»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 192 PrvaPrva ... 4567891011121858108 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 2868

Tema: Osvetljenje sobe?

Member Avatar korisnika kovle
        Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        928
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Q6600 2.4Ghz
        • MoBo: Asus P5K-E Wi-Fi/AP
        • RAM: 2x1Gb Kingston 1066Mhz + 2x2GB Kingston
        • VGA: Asus EN8800GT TOP 512MB
        • MON: Samsung SyncMaster 740N
        • HDD: WD 500GB + Samsung Spinpoint F1 1TB
        • OPT: Pioneer 212d
        • Case: Thermaltake Soprano VE7000BNS,Thermaltake Toughpower 550W
        • SND: Logitech Z2300
        • LAP: Asus N550JV
        • TV: Samsung TV LE32A656
        • INET: Kablovska
      3. @GloryHunter
        Da mozda ne znas gde mogu na nadjemo ove stedljive sijalice ali za GU10 grlo, sad su halogenke od 50w, ali greju ko lude, ponekad moram da gasim grejanje a jos na lusteru ima 6 grla, pa trosi 300W, a ne daje uopste dovoljno svetla, jos mi je u sobi od 12 kvadrata, nekako previse usmereno, pa reko da smanjim malo potrosnju. Naisao sam na neku koja trosi 9W a daje 45W u merkuru Edi-light, pise pozadi austrija, dva komada su 1200 din, vredi li to cemu ?
        Wir leben autos

Member Avatar korisnika marko_n
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Skupo je to. Recimo sa onog linka što si postavio, one CFL sijalice sa GU10 grlom daju nešto preko 200 lumena, što je 5 puta manje svetla od jedne spiralne od 20-23W.

Za tvoju sobu bi ti te dve CFL od 9W bilo malo, a dve CFL spiralne GE, Vito One, ili neke druge za 300-350din po komadu bi ti završile posao u pola cene.
        Menjao marko_n : 22.02.2010. u 00:50

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        235
      6. Moja mašina
        • CPU: i7 2.2GHz quad core 2720QM Sandy Bridge
        • RAM: 8GB 1333MHz DDR3
        • VGA: ATI HD6750M 1GB
        • HDD: 750GB
        • OPT: Slot In Superdrive 8X
        • Case: Apple Unibody Aluminium
        • LAP: Apple MacBook Pro 17" 2011
        • Ostalo: Apple iPhone 4
      7. Citat Citiram korisnika: kovle Pogledaj poruku
        @GloryHunter
        Da mozda ne znas gde mogu na nadjemo ove stedljive sijalice ali za GU10 grlo, sad su halogenke od 50w, ali greju ko lude, ponekad moram da gasim grejanje a jos na lusteru ima 6 grla, pa trosi 300W, a ne daje uopste dovoljno svetla, jos mi je u sobi od 12 kvadrata, nekako previse usmereno, pa reko da smanjim malo potrosnju. Naisao sam na neku koja trosi 9W a daje 45W u merkuru Edi-light, pise pozadi austrija, dva komada su 1200 din, vredi li to cemu ?
        Ja sa tim GU10 grlom i nisam u najboljim odnosima Zadnji put kad sam drugarici menjao sijalicu za stonu lampu totalno sam unistio staru sijalicu klestima i srafcigerom ne bi li je iscackao iz tog grla. Cak mi je i krv pustila. Od tada rekoh sebi ovakve halogenke nece meni u kucu. A o grlu da ne govorim Sestri kad je izgoreo luster od tih go\/ana morao sam da menjam provodnike i stavljam normalna E27 grla...postovao sam sliku ovde negde i sada stoje 3 stedljive sijalice. Ja da sam na tvom mestu, bacio sih se u potragu za nekim lusterom/plafonjerom u koju lepo mogu da legnu stedljive sijalice spiralne/stapicaste E27/E14 grlo i da lepo izgleda i lepo radi. Ili bar da zamenim ta GU10 grla ako ikako moze. Jer iskreno nisam vidjao takve sijalice kod nas. Video sam samo neke malecke za 500+din neki dan u prodavnici rasvete u Valjevu...ali kontakti su neki ubodni..kao za halogenke u stonim lampama, samo malo siri i duzi. Ne zapamtih oznaku. Ali isto tako daju oko 200 ili manje lumena...a za te pare bre ko gospodin covek 23W philips tornado i 1000-1200 lumena pa da vidis svetlo!

