Šta je novo?

[jedini] thread o klima-uredjajima [2010/11/12/13]

Fidel

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2006
Poruke
870
Poena
330
Potreban mi je dobar majstor za popravku klima uredjaja, clan foruma naravno. Uredjaj je Fujitsu inverter ASY13PSA / AOY13PNA, malo stariji, kupljen 2000. godine.
Klima krene normalno da radi 5-10 min, stane i pocnu da se pale i gase crvena i zelena (timer) lampica. Ovo je prvi problem, dosad sve je bilo besprekorno.

Hvala svima koji se jave.

Nastavak iz teme: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=186757
 
Poslednja izmena od urednika:
Potreban mi je dobar majstor za popravku klima uredjaja, clan foruma naravno. Uredjaj je Fujitsu inverter ASY13PSA / AOY13PNA, malo stariji, kupljen 2000. godine.
Klima krene normalno da radi 5-10 min, stane i pocnu da se pale i gase crvena i zelena (timer) lampica. Ovo je prvi problem, dosad sve je bilo besprekorno.

Hvala svima koji se jave.

jesi resio problem
 
Caletu mom su ponudili neku 'klimu':
Spoljna jedinica koja moze da "gura" cetiri unutrasnje, oko 2KW trosi, greje do -25C, LG je u pitanju, sa 3 unutrasnje jedinice za 1200 eur???
Takodje mu nude standardne LG za ~300eur po kompletu.

Meni se nesto cini da je to mnogo.
Njemu se sa tehnicke strane to cini ok jer malo trosi struje.

Molim za neki savet hitno jer on sutra treba sa njima da se cuje i da plati ukoliko se odluci.

Stvarno ne znam nista o klimama pa se izvinjavam ako sam nalupetao nesto, ali mi je on tako preneo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mnogo je to para,kolko se ogradjuju-bezobrazluk.
I jos jedna stvar,mislim da LG. ne pravi klime,proveri na njihovom sajt-u.(nisam siguran).
 
Radi LG klimu, ali ne mogu da pronadjem ni jednu tih karakteristika, sve te velike multisistemske trose preko 10KW spoljne jedinice, a unutrasnje su oko 2KW.

Ima li ko iskustva sa LG klimama ili ako zna cenu da mi prokomentarise?
Hvala
 
Ta sto gura 3 unutrasnje a trosi 2kW,to ne postoji....mora bar 6 kW ako su unutrasnje 12.000btu.
a 300evra za "normalnu"je jaka cena,osim ako nisu jace od 12.000btu ili ako u cenu nije uracunata montaza
Pomoglo bi ako bi dao oznake modela,mogao bih ti reci tacnije kakve su realne cene

poz.
 
Ta sto gura 3 unutrasnje a trosi 2kW,to ne postoji....mora bar 6 kW ako su unutrasnje 12.000btu.
a 300evra za "normalnu"je jaka cena,osim ako nisu jace od 12.000btu ili ako u cenu nije uracunata montaza
Pomoglo bi ako bi dao oznake modela,mogao bih ti reci tacnije kakve su realne cene

poz.
Malo si preterao u racunici. 12.000Btu je oko 3.5 KW. Uz COP oko 3.2-3.5 jedna unutrasnja potrosi nesto preko 1KW struje. Za 3 unutrasnje 3.4 KW.
Dodaj u racunicu "zlicu marketinga" gde COP mere pri temp. kondenzacije 35C i isparenja na +7.2C, COP ispadne oko 4 (sto je u prakticnoj eksploataciji nemoguce postici osim ako se hladis u aprilu) a ukupna potrosnja struje ispadne 2.5KW.
 
Kakva je ova klima Vivax klima ACP 09CH25AEL? Potrebna je za 25m2. 13900din kosta.
 
