Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

deluje interesantno

The "U3824DW" features an IPS Black LCD panel that ensures vivid colors and deep blacks, covering a wide color gamut including 100% sRGB, 100% Rec.709, 98% DCI-P3, and 100% Rec.709. It offers various functionalities such as a USB Type-C port with up to 90W power supply capability

 
Verujem da ce kostati vise nego midrange OLED tv. :D
 
Sigurno. Dell je već imao 34" IPS Black i koštao je preko 1200$, ako se dobro sećam...
32" 4K varijanta im je skoro 800$.
 
i sta je sad najbolje oled monitori ili ips...za gaming...nisam bas u toku...
 
Pa OLED normalno. MicroLed moze takodje, IPS samo za siromasne. :D
 
^ po meni je bolji mini led nego oled. Oled je za gaming odličan dok za posao je lošiji. Mini led je bukvalno kao oled posto ima mnogo diming zona kao kod asus 1152.
 
držimo se teme: IPS monitori
hvala na razumevanju
 
Poručio LG 27GP850P-B.
 
^ po meni je bolji mini led nego oled. Oled je za gaming odličan dok za posao je lošiji. Mini led je bukvalno kao oled posto ima mnogo diming zona kao kod asus 1152.
7rg51z.jpg
 
^ vauuu kakvo lozenje, sa ovom slikom i mojim tekstom si izmislio toplu vodu. Koristi oled u poslovne svrhe pa ćeš videti razliku između oleda i mini led.
 
Nije lozenje, ali ne mozes reci bukvalno je isto kad nije ni blizu. MiniLED kod tog ASUSa ima matricu od 128x72 diming zone i nikako nije isto kad OLED moze da ugasi individualni pixel (koji se sastoji od 4 subixela). Na 27" monitoru ces imati diming zonu 4.7x4.7mm sa MiniLEDom, a OLED ce na istoj povrsini imati ~900 indivdualnih piksela (u slucaju 4K rezolucije) koji se mogu iskljuciti ili ukljuciti.

edit:
Da, svakako MiniLED je svetlosna godina ispred VA/IPS sa obicnim pozadinskim, ali je i dalje 3 koplja iza OLED. Sa povecanjem broja zona ova razlika ce se smanjivati,
 
Poslednja izmena:
^ ja sam rekao da je oled bolji za gaming, bas zbog gašenja piksela u poslovnom svetu je problem. A mini led je bolja opcija za korisnike koji monitor koriste za gaming i posao.
 
Meni je danas stigao LG 27GP850P-B, sa 60 hz na 165 hz wow, u igrama se bas oseti razlika:oops:
 
Stigao i meni pre neki dan. Nisam ga još otpakovao :). Jel si ga nakacio na dp ili hdmi?
 
Znam da je pisano na temu drugog modela, ali čisto provere radi, 27GP850P-B nemaju ove anomalije sa bezelima kao pomenuti 32GN650-B? 🙃


Nešto mi je i čudno niska cena od samo 42k za ovaj 27GP850P-B na nekoliko mesta...
 
Znam da je pisano na temu drugog modela, ali čisto provere radi, 27GP850P-B nemaju ove anomalije sa bezelima kao pomenuti 32GN650-B? 🙃


Nešto mi je i čudno niska cena od samo 42k za ovaj 27GP850P-B na nekoliko mesta...
32GN650 je 32" VA, potpuno drugi model, nemaju veze jedan sa drugim. Da, koliko znam, nema taj problem.

Što ti je čudna cena, u pitanju je standardni 27" IPS gaming monitor, nema ništa što bi opravdalo veću cenu. Dobra je kupovina kome treba brz panel i kome ne smeta loš kontrast...
 
Paaaa... šta znam, uzeo sam ovaj Lenovo iz poređenja dole kao neko privremeno budget rešenje tokom 2021... beše oko 300e cena i manje više mi završava posao, ali bih uzeo još nešto za povremeni gaming a i skontah da mi Benq 4K@32" ne odgovara pa bih probao i 2x27 QHD office setup, a jedan može i za casual gaming da posluži. Idealno bih uzeo 2 ista, ali bih da probam pre nego što udomim Lenova :)


Back to topic... pre sad već 2 godine 🤕 kada sam razgledao 1440p monitore, ovakvi gaming IPS-ovi su bili minimum 500-600e+ pa na gore tako da mi ovih 42k dođe nekako jeftino :)
 
To bila neka akcija za pomenuti model ili? Monitor je top, samo sto je omatoreo, i cena pretpostavljam nije naduvana kao nekada.
Van Srbije mislim da mu je regulrna cena bila oko 300e, a kod nas je bio duplo skuplji.
 
Ja sam ga uzeo preko firme i skinuo pdv na tih 43.000... Inače prvi pik mi je bio AW2723DF, odustao sam zbog težine istog bez postolja. Skoro 2kg je teži od LG-ja.
 
Pa AW2723DF je duplo skuplji, ja njega merkam takodje. :D Mada preko firme, ne znam koliko bi izasao, to nije losa prica, samo nemam firmu... :(
 
Manje vise, isti panel imaju.
 
Nazad
Vrh Dno