Inace sad sam u razmisljanjima da pojurim i uzmem neke plafonjere za ove stedljive koje bi postavio na 3 mesta u hodniku u kuci....jer sam skinuo poklopce sa starih gde su obicne sijalice crkavale ko dobar dan. I sada samo na metalnoj osnovi vise spiralne sijalice. Kad se setim dok su visile zarulje od 150W cale mi rekao, nemoj sine ruzno je - vidi kako vise ko volovsko mu*o
        Menjao GloryHunter : 22.02.2010. u 12:09

Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        928
      9. Moja mašina
      10. Pa i meni bre malo to lumena a i skupe, a ne znam gde mi je bila pamet, pa sam uzeo luster sa GU10, lepo mi svetlelo , ali vec su dve crknule na istom grlu, platio sam luster bio oko 6.000 din. Videcu nekako da li mogu da se promene grla, jedino ce biti ruzno da toliko vire one sijalice, one sa GU10 stedljive mi ne bi toliko virile, ali malo lumena, *mjau**mjau**mjau*, slikacu pa cu da postujem posle slike ovde
        Wir leben autos

Member
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        1.250
      12. Moja mašina
        • CPU: celeron g530
        • MoBo: Asus P8H61
        • RAM: 8gb
        • VGA: 6950 2gb
        • MON: lcd
        • HDD: 1tb
        • OPT: dvdrw
        • Case: chief+cm 700w
      13. upravo sam probao GE 20w WW...i ekstra je..jacina svetla mi je cak i previse,pre toga je na tom mestu bila "obicna" od 75w...i ova GE daje solidno jacu svetlost..a subjektivno mi se cini i "prijatniju" za oko.... cena 359 u maxiju "obnovimo srbiju,pomozimo misku"

Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        928
      15. Moja mašina
      16. Evo mog lustercica

Sad ne znam da li bi moglo da se tu uglavi E14 grlo i onda spiralne stedljive ?
        Wir leben autos

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        Imam sličnu lampu, isto je sa 6 takvih grla. Pošto je stajala van upotrebe jedno duže vreme, odlučio sam da je iskoristim, i ubacio sam 4 keramička E27 grla. Preostala dva grla sam "amputirao" jer mi je nepotrebno 6 spiralnih sijalica. Nakon što sam obišao prodavnice, sve što mi je iole odgovaralo od plafonjera je 2+ hiljade dinara, pa sam odlučio da rasturim ovu lampu za halogene koja ionako skuplja prašinu.

Keramičko grlo malo viri iz tog metalnog dela, estetski i nije nešto, ali to sam, iskren da budem, primećivao prvih sat vremena, sad samo primećujem mnogo bolje osvetljenje u sobi, a za tih par estetskih detalja ne marim. Nije tu stvar samo do uštede, nego sam želeo da iskoristim lampu koju već imam, a koja je očigledo čist zajeb od kupivine bila svojevremeno.
        Menjao marko_n : 24.02.2010. u 11:21

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        235
      19. Moja mašina
      20. Upravo sam malo pogledao ponudu na netu na Farnell sajtu...mrka kapa za GU10 grlo i CFL sijalice u kombinaciji. Ima samo 9 komada ali su i one usmerene i plafon snage 11W. NE svidjaju mi se. Nego ti prijatelju vidi ako mozes da nekom prodas ovaj luster ili da das nekom ko bi ga koristio sa halogenkama, a sebi kupi neki obican sa E27 grlima ne bi trebao da bude preskup - samo da lepo budu usmerene sijalice da lepo pokriju sobu. Da menjas grla...ne bih ti preporucio. Prvo ne znam jel moze da se to lako uradi, drugo - E14 grla racunaj da ces platiti bar po 100din komad, trece - sijalice za E14 grla su slabije. Jeftinije je da zamenis luster.

