Šta je novo?

Ptt KDS - novi momenti

ajmi samo objasni a sta je to sbb uradio osim sto te ucenjuje? po kom je on osnovu bolji od telekoma ili gori? isti andrak druko pakovanje, monopolista jedan monopolista drugi! i kako to moze da onda bude dobro? nikao!

jer jeste sbb dao bolje brzine alli pod kojim uslovom ti mozes da imas njihov net?

1. prvo treba da uvedes usljivu kablovsku
2. tek onda mozes da dobijes njihov net

neko ce sada reci pa i na adslu moras da imas telefona da bi uveo adsl, jeste ali kome je sta bitinije u zivotu?, meni licno fixni telefon nego kablovska televizija na kojoj i ovako nema nista pametno pa sto bi je onda placao i to tako bezobraznu cenu i abnormalnu za takav kavalitet slike u analognom sistemu, i da bude jos gora situacija placate kablovsku a placate i pretplatu za rts a vec isti rts imate na kablovskoj (sto placati dva puta jedno isto)...

sbb je jos jako daleko od pravog provajdera za internet i nece on jos nauciti neke osnove koje se koriste u svim zemljama sveta, a to je da po jednoj ceni da kablovsku televiziju, internet i neke paytv kanale a ne samo da muze i da ucenjuje korisnike sa kojekavim uslovima i drugim zajebancijama!

jos smo mi daleko od pravog neta a tek ce da se nacekamo dok se to kod nas neuvede i nepopravi kako treba a ova marva koja nas ucenjuje dovede u red!

Ne branim SBB ... Ali covece ... Toliko (neopravdanog cak sta vise) hate-a ... Kukas na dobro ... Pogledaj ostale ... Ti meni reci da postoji nesto bolje kod nas ? ...
Uostalom aj reci mi ,pa ko to u svetu ne daje uz ugovor bolje/povlascene uslove ? Ko tebe pa tera na SBB da se obavezes ugovorom za net ? ... A sto se tice kablovske TV ... Aj stvarno sad ... Gde bi je ti uzo ? TV preko satelita , a net od SBB ... Telefon fixni od Telenora a mobilni od VIP-a ... Jos da zivimo u nedodjiji pa bi sve to i imalo smisla;)
 
a mene jeza prodje kad procitam ovo znajuci da cu uskoro morati da se ojdavim sa sbb kabla i prijavim na ptt kds kabal ... pa kako mi bude :S:

Imaces drasticno mani ping i manji protok. Get used to it :D
 
Ne branim SBB ... Ali covece ... Toliko (neopravdanog cak sta vise) hate-a ... Kukas na dobro ... Pogledaj ostale ... Ti meni reci da postoji nesto bolje kod nas ? ...
Uostalom aj reci mi ,pa ko to u svetu ne daje uz ugovor bolje/povlascene uslove ? Ko tebe pa tera na SBB da se obavezes ugovorom za net ? ... A sto se tice kablovske TV ... Aj stvarno sad ... Gde bi je ti uzo ? TV preko satelita , a net od SBB ... Telefon fixni od Telenora a mobilni od VIP-a ... Jos da zivimo u nedodjiji pa bi sve to i imalo smisla;)

pa znaci ako nepostoje bolje ajde da ucenjujemo gradjane! jel to tvoj moto? nekukam na dobro cak sta vise u poslednje vreme su jako podeljena misljenja oko sbb-a, nekima pre podpisivanja ugovora net je radio perfektno a od kako su podpisali ugovor nemogu da izvuku ni onih 1.5 mb sto su ranije imali, nekazem da je svima ali kazem ono sto sam imo prilike da vidim u novom sadu kod par kolega!

naravno da trenutno nepostoji bolje kod nas ali ako nepostoji bolje jel to znaci ajde dok imao sansu da izmuzemo gradjane a kasnije kada se pojavi konkurencija necemo moci, jel to najbitnije u celoj ovoj prici ili obezbediti kavalitetan net!?

