Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Dobar monitor, vazi, okaci veceras, ako mozes do pola bright i do 100%. Ako i tu ima, onda nema svrhe da se bunim za ovaj monitor koji je u "budzet klasi" :D

Ovde se vidi probijanje, IPS glow je normalna pojava za IPS panele ali ovo probijanje nije bas nesto sto bi trbelo uzeti kao normalno. Verovatno i da zamnis za drugi dobio bi to isto verovatno. Ako se ovo ovako vidi i uzivo onda je pvo po meni nedopustivo.
Mada ne bi trbalo da se ovo bas ovako vidi uzivo, mozda fotografija uvecava problem.
 
Poslednja izmena:
Ovde se vidi probijanje, IPS glow je normalna pojava za IPS panele ali ovo probijanje nije bas nesto sto bi trbelo uzeti kao normalno. Verovatno i da zamnis za drugi dobio bi to isto verovatno. Ako se ovo ovako vidi i uzivo onda je pvo po meni nedopustivo.
Mada ne bi trbalo da se ovo bas ovako vidi uzivo, mozda fotografija uvecava problem.
Uvelicava fotka naravno, ali vidljivo je i ovako ne preterano, ali smeta meni licno (samo na crnoj/tamnosivoj) , bas gledam da je posebno izrazen glow na 21:9 IPS...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Evo i mog starijeg LGa 27MP77HM-P
100% brightness i 30%brightness
bcc6050f1a9c78b864cd610a3bd8dcda.jpg
9b01f0a2ed3d170eee3a8ef70c2f9c85.jpg


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Uvelicava fotka naravno, ali vidljivo je i ovako ne preterano, ali smeta meni licno (samo na crnoj/tamnosivoj) , bas gledam da je posebno izrazen glow na 21:9 IPS...

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nemaju velicina i iodnos strana veze sa tim. To zavisi od modela do modela. Isijavanje svi imaju, probijanje zavisi do modela do modela.
 
Dobar monitor, vazi, okaci veceras, ako mozes do pola bright i do 100%. Ako i tu ima, onda nema svrhe da se bunim za ovaj monitor koji je u "budzet klasi" :D

38cdeb24c1b3302e21347bcff7cdea0b.jpg


1c23d7f2f1545cd5790d4993a7fa17cc.jpg


Izgleda da ne znam kako da slikam, prva je 30%, druga 100%. Deluju mi isto.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da jedino mozes uslikati kako treba ako na mobilnom podesis na fiksni otvor blende, ekspoziciju itd. Ovako na automatici on dovede to na isti rezultat.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Mislim da jedino mozes uslikati kako treba ako na mobilnom podesis na fiksni otvor blende, ekspoziciju itd. Ovako na automatici on dovede to na isti rezultat.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Je, hvala, slikaću aparatom kasnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je, hvala, slikaću aparatom kasnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala za slike [emoji16], manje nego kod mene, ali vidljivo na slici, uzivo se verujem bar 50% manje primecuje (bar na mom modelu je tako).

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Uzeh ranije pominjani AOC Q3279VWFD8 monitor. Solidan panel za te pare. Velicina, rezolucija, 75Hz refresh rate i Freesync za tu cenu je trenutni best buy.

Razmisljao sam da li neki 4k TV ili ovo, monitor je pobedio :)
Nema probijanja, ali je na crnoj naravno kao i kod svakog IPS panela primetan glow.
 
Uzeh ranije pominjani AOC Q3279VWFD8 monitor. Solidan panel za te pare. Velicina, rezolucija, 75Hz refresh rate i Freesync za tu cenu je trenutni best buy.

Razmisljao sam da li neki 4k TV ili ovo, monitor je pobedio :)
Nema probijanja, ali je na crnoj naravno kao i kod svakog IPS panela primetan glow.
Panel je odlican, bolji je od nekih veoma skupljih modela. Kolega je kupio ne secam se koji model DELL U serija od 27. Dao je oko 600-700e i vratio ga, taj panel je davo zuckastu belu sta god da mu uradis i probijanje po ivicama se videlo skoro na svim bojama, a kad se stavi crna to je bio uzas.
Kvalitet izrade je da kazem malo slabiji bilo bi mnogo bolje sa mat plastikom.
Po meni ovaj moniotr je trabalo da ima bolji kavlitet izrade i bolji stalak i neka kosta 5000din vise, opet bi se dobro prodavao.
 
Ljudi, sta je bolji izbor
ViewSonic VX3276-2K-MHD IPS ili AOC Q3279VWFD8, prvenstveno za gaming mi treba? View Sonic mi je lepsi, tanje ivice i sveukupno je lepsi, ali sad vec u kvalitet slike nisam siguran sta je bolje?
 
ViewSonic daleko lepsi, vesa mount, ima zvucnike (ako nekome znaci), cini mi se takodje 75Hz refresh rate, 10 bit i 4ms. Nema Freesync.