A vidim da imas po plafonu i ugradjene halogenke ko u galeriji slika Pretpostavljam da to em greje, em srce struju ko ludo?

Moja je preporuka da ako neko bude isao u neku prodavnicu rasvete i lustera da ovde postuje lokaciju i utiske sa cenama/izgledom/ponudom iste da bi ostali lako mogli da se snadju da odu na dobro mesto. Fotografija pozeljna Naravno ako vas puste u prodavnici da slikate . Meni je iskreno muka od prodavnica tipa: imamo prelepe uvozne italijanske/francuske lustere cene preko 8k dinara, a u stvari parce metala i stakla koje ne moze da izdrzi vise od 60W, a sijalica pitaj boga kakve. Ja licno preferiram proste i elegantne lustere/nosace sijalica sa klasicnim grlima po mogucnosti domace proizvodnje, mada se ni na kineze ne zalim ako nisu skrtarili sa kvalitetom grla i debljinom provodnika. I na prvom mestu razumne cene. Isto tako gledam i da li su delovi na lusteru lako zamenjivi od strane krajnjeg korisnika, da je to robusno i ako hocu da mogu da mu zamenim sve provodnike i grla ko covek ako se ukaze potreba za tim. A ne, tanka zica koja ide kroz celu tanku konsrukciju i na jednom mestu plastika koja pukne/istopi se pa se slikaj. Ko na ovoj halogenoj lampi za sestru sto sam popravljao......gde li sam samo bio kad su joj to kupovali.....

Sa zapada nam pricaju stedite struju, redukujte emisiju CO2, a ovamo nam uvaljuju lustere i plafonjere koje su sve samo ne stedljive sto se tice cene. Kad sam bio na sajmu tehnike/elektroenergetske efikasnosti ima cudo jedno od ponude plafonjera i lustera domacih proizvodjaca i za CFL i za neonske cevi. Nisu svi iz BG, ali ljudi rade i konkurentni su gomili uvoznika koji samo hoce da preprodajom zarade i uguse domacu proizvodnju.
        Menjao GloryHunter : 24.02.2010. u 11:02

Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.300
        @kvole
        U prethodnom postu sam greškom napisao E14, u pitanju su E27 grla. Operacija je relativno lako izvodljiva, potrebno je da znaš da povežeš dve žice. Grla sam imao, nisam ih kupovao, tako da me ovo nije baš ništa koštalo.

Na slikama možeš videti kako je to kod mene ispalo. Neko će reći da je ružno, ali ja lično, kao što rekoh, to ne primećujem.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	lampa01.jpg‎ 
Views:	269 
Size:	93,9 KB 
ID:	58022   Click image for larger version. 

Name:	lampa02.jpg‎ 
Views:	245 
Size:	96,0 KB 
ID:	58023  

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        235
      23. Moja mašina
      24. Ma gde ruzno, extra je !!!
        Eto super ako moze da se zameni sa E27 grlima - druze zaboravi moj savet za zamenu lustera i uradi kao marko. Covek u startu treba da raskrsti hoce li nesto lepo i da skilji u polumraku ili hoce li dobro svetlo i da malo zaboravi na dizajn

Na forumu od
        Mar 2008
        Poruka
        928
      26. Moja mašina
      27. Da imam 10 halogenih od 20W, ali je povezano na dimer, tako da mogu da podesim jacinu koliku ocu, nije galerija slika nego je ispod plakar sa policama i nekim zezancijama, pa da to osvetljava (skoro sam renovirao sobu) Probacu jedno grlo da zamenim pa da vidim oce li to nekako ici. A sto ne bi mogla i E14 grla, koja su kraca E27 ili E14 ?
        Wir leben autos

