Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Hoce ali jedna 780ti nije dovoljna da izgura u svakoj igri 100-120fps koliko je potrtebno za ovakaj monitor da bi sve imalo smisla... Ali to ne ma veze, kada jednom nabavis ovakav monitor to se ne menja dok ne crkne :p
 
To znam hvala zajebani, cekam samo da udje plata... Pa cu da prenesem utiske
 
Ne znam gde bih drugde postavio ovo pitanje osim u ovoj temi. Zanima me da li IPS panel manje zamara oci u poredjenju sa TN panelom? Iskljucivo pitam zbog visecasovnog dnevnog citanja. Znam da je njegova glavna prednost u preciznosti boja i uglovima gledanja, ali razmatram da li vredi da ulozim ukoliko ima uticaja i na oci. Hvala unapred.
 
Nema uticaja na oci. Sada postoje neki mitovi o flicker free monitorima a moj iz potpisa nije takav i nikada me nisu bolele oci.
 
Stigao dans ACER XB270HU i sta reci prefektna sprava za igranje, G-SYNC stvarno radi posao odlicno odusevljen sam :D
Zaista vredi svaki ulozeni €
 
Ovamo u Fr je oko 770€, a ja sam ga naso preko Amazona u neko sopu u Italiji za 692€ + 40€ dostava
 
Meni to sve nema smisla sa G-Syncom i Free syncom. Tehnologija je limitirana na graficke kartice jednog proizvodjaca,sto znaci da se s vremenom dolazi u situaciju prilikom promjene tabora moras mjenjati i monitor.Ok,ti monitori ce i dalje raditi bez g-sync ili free tehnologije,ali cemu onda limitiranje? Besmisleno i nepotrebno.
 
koja je razlika između pls i ips?
da li je to isto samo što je pls samsungov
 
Jako slicno :)
 
Moj izbor :) i rezadovoljan sam

LG 27" LED LCD monitor 27UD68 W

Dijagonala 27"
Rezolucija 4K 3840x2160
Tip panela IPS
Tip osvetljenja LED
Osvetljenost 300 cd/m2
Vreme odziva 5ms
Ugao vidljivosti H/V 178/178
HDMI 2, ver 2.0
Display port 1, ver 1.2
 
Koristim : Samsung U24D590L IPS monitor, jeftinija varijanta IPS,, prezadovoljan, cak preporucujem za gaming.
 
Baš u odnosu na PVA/MVA. Bilo kako bilo, ti monitori postoje, kod nas ih i nema baš, ali poenta je da ostavljaju IPS u prašini u stvarima kojima sam naveo.

Pogledaj moja merenja kod nekih monitora sa TN panelima i biće ti jasno da TN monitori nemaju lošu dubinu crne boje, već nešto tik ispred IPS panela, a po kontrastu su tu negde takođe. Tu je i IPS glow kao jedna od mana. Poenta je u tome da ne možeš da kažeš da IPS paneli nemaju mana kada ih imaju, samo sam na to hteo da ti skrenem pažnju.

Ne pokušavam da veličam TN panele, jer to ne zaslužuju, ali za gejming su i dalje ispred IPS panela, koji ostaju kao monitori za poslove gde su boje od velikog značaja, dakle nisu pravljeni za gejming, iako se može na njima igrati. Hense, TN paneli i dan danas postaju izbor gejmera širom sveta, pogotovo 120hz modeli, a verovatno si primetio da nema još 120hz IPS gejming modela, jer su još uvek spori da bi 120hz bio efektivan na njima za gejming. Pročitaj ovo ako te zanima više.

Ljudi se kunu u IPS kao nešto nedodirljivo i bez mana, a zapravo to nije. Tehnologija jeste dobra, ali treba dalje da se razvija.

A AMVA+ paneli?
 
Ja imam Shimian S-IPS 2560x1440. Što se tiče kvaliteta slike šije TN panele uzduž i popreko.
However, ako ako ste domišljati možete uz prave komponente da ga naterate da radi na 120-130hz ;)

[2560x1440, S-IPS] Achieva Shimian QH270 100Hz Overlock - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=347709

Monitor me je 2013 koštao 400€ plus oko 150€ za dodatne komponente, ako se ne varam.

Sent from mTalk
 
Trenutno Dell P2414H i prezadovoljan sam. Fenomenalan 60Hz monitor, moze se OC na 75Hz.
 
Gosn Pego imao Dell 2414 ips,pa Samsung ls24d590 pls. Malo jace od godinu ipo dana gledam u ls27d590cs.Ja sam prezadovoljan kako radi.Samo ukljucis game mode i teras.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa dobro čoveče jesi li ga otpakovao više? :) Javi neki utisak.
 
Pa dobro čoveče jesi li ga otpakovao više? :) Javi neki utisak.
Hahaha, ja i zaboravio na obećanje. Vrhunski je monitor u svakom smislu. Preporuka sa moje strane.

Jedino možda da se ne očekuje kristalna slika kao kod IPS-a, malo su zagasitiji tonovi što itekako prija u igrama..

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta znači "da se ne očekuje kristalna slika kao kod IPS-a"?

Ne želim da kvarim žurku, ali taj Dell što si kupio ima stari SVA panel tj. stara tehnologija.

Ovogodišnji SVA paneli (kao i AMVA+ i S-MVA) su dosta uznapredovali.
 
Kao sto su napredovali i budzetni AH-IPS a ti pre neki dan u nekoj temi napisa kako retko koji IPS ima dobar kontrast i prikaz crne :)

Da se razumemo - ja sam i za VA i za IPS ali ako su kvalitetni paneli u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za "Dell UP3017" (monitor od 30", odnos strana 16/10) ali nema se para za njega a ni za graficku koja bi to mogla da isprati u potpunosti... :d
 
Nazad
Vrh Dno