»RSS Benchmark sajt

Strana 182 od 189 PrvaPrva ... 82132172178179180181182183184185186 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 2.716 do 2.730 od ukupno 2835

Tema: Osvetljenje sobe?

Member Avatar korisnika joca29
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        250
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD A8-6500 FM2
        • MoBo: GigaByte F2A88XM-D3H (FM2+)
        • RAM: 8 GB
        • VGA: HD 8570D
        • MON: BENQ 24"
        • HDD: 1TB Seagate ST1000DM003
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: LC Power 916BII Gridder, Black; Raidmax RX-535AP Modular 80PLUS, 535W
        • SND: integrisana
        • TV: Hisense H49N5700
        • INET: Kablovska
      3. Tražiš napismeno da ti ne uvažavaju garanciju, tj. saobraznost, a onda inspekcija, pa sud.

Jedini problem može predstavljati to što ste firma i da onda garancija (saobraznost) važi godinu dana, zbog načina korišćenja proizvoda. Bar je tako kad je u pitanju štampač.

Treba pogledati šta piše u garanciji za proizvod. Npr. za veš mašinu piše da garancija od 5 godina važi za kućnu upotrebu, a ne za vešernicu i sl.

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.925
      5. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      6. Citat Citiram korisnika: optical Pogledaj poruku
        Da, citao sam temu unazad pre pitanja i nasao sam da se prica u par zadnjih strana o led trakama i GU 10. Procitao i tvoj post gde kazes da je kvalitet cfl opao mnogo u poredjenju kad si ih ti uzeo.

Video i ovaj tvoj post https://forum.benchmark.rs/showthrea...=1#post5064511, ali sam video i ovaj mrletov https://forum.benchmark.rs/showthrea...=1#post5669069, zbog toga sam i pitao.
        Ako si pratio temu unazad, verovatno si naleteo na post da se te raznobrandne sijalice, rade masovno po Kineskim garaža/hala/hangar fabrikama, od serije do serije kod raznih OEM dobavljača, i da je kvalitet šareno raznolik i pre svega, nedosledan.

90% tih Tumax, Lumax, Vitone i ko zna kojih sve brandova, sijalice "proizvode" na ovakav način. Kupe u Kini ovakve lot-ove, onda ih sklapaju u Vijetnamu/Indiji/Kini/Poljskoj. Obrati pažnju da na ovaj način, komad može da košta <0.12$.

Kutije jednom štampaju kod YoungSing printing Co, drugi put kod AliKingXiong print solution, a treći put kod JanPrint Slovačka...

Dakle, te no-name, mogu biti jako dobre, mogu biti osrednje, mogu biti dno dna, razlikuju se od serije do serije, od kontejnera u kojem stignu do kontejnera u kojem stignu. Jedna kupljena danas, može (ali ne mora) biti potpuno drugačija od neke kupljene isto danas, u istoj kutiji, ali u drugoj radnji, iz drugog lot-a... Da ne pričamo koliko se razlikuju "iste" kupljene u razmaku od 2-3 godine.
        Menjao NShappy : 06.01.2019. u 12:40

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.925
      8. Moja mašina
      9. Još jedan post o garancijama na LED.

Ne volim trgovce, ali mi je potpuno jasno da će se sistem garancija na LED sijalice urušiti, ako ne počne neko zapisivanje serijskih brojeva (koji btw, na sijalicama ne postoje).

Npr. prve Philips LED sam kupio pre 3-4 godine. Poslednju pre mesec dana na akciji na NIS pumpi. Sijalice su na pažljiv pogled, identične.

I sada mi crkne ona stara 5 godina, kupljena npr. u Metrou, ja je odnesem na NIS gde sam identičnu kupio pre 3-4 nedelje i tražim zamenu?!? Da, moraće da mi je zamenu.

U sadašnjem stanu, imam 40 komada GU10, 8 komada E27, 4 kom E14, i 8 metara raznih LED traka. Kod deda i baba, bar 30-ak raznih LED-ovki što E27 što E14. Svi računi su u jednoj kutiji, ali nemam pojma koja je kada i gde kupljena. Prva koja crkne, otvorim kutiju, i nađem najnoviji račun za taj tip sijalice. I idem da menjam.

