Šta je novo?

Dobre stereo slusalice od 40-100€?

DARK SIDE

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2005
Poruke
5,703
Poena
470
IMATE LI NEKU PREPORUKU?Moje Panasonic rp-ht370 sam polomio pa moram da kupim neke slusalice, koje imaju solidan zvuk tj.koristio bi ih za Hi-FI.Bitna mi je duzina kabla takodje.
Nisam u toku kad je ovo parce tehnike u pitanju a ne bih da pucam pare ne neki shit.
Unapred hvala na odgovorima.:)
 
Ako mozes da se napregnes za jos 35e, imas za 135e Sennheiser HD555. Prave audiofilske slusalice. Pored njih, za te pare ima i neki dobar Koss, Grado, AKG,... Najbolje je da poslusas tih nekoliko boljih modela, ali je to tesko, jer prodavci su uglavnom neprijateljski raspolozeni za probe tog tipa.
 
SteelSeries postoji čini mi se tek 10ak godina i primarno proizvodi gejmerse rekvizite. Čovek reče da hoće HiFi sluške, a ne gejmerske, tako da bi svakako trebalo da ide na nekog proizvođača koji ima dugu tradiciju proizvodnje HiFi slušalice, a nikk je dao odličan predlog.
 
Poslednja izmena:
Za te pare, AKG K240MKII dobijaš uz njih dva kabla i dva earpad-a (skaj i velur) Već do 150€ je izbor dosta veći i teško je odlučiti koje su bolje od kojih i o tome možemo da pričamo na 10 strana.
Sve ispod toga ili je očajan zvuk ili te bole uši posle pola sata(AKG K99/77) ili izgledaju ofucano posle godinu dana kao HD555.
Ako ti ne smetaju sluške koje će biti pomalo izlizane posle godinu -dve, onda pored AKG 240, dobre su Sennheiser HD555(100€ u Player-u i nevrede ni 1€ više od toga), HD485, HD448. dobre su i Grado Sr80, mislim da sam ih video u megastore-u, preko puta Arene za malo preko 9000 din.
Sve pomenute slušalice su otvorenog tipa, što je ako ti netreba izolacija, bolje.
 
Poslednja izmena:
Dobra stvar je što u 4audio može da se proba sennheiser više modela, pa nije loše da odeš i čuješ lično. :)

4Audio je bezobrazno skup, za cenu sennheiser HD555, možeš preko oglasa da kupiš AKG K601/701 koje se čuju u rangu HD600 koje koštaju 300€ u 4Audiu. U Player-u su 99€ to je ok cena ali AKG K240mkII su bolje.
 
Ok.Poslusacu coveka za AKG K 240 MK II.Samo jos da nadjem gde su najpovoljnije....
Hvala na odgovorima.Nisam strucan bas kad su sluske u pitanju, iako imam dobar hi-fi sa dobrom optickom konekcijom itd...Pa ne bi bilo lose da kupim nesto ozbiljno,obzirom da svakog dana po 2-3 sada imam sluske na glavi.
 
Poslednja izmena:
4Audio je bezobrazno skup, za cenu sennheiser HD555, možeš preko oglasa da kupiš AKG K601/701 koje se čuju u rangu HD600 koje koštaju 300€ u 4Audiu. U Player-u su 99€ to je ok cena ali AKG K240mkII su bolje.

Ma ok, nisam ni mislio da nužno treba tamo da kupi, ali pre nekih mesec dana kad sam bio tamo (radnja kod hale pionir), video sam da ima sigurno 7-8 modela sennheiser sluški koje mogu da se poslušaju. Kad već daje 100 i kusur evra, nije loše poslušati lično više toga, jer jedno je ono što se piše na netu, a drugo je kakav zvuk kome odgovara.
 