netrazim ja net od 60 mb/s meni iskreno je dovoljno da imam 1200 kb/s u downloadu i bar neka bude pola u uploadu ako nemoze ni tih 600 kb/s onda moze eto i 300 kb/s. i verujem da takav net daju po povoljnim uslovima da verujem da niko nebi ni trazio brze od toga jer nema potrebe brze od toga, jer znam ja trenutno koristim adsl na 6 mb i nemogu da pogledam ove filmove koje skinem a da negovorim sta bi bilo sa tih pravih 1200 kb/s u downloadu i sto je najbolje verujem da tada masa nebi masovno skidala stavri sa torrenata nego po potrebi bi skidali i gledali sta nas zanima!

ajde mi objasni a sto moram da uzmem tv ako ga vec negledam (negledam kablovsku) jer su kanali svaki dan svaki mesec sve jadniji i jadniji u ponudi a evo od juce je ratel dozvolio sbb-u da podigne predplatu pod izgovorom za odrazavanje i bolji izbor kanala i kavaliteta slike! sta su oni tu poboljsali i uradili pa da sada moraju da dizu cenu? iskreno, nista nego samo mlacenje prazne slame!

mene sto zanima da gledam ja cu skinuti sa neta namestiti prevod i pogledati film koji ja zelim bez reklama pravilno ustelovan prevod, kada zelim pauzu ja cu je napraviti a ne kada se gospoda na tv-u smisle da puste reklame i kada puste onda zaborave kada treba da vrate film a na kraju kada puste film vec sam zaboravio sta sam gledao jer sam toliko salto kanale da se koliko puta desilo da zaboravim da sam zapoceo film da gledam na nekom kanalu jer sam u medjuvremnu poceo da gledam nesto drugo!

a za ovo ostalo molio bi te da nelups gluposti jer i sam znas da je moguce dati korisnicima po jednoj ceni kablovsku televiziju sa velikim brojem kanala, internetom kakav valja i kakav bi trebo da bude kod nas, fixni telefon sto besplatan razgovor u okviru nase drzave a inostrane pozive po povoljnijim cenama da se obezbede!

e takav paket kada budu obezbedili po povoljnim cenama da sve u jednom paketu dobijes, ne samo da bi se povecao broj korisnika na sbb-u za duplo nego bi si hteli da uzmu to sto sam ja sada naveo gore a verujem da to nije nemoguce jer ako druge drzave i drugi operateri mogu taku neku ponudu da pruze pa verujem da i ova nasa jadna drzava i njem kablovski operater koji se toliko duva da je najbolji mogu neku takvu ponudu da naprave (dali uz ugovor ili ne sve jedno je)...
 
@Smallville ...

Ako ćeš već da me vređaš , aj bar pravopis ispravi ... "nelups" se piše "ne lupaš", dakle odvojeno , i sa slovom "a" izmedju ...

E sad , ne uzimam ti pretpostavljam dobronamernu i nadasve kvalitetnu tezu u diskusiji za zlo , pa ajd da kratko barem odgovorim.

To za izvlacenje jedva 1.5MBit/s si tako napamet rekao , jer si prethodnih dana/nedelja na forumu pročitao par komentara tog tipa upravo na ovom forumu. Al ajd i da uzmem za ozbiljno da imaš drugare koji su u takvoj situaciji , da ne izvlače obećanih 4MBps od SBB. So what? Neka okrenu tehničku podršku , prijave problem , i kad tad će isti biti rešen ... Nemoj stajati na žulj nekim ljudima koji uopšte nemaju tu opciju ... Predugo vremena sam kod Radijus Vektora i znam šta znači nepostojeća tehnička podrška ... To sve opet u stranu , ti navodno znaš par ljudi kojima SBB radi loše ? I opet , so what ? Ja znam dve osobe , koje od prvog trenutka ubrzanja i potpisivanja ugovora , do dana današnjeg , jedan jedini problem nisu imali ? Na stranu što za ~1300din + održavanje imaju 4mb paket+D3 i-ili HDTV ... O čemu opet neki mogu samo da sanjaju ... Ti kažeš da su poskupeli ? Pa da nisi toliko opterećen iz nekog razloga da kudiš isključivo SBB , rekao bi da su i cene pretplate kod ostalih kabl provajdera poskupele , kao pošto si već uporedio SBB monopolistom na istom nivou sa telekomom , i kod njih je porasla pretplata za fixnu telefoniju ?Takodje , kažeš ne gledaš TV ? Divno , ne pratim isti ni ja , ali ti ni ne plaćaš već poodavno TV , već kako na sve više mesta navode 'održavanje mreže' :D
To što ti znaš da je moguće dati korisnicima po jednoj ceni kablovsku sa velikim brojem kanala , netom kakav valja ???! i kakav bi trebao da bude ?! i fixni i besplatne razgovore u okviru države i povoljnije cene ka inostranstvu ... Ponavljam , aj sad malo pogledaj gde živiš ... Ja ću biti prvi koji će se tome svemu obradovati ... Ali vrlo prosto i jednostavno pričaš nerealno ...
Eto , Telenor dobi licencu , trebalo bi za koji mesec da dobijemo neke prve informacije kako sve to treba da funkcioniše , pa iz tvojih usta u božije uši da sve što si napisao postane stvarnost...
Duboko sumnjam u to , ali nada uvek umire poslednja.
Sve najbolje , i ubuduće bih voleo da sa više razumevanja i činjenica , a manje vatre i nagadjanja ulaziš u diskusije ... Kad već toliko spominješ tu okolinu/susede i da je bolje sve nego kod nas , mogao bi barem odatle da kreneš ne ?
P.S.
I dalje mi nisi odgovorio na pitanje iz prethodnog posta :
"Uostalom aj reci mi ,pa ko to u svetu ne daje uz ugovor bolje/povlascene uslove ? Ko tebe pa tera na SBB da se obavezes ugovorom za net ?"
To je samo i isključivo pametno poslovanje , i ništa drugo.
 