Treba neko ko je video uzivo taj ViewSonic da napise par reci pa da uporedimo :)
 
Meni stigao juce LG24MP59G, dobro je bez mrtvih piksela, slika odlicna, prezadovoljan sam, jedino cu veceras da pogledam koliko isijava, nisam stigao sinoc i ako ne bude previse necu ga vracati.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
ViewSonic daleko lepsi, vesa mount, ima zvucnike (ako nekome znaci), cini mi se takodje 75Hz refresh rate, 10 bit i 4ms. Nema Freesync.

Treba neko ko je video uzivo taj ViewSonic da napise par reci pa da uporedimo :)

Sve me vise vuce na ViewSonic.. Izgled, pa i ti zvucnici kakvi god da su vec mi je dojadilo da ps4 igram na monitoru sa sluskama ;)
Jel ima neko na forumu ovaj ViewSonic, bas me zanima utisak nekog ako ga uopste ima? :)
 
Na papiru i na slici ViewSonic bolji izbor... Vesa mount i zvučnici bar za mene veliki plus. I lepši izgled od AOC...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Na papiru i na slici ViewSonic bolji izbor... Vesa mount i zvučnici bar za mene veliki plus. I lepši izgled od AOC...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Narucio sam ViewSonic pa sta bude ;)
 
Odlično, taman da izneses utiske. [emoji16] Verujem da će sve biti super i po tvojoj volji..
Ja sam se za budući monitor namercio na AOC, ali s obzirom da ViewSonic ima zvučnike i Vesa, to bi mogao biti moj budući monitor [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Odlično, taman da izneses utiske. [emoji16] Verujem da će sve biti super i po tvojoj volji..
Ja sam se za budući monitor namercio na AOC, ali s obzirom da ViewSonic ima zvučnike i Vesa, to bi mogao biti moj budući monitor [emoji16]

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Pa i ja sam vec da kazem skoro pa narucio AOC onaj od 31.5 inca kao i View Sonic i onda slucajno naletim na ovaj, jeste malo skuplji ali mi deluje kvalitetnije. Sad videcu, pisem utiske kad mi stigne
 
Jel se susretao neko sa novom Dell Ultrasharp serijom za 2019-tu godinu (U xx 19 modeli)?

Vise od 2 meseca se u EU radnjama mogu naci U2419/2719/3219/3419 modeli ali nigde nema review i detalji o panelima. Dell ih reklamira kao svetlije i ultra thin bezel monitore ali info o panelu ne mogu naci nigde. Cak je i youtube prazan. Cudno.
 
U potrazi sam za 4k IPS 27-icom, ali je ponuda kod nas prilično tanka, da ne kažem užasna.
Jel ima neka radnja da dobija nove modele koji mogu uživo da se pogledaju i kupe?
 
Nakon nekoliko promenjenih primeraka zbog glow-a odlucim da ih zamolim da ne zamene za novi, nego da zamene panel i ubace koji "testirano valja", sto su i uradili u ovlascenom servisu LGa i rekli da je to najbolje sto su imali za ovaj model i dali garanciju novu od 3g koja vazi od ove god. Ali opet ima glowa, manje nego ranije ali primetno, izgleda da je bas premija ubosti dobar ips [emoji58]
43003e0c4d66b7c321d9cb8e4a3a8a58.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
I ja imam po coskovima na LG 24MP59G malo vise u donjem levom ali gledajuci po netu da tu leka nema i ne reklamira mi se, ovako je mnogo dobar i nije bas toliko primetno u igricama i drugim stvarima, jedino kad ga tako zacrnim.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
I ja imam po coskovima na LG 24MP59G malo vise u donjem levom ali gledajuci po netu da tu leka nema i ne reklamira mi se, ovako je mnogo dobar i nije bas toliko primetno u igricama i drugim stvarima, jedino kad ga tako zacrnim.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Nema leka, ali dobro... Pokusao sve sto sam zamislio i ne vredi, bar ima boljitka u odnosu na prethodne. [emoji16]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
2k na 23,8"...jedino ako postoji baš baš specifičan razlog što.
 
Uzmi bar 27" ako hoćeš 2k..Aoc je negde 27-30k...
Al prvo kaži za šta ti treba monitor, budžet i da li ti odgovara 27"...

Edit:
Sad videh Aoc samo 32" 2k ima...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

Ja imam (prodajem) Dell p2416d, malo "ozbiljniji" monitor od ovog (postolje ima sve moguće vrste rotacija i podizanja i spuštanja) i 2560x1440 na 24" deluje kristalno čisto.
Zavisi za šta ti treba.
Ja sam npr. sad prešao na lg27uk650, koji je 4k na 27" itd.
Prosto volim i kad sedim blizu da je slika oštra i to ti je. :)
Naravno ako rešiš tu rezoluciju na tu dijagonalu, očekuj kristalnu sliku zbog dpi, ali i veću zahtevnost ako si gejmer.
 
Nazad
Vrh Dno