Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ja sam 5 dana razmisljao koji monitor da kupim i na kraju izabrao LG 27GN850 za 51 000, stize za dan-dva
 
Ja sam 5 dana razmisljao koji monitor da kupim i na kraju izabrao LG 27GN850 za 51 000, stize za dan-dva
To je ok cena. Ja se dvoumim izmedju LG 27GN850 i DELL S2721DGF. Dell je sada 59.000 iako je prethodnih dana bio na popustu na nekih 53.000 medjutim vidim da se rasprodao. Za 7-8k dinara razlike, mislim da je LG ipak bolja opcija.
 
Uskoro će mi trebati zamena za LG 27MD5KL (koji radi u 1440p režimu) i gledam nešto slično. MacBook na 27" u 4k je presitno, u 1080p previše krupno. Na ostalim skaliranim rezolucijama nije toliko oštra slika.

Zna li se hoće li se pojaviti neke dostojna zamena za gorepomenuti monitor? Alternativa mi je 2 x 24" 4k.
 
Napisacu utiske i bas me zanima razlika izmedju va i ips jer sam pre toga imao va panel
 
Nisam neki expert za monitore. Zadovoljan sam sa monitorom, odziv, boje itd.. sve je super ali na netu ima opis koga zanimaju detalji. Dve stvari sam definitivno zakljucio, Pre ovoga imao sam 27 zakrivljenu i mnogo je bolje od ravnog monitora tako da vise nikada necu imati ravan monitor i druga stvar nema neke drasticne razlike izmedju VA i IPS panela sto se tice boja ( a uglovi me ne zanimaju jer sam uvek na sredini ekrana) sto se tice sledece kupovine bice mi svejedno da li je VA ili IPS panel i mora zakrivljen.
 
Vec 5 dana jurim hp x27q i ne vredi. Mi smo toliko malo trziste da je to uzas, dzabe 100 prodavnice kad je 1 uvoznik...
 
Uzeo philips briliance 27'' QHD IPS monitor, odusevljen, definitivno se vidi razlika u tekstu izmedju 1080p i 1440p. E sad, daleko od toga da bih preporucio svakome da uzme 1440p monitor. 1080p sadrzaj izgleda malo losije nego na 1080p monitor zbog upscalinga, tako da ako je glavna potreba gaming ili konzumiranje strogog 1080p sadrzaja, mislim da je 1080p monitor bolje resenje. Za sve ostalo, lepota za oci veca rezolucija :)

Zanima me samo je l postoji neko prakticnije resenje da se menja osvetljenje na desktop monitorima? To je nesto sto radim vise puta dnevno, i na laptopu/telefonu je to vrlo jednostavno, dok na desktopu moram da se zezam sa onim plasticnim kontrolama, sve imam osecaj da ga izlomiti koliko je los osecaj na dodir
 
Zanima me samo je l postoji neko prakticnije resenje da se menja osvetljenje na desktop monitorima? To je nesto sto radim vise puta dnevno, i na laptopu/telefonu je to vrlo jednostavno, dok na desktopu moram da se zezam sa onim plasticnim kontrolama, sve imam osecaj da ga izlomiti koliko je los osecaj na dodir
Mislim da može da se menja osvetljenje preko programa Flux. Pomoću programa CareUEyes, može sigurno, ali se plaća, dok je Flux besplatan.
 
Upravo porucio Gigabyte M32U,isporuka za oko mesec dana... pa sta bude,bude... dosta mi vise gledanja,citanja,biranja....
 
I sa kojom grafickom ces da vozis taj monitor?.....tj sa kojom grafickom ces da igras nesto u 144 fps-a
 
3080ti :)
 
Bolje 3090ti
 
I sa kojom grafickom ces da vozis taj monitor?.....tj sa kojom grafickom ces da igras nesto u 144 fps-a
Sapphire RX 6800 XT Nitro SE. Prvobitno sam porucio preko,al se juce pojavio i kod nas u ponudi,pa sam ga porucio ovde... rok isporuke 3-5 dana... tako da videcemo...
 
Nije losa graficka (tj odlicna je) ali ona je vise za 1440p monitor,dok u 2160p tesko da ces sa njom moci mnoge novije naslove da poguras npr u 120-144fps......za to treba bar 6900xt....ili idealno 3080ti,3090ti.....ili neka grafka sledece generacije...