Poslednja izmena:
ajmi samo objasni a sta je to sbb uradio osim sto te ucenjuje? po kom je on osnovu bolji od telekoma ili gori? isti andrak druko pakovanje, monopolista jedan monopolista drugi! i kako to moze da onda bude dobro? nikao!

Izgleda Smallville da si ti nesto nervozan ovih dana, al i pored toga nije mi jasno sta ti nije jasno. U srbiji dolazi do neceg pozitivnog a to je trzisna konkurencija, nadmetanje, razumes, a to je sam temelj trzisne ekomomije. Ok, ti jos uvek nisi zadovoljan, al jel si ti svestan de zivimo mi??? I na sta lichi nasa drzava. Ovaj postupak sbb-a je vise nego revolucionaran u pozitivnom smislu, jer ce sledeci trzisni potez po logici stvari morati da bude jos povoljniji od ovog i ta borba za korisnike je nesto oko cega se vrti zapad i sto nama treba ko gladnom leba.

Tvoje prepucavanje oko toga da neces kablovsku je small picture, ovo gore sto ti navedoh je perspektiva sa koje stavri treba da se sagledavaju. I naravno sazri malo u stavovima pa ces razumeti o cemu Bosla i ja ovde govorimo.

I kad pises, ispostuj sagovornike bar toliko da ne moraju da potrose 15 minuta na desifrovanje tvojih gramatickih akrobacija.

Stay good.
 
Poslednja izmena:
Da. Sta ti tu nije jasno? Beograd kao najblizi server i Frankfurt kao pokazatelj odziva na linku ka srcu interneta u Evropi. Da si pratio na casovima video bi da se u temi o Telekom ADSL-u testiralo sa Frankfurtom jos otkako je poceo ovaj problem sa peeringom i Telekomom koji je meni nadprovajder. Kao sto mozes videti iz mog screena stanje se popravilo dosta (pre koji dan sa Frankfurtom sam imao 250 ms ping).
 
pa sta je sad tu protok drasticno manji .. pretpostavljam od onog kojeg bi imao kod sbb-a za iste pare .. da li znas da li ptt kds jos uvek kroz kabl pusta i radio stanice ?
 
Na koga se odnosi ovo pitanje? Ja znam da idu FM stanice kroz kabl ali kakve to sada veze ima sa netom?
 
Da. Sta ti tu nije jasno? Beograd kao najblizi server i Frankfurt kao pokazatelj odziva na linku ka srcu interneta u Evropi. Da si pratio na casovima video bi da se u temi o Telekom ADSL-u testiralo sa Frankfurtom jos otkako je poceo ovaj problem sa peeringom i Telekomom koji je meni nadprovajder. Kao sto mozes videti iz mog screena stanje se popravilo dosta (pre koji dan sa Frankfurtom sam imao 250 ms ping).
ne ne, ja sam pogresio. gore je neko spominjao odnos kablovskog i adsl-a pa sam mislio da ti uporedjujes ta dva...
 
Ma ok. :)
 


Nesto se sinoc kuvalo kao sto vidite na screenovima. Mozda se zaista sprema povecanje.
 
Zamolio bih sve usere koji su na PTT ADSL-u i koji su svesni da postoji problem sa rutiranjem saobracaja ka inostranstvu, da napisu protesno pismo na [email protected] i da objasne da je PTT duzan da izvrsi protest kod Telekoma koji je njihov nadprovajder.

Sef PTT ADSL-a Brankica ne priznaje da problem postoji tako da ga nece resavati, ovo je opasan alarm, da su stvari opasno krenule nizbrdo sa PTT ADSL-om.

Ukoliko se ljudi ne budu zalili problem ce ostati!

Dokazi i detaljna objasnjena o problemu njoj nisu dovoljan dokaz!


Zato vas jos jednom pozivam da pokusamo jos jednom preko protesta na mailu [email protected] da im pojasnimo da problem i dalje postoji i da noc centar Telekoma ne zeli da sredi rutiranje za PTT ADSL posto se sef PTT-a nije zalio a taj sef je Brankica.


Samo da dodam jos nesto, kao primer cu dati da je Sezampro napravio haos i Sezamu je Telekom resio probleme, dok PTT nije napravio protest i PTT ima uzasnu latenciju na istim rutama dok Sezam nema.

Ovo govori da je Sezam vracen na listu prioriteta dok je PTT pao na bottom listu prioriteta, te kupi samo otpadni saobracaj pod uzasnom velikom latencijom!


Dokaz:
traceroute to 77.105.36.10 (77.105.36.10), 30 hops max, 40 byte packets
1 *** 6.334 ms * *
2 20g.fra-1-6k.routers.chtix.eu (91.121.131.85) 8.131 ms * *
3 fra-012-inter-1.interoute.net (80.81.192.9) 9.269 ms 9.267 ms 9.265 ms
4 ae0-0.fra-006-score-2-re0.interoute.net (84.233.207.94) 54.825 ms 54.823 ms 54.822 ms
5 ae1-0.prg-001-score-1-re1.interoute.net (84.233.138.209) 24.980 ms 24.977 ms 25.219 ms
6 ae0-0.prg-001-score-2-re1.interoute.net (84.233.138.206) 24.970 ms 25.198 ms 24.875 ms
7 ae1-0.bud-001-score-1-re0.interoute.net (84.233.138.214) 24.970 ms 24.961 ms 24.949 ms
8 Gi6-0-0.bud-001-access-300.interoute.net (84.233.147.94) 25.263 ms 25.258 ms 25.249 ms
9 195.81.80.38 (195.81.80.38) 34.591 ms 34.117 ms 33.996 ms
10 212.200.6.93 (212.200.6.93) 31.752 ms 212.200.227.254 (212.200.227.254) 31.741 ms 212.200.6.93 (212.200.6.93) 31.730 ms
11 212.200.6.98 (212.200.6.98) 31.915 ms 212.200.227.249 (212.200.227.249) 31.742 ms 212.200.227.234 (212.200.227.234) 31.896 ms
12 * * *
13 77.105.2.34 (77.105.2.34) 31.977 ms 33.041 ms 33.433 ms
14 leopard.mail.sezamhosting.com (77.105.36.10) 33.021 ms 32.885 ms 32.059 ms


