Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

S-IPS je za 3 klase bolji od E-IPS panela, čisto da se zna.

Jedini je problem taj što monitori sa S-IPS panelom koštaju i dalje ruku i nogu.
 
S-IPS je za 3 klase bolji od E-IPS panela, čisto da se zna.

Jedini je problem taj što monitori sa S-IPS panelom koštaju i dalje ruku i nogu.

A zar LG IPS231P-BN nema S-IPS? Bar po ovoj listi sa pocetka teme. Jedino ako ima razlike u panelima izmedju LG IPS231P-BN i LG IPS231P?!
 
Da li neko mozda da mi preporuci dobar monitor sa IPS panelom. Potreban mi je iskljucivo za web i graficki dizajn.

Nemam nekog ogranicenja sto se tice cene, ali bih se pre svega fokusirao na realnu potrebu za nekim modelom.

Hvala.

Ako ti novac nije problem, ja mogu samo da ti preporucim najbolje, jer radim na istim godinama. U BGu postoji firma koja ih uvozi (malo proguglaj)

Evo ga: 2900 $

http://www.eizo.com/global/products/coloredge/cg276/index.html
 
Jel zna neko koji od onih IPS monitora sa liste ima izlaz za slusalice i HDMI, to je jedino sto mi je bitno ? Eventualno 120Hz Refresh Rate...
 
Nemaju izlaz za slusalice .. Mislim da cu ici na Asus VK248H iako je samo LED. Dosta koristim slusalice a kad ih ne koristim posluzice i built in zvucnici u njemu, mada to ce biti vrlo retko. Inace hocu sto veci monitor jer planiram da sredim satelitsku da gledam preko monitora.
 
Imaju izlaz za sluske, pogledaj ponovo, na zadnjoj strani monitora je.;)
157147-2.jpg

Ako mozes skupi pare za 27" model iz ove serije.
 
Poslednja izmena:
Mislis na ovaj?
 
Jaooooo pa sunce moje ! :D Sve me zanima, ako bih mogao da te zamolim i koju fotku da stavis?
 
Zeznuo sam se u oznaci, pomesao, sorry. Moji su IPS277L
 
MA isto je to samo je dijagonala drugacija... 23'' i 27''. Slobodno pisi covjece
 
Pa evo ovako. Meni ta dva monitora sluze kao pomocni za "djubre" koje mi inace smeta na primarnom ekranu. Znaci jdownloader, teamviewer, vnc, skype, gtalk, winamp. Za pustiti neki klip su ok. E sad primarni monitor mi je DELL U2711, i posle tog monitora, ovi su truba. Izrada im je dosta losa, moras da vodis racuna kad ih vadis iz kutije da ti nesto ne ostane u ruci, meni je na jednom otpala plastika oko ekrana :)
 
Jesi ikad igrao neke igre na njima ili pogledao neki film? Da li je primjetan lag?
 
Nisam igrao igre, a film evo gledam sada na njemu, malo mi smeta ovo led osveljenje, ali nema laga
 
Izgleda da trenutno nema dobrog IPS monitora za gaming....!@#!@# Koji god da sam nasao da mi je zanimljiv uvijek sam procitao prilican broj negativnih komentara za isti a bas i nemam neku ponudu da sad probam sve..Jedino sto mi bas za gaming pada na pamet je Eizo FS2333 koji je 350 evra!

Recimo takodje mi se svidjaju i ovi modeli :

LG 23EA63V
HP Pavillion 23xi
Viewsonic VX2370Smh-LED
AOC I2369VM
 
Poslednja izmena:
Sta im fali za gaming? Igrao sam igre na skoro svakom Dell monitoru sa IPS panelom (osim onih od 29 i 30") bez problema. Ghosting cak i da ga ima (a nema ga) ne mozes videti u sarenilu kao sto su BC2, BF3, Starcraft2, Dota2. Kupi Dell ili HP neces se pokajati, samo probaj u radnji da ne bude problema sa folijom/bez folije. Za LG i AOC ne znam stvarno, ali moj ti je savet da Viewsonic izbegavas jer trenutno prave smece monitore (panel reljef i probijaju svuda), mozda se i varam ako se nesto drasticno promenilo u poslednjih par meseci mada ne verujem.
 
samo probaj u radnji da ne bude problema sa folijom/bez folije.

Pa ako je AG presvlaka priblizna ovom mom trenutnom monitoru onda ne vjerujem da cu imati problema jer sam vec navikao na te matirane presvlake...samo da nije nesto ekstremno mat-zrnasto..

Opet se pozivam na Overclockers.ru jer mislim da izuzetno profesionalno i temeljno testiraju monitore koje dobiju a oni su bas ishvalili ova dva monitora sa ovim novijim AH-IPS panelima : LG IPS237L i AOC i2367FH, tu se negdje provlaci i HP Pavilion 23xi.Sad ostaje samo da se mozda uzme u razmatranje jos koji model od ovih "frameless" monitora...
 
Poslednja izmena:
Interesuje me, monitor sa ips panelom od 120hz jel postoji???
Ako postoji naziv modela i ako neko ima iskustva sa njim???
Unapred hvala.
 
Ok, ima li jos koji model osim asus-a???
 
Monoprice neki model. 120Hz na IPS je tek u razvoju, predlažem ti da sačekaš jedno 3,4 meseca pa da vidiš kakva je tada situacija i kako to sve deluje u praksi.
 
Ok tada otprilike i planiram da pazarim novi monitor
 
Acer Predator XB270HUbprz IPS 144Hz neko misljenje i da li vredi dati za njega 800€???
 
Vredi svake pare, narocito ako ga imas za 800e i ako ti ne smeta ips glow kojeg ima u manjoj ili vecoj meri kod svakog ips panela, narocito je izrazen na crnoj pozadini, mada je ovaj predator kako mi se cini dosta dobar po tom pitanju...

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm
 
Na Amazonu ga ima za nekih 730€ sa dostavom, ali moram jos malo da razmislim ipak nije to malo para... Nadam se samo da ce moja grafa moci da slajka na ovom monitoru???
 
Nazad
Vrh Dno