»RSS Benchmark sajt

Strana 213 od 213 PrvaPrva ... 113163203209210211212213
      Prikazani rezultati od 3.181 do 3.187 od ukupno 3187

Tema: Osvetljenje sobe?

Member Avatar korisnika Lappy
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.312
        Ima ih mnogo, evo na primer

https://www.aliexpress.com/item/3302...archweb201603_

šinska rasveta se na eng zove 'track light', pa onda search 'magnetic track light'

Nego dosta to para ispadne kada se sve skupi što treba, čak i te no name kinekse varijante pa bih pre uzeo nešto lokalno i neki brand name pa da ima šanse da preživi firma. Onaj prvi link što sam stavio u mobilart prodavnici je V-Tac proizvođač, a evo i pdf ovde zakačen sa cenovnikom, proizvođač ynd lux - nikad' čuo, za V-Tac sam kao bar čuo. Inače su VP cene, više je u maloprodaji.

..

Napajanje je odvojeno to nije problem, ako misliš na trafo tj nije trafo nego svičersko, a sama elektronika u modulima jeste dostupna, ali kako je izvedeno šta nisam istraživao. Inače, mislim da jeste standardizovano, dimenzije šina i konekcije, verovatno mogu da se kombinuju proizvođači. To je veoma popularno u psolednje vreme u moderno dizajniranim stanovima baš se masovno koristi, neće sigurno nestati sa tržišta, nego baš sve to što ste pričali, mnogo je pouzdanije rešenje nešto sa gu10 , pokvari se zameniš i gotovo, ali ovo mi baš kul :/
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ledomania magnetna sinska rasveta.pdf‎  
        Menjao Lappy : 23.06.2020. u 18:36

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.391
      3. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      4. Ako je sistem standardizovan i modularno kompatibilan između više proizvođača, onda ima smisla da opstane na tržištu.

Ali i dalje smatram da će biti neviđeni smor kada prve lampe počnu da crkavaju...
        Možda ćete naći module kompatibilne sa šinama, ali ne i identične kao što ih već imate.
        Pa još ako ih imamo 40+ komada...

edit: Hehe, još nešto imajte u vidu, što su elektronika i LED-ovi u modulima kvalitetnije urađeni, to će jednovremenije da počnu da crkavaju.
        Menjao NShappy : 24.06.2020. u 09:56

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.312
        Neće to nigde, track light postoji dugo, uglavnom se primenjivao u komercijalnim objektima, to su one šine sa reflektorima, a postalo je popularno i u nekim industrijal / minimalističkim dizajnima stanova, a ovaj magnetic je to isto, samo što ima i tu opciju ooja mi se svia da se šina ukopa skroz u plafon, ima i veći izbor elemenata, ono prvo su uglavnom samo reflektori kao opcija.

Ali da, svestan sam da će to u srbiji nas 10 da kupi a za godinu dve da li će neko uvoziti, da li će moći da se naruči od negde, zato sam i spomenuo kao dilemu nadovezavši se na diskusiju.

Evo u ovom videu u nekim delovima stana je primenjeno to, negde posle drugog minuta baš o svetlu pričaju. Naravno ništa ne razumem ruski , a ima baš dosta ruskih dizajnerskih firmi koje stavljaju snimke po youtube u nekom stilu koji mi se sviđa, mnogo više od zapadnih, zanimljivo.

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.391
      7. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      8. Citat Citiram korisnika: Lappy Pogledaj poruku
        Neće to nigde, track light postoji dugo, uglavnom se primenjivao u komercijalnim objektima, to su one šine sa reflektorima, a postalo je popularno i u nekim industrijal / minimalističkim dizajnima stanova, a ovaj magnetic je to isto, samo što ima i tu opciju ooja mi se svia da se šina ukopa skroz u plafon, ima i veći izbor elemenata, ono prvo su uglavnom samo reflektori kao opcija.

Ali da, svestan sam da će to u srbiji nas 10 da kupi a za godinu dve da li će neko uvoziti, da li će moći da se naruči od negde, zato sam i spomenuo kao dilemu nadovezavši se na diskusiju.
        Track light postoji dugo, tačno, ali, dosadašnji track light se sastojao od tih šina, i raznih lampi sa zamenjljivim svetiljkama/sijalicama. Kada crnke, zameniš sijalicu, i teraj dalje. Decenijama.
        Problem ovog novog je što su same lampe sa integrisanim LED svetiljkama i drajverima, te kada nešto crkne, ili moraš da rastavljaš/popravljaš (ako je uopšte moguće (često nije)), ili da kupiš kompletnu novu, ne baš jeftinu lampu.
        ...a radni vek nije baš da je 15-20 godina.

A i ti raniji track light, pa i sadašnji, nisam još ukapirao koja je kompatibilnost modula između raznih proizvođača? Ako uzumemo V-Tac šinu, da li možemo kasnije nekog drugog proizvođača nataknuti na tu šinu?!?

Šina ukopana u plafon, da, lepo izgleda, ali fala ako za 5-6-8 godina mora sve da se čupa ako nema zamenskih modula.
        Menjao NShappy : 24.06.2020. u 20:06

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        6.458
        Ne bi ja tu nista ukopavao u plafon, a i već vidim kako će tu neizbežno da se skuplja prašina i paučina

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2018
        Poruka
        179
        Ako neces da ukopavas odnosno spustas plafone onda uzmes obicne sine pa mozes da redjas sta ti volja.
        Morao bi bas da imam gajbu max sredjenu da bi se otvorio za ovakvo nesto. Inace stvarno super izgleda.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.312
        Evo skoro svi ovi stanovi imaju magnetnu šinsku rasvetu mogu da se vide neke ideje, ali da, to ide samo uz ostatak enterijera koji je u tom nekom vizuelnom smeru

https://hot-walls.ru/

Strana 213 od 213 PrvaPrva ... 113163203209210211212213

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •