
Poslednja izmena:
Bit, hvala za info o osvežavanju. Nisam još ništa kupio, nisam bio do grada. Uzeo sam samo aseptan u lokalnoj apoteci pa nema više vonjavog mirisa ali ipak je lepše kad malo miriše. Ne znam šta je to esencijalno ulje :), ali pitaću u apoteci ako ima toga ovde i uzeti za probu ako je jeftino.
U selu po radnjama od osveživača ima samo neka mala pakovanjca a i to nije za klime već ono što radi na struju ili se stisne prstom... To je i bilo moje pitanje, ti sunđerčići u filterima od klima su namenjeni za šta... tj da li ima nešto baš za klime, neko litarsko pakovanje :). Mada mi je i ono malecko za auto trajalo sezonu.
Samo još jedno pitanje, ovo za tkaninu, misliš da izvadim onaj sunđerčić pa umetnem to svoje?
 
šta da se napiše, a da se ne bude prost, pa da li bi zbog kurijeg oka na pr, sebi odsekao nogu, nebi naravno, pa nemoj ni zgradi da sečeš noge zbog hlađenja, pronađi drugo rešenje, uvek postoji drugo rešenje.
Izuzetno opasno, problem se ne vidi dok je zgrada mlada, ali nakon 20-tak i više godina, kada građevina nađe svoje mesto u zemlji i otvore se pukotine..., i to sve važi ukoliko nema vandrednih sutuacija (zemljtres, poplava, požar)

Što mene napadaš? Ja sam postavljao pitanja u cilju svoje i tuđe edukacije. Nisam niti jednom rekao da ću probušiti betonski stub, već me je interesovalo mišljenje drugih pošto se to očigledno masovno radi. Neki su se i sami javili ovde. Što ne kritikuješ njih?
 
Kritikuje te jer ti još nisi zgrešio a zvučao si kao da ćeš zbog nesavesnosti svesno da napraviš glupost...
 
Nazad
Vrh Dno