Poslednja izmena:
Potreban mi je dobar majstor za popravku klima uredjaja, clan foruma naravno. Uredjaj je Fujitsu inverter ASY13PSA / AOY13PNA, malo stariji, kupljen 2000. godine.
Klima krene normalno da radi 5-10 min, stane i pocnu da se pale i gase crvena i zelena (timer) lampica. Ovo je prvi problem, dosad sve je bilo besprekorno.

Hvala svima koji se jave.

Imam isti problem. Dali neko možda zna u čemu je problem???? Hvala!
 
jel se ovde razgovara samo o kvarovima/opravkama ili moze i oko kupovine,cena itd?

mene konkretno interesuje da mi preporucite neku klimu velicine desetka.

treba da hladi sobu 4x4.

ne treba mi ni najskuplji,a ni najeftiniji model koji ce se cesto kvariti,vec nesto onako sasvim ok kvaliteta.

nasao sam neku za 10k dinara,ali ne znam ni koji je model ni kakva je,pa me zanima jel ima i jos jeftinije od toga,a da valja ili nesto za isto tih 10k,a da je boljeg kvaliteta,neka proverena stvar?

ako nema ni za 10k,onda moze i do 12,13k.
 
Juce sam video SAMSUNG klimu u tempu (za vikend pada 10% popust).
U pitanju je ova klima: http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-klima-aq-12uganeur.html
Cena je 16999,00 din sa popustom 15299,00 din.
Meni se cini da je to dzabe, ima li ko iskustva ili neko misljenje da podeli, planiram veceras da je kupim ako mislite da je ok.

Takodje ima li ko da se bavi ovde ugradnjom ili da mi da hint koga da pozovem i za koju cenu.
 
Poslednja izmena:
Ipak sam kupio Panasonic klimu CU UW12GKE za 21K u Metrou. Isti model je u tehnomaniji recimo 27K. Samo je ostalo da ih nazovem da je montiraju pa cu preneti utiske :)
 
Nisi pogresio sto si izbegao taj sams :)
Zar Metro ima svoje montere?
 
Jel zna neko nekog montera koji je spreman da se malo potrudi oko montaže? Neću da mi se creva od klime vuku po fasadi.
Imam dve opcije, jedna da se montira merdevinama sa spoljne strane bez dodatnih radova u stanu, i druga da se montira kroz prozor ali bi trebalo štemovati armirani betonski zid u dužini 1-1,5m.
 
Koja je trenutno dobra kupovina 12-tice u Beogradu?
 
Ipak sam kupio Panasonic klimu CU UW12GKE za 21K u Metrou. Isti model je u tehnomaniji recimo 27K. Samo je ostalo da ih nazovem da je montiraju pa cu preneti utiske :)

Koliko si platio montažu (pretpostavljam da je montirao ovlašćeni servis)?
 
Svi servisi su ovlasceni . Nema vise neovlascenih servisa.
Pera trgovac prodaje klime i ovlascuje i salje vam ovlascene majstore jer i tu ima zaradu 10 eu po montazi :D
 
Kolko kosta dopuna freona u BG-u od strane majstora?
 
Hitno mi treba savet šta da kupim do 22000 dinara. Crkao Neo star 7 godina.
Hvala
 
Da li si uopste gledao sta se nudi za te pare ili da mi jurimo pa da ti javimo ?

Izdvoj par modela pa ponovo pitaj ali malo preciznije pa da ti pomognemo.

Kazu da je LG popustio sa cenom valjda u Metrou, treba da proveris.

Sta je bilo sa Neom ? Ne moze da se opravi ?
 
Valja , sve je to manje vise isto i sa cenom i kvalitetom u tom rangu cena.
 
Hvala majstore
 
A cevi iznutra? :D

Nego, nesto gledam. Nema slika sklopljene jedinice. Jel ta klima proradila posle ovog ciscenja? :)
 
e ovaj AXEL je car za sace :D

PS nadam se da si imao i pumpicu :D ili si drzao u rastvoru?
 
Nazad
Vrh Dno