Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

nemoj....ja sam uzeo AOC od 27 inca i vec imam 3 mrtva piksela...losa marka

Moj burazer je na primer uzeo jako dobar LG monitor 23 inca (lg 23mp68vq-p) i prvog dana nakon otpakivanja je imao jedan mrtvi piksel crne boje koji je ono u nepovrat.Pazi sad, LG kaze da se garancija uvazava jedino ako za tu rezoluciju ima vise od 6 takvih.. tek onda moze da vrati.. Tako da nije slucaj samo sa AOC firmom..
 
Pomenuti AOC Q3279VWFD8 je toliko puta u poslednje 2 godine hvaljen da prosto posle mesec dana traganja i čitanja vidim da ga većina predstavlja kao best buy u odnosu cena/kvalitet (komentarisuci panel). Ali postoji i sledece. Kod nas u Srbiji je situacija takva da generalno svaki peti dobije monitor sa losim panelom pa svi preporucuju kupovinu online zbog toga sto se tada moze vratiti/zameniti u 14 dana od kupovine..Ali u mom slucaju je dilema da li LG 29WN600-W (2560x1080) sa 8bit/nim panelom (koliko znam da LG mahom ima dobar panel) (6+2 frc) ili AOC sa 10 bitnim panelom (1440p) koji svi hvale ali generalno software njegov i samu izradu monitora svi bukvalno pljuju (iako ja ne smatram da ako nije VESA da je za bacanje)..Sta znam...Citao sam za AOC i da imaju neki problema sa pregrevanjem u donjem delu kao i pixelima..ali nije svakom likui koji snima recenziju za verovati,jer jednostavno neko toliko napljuje monitor iz besa sto ne ispunjava neko subjektivno ocekivanje a zanemaruje sta dobija za generalno nisku cenu... Sta znam.. Glava mi je u haosu od svega sto sam procitao.. :D nista odlucio nisam XD
Ja se mislim izmedju tog Aoc Q3279VWFD8 i c24g2 1080p modela.mislim da je Aoc bolji od tog LGa sto si naveo a panel lutrija ti se odnosi na to koliko ce ips glow biti na tvom primjerku.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja se mislim izmedju tog Aoc Q3279VWFD8 i c24g2 1080p modela.mislim da je Aoc bolji od tog LGa sto si naveo a panel lutrija ti se odnosi na to koliko ce ips glow biti na tvom primjerku.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

LG sam video uzivo displej i neznajuci isprva koliko ima bita panel na tom LG-ju kod brata i bio je bas super ,boje nisu bile isprane softverska podrska na monitoru odlicna..A AOC ocekujem da ima mnogo bolji panel obzirom na recenzije samo ima neka fora da mu je boja najaca(vibrantna) ka sredini a po uglovima malo bledi ..kao isprana neki su to naveli.. sta god bilo..U koje svrhe ti zelis da koristis monitor? Cini mi se da je AOC c24g2 VA panel a ne IPS..nisam siguran..
 
Poslednja izmena:
Da li je bolje kupiti 24" 1080p ips monitor sa 144hz ili 165 hz osvjezavanjem ili ipak ici na 32" 1440p 75hz za iste pare.idealno bi bilo 27" 1440p ips 144hz ali nema nijedan do 250 eura koliko sam spreman izdvojiti para.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
LG sam video uzivo displej i neznajuci isprva koliko ima bita panel na tom LG-ju kod brata i bio je bas super ,boje nisu bile isprane softverska podrska na monitoru odlicna..A AOC ocekujem da ima mnogo bolji panel obzirom na recenzije samo ima neka fora da mu je boja najaca(vibrantna) ka sredini a po uglovima malo bledi ..kao isprana neki su to naveli.. sta god bilo..U koje svrhe ti zelis da koristis monitor? Cini mi se da je AOC c24g2 VA panel a ne IPS..nisam siguran..
Za igre najvise.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Koju grafičku kartu imaš druže? Nisam neki expert ali 144hz da bi terao čini mi se da trebaš imati neku jaču grafičku kartu..
Ima negde na forumu ona priča o veličini piksela..i upoređivanja 1080p na 24" ima određenu veličinu piksela i gustinu od XX PPI.. dok 27" na 1440p ima svakako bolju gustinu piksela.. dok 32" na 1440p ima istu gustinu kao i 1080p na 24" cini mi se 93,2 PPI..E sad nekom smeta nekom ne smeta..to je individualno.. uglavnom sto manja gustina smanjuje se ostrina slike i veca vidljivost piksela.. Imaš ovaj LG ako pucaš na 144hz ali 1080p , malo prevazilazi tvoju cenu .. mozda na KP-u da vidis..:)

