»RSS Benchmark sajt

Strana 219 od 221 PrvaPrva ... 119169209215216217218219220221 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 3.271 do 3.285 od ukupno 3315

Tema: Osvetljenje sobe?

Member Avatar korisnika Animal
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.379
      2. Moja mašina
        • CPU: i7 2600 + Akasa Venom
        • MoBo: Asrock b75m-gl
        • RAM: Corsair 12 gb DDR3
        • VGA: Sapphire RX580 4 gb Nitro+
        • MON: LG Flatron W2443T
        • HDD: WD 320 gb + SSD 120 gb
        • Case: ThermalTake Commander MS-III + Raidmax RX-1000AE
        • SND: Denon AVC-3000 + Ei Nis HSR 160
        • LAP: Dell Inspiron N5110
        • INET: Wifi
      3. Ajde da pokusam ja malo. Imas trake koje rade na raznim voltazama, uglavnom je to na 12V i 24V, od svih ozbiljnijih proizvodjaca i kvalitetnijih ces nalaziti na 24V.
        U skladu sa kojom voltazom odaberes da ti rade trake to napajanje moras da uzmes, znaci za 12V 12V, za 24V 24V. Jacina napajanja ti zavisi od duzine led trake i potrosnje po metru. Recimo imas traku koja je 12w po metru sto ti dodje 12W/12V ( ako radi na 12V ) = 1A potrosnje po metru, imas 5 metara trake znaci trosi ti 5A. Uvek moras imati malo jace napajanje a ne knapiti, pogotovo ako to radi duze u toku dana/noci, neka preporuka je oko 70% iskoriscenosti za ova losija, Mean Well kao visoko kvalitetno mozes da ides vise sigurno do 90%.

Problem nastaje sto te velike duzine trake ne mozes da povezujes sa jednim napajanjem na jednom kraju jer ce na drugom kraju ako ti uopste bude i radio biti preveliki pad i napona i struje. Recimo jacu led traku od 5 metara je potrebno povezati na oba kraja sa napajanjem a pozeljno je da bude i treca tacka negde u sredini ako je traka jaka i vuce dosta struje. To sa tolikom duzinom ti je bas velika komplikacija pogotovo ako planiras da stavis neku jacu traku, trebace ti bar dva napajanja tu i mnogo kabla da to sve serijski ispovezujes kako bi moglo da radi nekako.

Druga opcija ti je kupovina trake koja radi na konstantnoj struji koja moze da ide i do 50 metara da se napaja sa jednog kraja i da radi na pocetku kao i na kraju trake isto ( rade na 24V i 48V ). Takva traka ne znam da li ima da se kupi ovde kod nas, ali imas je iz Kine za naruciti, po meni je to najbolja opcija za te ultra velike duzine, jer sa ovim obicnim trakama to je komplikacija samo takva da napravis da radi kako treba.

Tih kontrolera na daljinski imas da kupis kakvih hoces, veci ti je problem da napravis tu duzinu trake okolo prostorije.

Member Avatar korisnika Boza_S6
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        537
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel g1610
        • MoBo: Asrock B75 Pro3M
        • RAM: Transcend 4GB DDR3
        • VGA: Sapphire HD6670
        • MON: Benq vw2245
        • HDD: Seagate 500GB
        • Case: HP OEM
        • LAP: Asus K50IN
      6. Citat Citiram korisnika: Animal Pogledaj poruku
        Ajde da pokusam ja malo. Imas trake koje rade na raznim voltazama, uglavnom je to na 12V i 24V, od svih ozbiljnijih proizvodjaca i kvalitetnijih ces nalaziti na 24V.
        U skladu sa kojom voltazom odaberes da ti rade trake to napajanje moras da uzmes, znaci za 12V 12V, za 24V 24V. Jacina napajanja ti zavisi od duzine led trake i potrosnje po metru. Recimo imas traku koja je 12w po metru sto ti dodje 12W/12V ( ako radi na 12V ) = 1A potrosnje po metru, imas 5 metara trake znaci trosi ti 5A. Uvek moras imati malo jace napajanje a ne knapiti, pogotovo ako to radi duze u toku dana/noci, neka preporuka je oko 70% iskoriscenosti za ova losija, Mean Well kao visoko kvalitetno mozes da ides vise sigurno do 90%.
        Hvala što si izdovjio vreme, imam još par pitanja.