Već sada, majstor koji se bavi instalacijama (ugradio hiljade drajvera i LED traka), kada neka crkne, ode kupi istu takvu i ljudima zameni pokvarenu. Posle 10-ak dana, onu staru crknutu nosi u radnju gde je kupio novu, i reklamira da je crkla ta nova. Zamenu mu.

Buahaha! Garancije funkcionišu... Ovakav sistem dugoročno neće biti održiv, i ne treba da bude. I ćao.

Da sam trgovac, npr, lupao bih na svaku sijalicu pečat sa logom firme i datumom prodaje. Ili tako nešto.
        Menjao NShappy : 06.01.2019. u 12:55

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        615
        Citat Citiram korisnika: Gadjan Pogledaj poruku
        Evo ja ću ti reći za lumax iz prve ruke pošto ih u firmi kupujemo poslednje dve godine i ima ih trocifren broj. Većinom 9w 6500k i 3000k. I ima par desetina 7w 3000k u spoljnjoj rasveti po fenjerima.
        Ove bele 6500k crkavaju, jedno 20ak je crklo. Od žutih nije crkla niti jedna jedina. Pričam za one u plavim kutijama. Ove novije još jeftinije, eco u zelenim pakovanjima su još sveže i ne znam kako će se pokazati, cenim da su to refurbished/popravljane sijalice.

E sad, dođoh na ovu temu baš zato što me zanima nešto. Kolika je zaista garancija na led sijalice koju imamo po zakonu? Da li je dve godine? I šta znači onaj natpis na kutiji "3 god. garancije"?
        Jednom sam samo menjao nekoliko sijalica u metrou, dali su druge uz kopiju računa, kutije nisu bile neophodne, samo poželjne, ali ko to čuva, pogotovo ko kupuje stotine.
        Sada kad se nakupila druga tura crknutih 6500k, prvo nisu hteli da menjaju tražili su originalni račun (koji je kod knjigovođe i dobijemo ga tek na kraju godine). Nakon toga odbili su da zamenu sijalice i uz priloženi originalni gotovinski i fiskalni račun star godinu dana. Ne znam uz koje obrazloženje jer nisam ja išao.

Da li tu ima posla za inspekciju, da se ostvare potrošačka prava (iz principa)? Ja razumem da oni idu metodom ako prođe prođe, uvaljuju škart sa računicom da se neće ljudi cimati i čuvati račune i kutije. Ali presudan razlog zbog kojeg su prodali toliki broj sijalica je garancija, što je po meni obmana kupaca.

Hvala na odgovoru. I hteo sam da uzmem ove zute tj. toplo belu boju, upravo da bih zamenio trenutne zarulje. Jedino mi se ne svidja sto je manje mesto u pitanju, pa ima samo ww radnja, a kod njih ne zelim da kupujem, tako da moram poruciti iz gigatrona ili da cekam dok odem do metroa.

Citat Citiram korisnika: NShappy Pogledaj poruku
        Ako si pratio temu unazad, verovatno si naleteo na post da se te raznobrandne sijalice, rade masovno po Kineskim garaža/hala/hangar fabrikama, od serije do serije kod raznih OEM dobavljača, i da je kvalitet šareno raznolik i pre svega, nedosledan.

90% tih Tumax, Lumax, Vitone i ko zna kojih sve brandova, sijalice "proizvode" na ovakav način. Kupe u Kini ovakve lot-ove, onda ih sklapaju u Vijetnamu/Indiji/Kini/Poljskoj. Obrati pažnju da na ovaj način, komad može da košta <0.12$.

Kutije jednom štampaju kod YoungSing printing Co, drugi put kod AliKingXiong print solution, a treći put kod JanPrint Slovačka...

Dakle, te no-name, mogu biti jako dobre, mogu biti osrednje, mogu biti dno dna, razlikuju se od serije do serije, od kontejnera u kojem stignu do kontejnera u kojem stignu. Jedna kupljena danas, može (ali ne mora) biti potpuno drugačija od neke kupljene isto danas, u istoj kutiji, ali u drugoj radnji, iz drugog lot-a... Da ne pričamo koliko se razlikuju "iste" kupljene u razmaku od 2-3 godine.