https://www.itsvet.com/monitor_lg_27gl650f_b-pdaa1-31.i?id=6882
 
Poslednja izmena:
Koju grafičku kartu imaš druže? Nisam neki expert ali 144hz da bi terao čini mi se da trebaš imati neku jaču grafičku kartu..
Ima negde na forumu ona priča o veličini piksela..i upoređivanja 1080p na 24" ima određenu veličinu piksela i gustinu od XX PPI.. dok 27" na 1440p ima svakako bolju gustinu piksela.. dok 32" na 1440p ima istu gustinu kao i 1080p na 24" cini mi se 93,2 PPI..E sad nekom smeta nekom ne smeta..to je individualno.. uglavnom sto manja gustina smanjuje se ostrina slike i veca vidljivost piksela.. Imaš ovaj LG ako pucaš na 144hz ali 1080p , malo prevazilazi tvoju cenu .. mozda na KP-u da vidis..:)

https://www.itsvet.com/monitor_lg_27gl650f_b-pdaa1-31.i?id=6882
Imam trenutno gtx 970 ali namjeravam da kupim rtx 2060 super.ne znam dal da idem na 1080p 144mhz 24" ili na 27" 1440p 75hz?sta je bolje na duze staze?nekako mi nema smisla kupovati 1080p monitor ba kraju 2020.-te godine buduci da sve novije i ozbiljnije karte lako guraju u 1440p rezoluciji igre.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Pa ja bih sa rtx2060 gledao 1440p monitor od 27",kartica je dovoljno dobra da cepa tu rezoluciju.
 
Pa ja bih sa rtx2060 gledao 1440p monitor od 27",kartica je dovoljno dobra da cepa tu rezoluciju.

Na duze staze tesko da ce ta kartica ista da pocepa na toj rezoluciji. Pre ce nju da pocepaju nadolazece igre :D

@Gogica

Ako ces da se igras, ja bih pre isao 1080p 24'' /27'' ako ti ne smeta velicina piksela...
 
Definitivno ima ljudi kojima smeta 1080p na 27" ima i onih koji imaju 34 ultrawide na 2560px x1080px i ne smetaju im pikseli iako se na 81PPI baš vide.. ali definitivno bolje 1440p ako kartica može da gura.. e sad to 144hz ma jeftinijim modelima ,to već ne znam..ima ljudi da se hvale ima i onih koji su našli gomilu mana u smislu da i nije istina sve sto pise u specifikacijama ..
Kad ste već tu ljudi zechs i weedman984 ..Šta predlažete pre.. 29" ultra wide LG 29WN600-w, 2560px x1080px ili 27" neki drugi proizvođač na 1440p? ..
Inače onaj famozni AOC Q3279VWFD8 ima toliko reklamacija i negativnih utisaka po radnjama da je to čudo.. vraćali su ga i po 5 puta..Bilo bi dobro da se javi neko ko ga ima ovde radi realnih utisaka jer meni ove recenzije vise ne piju vodu..
 
Poslednja izmena:

Znam, mislim da sam 1000+ puta isčitao sve i bi oduševljen (inače MVA panel je na temi a mene IPS verzija interesuje).. onda prilikom odabira između pomenuta dva modela saznajem da je reklamacija za taj AOC bilo poprilično i to ne zbog IPS displeja u smislu glowa i tako to..vec.. kuciste od monitora odvojeno, displej ima neki dupli sloj preko koji ima lufta u odnosu na displej i viri iz maske u odnosu na "ram" monitora...Mrtvi pikseli crni u startu..problem sa softverom fukcije ne rade najbolje.. pa odredjeni slučajevi moraju da pale gase monitor u sred igre ..Zato sam pitao ima li ovde korisnika istog.. neko ko ga ima barem godinu dana.. jer oni postovi su stari već,a ja sam o ovom modelu počeo da stvaram sliku da je to odličan displej za te pare spakovan u plastičnu kantu :)..otkud znam..poludeh .. :D
 
Poslednja izmena:
Koliko znam mi svi koji smo pisali u toj temi imamo IPS verziju, ja nikad te probleme što si naveo nisam imao, niti čuo o tome. Izrada, plastika i stabilnost postolja nije vrhunska, ali ništa što vizuelno smeta ili pravi problemi tokom korišćenja monitora. Sve funkcije rade odlično, nikakvo gašenje monitora nije potrebno. Mrtvi pikseli to se nikad ne zna ni sa skupljim monitorima, ovde verovatno da će biti veće šanse za to. Ili proveri negde u radnji ako možeš ili naruči online, ako ne nađeš ništa drugo. Pa ako budeš sreće da ne moraš da ga vraćaš, super [emoji16]
Uglavnom ako imaš više para svakako je veća šansa da ne dobiješ monitor sa nekim problemom. Ipak je ovo budžetski 1440p monitor. Imam ga skoro godinu dana, nikakvih problema nisam imao za sada prilikom korišćenja, tako da sam super zadovoljan, s obzirom da za ove pare nisam mogao naći ništa slično. Jedini minus je što nema Veša mount i integrisane zvučnike, ali onda bi i cena verovatno bila veća [emoji4]