Gledao sam Mean Well EGL seriju, oni mogu da rade i na konstantanom naponu i na konstantnoj struji, tako da sa jednim ili 2 takva neću pogrešiti sta god da uzmem od trakica?
        Ono što me kod njih buni je što imaju ulaz za kontolu dimovanja 0-10V ili DALI. Ne znam da li to mogu da iskoristim za dimovanje umesto posebnog serijski vezanog modul? Koliko kapiram za to treba neki dimer koji će da da 0-10V na taj ulaz i onda će napajanje da kontroliše jačinu struje na traci. Da li grešim?

Citat Citiram korisnika: Animal Pogledaj poruku
        Problem nastaje sto te velike duzine trake ne mozes da povezujes sa jednim napajanjem na jednom kraju jer ce na drugom kraju ako ti uopste bude i radio biti preveliki pad i napona i struje. Recimo jacu led traku od 5 metara je potrebno povezati na oba kraja sa napajanjem a pozeljno je da bude i treca tacka negde u sredini ako je traka jaka i vuce dosta struje. To sa tolikom duzinom ti je bas velika komplikacija pogotovo ako planiras da stavis neku jacu traku, trebace ti bar dva napajanja tu i mnogo kabla da to sve serijski ispovezujes kako bi moglo da radi nekako.

Druga opcija ti je kupovina trake koja radi na konstantnoj struji koja moze da ide i do 50 metara da se napaja sa jednog kraja i da radi na pocetku kao i na kraju trake isto ( rade na 24V i 48V ). Takva traka ne znam da li ima da se kupi ovde kod nas, ali imas je iz Kine za naruciti, po meni je to najbolja opcija za te ultra velike duzine, jer sa ovim obicnim trakama to je komplikacija samo takva da napravis da radi kako treba.

Tih kontrolera na daljinski imas da kupis kakvih hoces, veci ti je problem da napravis tu duzinu trake okolo prostorije.

Da li se takve trake (sa konstantnim naponom) mogu dimovati?
        Ostavio sam 3 kabla za napajanje (3x1.5) na različitim delovima prostorije tako da mogu da izdelim ako ima potrebe i na taj način olakšam instalaciju. Mislio sam da sve stavim na jedan, ali ako ne može nije strašno.

I ne bih naručivao iz kine, pre bih uzeo nešto kvalitetnije.

Member Avatar korisnika Animal
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.379
      8. Moja mašina
        • CPU: i7 2600 + Akasa Venom
        • MoBo: Asrock b75m-gl
        • RAM: Corsair 12 gb DDR3
        • VGA: Sapphire RX580 4 gb Nitro+
        • MON: LG Flatron W2443T
        • HDD: WD 320 gb + SSD 120 gb
        • Case: ThermalTake Commander MS-III + Raidmax RX-1000AE
        • SND: Denon AVC-3000 + Ei Nis HSR 160
        • LAP: Dell Inspiron N5110
      9. Nemam pojma zaista za tu seriju, ja imam iz ove serije Mean Well, tako da ne mogu da pricam nista za tu seriju, na svakom ovom imas stelovanje izlaznog napona ili ti dimovanje, potenciometar se nalazi na njemu, ali to nije zgodno za stalno okretanje itd.. vise sluzi da podesis napon koji zelis da smanjis ili pojacas trajno..

Ako hoces da u svakom trenutku dimujes na daljinski treba ti neki dimer / kontroler za traku koji se stavlja izmedju trake i napajanja.

Sto se tice dimovanja takvih traka nemam pojma zaista ali pise u specifikaciji svake tako da samo treba odabrati traku i proveriti. Sa jednim nema sanse to je mnogo velika duzina da ide na jedan.

Iz Kine su ti sve te trake, samo sto imas one pijacarske od 2$ za 5 metara a imas i traku od 10$ i skuplju po metru, svi kupuju iz Kine i losije i bolje, imas bas ozbiljne firme tamo koje rade vrhunske trake, recimo od ovog proizvodjaca https://www.colorsled.com/, ovlasceni uvoznik kod nas je cini mi se firma https://www.modular.co.rs/, pa mozes pogledati kod njih. Svakako daleko je jeftinije da sam nadjes neku dobru traku i da porucis iz Kine, ali kako je ko u mogucnosti.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.614
        Samo da javim, na kraju sam kupio obicnu plafonjeru, stavio malo jacu LED sijalicu i gotovo. Jeste da malo gusi svetlost, ali nista strasno.

Sada mi ponovo treba savet.
        Soba je okrecena u oker boju, pa me zanima koje sijalice od 4000k preporucujete, posto je sa ovim od 3000k sve zuto Mislim da bi od 4000k malo `osvetlile` sobu, a opet bi svetlo bilo prijatno za oci. Svuda su mi 3000k, ali u ovu sobu ne moze sijalica sa tom temperaturom boje.
        Menjao ale : 15.10.2020. u 12:52

Member Avatar korisnika Boza_S6
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        537
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel g1610
        • MoBo: Asrock B75 Pro3M
        • RAM: Transcend 4GB DDR3
        • VGA: Sapphire HD6670
        • MON: Benq vw2245
        • HDD: Seagate 500GB
        • Case: HP OEM
        • LAP: Asus K50IN
      13. Citat Citiram korisnika: Animal Pogledaj poruku
        Nemam pojma zaista za tu seriju, ja imam iz ove serije Mean Well, tako da ne mogu da pricam nista za tu seriju, na svakom ovom imas stelovanje izlaznog napona ili ti dimovanje, potenciometar se nalazi na njemu, ali to nije zgodno za stalno okretanje itd.. vise sluzi da podesis napon koji zelis da smanjis ili pojacas trajno..

Ako hoces da u svakom trenutku dimujes na daljinski treba ti neki dimer / kontroler za traku koji se stavlja izmedju trake i napajanja.

Sto se tice dimovanja takvih traka nemam pojma zaista ali pise u specifikaciji svake tako da samo treba odabrati traku i proveriti. Sa jednim nema sanse to je mnogo velika duzina da ide na jedan.
        Našao sam kako se šteluje ono napajanje što sam linkovao. Ono ima digitalni ulaz za DALI protokol, i onda se na taj ulaz poveže nešto poput ovoga https://www.tridonic.com/com/en/prod...ess-module.asp , što znači da napajanje samo po sebi radi dimovanje (PWM) a može da se kontroliše bežično iz aplikacije ili sa ovim https://www.tridonic.com/com/en/prod...-interface.asp

E sad, problem je što nisam našao kod nas ove uređaje kod nas i ne znam koliko koštaju.

Iz Kine su ti sve te trake, samo sto imas one pijacarske od 2$ za 5 metara a imas i traku od 10$ i skuplju po metru, svi kupuju iz Kine i losije i bolje, imas bas ozbiljne firme tamo koje rade vrhunske trake, recimo od ovog proizvodjaca https://www.colorsled.com/, ovlasceni uvoznik kod nas je cini mi se firma https://www.modular.co.rs/, pa mozes pogledati kod njih. Svakako daleko je jeftinije da sam nadjes neku dobru traku i da porucis iz Kine, ali kako je ko u mogucnosti.
        Hvala za linkove!
        Nisam znao da ima iz Kine da se naruče kvalitetne, mada nisam ni gledao samo sam pretpostavio

Member Avatar korisnika amdpower
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        2.599
      15. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3 1200AF
        • MoBo: Asus Prime
        • RAM: Kingston HyperX 8gb 3200Mhz
        • VGA: Sapphire Nitro+ RX580 8gb
        • MON: Philips IPS 24 75Hz
        • HDD: Kingston m2 250gb
        • Case: MS Industrial - BeQuiet SystemPower9 500w
        • TV: TCL
        • INET: DSL
      16. Nije mesto ovde,ali da ne otvaram temu koja nece biti interesantna nikom.
        Preporuka za neki plafonski ventilator za plafon sa klapnom do 2 000?
        Ja sam gledao ovaj

https://www.elementa.rs/proizvod/575...vni-ventilator

Member
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        5.514
        Citat Citiram korisnika: ale Pogledaj poruku
        Samo da javim, na kraju sam kupio obicnu plafonjeru, stavio malo jacu LED sijalicu i gotovo. Jeste da malo gusi svetlost, ali nista strasno.

Sada mi ponovo treba savet.
        Soba je okrecena u oker boju, pa me zanima koje sijalice od 4000k preporucujete, posto je sa ovim od 3000k sve zuto Mislim da bi od 4000k malo `osvetlile` sobu, a opet bi svetlo bilo prijatno za oci. Svuda su mi 3000k, ali u ovu sobu ne moze sijalica sa tom temperaturom boje.
        Ne znam šta sve može da se nađe na 4000K i po kojoj ceni, možda ove Lynco nisu loše, barem vizuelno deluju OK koliko sam imao prilike da ih vidim, pa možeš da baciš pogled ako ih imaš negde u blizini.