traceroute to www.ptt.rs (212.62.32.195), 30 hops max, 40 byte packets
1 *** 30.596 ms * *
2 20g.fra-1-6k.routers.chtix.eu (91.121.131.85) 31.611 ms * *
3 fra-012-inter-1.interoute.net (80.81.192.9) 9.191 ms 9.185 ms 9.179 ms
4 ae1-0.vie-per-score-1-re0.interoute.net (212.23.43.25) 24.982 ms 24.975 ms 24.970 ms
5 ae0-0.vie-per-score-2-re0.interoute.net (212.23.43.50) 25.351 ms 25.346 ms 25.341 ms
6 ae1-0.bts-001-score-1-re1.interoute.net (84.233.147.13) 25.233 ms 24.987 ms 24.973 ms
7 ae0-0.bts-001-score-2-re1.interoute.net (84.233.147.2) 24.960 ms 24.830 ms 24.921 ms
8 ae1-0.bud-001-score-2-re0.interoute.net (84.233.147.113) 24.801 ms 24.559 ms 24.737 ms
9 Gi2-0.bud-001-access-300.interoute.net (84.233.147.122) 24.730 ms 24.822 ms 24.940 ms
10 84.233.170.166 (84.233.170.166) 203.321 ms 203.768 ms 203.759 ms
11 212.200.227.225 (212.200.227.225) 203.931 ms 204.022 ms 204.016 ms
12 212.200.232.90 (212.200.232.90) 203.718 ms 203.766 ms 203.741 ms
13 212.200.17.9 (212.200.17.9) 203.736 ms 203.865 ms 204.144 ms
14 212-200-236-142.static.isp.telekom.rs (212.200.236.142) 204.294 ms 204.810 ms 204.799 ms
15 213.137.107.125 (213.137.107.125) 204.451 ms 205.077 ms 205.105 ms
16 www.ptt.rs (212.62.32.195) 205.138 ms 205.128 ms 205.115 ms



Na ovom primeru vidimo da je PTT skrenut ka 84.233.170.166 i da se tu odigrava latencija, to je naravno zloglasno Interoutovo cvoriste, dok je Sezampro skrenut na drugo Interoute-ovo cvoriste 195.81.80.38 (koje nije nista bolje ali koje u ovom trenutku ne daje latenciju), pitanje je zasto su PTT i Sezam razdvojeni, da li to znaci da je PTT gurnut u stranu, na pitanje cete morati da zatrazite odgovor od NOC centra Telekoma Srbije ili od Sefa PTT-a Brankice!
 
Poslednja izmena:
Koji si ti optimista jbt. Zaista mislis da neko cita i proverava te oficijalne mail adrese? Dodje se na poslic, popije se kafica, procaska sa koleginicom, eventualno proveri privatni mail i facebook, potom se nesto klopa, napise po koja u neki od dokumenata koji su markirani da taj dan budu obradjivani, posle ponovo facebook, neki klip na youtube-u, potom poduzi razgovor sa deckom preko moba, nakon toga izlazak na svez vazduh i voila ,,, Kraj radnog vremena. A to sto mi imamo problem sa latencijom ... Mislim WTF! Opusti se i nemoj da trosos zivce na ove nebuloze, veruj mi, nista se nece promeniti dok ne pocnu veliki igraci da ulaze na trziste a to nece skoro. Pozdrav
 
Koji si ti optimista jbt. Zaista mislis da neko cita i proverava te oficijalne mail adrese? Dodje se na poslic, popije se kafica, procaska sa koleginicom, eventualno proveri privatni mail i facebook, potom se nesto klopa, napise po koja u neki od dokumenata koji su markirani da taj dan budu obradjivani, posle ponovo facebook, neki klip na youtube-u, potom poduzi razgovor sa deckom preko moba, nakon toga izlazak na svez vazduh i voila ,,, Kraj radnog vremena. A to sto mi imamo problem sa latencijom ... Mislim WTF! Opusti se i nemoj da trosos zivce na ove nebuloze, veruj mi, nista se nece promeniti dok ne pocnu veliki igraci da ulaze na trziste a to nece skoro. Pozdrav

Kako da se opsutim kada mi je posao prakticno neupotrebljiv zbog ove latencije.

Jedina sansa je da se masovno ljudi zale, deluje mi da svi misle da ce se samo srediti, a sve je gore i gore!
 
Koji si ti optimista jbt. Zaista mislis da neko cita i proverava te oficijalne mail adrese? Dodje se na poslic, popije se kafica, procaska sa koleginicom, eventualno proveri privatni mail i facebook, potom se nesto klopa, napise po koja u neki od dokumenata koji su markirani da taj dan budu obradjivani, posle ponovo facebook, neki klip na youtube-u, potom poduzi razgovor sa deckom preko moba, nakon toga izlazak na svez vazduh i voila ,,, Kraj radnog vremena. A to sto mi imamo problem sa latencijom ... Mislim WTF! Opusti se i nemoj da trosos zivce na ove nebuloze, veruj mi, nista se nece promeniti dok ne pocnu veliki igraci da ulaze na trziste a to nece skoro. Pozdrav
polako polako... evo kod mene citaju... :)

ima covek pravo da se buni, i lepo napisa mail svima da ako hoce urade copy/paste... pa makar neka probaju. kad nas mrzi, ne moramo da obeshrabrujemo druge...
 
