Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Jel uzeo neko 43 ili 49? Gledam ima od 750 do 1250 ok modela sa 3840 rezolucijom, gledam da mi zameni 2x24" + 15"...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jel ima neko iskustva sa ovim monitorom: ViewSonic VX3276-2K-MHD IPS, 2560x1440 (2K QHD) 4ms? Koliko vidim trenutno se prodaje za 27.000din? Ili koji monitor u tom rangu cena do 30.000?
 
Jel ima neko iskustva sa ovim monitorom: ViewSonic VX3276-2K-MHD IPS, 2560x1440 (2K QHD) 4ms? Koliko vidim trenutno se prodaje za 27.000din? Ili koji monitor u tom rangu cena do 30.000?

Ima za 28.999,00 AOC varijanta u frimi na G, model je AOC LED Q3279VWFD8 31.5", IPS, 2560 x 1440 WQHD, 5ms.
 
Sta mislite o modelu Benq EX2780Q? Pojavio se i kod nas u jednoj radnji, cena onako nit smrdi nit mirise, ali sto se samog monitora tice mislim da je prava multitask masinerija.
 
Ljudi imam mali problem sa monitom AOC Q3279VWFD8 i RX590.
Instaliran novi drajver 19.12.3
Problem je u vidu toga da ne mogu da prebacim Color Depth na 10bcp iako ima ponudjena opcija u podesavanjima.
Pixel format je na default podesavanju RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)
Sa predhodnom verzijom drajvera nisam imao taj problem.
Koristim DisplayPort kabl za povezivanje.
Jel ima jos neko slican problem mozda ? :)
 
Pitanje, planiram kupovinu AOC 24G2U5 monitora. Zanima me da li je on FlickerFree. Za 24G2U monitor koji ima vecu frekvenciju (144Hz naspram G2U5 75Hz) sam nasao da jeste FlickerFree, ali za G2U5 nigde ne nalazim. Da li je moguce da nije FlickerFree, posto mi je logicno da ako koriste isti nacin osvetljenja i isti panel, onda bi oba trebala da budu FlickerFree ?
 
Poslednja izmena:
Pitanje, planiram kupovinu AOC 24G2U5 monitora. Zanima me da li je on FlickerFree. Za 24G2U monitor koji ima vecu frekvenciju (144Hz naspram G2U5 75Hz) sam nasao da jeste FlickerFree, ali za G2U5 nigde ne nalazim. Da li je moguce da nije FlickerFree, posto mi je logicno da ako koriste isti nacin osvetljenja i isti panel, onda bi oba trebala da budu FlickerFree ?

Zvanicno jeste https://eu.aoc.com/en/gaming/compare?1=20598&2=26795

Edit: tek sad vidim kada si pitao... Kasno lljubo na Kosovo stize.. :D
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka za AOC I2790VQ

Dugo sam pretraživao sta uzeti na nasem tržištu. Hteo sam 27, IPS i da ima neke zvucnike. Da ima tanke ivice i lep dizajn. Sve sam to nasao u ovom modelu za malo jace od 20k tesko da moze bolje.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Sta pristojno od 24" IPS za malo para? Neki Dell P2414H da se juri?
 
Dell P2419H je po meni bolji izbor, jer ima tanji okvir. Ne znam da li se Dell P2414H moze naci u prodaji......
 
Poslednja izmena:
Dell P2419H je po meni bolji izbor, jer ima tanji okvir. Ne znam da li se Dell P2414H moze naci u prodaji......

Hvala. deluje mi mnogo skupo. Za te pare se uzme 31.5" 1440p AOC IPS.
Mislim da je bolje ipak da batalim ovo za 2x 24" i uzmem jedan ovaj AOC.
 
zna li se hoce li biti u Srbiji LG 27GL850-B monitora, mislim ono vise od 2 komada...?
 
Teško, i u inostranstvu je nestašica, razgrabe se odmah...
 
Pozdrav

Treba mi neki monitor tu negde oko 20k, 1080p, 24" i 75Hz sa FreeSync za svakodnevni rad i light gaming (a i vreme je da zamenim vremesni Philips 222EL sa VGA konekcijom :D )

Interesuje me da li postoje razlike vredne razmatranja izmedju ovih monitora:

AOC 24G2U5/BK (3 godina garancije)
LG 24MP59G-P (3 god)
DELL SE2419HR (5 god)
 
:D
 
Pozdrav

Treba mi neki monitor tu negde oko 20k, 1080p, 24" i 75Hz sa FreeSync za svakodnevni rad i light gaming (a i vreme je da zamenim vremesni Philips 222EL sa VGA konekcijom :D )

Interesuje me da li postoje razlike vredne razmatranja izmedju ovih monitora:

AOC 24G2U5/BK (3 godina garancije)
LG 24MP59G-P (3 god)
DELL SE2419HR (5 god)

Ovaj Dell ima ogroman input lag. Nikako nije za gaming, mada bi ga izbegao za svaku namenu. AOC deluje kao najbolji izbor od ta 3. Cena bi bila presudan faktor kao i da li imas AMD ili NVIDIA grafiku.
 
Gledam onaj Benchmark video review iiyama monitora i vidim nešto što bi moglo da mi bude interesantno. Da li sada svi monitori podržavaju istovremeni prikaz iz dva sourca ili je to retka opcija?
Za jedan setup bi mi dobro poslužila varijanta velikog, širokog, monitora, koji povremeno mogu da podelim za dva uređaja. Umesto da se na taj drugi kačim nekom remote aplikacijom.
 
Ja se dvoumim izmedju 27GL850 i GL83A. Jel imao neko iskustva sa istim i cini mi se kao jedan od boljih izbora u rangu izmedju 400-500 EUR. Ako ne koji onda model gledati?
 
Ja se dvoumim izmedju 27GL850 i GL83A. Jel imao neko iskustva sa istim i cini mi se kao jedan od boljih izbora u rangu izmedju 400-500 EUR. Ako ne koji onda model gledati?

ASUS TUF Gaming VG27AQ
 
Ja se dvoumim izmedju 27GL850 i GL83A. Jel imao neko iskustva sa istim i cini mi se kao jedan od boljih izbora u rangu izmedju 400-500 EUR. Ako ne koji onda model gledati?

Prvi naravno, dosta bolji. Ja sam prezadovoljan. Osim kontrasta, kontrast je djubre :D
 
Zar ta dva nemaju isti panel?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
850 ima wide color gamut. Inače wide color gamut mod je neupotrebljiv u igrama jer dovodi do slike koja ima preteranu saturaciju boja (mada neko voli ovo) jer je većina igara masterizovana u sRGB koloru.
Naravno to ne znači da u nekoj daljoj budućnosti ovo neće biti uportebljivo. Do tad može da se koristi sRGB mod na 850.
 
Zar ta dva nemaju isti panel?

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Njet, prilicno je velika razlika u odzivu pixela. Tj. mozda je isti panel samo losiji bin. Svakako bih pre gledao onaj ASUS TUF VG27AQ nego GL83A.
 
DELL SE2719HR

Da li neko ima ovaj monitor i kakvi su utisci?
 
Nazad
Vrh Dno