Hvala i tebi na odgovoru. Da, video sam to i da ti preporucujes Philips i Osram, ali upravo garancija koju spominjes mi deluje ok da kod roditelja stavim Lumax. Sve i da sijalica izdrzi godinu dana, opet je super. Majka ionako cesto menja ove obicne, koje kostaju oko 50din, a sigurno ih promeni 4 za godinu dana, koliko kosta jedna Lumax. Plus usteda u racunu za struju.

Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        2.925
      12. Moja mašina
      13. Citat Citiram korisnika: optical Pogledaj poruku
        Hvala i tebi na odgovoru. Da, video sam to i da ti preporucujes Philips i Osram, ali upravo garancija koju spominjes mi deluje ok da kod roditelja stavim Lumax. Sve i da sijalica izdrzi godinu dana, opet je super. Majka ionako cesto menja ove obicne, koje kostaju oko 50din, a sigurno ih promeni 4 za godinu dana, koliko kosta jedna Lumax. Plus usteda u racunu za struju.
        Ono što ja jako vidim, i što primećujem, i što mi smeta kod Lumax/Tumax/Vitax i sličnih, jeste neuporedivo bolje svetlo Philips-a, Osram-a, GE ili čak i Ikea. Njihov CRI jeste zaista ono što piše. Možda sam ja supersenzitivan na kvalitet svetla, možda sam to naučio da primetim kroz fotografisanje ali te njajnave realno, mogu da trpim jedino u špajzu, hodniku, terasi... Kome to ne smeta, slobodno može da ide i na nešto jeftinije. I one se znatno razlikuju. Neki Navigator iz poznate radnje rasvete u NS su ružno žute (deklarisane na 2700K), a opet neki Vitone deklarisan isto na 2700, svetli daleko belje, ali i dalje sa CRI koji nije ni 65. Po tom kriterijumu, svi ti neki, nisu ni blizu Philips/Osram/GE/Ikea...

BTW, Philips se može nahvatati na akcijama po cenama neznatno većim od Kineza. Ne može po ceni najjeftinijih kineza na akcijama, ono, 3kom za 415din, ali već za malo više, može. Problem je što akcija nema baš onda kada nam neka sijalica treba.

BTW2, za boravak ljudi, preporučeni CRI je >80. CRI <70 je valjda i zabranjen za boravak ljudi. Može se koristiti za prolazne prostorije.
        Neko regulatorno telo u Kalforniji, pokušava da istera da sva LED rasveta mora imati CRI >90 (kod nas takve gotovo da ne postoje, osim nekih model Osrama). Tamo sada lobisti ratuju oko toga da li da se propiše CRI >90, ili da ostane >80. Verovatno će >90 niti propisano za stalni boravak ljudi, a >80 za prolazne i nebitne prostore (liftovi, hodnici, plakari, magacini, stepeništa...)
        Dakle, komplikovna je to priča.
        Menjao NShappy : 06.01.2019. u 15:08

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        589
        Takodje da se nadovezem na post iznad, probao sam neke no name krsh led sijalice od toga glava boli iako su deklarisane na 2700K. Trenutno imam ova dva razlicita modela po nekoliko komada od svakog. Mogu reci da sam odusevljen ovim drugim modelom koji imitira klasicne sijalice. Svetlo je ravnomerno rasporedjeno i svetle za sve pare a cena je manja od 2e po komadu.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	osram-led-star-classic-p-40-e14-6-watt-clear-warm-white--os-4052899911963_2.jpg‎ 
Views:	124 
Size:	30,4 KB 
ID:	263551   Click image for larger version. 

Name:	930955_0d.jpg‎ 
Views:	129 
Size:	178,1 KB 
ID:	263552  
        Menjao f1k1 : 06.01.2019. u 18:06

Member
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        5.351
        Gde su te druge manje od 2e po komadu?

Member
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.498
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel i3-2120
        • MoBo: Gigabyte Z68M-D2H
        • VGA: GeForce GTX 750Ti
        • MON: Asus MX239
        • HDD: SSD 128Gb + 3TB
        • SND: SB Live!
        • TV: LG 47LA660s & Vu+ DUO DVB-S2
      18. Ove gornje imam u snazi 75W već tri godine. Odlične su!

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        589
        Citat Citiram korisnika: peja Pogledaj poruku
        Gde su te druge manje od 2e po komadu?
        http://ledrasveta.net/

Ako krsim pravila foruma izbrisite link.