Member Avatar korisnika amdpower
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        2.599
      19. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3 1200AF
        • MoBo: Asus Prime
        • RAM: Kingston HyperX 8gb 3200Mhz
        • VGA: Sapphire Nitro+ RX580 8gb
        • MON: Philips IPS 24 75Hz
        • HDD: Kingston m2 250gb
        • Case: MS Industrial - BeQuiet SystemPower9 500w
        • TV: TCL
      20. Treba mi neki led reflektor sa senzorom pokreta.
        Da li cekati onaj solarni iz Lidla,naruciti iz Kine,ili pak uzeti klasicni?

Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_2020-10-17 499792-900-100000 webp (WEBP Image, 1250 × 1794 pixels).png 
Views:	87 
Size:	803,1 KB 
ID:	291213

https://www.elementa.rs/proizvod/614...r-senzorom-10w

Member Avatar korisnika outlaw
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        3.838
      22. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen™ 5 3600 / AMD Wraith Prism
        • MoBo: B450 Tomahawk MAX
        • RAM: 2x8GB 3200MHz HyperX Fury Black RGB
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
        • MON: 24" Samsung SyncMaster BW2443 1920x1200 5ms 60Hz
        • HDD: SanDisk SSD Plus 240GB / WD Blue 3TB
        • Case: MS Industrial Titan 2 Pro RGB circus / Cooler Master MWE White 500W
        • SND: Logitech Z211 2.1
        • TV: LCD TV 42" LG 42LK450 FullHD
        • INET: Bez interneta
        • Ostalo: Logitech K740 * Redragon Tiger M709 * Samsung Galaxy S20+ * Samsung Galaxy Watch 42mm * GoPro HERO5
      23. Ja bih uzeo klasični.
        Kažu da 15kg sala može da zaustavi metak. Dakle, ja nisam debeo, ja sam blindiran.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.614
        Citat Citiram korisnika: peja Pogledaj poruku
        Ne znam šta sve može da se nađe na 4000K i po kojoj ceni, možda ove Lynco nisu loše, barem vizuelno deluju OK koliko sam imao prilike da ih vidim, pa možeš da baciš pogled ako ih imaš negde u blizini.
        Pronasao sam samo neke ruske Navigator. Konkretno, ona je od 9w, 1000lm i cena je 370 dinara.
        Da li neko ima ove sijalice?
        Menjao ale : 17.10.2020. u 23:56

Member Avatar korisnika dule2303
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        2.664
        Imam ja ,promenio sam pre tacno 3 god u stanu sve. Po meni su se dobro pokaxale,mozda ako je 5 komada od 25 crklo za 3god. Moje su 2700,gde si ih nasao ?

VIP member Avatar korisnika NShappy
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        3.501
      27. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K, hlađen nekim CoolerMaster tornjem sa ventilatorom i rebrima
        • MoBo: Asus P8 P67-M PRO
        • RAM: 2x4GB Kingmax
        • VGA: Radeon HD5670
        • MON: Samsung 971p
        • HDD: Samsung 850EVO, 120GB + Samsung F3 1TB
        • OPT: Neki Samsung
        • Case: Neki Chieftec
        • SND: Naim NAC-N 172 XS + NAP 155 XS, Neat Motive 2
        • LAP: Fujitsu Lifebook
        • TV: Sony KDL-43W805
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Konfekcija, uglavnom Logitech, Kinezi...
      28. Meni se kod tih Navigator nije dopalo što su ove od 2700K previše žute. Ono, komparacija prideva, žuto, žuće, najžuće, a ove mu onda dođu, žuto u PM.

Hoću reći, ok su, temperatura svetla jeste to što piše, reklo bi se i da dugo traju, ali im je CRI pobeg'o negde u Sibir.

Za 4000K nemam iskustva.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2018
        Poruka
        197
        Zasto jednostavno ne uzmete Philips ili Osram

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.779
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4TB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Oneplus Bullets Wireless 2
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision 7520; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE55RU7105; UE46F6505
        • Ostalo: Corsair K55 RGB Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      32. Traži se 4000K
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2018
        Poruka
        197
        Osram 800lm i 1500lm. Nekako vise verujem da ova.Osram ima 800lm nego ta ruska ili k8neska da imaju 1000lm. Nemam pojma. Ja sa ovog sajta narucio sve sijalice. Nesto Philips nesto Osram, neke ugradne Philips panele itd...

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
        Menjao milanlaki : 18.10.2020. u 11:12

Strana 219 od 221 PrvaPrva ... 119169209215216217218219220221 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •