Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Jeste li videli ranije ovaj Samsung monitor? U nasim radnjama ga uopste nema, samo kod par likova u ponudi na KPu, Iponu, i par Samsung sajtova iz Evrope.
Mnogo dobro izgleda, 4k IPS, 144hz ali uopste nista ne mogu da nadjem o tom modelu na netu, nikakav review.
 
Trenutno imam GeForce 1070, a uskoro, ako Bog da, verovatno 4090. Gledao sam baš brda recenzija i na kraju se sve svelo na ta dva monitora, u smislu da za taj novac daju mnogo. Gledao sam i 42 inča monitore, ali su ili za striktno rad, ili striktno gejming. Jednima sve kristalno detaljno, ali "presporo" za igranje, dok drugi imaju sve što se poželi za igranje, ali je oštrina užasna, misleći na tekst i čitkost.
Ja na mom i radim plus gaming. Ako ćeš ići na 4090 možda ti je bolja opcija kao moj model. On ima ultimate g-sync. Opet na tebi je zadnja odluka.
 
Jeste li videli ranije ovaj Samsung monitor? U nasim radnjama ga uopste nema, samo kod par likova u ponudi na KPu, Iponu, i par Samsung sajtova iz Evrope.
Mnogo dobro izgleda, 4k IPS, 144hz ali uopste nista ne mogu da nadjem o tom modelu na netu, nikakav review.
Moji drugari imaju G7 VA, a ja sam protiv VA tako da mi ovo deluje kao izuzetno dobra prica. Nemas black smearing-a, 144hz je ok, a G7 mislim da je ozbiljan izbor.
 
Moji drugari imaju G7 VA, a ja sam protiv VA tako da mi ovo deluje kao izuzetno dobra prica. Nemas black smearing-a, 144hz je ok, a G7 mislim da je ozbiljan izbor.
Izgleda skroz super, ali nešto mi se čini da ću da odustanem.
Uzeo sam skoro Rx 6950xt i trenutno sam na ultra wide full hd 29". Grafika u svim igrama radi na ultra detaljima sa 30% loada.
Ako uzmem ovaj 4k, ili ću imati tipa 40-60 fpsa na ultra detaljima ili ću morati da igram na medium high tako da mi ni to ne vredi ništa.
 
^ sto ne pogledaš neki ultra wide sa 3440x1440 sto je 60% manja rezolucija pa ćeš odmah imati i toliko više fps?
 
^ sto ne pogledaš neki ultra wide sa 3440x1440 sto je 60% manja rezolucija pa ćeš odmah imati i toliko više fps?
Ne mogu nigde da nadjem UW-QHD da je ispod 30 inca, uglavnom su 34" i bas su ogromni.
 
^ ja ga koristim na stolu, po meni je to neki maksimum. Da je tipa 38” nema šanse da se koristi. Ako možeš da negde da probas da li ti odgovara. Evo na slici kod mene, povučen je do kraja stola i taman je pozicija za korišćenje.
 

Prilozi

  • D7F38181-4F3E-4509-B87C-8B175FCBF6DC.jpeg
    D7F38181-4F3E-4509-B87C-8B175FCBF6DC.jpeg
    254.6 KB · Pregleda: 179
Izgleda skroz super, ali nešto mi se čini da ću da odustanem.
Uzeo sam skoro Rx 6950xt i trenutno sam na ultra wide full hd 29". Grafika u svim igrama radi na ultra detaljima sa 30% loada.
Ako uzmem ovaj 4k, ili ću imati tipa 40-60 fpsa na ultra detaljima ili ću morati da igram na medium high tako da mi ni to ne vredi ništa.
Pa zasto moras da igras sada u 4K? Igraj u 2K, monitor je investicija za kasnije :). Uzmes 4090 sledece godine kada malo padne cena i igras u 4K ako toliko volis rezoluciju veliku.
 
Dosta igara može da tera u više od 60 fps u 4K sa RX 6950, samo da malo šteluje grafičke opcije umesto da prosto odvrne sve na max.
Mada stoji da su niže rezolucije bezbednije...
 