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        615
        Citat Citiram korisnika: f1k1 Pogledaj poruku
        Takodje da se nadovezem na post iznad, probao sam neke no name krsh led sijalice od toga glava boli iako su deklarisane na 2700K. Trenutno imam ova dva razlicita modela po nekoliko komada od svakog. Mogu reci da sam odusevljen ovim drugim modelom koji imitira klasicne sijalice. Svetlo je ravnomerno rasporedjeno i svetle za sve pare a cena je manja od 2e po komadu.
        Mogao bih uzeti ove, ali pretpostavljam da ti koristis vise ovih u jednoj prostoriji? U kupatilu npr. je samo jedno grlo, pa mi deluje da ove nece biti dovoljnog osvetljenja.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        589
        ^
        Da, da vise njih po 3,4 u jednoj sobi. Inace postoji philips-ov model koji menja sijalice od 100W ali mu je cena malo diskutabilna.

Member
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        1.233
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 7700k, LC-CC-120
        • MoBo: Asus Prime Z270-A
        • RAM: G.Skill Trident Z 3000 MHz
        • VGA: XFX RX 480 RS 4GB
        • MON: ASUS VW223S
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB, Samsung F3 1TB
        • Case: MS Industrial Black Widow, Antec HCG520
        • LAP: Dell INspirion 15 3521 i5, 4GB, 128 GB SSD
        • TV: SAMSUNG LE32B551
        • Ostalo: Iphone 6s Logitech k360, A4Tech Bloody R7A, V7M
      24. Jedino je problem kod tih sa vlaknima što nemaju adekvatno hlađenje.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Ultimo
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        1.674
      26. Moja mašina
        • CPU: i5 2450M
        • MoBo: Intel
        • RAM: 8GB DDR3
        • VGA: GT630M
        • MON: LG222ws
        • HDD: 750GB
        • OPT: Lite-on DWDRW SATA lightScribe
        • Case: no name/thermalMaster 420w
        • SND: 7.1/Blueberry SW-M50 5.1
        • LAP: Acer 5755G
        • INET: DSL
        • Ostalo: Samsung Galaxy Nexus
      27. Preporuka za panele za dnevnu sobu? Koliko uopste staviti na 27m2, pored panela bice i skrivena led traka.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Astmario
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        592
      29. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2600 + LC Power CC-120
        • MoBo: MSI B450m Mortar
        • RAM: 2x8Gb Corsair Vengance LPX 3000
        • VGA: 1060 6Gb Gaming-X
        • MON: Dell U2412Mb
        • HDD: Samsung 850 Pro 256Gb + 850 Evo 512Gb
        • Case: Corsair CS750M + BitFenix Phenom M
        • SND: Sound Blaster Z, Jazz J9940, Senheiser HD415
        • LAP: Nexus 7
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G402
      30. Sijalce sa LED vlaknima (filament) su daleko bolje, skoro sam uzeo jednu Philips E27 od 75W za kuhinju i preporodio se udnosu na klasican Philips LED od 75W, svetlo manje bije u oci, gornji delovi prostorije su bolje osvetljeni i generalno prostorija je ravnomernije osvetljena. Kao sto je pomenuto, radnji vek je kraci, vise se greju te nikako nisu za zatvorene lustere i slicno.

Member Avatar korisnika joca29
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        250
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD A8-6500 FM2
        • MoBo: GigaByte F2A88XM-D3H (FM2+)
        • RAM: 8 GB
        • VGA: HD 8570D
        • MON: BENQ 24"
        • HDD: 1TB Seagate ST1000DM003
        • OPT: Samsung SH-224DB
        • Case: LC Power 916BII Gridder, Black; Raidmax RX-535AP Modular 80PLUS, 535W
        • SND: integrisana
        • TV: Hisense H49N5700
      33. Pojavile se neke nove Philips LED sijalice u Metrou. Nisam našao ništa o njima. Dok ne odem za vikend, zna li neko nešto o njima? Evo slike:
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Philips.jpg‎ 
Views:	192 
Size:	167,0 KB 
ID:	264160  

Strana 182 od 189 PrvaPrva ... 82132172178179180181182183184185186 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •