Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Trenutno je kod tog prodavca 245€ taj monitor, kako si ta ti dobio za 220€?
 
mene zanima kako je ispalo samo 5e postarina,otkup i prenos novca i ostale zafrkancije...Dai*y express?
 
@Zulu

Stvarno odlicna kupovina za taj novac :)
Dokaz da IPS jos nije za penziju i pored dobro poznatih mana kao i da je jedno vreme doslo do ozbiljnog ''prehajpa'' (AM)VA panela.
 
Uglovi gledanja, bolji odziv (tj. manje ghosting-a) i bolje boje su bili presudni. Od isijavanja ima samo sa donje leve strane, nista preterano. Upeavo sam pustio fudbal preko eon-a i mnooogo bolje sluzi nego prethodni dell koji je isto bio ips. Cak jos nisam ni podesavanja probao, jedino osvetljenje smanjio na 50%, fabricki bilo na 90.
Moze neko da mi objasni prednosti/mane dcr-a?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Zulu kako si ga montirao na zid ako nema Vesa kačenje?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
na sinu od stalka koja je usrafljena u monitor se nakaci univerzalni VESA maunt,okacio bih ti ali renderujem nesto pa nemam memorije za dva tab-a :) izguglaj AOC wall mount izaci ce,isto je na velikom broju njihovih monitora...
 
Ovako:
Zulu kako si ga montirao na zid ako nema Vesa kačenje?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Ako se ista vidi. Fora je dobro postaviti ovu penu, jer ona koliko pomaze da se ne izgrebe nista, toliko i smeta i klizi. Najveci problem mi je bio da nadjem odgovarajuce plocice, tj. da su im rupe 10cm ili 7,5cm. Na kraju sam nasao od 7,5 i to je nesto bolje resenje, sad stoji cvrsto, ne pomera se.
3575c50296792cb9151be482798602c2.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,
moze neka preporuka za monitor do 150~170 eura? pozeljno je da je 24" a moze i veci ako ima za te pare.Sta je po vama bolje ips ili va model? Monitor ce prvenstveno sluziti za igre,surfanje i gledanje youtube sadrzaja.Od igara najvise igram fps naslove bf4, bf1,cs go,witcher i jos po koju rpg igru.Da li su va modeli dobri za fps igre?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
 
Ja sam u petak uzeo novi monitor preko neta i pokajao se.
Nema nikakav ugao gledanja, ako mi je pogled u centru monitora, donji deo ne vidim dobro osim ako se ne sagnjem pa opet gledam pod 90°.
Užas, pikseli imaju ugao gledanja kao krst, gore - dole i levo - desno, ako se gleda malo ukoso, vidi se ona stvar ;-)
Ovako izgleda noću sa crnom pozadinom, danju se ne vidi tako gadno.
Bolje da sam VA panel uzeo, ovaj IPS je đubre. Danju još i dobro izgleda slika, crna boja je normalna ali užasno je noću.
Da li je normalno da ovako izgleda crna boja na IPS monitoru?
U pitanju je HP V270 27"
27da201b283157d57cb6c42198f0f3c3.jpg
618c5187f3f3c5077683bc495e8c4163.jpg
b19ff0d394ba32fadc9d5fe234b33966.jpg
6db7a0399078a1d2aa2544f61e04bd0f.jpg


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Auuu... baš loše. Nisam tako drastično lošu sliku video do sada.
 
posto je sa neta,narucis AOC sad,pitaj ga kad ti stize,dan ranije vrati hp i uzmi pare nazad i tako imas i jare i pare.
 
Koliko si ga platio i gde si ga kupio?

Послато са SM-A530F
 
Pa ne mogu na naručim AOC a da ovaj nisam vratio, tada ću imati tri monitora u kući.
Ne znam šta da radim, tako se samo noću vidi loše, danju je normalno

Evo sa ovog linka sam ga naručio, platio sam ga 22.090 dinara, sada piše da je jeftiniji za hiljadu jer ga nema verovatno:
https://www.technomarket.rs/hp-v270-ips-led-backlit-monitor-27-1920x1080-3y-3pl17aa


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
verovatno nisi razumeo,pa da ponovim: imas po zakonu pravo 14 dana da vratis prosto kao neodgovarajuci.AOC placas pouzecem,nece stici tako brzo.kad ga narucis,zamolis lepo da ti prodavac javi kad posalje i ti tad vratis HP i uzmes pare.sledeci dan (ili dva) imas pare kod sebe koje si dobio od povrata HP monitora da platis AOC.
 
