Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

pominjana je neka 27ica koja je skroz druga liga
 
Pa je l' ima neko makar malo "konkretnijih" iskustava sa ta dva LG monitora, posto se bas lomim da li da uzimam U2311 ?
 
Vranjanac smanji slova. nekad bila prica da je IPS zbog odziva za dizajn, sada je to uklonjeno. IPS nema mane, samo prednosti.
 
Vranjanac smanji slova. nekad bila prica da je IPS zbog odziva za dizajn, sada je to uklonjeno. IPS nema mane, samo prednosti.

To nije baš potpuno tačno, ne možeš tako da kažeš. IPS panel još uvek nema odziv kakav treba da ima, kontrast mu je mali i dubina crne boje veoma osrednja, takva je tehnologija. Prednosti su mu tačnost boja i uglovi.
 
To nije baš potpuno tačno, ne možeš tako da kažeš. IPS panel još uvek nema odziv kakav treba da ima, kontrast mu je mali i dubina crne boje veoma osrednja, takva je tehnologija. Prednosti su mu tačnost boja i uglovi.

u odnosu na sta ?

TN ni po cemu danas nije konkurent IPS-u, a odziv IPS-a je smanjen na ispod 10 na budget modelima, te taj odziv moze da primeti samo robot, covek ne. necu da ulazim u to sta ljudsko oko moze i ne moze, ja tvrdim da onaj koji kaze da mu smeta i 20ms odziva, laze ko pas.

MVA/PVA nisu komercijalizovani, i kapiram da su sada u ovoj navali IPS budget modela oni zapravo skuplji.

a sto se crne tice, kakav treba da ti je kriterijum, pa da ti TN crna bude bolja od IPS crne .. ? na IPS-u je crna ziht bukvalno, u odnosu na TN
 
u odnosu na sta ?

TN ni po cemu danas nije konkurent IPS-u, a odziv IPS-a je smanjen na ispod 10 na budget modelima, te taj odziv moze da primeti samo robot, covek ne. necu da ulazim u to sta ljudsko oko moze i ne moze, ja tvrdim da onaj koji kaze da mu smeta i 20ms odziva, laze ko pas.

MVA/PVA nisu komercijalizovani, i kapiram da su sada u ovoj navali IPS budget modela oni zapravo skuplji.

a sto se crne tice, kakav treba da ti je kriterijum, pa da ti TN crna bude bolja od IPS crne .. ? na IPS-u je crna ziht bukvalno, u odnosu na TN

Baš u odnosu na PVA/MVA. Bilo kako bilo, ti monitori postoje, kod nas ih i nema baš, ali poenta je da ostavljaju IPS u prašini u stvarima kojima sam naveo.

Pogledaj moja merenja kod nekih monitora sa TN panelima i biće ti jasno da TN monitori nemaju lošu dubinu crne boje, već nešto tik ispred IPS panela, a po kontrastu su tu negde takođe. Tu je i IPS glow kao jedna od mana. Poenta je u tome da ne možeš da kažeš da IPS paneli nemaju mana kada ih imaju, samo sam na to hteo da ti skrenem pažnju.

Ne pokušavam da veličam TN panele, jer to ne zaslužuju, ali za gejming su i dalje ispred IPS panela, koji ostaju kao monitori za poslove gde su boje od velikog značaja, dakle nisu pravljeni za gejming, iako se može na njima igrati. Hense, TN paneli i dan danas postaju izbor gejmera širom sveta, pogotovo 120hz modeli, a verovatno si primetio da nema još 120hz IPS gejming modela, jer su još uvek spori da bi 120hz bio efektivan na njima za gejming. Pročitaj ovo ako te zanima više.

Ljudi se kunu u IPS kao nešto nedodirljivo i bez mana, a zapravo to nije. Tehnologija jeste dobra, ali treba dalje da se razvija.
 
Dovoljno za šta? :) . Pričamo o tome kako IPS nije savršena tehnologija po tom pitanju.
 
Da li neko mozda da mi preporuci dobar monitor sa IPS panelom. Potreban mi je iskljucivo za web i graficki dizajn.

Nemam nekog ogranicenja sto se tice cene, ali bih se pre svega fokusirao na realnu potrebu za nekim modelom.

Hvala.
 
Posto vidim da ste pominjali par puta 2311h, samo da se ubacim sa jednim pitanjem:
Ceo dan citam reviewove trazim ips gaming monitor
Otpisao sam Dell 2412M i 2312HM i vx2453mh jer nisu za gejming, pogotovo za FPS igre.

Izbor se sveo na Asus ML239H i Dell U2311H. Oba su ips neki kazu najbolji ips za gejming, a i ostale osobine su ok.
Ako neko moze da mi da savet koji od ova dva.
Hvala.
 
Treba mi hitno odgovor koji je bolji od ova dva Asus ML239H ili LG LCD 23" IPS235V-BN?
 
Izbor se sveo na Asus ML239H i Dell U2311H. Oba su ips neki kazu najbolji ips za gejming, a i ostale osobine su ok.
Ako neko moze da mi da savet koji od ova dva.
Hvala.

Ako ti nesto znaci, imam 2311H i igre rade odlicno, ne primecujem nikakav lag ili kasnjenje ni u jednoj
 
Eliminisao sam Asus u startu jer nema klasicna DVI-D vec ide preko HDMI a meni treba prazan HDMI zbog PS3... Tako da narucio sam LG IPS235V. Kakav je monitor, jel ga ima neko?
 
Edit:
Kupio sam Lg ips235v auu majko kakva slika. Ja sam prezadovoljan, boje su vrhunske, igre izgledaju fantasticno, BF3 Caspian border mapa nikad lepse nije izgledala. Ne mogu ga se nagledati:type:
 
Po nemačkom Chipu, trenutno najbolji IPS monitor (22-23") je LG Flatron IPS235P. Skinuo je sa 1. mesta Dell UltraSharp U2312HM.
 
lol ko da je iz skajrima :D
Mada koliko videh onaj shimian (400e) svi nahvalise ;)
 
Kakav je ovo atak na moje oci, ovo cudo izgleda uzasno!
 
Damn, iscitas celu temu, pogledas par review-a i tek onda ne znas sta da uzmes. Sta vi mislite U2412M ili IPS231P-BN? Inace monitor koristim za igre, filmove i malo video montaze/produkcije.
Vidim da Dell ima E-IPS a LG S-IPS, koliko je to bitno?

THX
 
U2412M definitivno. Uzeh ga prosle nedelje, odlican je :)
 
Ja sam uzeo dell s2340l i odlican je...ima malo vecu refleksiju (zbog "stakla"),ali generalno jako sam zadovoljan,nema ni reci o bilo kakvim duhovima i kasnjenju,nema nikakvog probijanja...
 
Nazad
Vrh Dno