Ako se odluči za sennheiser, onda ok, ali ako iz 4Audia ode u Korato da čuje Grado zaboraviće kako ove prve zvuče. Poredjenje je moguće samo na jednom mestu i na istom izvoru zvuka (razlike mogu biti drastične) i sa istom muzikom. Ako ti negde i daju da čuješ iz kutije, nove (meni daju) ne vredi mnogo jer sluškama treba usviravanje 100-200 sati.
Sa obzirom da mu treba za hi-fi slušanje, treba mu ne previše obojen zvuk, dobar tonal balance i (kontradiktorno) ipak pomalo pojačani i lepo definisani niski, (to svi vole), tu kod niskih HD555 i nisu baš za preporuku.
Sennheiser je vrhunska firma koja je napravila par najskupljih slušalica na svetu ali po ovim cenama u 4Audio, imaju bolje alternative.
 
na sajt AKG su u ponudi trenutno:
K 701
K 601
K 530
K 518 DJ
K 518 LE
K 516 TV
K 514
K 512
@taner...hvala;) za PM.
K601.....mmmmmmmmmmmm..:p:p:D:,,:
Odlucio sam da skupim novac i definitino puknem preko 100 eu....:D
Buni me sto na AKG sajtu nema k702 modela...

Mogu sebe da zamislim kada pustim zvuk na npr. 601.Bicu nesto kao ovaj sa 701 sluskama:banana::d:d
 

Prilozi

  • AKG_K701_Me.jpg
    AKG_K701_Me.jpg
    80 KB · Pregleda: 97
Poslednja izmena:
sennheiser-hd-800.jpg



sennheiser hd800
 
Haha dark kakav si ti bog..jos tehniks mkII i mozes u dj-eve komotno ;)

Ej druze...Pa gde si ti..Nema ko' evra...:D
Moja stara prica..krenemod jeftinogi zavrsima sa malo skupljim...:)
Inace imm nov audio video risiver Yamaha rxv 559(135w po kanalu 7.1) i odradjuje posao extra za HI-Fi u sobnim varijantama a veruj da moze i zurke da vozi samo tako...:D Imam 8 zvucnih kutija(sa odvojenim bas vuferom) i to pomera zeludac.;) Yamaha je prepuna optickih konekcija i zadnji panel je extra....Sasvim dovoljno za mene....;)
 

Prilozi

  • RXV559back.jpg
    RXV559back.jpg
    89.6 KB · Pregleda: 122
STIGLE K702

Slusalice stigle.:) Testirao sam ih bez ekvilajzera pa evo.....
Srednji tonovi previse naglaseni,visoki odlicni,basovi traze ekvilajzer.Sve u svemu nisu lose ali daleko su od odlicnih.Za moje potrebe su OK.:)
komparacija:moje stare Panasonic rp-ht370 od 80-ak eu su tek 20% posto slabije tj. AKG su za toliko,otprilike, jasnije u tonovima.Obzriom da sam dao 160eu za nove k702,mislim da ne vrede ni 1 eu vise.One cene u prodavnicama za k702 su katastrofa i treba ih izbegavati u sirokom luku.Prijatne su na glavi i lepo nalezu.Materijal je prijatan na jastucicima.Kvalitet spoljaske izrade je vrlo dobar.
Toliko o prvom utisku.Za toliko dugujem ljudima ovde i hvala svima na savetima.Nisam se pokajao,toliko mogu da kazem.;)
Ps.prijatnije su za POP muziku a manje za Hard rock i distorziju jer tu srednji tonovi moraju da se priguse,obzirom da su prenaglaseni i na vecoj glasnoci se desavaju izoblicenja.
 

Prilozi

  • 23022010062.jpg
    23022010062.jpg
    225.9 KB · Pregleda: 138
Poslednja izmena:
Poranio si sa ocenama, čekaj malo da se usviraju, o b a v e z n o bar 100 sati, pa se javi. I netreba da ih odvaljuješ do daske nerazradjene.
Inače preporučio sam ti pre K601 od 120€, što je tek neverovatno dobra cena a razlike u modelima su jako male, čak kažu da imaju bolje basove .
 
Poranio si sa ocenama, čekaj malo da se usviraju, o b a v e z n o bar 100 sati, pa se javi. I netreba da ih odvaljuješ do daske nerazradjene.
Inače preporučio sam ti pre K601 od 120€, što je tek neverovatno dobra cena a razlike u modelima su jako male, čak kažu da imaju bolje basove .

:D Ne mogu one da izdrze vise od 70% izlazne snage mog pojacala pa nisu ni blizu daske.;)
Nisam ih inace otpanjivao ali sam ih skapirao odmah.Imam jos par sluski drugih proizvodjaca ovde pa sam se malopre igrao i poredio.Svake su razlicite u zvuku.Osobine ovih sam naveo.:)
Si' kupio tvoje sluske?
 
Nazad
Vrh Dno