Jel vam nestao net na jedno sat i nesto, sad dodje. Da ne podesavaju sistem za nove brzine ?
 
I kod mene isti slučaj. Čak je privremeno nestao i onaj njihov info kanal.
 
Dobro je. Pomislio sam da je neki gremlin. Sad je sve ok.
 


Sta je bre ovo ? Ima li jos neko ovakvih problema u vecernjim satima ? U pitanju je paket od 2 Mb.
 
Isti problem... Čak isti i protok. Ja imam paket od 3Mbit/s
 
I sve pada u vodu, pošto je speed test kršina teška. Upravo sam krenuo da skidam nešto i protok je onakav kakav i treba da bude.
 
Ajde sta si krenuo da skidas ? Daj link da i ja probam.
 
Torrenti rade ok. Surf se vuce ko prebijena macka. Kazu u teh. sluzbi da je neki pojacivac signala riknuo za podrucje Vidikovca (i mozda Rakovice al za to nisam siguran). Kad ce kvar biti otklonjen to se ne zna, ali kao rade na tome. Do sada je sve radilo ko sat, ali od pre par dana u popodnevnim casovima, kada je najvise korisnika online, tada sam primetio padove u kvalitetu surfa, a i download sa sajtova tipa MU ili Hotfile i njima slicnih, padao je do granice neupotrebljivosti. Od danas evo skoro CEO dan ne radi kako treba. Oni u teh. sluzbi nemaju resenje za moj problem. Videcu i sutra da ih malo smorim da mi srede, ako ne budu bili voljni, cupam kablove u celoj zgradi i lozim narod da predju na SBB :d
 
PREKID INTERNET SAOBRAĆAJA

Prema najavi Telekom-a Srbija, zbog planiranih radova može doći do kratkotrajnih prekida i otežanog odvijanja internet saobraćaja po sledećem rasporedu:

Mrežna grupa : 011 - Beograd
Vreme: 12.11.2010 00:00h - 08:00h
 
Ima li neko kakvih informacija o mogucem povecanju ? Za adsl su mi potvrdili u call centru ali za cable niko nista ne zna.
 
Zamolio bih sve usere koji su na PTT ADSL-u i koji su svesni da postoji problem sa rutiranjem saobracaja ka inostranstvu, da napisu protesno pismo na [email protected] i da objasne da je PTT duzan da izvrsi protest kod Telekoma koji je njihov nadprovajder.

Sef PTT ADSL-a Brankica ne priznaje da problem postoji tako da ga nece resavati, ovo je opasan alarm, da su stvari opasno krenule nizbrdo sa PTT ADSL-om.

Ukoliko se ljudi ne budu zalili problem ce ostati!

Dokazi i detaljna objasnjena o problemu njoj nisu dovoljan dokaz!


Zato vas jos jednom pozivam da pokusamo jos jednom preko protesta na mailu [email protected] da im pojasnimo da problem i dalje postoji i da noc centar Telekoma ne zeli da sredi rutiranje za PTT ADSL posto se sef PTT-a nije zalio a taj sef je Brankica.


Samo da dodam jos nesto, kao primer cu dati da je Sezampro napravio haos i Sezamu je Telekom resio probleme, dok PTT nije napravio protest i PTT ima uzasnu latenciju na istim rutama dok Sezam nema.

Ovo govori da je Sezam vracen na listu prioriteta dok je PTT pao na bottom listu prioriteta, te kupi samo otpadni saobracaj pod uzasnom velikom latencijom!