LG 34gp950g-b je precenjen, i ako ga ima kod nas, 200K za njega je previse, za taj novac ima mnogo boljih opcija.
Samsung G7 koji je 4K je jedna od boljih kupovina. Vidim da ih ima za 600e sto je za ono sto nudi odlicna cena.
 
^ na koji G7 mislis? Ima od 28”, 32”…
 
28-ca je oko 600e. Ona je 4K, 144hz, IPS, GSync.
Po testovima je super.
 
^ pa nije kod nas oko 600, najjeftinija je 716€ i upitati da li ima na stanju. Gde je potvrđeno da ima na stanju je 767€
 
Pa kod nas nisam ni gledao, i bez provere dodam 150-200e na KP cenu i dobijem nasu. :D
Ako ga nadje da mu ga uzmu na iPonu neki od prodavaca sa Kp-a za 600e, nije losa kupovina.
 
^ to je nešto drugo. Kod mađara je LG 34gp950g-b 1024€ sto je daleko od cene koje si naveo oko 200.000 kod nas. Mene je izašao oko 1200€ pre par meseci sa domaćom garancijom, uzeto preko firme sa povratom PDV-a
 
Poslednja izmena:
Pa zasto moras da igras sada u 4K? Igraj u 2K, monitor je investicija za kasnije :). Uzmes 4090 sledece godine kada malo padne cena i igras u 4K ako toliko volis rezoluciju veliku.
Zato sto 2k na 4k monitoru izgleda lose. Bolje izgleda 1080p na native 1080p panelu nego 2k na 4k monitoru. Tako bar reddit kaze. A i momci sa pc master race-a na discordu.
 
^ to je nešto drugo. Kod mađara je LG 34gp950g-b 1024€ sto je daleko od cene koje si naveo oko 200.000 kod nas. Mene je izašao oko 1200€ pre par meseci sa domaćom garancijom, uzeto preko firme sa povratom PDV-a
Svejedno ne vredi toliko...nego ima svega nekoliko (par?) sličnih monitora pa je slaba konkurencija.
1000+ evra je OLED teritorija, ne za 34" 1440p 144 Hz IPS, makar i sa GSync modulom...
Imaš modele tih karakteristika, samo flat i Freesync, za duplo manje para (kod nas, u inostranstvu još manje).
 
^ kad sam uzimao kod nas je bila mala ponuda za ultra wide monitore. Zato je i cena bila jača. A za OLED monitore teško će kod nas biti 1000€, sada su oko 300.000 kod nas sto sam video, možda ima i za cenu koju si rekao.
 
Zato sto 2k na 4k monitoru izgleda lose. Bolje izgleda 1080p na native 1080p panelu nego 2k na 4k monitoru. Tako bar reddit kaze. A i momci sa pc master race-a na discordu.
Slazem se naravno, ista prica je bila i za FHD na 27" pa je najperformantnije resenje za pro igrace ta kombinacija. Isto za 2K vazi na 32".. performantnije, lep prizor, da moze bolje, uvek ce moci... ajmo na 8K sad svi :)
 
Ladno tek sad posle godinu dana korišćenja izvaljujem ove 8 i 10 USB-ove sa strane na Dell s2721dgf :D
 

Prilozi

  • monitors-dell-gaming-27-s2721dgf-pdp-mod-4.jpg
    monitors-dell-gaming-27-s2721dgf-pdp-mod-4.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 126
Šta kažete za Cooler Master Tempest GP27Q ?
Benchmark je uradio recenziju i baš ga nahvališe !
Pošto je IPS panel, stavih ovde...
 
Šta kažete za Cooler Master Tempest GP27Q ?
Benchmark je uradio recenziju i baš ga nahvališe !
Pošto je IPS panel, stavih ovde...
Баш сам јуче видео рецензију и превише ми је личило на рекламу па сам отишао на Амазон искуства корисника да видим шта кажу... И ситуација није баш сјајна ситуација, што је за очекивати од првог примерка релативно нове технологије и фирме која нема дугогодишње искуство у производњи монитора.
Укратко су примедбе на контролу квалитета, ергономију, униформност итд. У неким областима је добар/бољи од конкуренције али у некима и лошији од јефтинијих модела, сличних перформанси.
 
zamolio bih da se držimo teme i da je ne širimo na cenovne rangove, isplativost, dostupnost, poređenje tipova panela, preporuke za kupovinu itd.

Баш сам јуче видео рецензију и превише ми је личило на рекламу па сам отишао на Амазон искуства корисника да видим шта кажу...
znaju firme da daju najbolje primerke na testiranje
 
Po meni nema neke vajde od Local Dimming sve dok ne naprave da radi zajedno sa VRR.

Onako ispade da je dobar samo za filmove i competitive gaming.
 
Imam Dell S2721DGFA i služi odlično ali bi mi ipak prijala veća dijagonala (32") jer sam prebacio PS5 na stolu da mi stoji uz računar. Za oko mi je zapao G3223D ali o njemu baš nešto slabo nalazim po netu. Ono što me brine je kontrast koji je katastrofalan čak i za IPS (680:1 koliko vidjeh u nekom review-u), možda neki drugi predlog u tom nekom cjenovnom rangu do 550e ?
 
Imam Dell S2721DGFA i služi odlično ali bi mi ipak prijala veća dijagonala (32") jer sam prebacio PS5 na stolu da mi stoji uz računar. Za oko mi je zapao G3223D ali o njemu baš nešto slabo nalazim po netu. Ono što me brine je kontrast koji je katastrofalan čak i za IPS (680:1 koliko vidjeh u nekom review-u), možda neki drugi predlog u tom nekom cjenovnom rangu do 550e ?
Ja ga imam, i koristim ga za fps igre, prezadovoljan sam. To oko kontrasta ne bih komentarisao jer je meni contrast na 20% dok igram, brightness na 75%. Iskreno ne razumem toliku glad za tim kontrastom. Ako pricamo o HDR podrzan je ali ce uvek biti bolji na VA i OLED, nije prosto za poredjenje po meni.
 
HDR me ne interesuje, na sadašnjem Dellu ga držim ugašenog, nema svrhe HDR ako nema bar 600 nita sertifikat. Ono što me vuče ka ovom monitoru je što Dell možda ima i najbolju kontrolu kvaliteta (panel koji me je zapao na S2721 je fantastičan, a i još par monitora sličnih koje sam imao prilike da vidim, svi su odlični paneli bili, od Della naravno) tako da veće šanse imam sa njim da ubodem neki panel koji neće imati neka drastična probijanja nego recimo sa nekim Gigabyteom koji je u toj klasi. Takođe, vidim da je fabrički prekalibrisan tako da mi je i to + dodatni.
 
Kvalitet izrade je stvarno odlican, jako stabilan stand, podesavanje po svim uglovima, i sto je meni najbitnije moze jako nisko pa skoro do radne povrsine da se spusti panel. Gsync/Vsync radi savrseno posao, a po meni najbolja stvar kod dell monitora je Dell Display Manager, gde iz sys tray kontrolises sve parametre slike. Prosto mi nije jasno zasto drugi proizvodjaci ne rade na slicnom resenju. Imas i neko custom resenje kao twinkle tray app, ali ni priblizno ovom.

I da, plava led na zadnjem delu je tek lep detalj.
 
Баш сам јуче видео рецензију и превише ми је личило на рекламу па сам отишао на Амазон искуства корисника да видим шта кажу... И ситуација није баш сјајна ситуација, што је за очекивати од првог примерка релативно нове технологије и фирме која нема дугогодишње искуство у производњи монитора.
Укратко су примедбе на контролу квалитета, ергономију, униформност итд. У неким областима је добар/бољи од конкуренције али у некима и лошији од јефтинијих модела, сличних перформанси.
Ima problema, nešto su ispravili, nešto nisu...

 
Trazio sam temu ali nisam nasao, pa da probam da pitam ovde pre nego sto otvorim novu.
Polomih danas zenin Acer (IPS) monitor, star oko 9 godina, pao mi je usrani usisivac preko njega dok je monitor bio na podu. Spolja se ne vidi nista, okvir ok, ekran spolja nije pukao ali kad se ukljuci, znate vec.
Da li znate gde moze da se popravi i da li to neko radi? Jeste monitor star ali je i dalje vrhunski a i ne mogu da oprostim sebi sto sam ga polomio.
 
Nazad
Vrh Dno