Evo ja imam jedan pixel ali gore na sredini, pri samom vrhu, samo na beloj sivoj pozadini se primeti, ali kad se zagledas.... U svakodnevnom korišćenju neprimetan. IMG_20200922_145755.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hvala Dejane, ne znam kako su mi promakli postovi iz 2020...Ali opet.. svi zadovoljni modelo... a sa druge strane ova pomenuta druga iskustva su horor..
 
Koliko znam mi svi koji smo pisali u toj temi imamo IPS verziju, ja nikad te probleme što si naveo nisam imao, niti čuo o tome. Izrada, plastika i stabilnost postolja nije vrhunska, ali ništa što vizuelno smeta ili pravi problemi tokom korišćenja monitora. Sve funkcije rade odlično, nikakvo gašenje monitora nije potrebno. Mrtvi pikseli to se nikad ne zna ni sa skupljim monitorima, ovde verovatno da će biti veće šanse za to. Ili proveri negde u radnji ako možeš ili naruči online, ako ne nađeš ništa drugo. Pa ako budeš sreće da ne moraš da ga vraćaš, super [emoji16]
Uglavnom ako imaš više para svakako je veća šansa da ne dobiješ monitor sa nekim problemom. Ipak je ovo budžetski 1440p monitor. Imam ga skoro godinu dana, nikakvih problema nisam imao za sada prilikom korišćenja, tako da sam super zadovoljan, s obzirom da za ove pare nisam mogao naći ništa slično. Jedini minus je što nema Veša mount i integrisane zvučnike, ali onda bi i cena verovatno bila veća [emoji4]


Evo ja imam jedan pixel ali gore na sredini, pri samom vrhu, samo na beloj sivoj pozadini se primeti, ali kad se zagledas.... U svakodnevnom korišćenju neprimetan. Click image for larger version.

Name: IMG_20200922_145755.jpg
Views: 5
Size: 131,7 KB
ID: 290232

haha sad tek pričitah tvoju poslednju poruku Dejane.. :D a odgovorio sam ti na prethodni post..Znači kažeš ogroman plus..meni treba monitor sa dosta prostora za rad pre svega (front end developing, photoshop, illustrator,animate,affter effects itd). Igrice NBa 2k21 i PES sam pikao.. ponekad.. voleo sam da cepam onaj Arkham KNIGHT i celu franšizu.. Stalo mi je da ima pristojan IPS displej sa pristojim bojama.. da ne budu isprane onako.. naravno ne ocekujem svemirski brod za taj novac.. :D Tvoj komentar me sad vraća na stazu AOC-a.. Da pazarim ipak njega.. LG 29WN600 je sledbenik 29WK600 ali ovde se ne govori o njemu uopste..imao sam LG ranije pa sam eto i njega naveo kao mogucnost.. ali mi na 29 smeta sto je visina kao na 23 " a onaj 34 je preskup..Tako da Dejane.. druže,hvala ti na cimanju oko AOC-a..Jedino imam dilemu imam 1050 Ti 4gb.. Valjda ce moci da izgura moje potrebe.. :D ? Planirao sam kupovinu jače karte ali otom potom..
 
Poslednja izmena:
To za boje ne znam, nisam kompetentan. Meni svaki monitor ima dobre boje [emoji23] Ne bavim se fotografijom i video obradom, pa ne znam kakav bi prikaz boja trebao da bude.
Za povremeno igranje će ti poslužiti. Ja imam rx570. Što se tiče igara Pes, Nba, Gta V tera bez problema 60+ fps na high... Za ostale zahtevnije igre taodje može, ako ti ne smeta niži fps i slabija podešavanja. A za ostalo oko tvog posla, možda ti se javi neko sličan tebi pa da iznese neki podatak.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
To za boje ne znam, nisam kompetentan. Meni svaki monitor ima dobre boje [emoji23] Ne bavim se fotografijom i video obradom, pa ne znam kakav bi prikaz boja trebao da bude.
Za povremeno igranje će ti poslužiti. Ja imam rx570. Što se tiče igara Pes, Nba, Gta V tera bez problema 60+ fps na high... Za ostale zahtevnije igre taodje može, ako ti ne smeta niži fps i slabija podešavanja. A za ostalo oko tvog posla, možda ti se javi neko sličan tebi pa da iznese neki podatak.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Nisam ni ja zahtevan previše, znaš nije mi sad da očekujem profi monitor za grafički dizajn..ali govorilo se o nekim color profilima i slično. Stekoh utisak da korisnici nisu zadovoljni izvornim SRGB podesavanjima ili presetima :D Zato sam pomenuo.. E sad izvini imam još jedno pitanje..Ta kupovina online.. bilo gde važi 14 dana u prodavnicama po Srbiji ili kako (da li važi baš po zakonu ili zavisi od politike prodavnice)? Ja hteo da kupim u VipHouse-u ali ga nemaju.. pogledaću u Monitor-u..
 