Dokaz:
traceroute to 77.105.36.10 (77.105.36.10), 30 hops max, 40 byte packets
1 *** 6.334 ms * *
2 20g.fra-1-6k.routers.chtix.eu (91.121.131.85) 8.131 ms * *
3 fra-012-inter-1.interoute.net (80.81.192.9) 9.269 ms 9.267 ms 9.265 ms
4 ae0-0.fra-006-score-2-re0.interoute.net (84.233.207.94) 54.825 ms 54.823 ms 54.822 ms
5 ae1-0.prg-001-score-1-re1.interoute.net (84.233.138.209) 24.980 ms 24.977 ms 25.219 ms
6 ae0-0.prg-001-score-2-re1.interoute.net (84.233.138.206) 24.970 ms 25.198 ms 24.875 ms
7 ae1-0.bud-001-score-1-re0.interoute.net (84.233.138.214) 24.970 ms 24.961 ms 24.949 ms
8 Gi6-0-0.bud-001-access-300.interoute.net (84.233.147.94) 25.263 ms 25.258 ms 25.249 ms
9 195.81.80.38 (195.81.80.38) 34.591 ms 34.117 ms 33.996 ms
10 212.200.6.93 (212.200.6.93) 31.752 ms 212.200.227.254 (212.200.227.254) 31.741 ms 212.200.6.93 (212.200.6.93) 31.730 ms
11 212.200.6.98 (212.200.6.98) 31.915 ms 212.200.227.249 (212.200.227.249) 31.742 ms 212.200.227.234 (212.200.227.234) 31.896 ms
12 * * *
13 77.105.2.34 (77.105.2.34) 31.977 ms 33.041 ms 33.433 ms
14 leopard.mail.sezamhosting.com (77.105.36.10) 33.021 ms 32.885 ms 32.059 ms


traceroute to www.ptt.rs (212.62.32.195), 30 hops max, 40 byte packets
1 *** 30.596 ms * *
2 20g.fra-1-6k.routers.chtix.eu (91.121.131.85) 31.611 ms * *
3 fra-012-inter-1.interoute.net (80.81.192.9) 9.191 ms 9.185 ms 9.179 ms
4 ae1-0.vie-per-score-1-re0.interoute.net (212.23.43.25) 24.982 ms 24.975 ms 24.970 ms
5 ae0-0.vie-per-score-2-re0.interoute.net (212.23.43.50) 25.351 ms 25.346 ms 25.341 ms
6 ae1-0.bts-001-score-1-re1.interoute.net (84.233.147.13) 25.233 ms 24.987 ms 24.973 ms
7 ae0-0.bts-001-score-2-re1.interoute.net (84.233.147.2) 24.960 ms 24.830 ms 24.921 ms
8 ae1-0.bud-001-score-2-re0.interoute.net (84.233.147.113) 24.801 ms 24.559 ms 24.737 ms
9 Gi2-0.bud-001-access-300.interoute.net (84.233.147.122) 24.730 ms 24.822 ms 24.940 ms
10 84.233.170.166 (84.233.170.166) 203.321 ms 203.768 ms 203.759 ms
11 212.200.227.225 (212.200.227.225) 203.931 ms 204.022 ms 204.016 ms
12 212.200.232.90 (212.200.232.90) 203.718 ms 203.766 ms 203.741 ms
13 212.200.17.9 (212.200.17.9) 203.736 ms 203.865 ms 204.144 ms
14 212-200-236-142.static.isp.telekom.rs (212.200.236.142) 204.294 ms 204.810 ms 204.799 ms
15 213.137.107.125 (213.137.107.125) 204.451 ms 205.077 ms 205.105 ms
16 www.ptt.rs (212.62.32.195) 205.138 ms 205.128 ms 205.115 ms



Na ovom primeru vidimo da je PTT skrenut ka 84.233.170.166 i da se tu odigrava latencija, to je naravno zloglasno Interoutovo cvoriste, dok je Sezampro skrenut na drugo Interoute-ovo cvoriste 195.81.80.38 (koje nije nista bolje ali koje u ovom trenutku ne daje latenciju), pitanje je zasto su PTT i Sezam razdvojeni, da li to znaci da je PTT gurnut u stranu, na pitanje cete morati da zatrazite odgovor od NOC centra Telekoma Srbije ili od Sefa PTT-a Brankice!

Da li je problem sa latencijama rešen? Nešto razmišljam da pređem sa Beotel-a na ptt...
Ako si još uvek na ptt-u, kako ti radi adsl ovih dana?
 
Tema je u vezi kablovskog neta. Ptt adsl je u drugoj temi :)
 
Nazad
Vrh Dno