Ako ti je igranje uopste i bitno...
 
Moje razmisljanje je da se monitori kupuju na neki duzi period... sad sam potegao maksimum koji sam mogao u ovom trenutku,a vremenom ce ga hardwer verovatno stici... a tih 144fps je tu pa je tu,da je i manje verovatno bih se opet odlucio za njega,jer je pobrao dosta pohvala na recenzijama odnos cena - ono sto pruza. A igranje mi nije prioritet. Uglavnom,ukoliko ne bude nekih tehnickih problema,izbor je definitivan...
 
Kupio sam Gigabyte m27q-ek. Za sad su utisci dobri. Pored imam dell U24H17 i dosta su bolje boje na fabrickim podesavanjima. Glow mi je jace izrazen na dell monitoru.
Sve u svemu sam zadovoljan za 39 000din koliko me je izasao
 
Jel se primecuje to sto je BGR, mislim na jasnocu i ostrinu u teksta?
 
Iskreno ne bar ne da ja primetim. I plus monitor primarno koristim za programiranje. Osetno je bolja slika nego na dell u24h17 po svim parametrima.
 
Odlicno, bas je hvaljen monitor po testovima i ja sam bas u dilemi da ga pazarim.
 
Mada sad citam da moze da izazove naprezanje ociju i glavobolje. A meni prvenstveno treba za posao. Praticu situaciju.
 
Ako mogu da postavim par pitanja i da dobijem neke savete,kad skupim novac planiram da kupim 2160p monitor.
Ne mislim da stedim novac,ali necu ni da se razbacujem,cilj mi je da je ogroman i 2160p. Najvise me zanima sta treba da gledam kod monitora najvise. Taj monitor ce mi sluziti za 90% gledanje filmova i serija.Ako neko misli da za manje novca mogu kupiti tv sa istim kvalitetom slike nek slobodno kaze. Najvaznije mi je da mi neko kaze odprilike koja minimalno konfiguracija je potrebna za reprodukciju 4k videa.
Mozda sam malo skrenuo sa teme ali izvinjavam se :)
 
Pa, pošto ti je primarno gledanje filmova i serija, a za udobno igranje u 4K ako se nisi izbečio za 3080 ili 6800XT teško da ćeš uživati, savet je prost i jednostavan.

Za nekih 38000 možeš da kupiš sasvim solidan 4K TV od 49 inča sa sve HDR podrškom, dok za te pare možeš najviše da dobiješ neki 32 inča jeftini IPS monitor u 1440p. Samim tim je odgovor više nego očigledan.

Naravno, zbog brzine odziva piksela, hercaže i drugih zezancija igranje na TV-u teško da je uporedivo sa onim na monitoru. Ali za filmove i serije...

Izvinjavam se moderatoru.
 
Igrice me apsolutno ne zanimaju.
Razmislicu jos,nekako mi tv bas uz racunar ne ide,monitor koji sam ja video je 43 inca,prva varijanta je oko 500e,a druga je 800e,mislim da je bio sa HDR podrskom.
Mada ispao je jedan vrlo povoljan monitor,rekao bih da je povoljan,55 inca 2160p 144hz philips, ali bogami kosta oko 1000 evra.
Da ne pomislite da se zezam,jeste da gledam da ustetim sto vise novca, na raznim sitnicama,ali ovo je drugo, jednostavno hocu da uzivam u kvalitetu slike,tu ne zalim da platim...
 
@Arthur Morgan ti si mu predložio TV sa VA panelom i još model od pre 4 godine sa matorom verzijom OS-a :D
 
Ma, to sam stavio reda radi zbog cene, bio je prvi koji sam naleteo na kom je pisalo 4K i 49 inča, dalje nisam gledao... :)
 
Necu ekran sa VA panelom,a pogotovu ne smart tv. Jos garancija 12 meseci samo :D
Ja iskreno cisto sumnjam da tv moze da zameni 100% monitor pa cak i da je za gledanje video materijala. I ako moze na kraju ispadne da kosta kao i monitor.
 
Nazad
Vrh Dno