Po zakonu za svaku porudžbinu online važi to pravilo o 14 dana. Trebalo bi da dobiješ dokumentaciju o tome....


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ok izvini što pitam gluposti, ali nisam do sad uzimao online monitor.. Znači neki papir stiže sa kutijom.. ok.. Prelomio sam na AOC sada ,odgledao sam milion video recenzija i načitao se,ali me odvraćalo jedino to što se ovde u Srbiji svašta valja i porucuje :D
 
Poslednja izmena:
AOC Q3279VWFD8 nema ama baš nigde :D Znači mnogo sam se mislio..,) Da li neko zna kako je moguće da je online poručivanje DOSTUPNO u većini prodavnica sa aktivnim statusom da roba postoji a kad se zove da se pita telefonom i naglasi se da se želi online kupiti oni kažu ,ipak ga nema na lageru ni u magacinu i tako u 6 radnji :D
 
Poslednja izmena:
Na duze staze tesko da ce ta kartica ista da pocepa na toj rezoluciji. Pre ce nju da pocepaju nadolazece igre :D

@Gogica

Ako ces da se igras, ja bih pre isao 1080p 24'' /27'' ako ti ne smeta velicina piksela...
Zasto mislis da je slaba rtx 2060 za 1440p?gtx 1070 bez problema vrti igre u 1440p a osjetno je slabija od rtx 2060.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kakav je ovaj AOC c24G2U?jel to pravi 144hz monitor ili ne?ne vjerujem vise testovima.ima li ga iko?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Zasto mislis da je slaba rtx 2060 za 1440p?gtx 1070 bez problema vrti igre u 1440p a osjetno je slabija od rtx 2060.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Pogledaj neke testove novijih igara u 1440p pa vidi gde se danas nalazi rtx 2060 po snazi..gurace ona igre na 1440p /60fps ali na medium setovanjima za godinu dana
 
Pogledaj neke testove novijih igara u 1440p pa vidi gde se danas nalazi rtx 2060 po snazi..gurace ona igre na 1440p /60fps ali na medium setovanjima za godinu dana
Gledao sam vec testove zato i pitam.karta je po snazi u rangu gtx 1080.gurat ce dugo igre jos u 1440p bez ikakvih poblema.kad gledas 1440p nije mnogo zahtjevnija od 1080p za gpu.sto se tice fps igara njih i ne igram na ultra podesavanjima nego na low i medium tako da mi ne igra to ulogu nikakvu.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Gledao sam vec testove zato i pitam.karta je po snazi u rangu gtx 1080.gurat ce dugo igre jos u 1440p bez ikakvih poblema.kad gledas 1440p nije mnogo zahtjevnija od 1080p za gpu.sto se tice fps igara njih i ne igram na ultra podesavanjima nego na low i medium tako da mi ne igra to ulogu nikakvu.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ako planiras da igras na low radice...u novim igrama karta se vec gusi

 
Ako planiras da igras na low radice...u novim igrama karta se vec gusi

U kojim novim igrama?jedina igra u kojoj ide ispod 60fpsa je rdr2 koja je lose optimizirana i radi lose i na mnogo jacim cipovima.druga stvar od igara koje igram su cs go,bfv,rainbow six siege,pubg,cod warzone i wutcher 3.trece nije konacna odluka da cu kupiti bas tu graficku,mozda nadjem bolji deal kmjer ce cijene svakako padati jos starijoj generaciji.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Hej, tvoje pare, radi sta hoces...dosao si da pitas za misljenje, ja sam ti dao svoje i dodao jos neke cinjenice. Ti slobodno kako hoces :D Pozz
 
Hej, tvoje pare, radi sta hoces...dosao si da pitas za misljenje, ja sam ti dao svoje i dodao jos neke cinjenice. Ti slobodno kako hoces :D Pozz
Imas li neku konkretnu preporuku za kartu?sta je po tebi optimalno za 1440p u naslovima koje sam naveo da igram?posto ce ove nove rtx 3070 da budu 500 eura kod nas ako ne i vise.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Koliko ja vidim na ovom gore video-u, sve igre rade na visokim podesavanjima (High-Ultra) a 50+ fps.
Sasvim pristojno.
 
Nazad
Vrh Dno