Banned Avatar korisnika Shang Tsung
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        1.880
      29. Moja mašina
        • CPU: AMD X2 550 Phenom II @ 3.5GHz, cooled by Scythe Ninja 2
        • MoBo: Gigabyte 770T-UD3P
        • RAM: 2x2GB Exceleram EP3001A DDR3 1333MHz@1600MHz
        • VGA: MSI Radeon 5850 Twin Frozr II
        • MON: Samsung SyncMaster 2233SN
        • HDD: Patriot TorqX TRB 64GB + 2xSamsung F3 500GB + Samsung F2 1.5TB
        • OPT: Pioneer 111D
        • Case: Nzxt Lexa S (windowed) Powered by Corsair CX400
        • SND: Creative Audigy 4 + Logitech Z-2300 + Sennheiser HD515
        • Ostalo: Logitech K200 + Logitech G400 + Razer Goliathus Omega Speed, Canon LBP2900
      30. ^^^Hehe, Vito One all the way

Inace, ako se razmisljate o lokaciji (radnji) gde bi mogli da pazarite nesto vezano za iluminaciju ambijenta u kome provodite vreme, ja bih preporucio firmu EuroLife . Inace, radnja im se nalazi na Karaburmi, Visnjicka 74.

Ja planiram tamo da uzmem neku plafonjericu sa dva E27 grla i da metnem jednu WW i jednu DL od po 20w. Bice dosta za sobu od 5 m2
        Menjao Shang Tsung : 24.02.2010. u 13:02

Member Avatar korisnika Levčanin
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        579
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 2600
        • MoBo: MSI B450 Gaming Plus
        • RAM: Kingston 8+8Gb 3000MHz DDR4 HyperX Predator
        • VGA: Asus Rx570 4Gb
        • MON: Samsung SyncMaster 2233BW(Digital)
        • HDD: WD 5000 AAKS + WD 10EALX
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-216D
        • Case: THERMALTAKE Soprano RS101 VG7000BWS
        • SND: Genius SW-G2.1 1250
        • Ostalo: Samsung SSD 860 Evo 250Gb , LC Power 6650 GP3 ver2.3
      33. odlicna tema ... pohvalio bi sve vas koji ste dali utiske iz prve ruke kao i lepe fotke. ipak zeleo bi jedan meni jako bitan odgovor...
        za rad uz LCD TN panel sta je bolje? :
        da osveljenje pada na LCD sa plafona (klasicna varijanta tkz luster) ili da se koristi neka lampa koja ce bacati svetlost sa nizeg nivoa reklo bi se odozdole tj u ravni sa ekranom.(ima da se kupe razne varijante,a npr da stoji pored ili neposredno ispred monitora) Ovo pitam bez obzira na vrstu sijalica (i obicne i stedljive) jer me u posl vreme jako boli glava kad duze vreme ostanem uz comp,i mislim da sa osvetljenjem u sobi moram nesto da preduzmem ...pokusam barem. i koja je preporucljiva udaljenost jednog takvog izvora svetlost od LCD zapravo kako bi se pruzila optimalna osvetljenost i predupredila reflexija?da me ne boli glava vise

Member Avatar korisnika Levčanin
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        579
      35. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 2600
        • MoBo: MSI B450 Gaming Plus
        • RAM: Kingston 8+8Gb 3000MHz DDR4 HyperX Predator
        • VGA: Asus Rx570 4Gb
        • MON: Samsung SyncMaster 2233BW(Digital)
        • HDD: WD 5000 AAKS + WD 10EALX
        • OPT: PIONEER DVD-RW DVR-216D
        • Case: THERMALTAKE Soprano RS101 VG7000BWS
        • SND: Genius SW-G2.1 1250
        • Ostalo: Samsung SSD 860 Evo 250Gb , LC Power 6650 GP3 ver2.3
      36. Kovle tebi bi nesto ovako trebalo ako se ne varam ?
        http://en.wikipedia.org/wiki/Fileimmable_CFL.jpg
        Menjao Levčanin : 11.03.2010. u 02:02

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        9
      38. Moja mašina
        • CPU: E6300
        • MoBo: Gigabyte DQ-6
        • RAM: 3gb ddr2 geil
        • VGA: 2x msi7600GT