Razumem ja tebe, ali zar da ja verujem ja nekom liku sa oglasa to neće moći.
Danas ni prodavnicama se ne može verovati, imaš teme ovde oko Emmi i winwin, a kako o da nekom tamo liku sa oglasa da verujem. Ko zna da li će on to raditi za pola godine, neću imati garanciju...

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
nije od juce ova prica,godinama to rade i ovi provereni bolje resavaju garanciju od spomenutih maloprodaja.ako si vec toliki paranoik,sacekaj sigurno ce nasi da uvezu bar VA verziju istog monitora,a ne vidim sto ne bi uvezli i IPS verziju...

edit:

ima ga kod nas,ima ga i na stanju,238e je cena.VA verzije jos nema...
 
Poslednja izmena:
Da podelim svoje iskustvo od pre par dana. Uzmem ViewSonic VA2719-sh, najviše iz razloga jer sam njihov fanboy - otvoreno priznajem. Monitor je teško razočaranje, uglovi gledanja katastrofalni, iako je IPS, crna nije crna, mada nema probijanja, boje nisu ViewSonic-ove. Da beda bude još veća, 3 crvena + 1 sivi zaglavljeni piksel. Vraćen je odmah :smash:. Ne bih preporučio nikome ovaj model.

Inače, uzet je iz razloga jer ima Vesa mount, pored veličine, IPS ekrana, 75Hz i Flicker-Free tehnologije, mada mi ovo poslednje ni ne treba. Biće sad teška matematika naći kvalitetniji panel ...
 
Pogledajte Dell SE2717H, nekoliko forumaša ga je uzelo i bilo je zadovoljno. 75Hz, AMD FreeSync, 27'

@Drafer
imaš ga u prodavnici gde si uzeo taj krš HP
 
Poslednja izmena:
Ili napravi vesa montazu kao ja na aoc :D
Da podelim svoje iskustvo od pre par dana. Uzmem ViewSonic VA2719-sh, najviše iz razloga jer sam njihov fanboy - otvoreno priznajem. Monitor je teško razočaranje, uglovi gledanja katastrofalni, iako je IPS, crna nije crna, mada nema probijanja, boje nisu ViewSonic-ove. Da beda bude još veća, 3 crvena + 1 sivi zaglavljeni piksel. Vraćen je odmah :smash:. Ne bih preporučio nikome ovaj model.

Inače, uzet je iz razloga jer ima Vesa mount, pored veličine, IPS ekrana, 75Hz i Flicker-Free tehnologije, mada mi ovo poslednje ni ne treba. Biće sad teška matematika naći kvalitetniji panel ...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pogledajte Dell SE2717H, nekoliko forumaša ga je uzelo i bilo je zadovoljno. 75Hz, AMD FreeSync, 27'

@Drafer
imaš ga u prodavnici gde si uzeo taj krš HP
Taj monitor sam razmatrao da kupim pre nekoliko dana, ali bilo je presudno jer nema dvi ulaz pa zato ga nisam uzeo

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Uglovi gledanja, bolji odziv (tj. manje ghosting-a) i bolje boje su bili presudni. Od isijavanja ima samo sa donje leve strane, nista preterano. Upeavo sam pustio fudbal preko eon-a i mnooogo bolje sluzi nego prethodni dell koji je isto bio ips. Cak jos nisam ni podesavanja probao, jedino osvetljenje smanjio na 50%, fabricki bilo na 90.
Moze neko da mi objasni prednosti/mane dcr-a?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

https://www.cnet.com/news/just-whats-so-dynamic-about-contrast-ratio-anyway/

Probao sam nekoliko puta DCR na i2481fxh (na linku iznad je detaljno opisan), meni je to nebitna opcija ali mozda ce se nekima svideti za odredjene igre ili gledanje videa/filmova.

Panel HP-a koji je kupio Drafer je bas raspad (bar sto se glow-a tice), kao da je neki IPS od pre 7, 8 godina.
 
Poslednja izmena:
Planiram kupovinu AOC Q3279VWFD8...ima li mozda neko neki savet ili iskustvo sa ovim monitorom ? Hvala unapred.
 
evo ti sve detaljno par strana unazad od vise ljudi,ja sam ga samo video i cackao koji minut i u poredjenju sa va verzijom boje i uglovi jesu bolji,nije bilo na tom kompu igara da testiram overshoot i odziv piksela,ali nema razloga da se ne veruje ljudima ovde...jedino budi siguran da imas pravu konekciju na karti ili ploci.
 
Pozdrav ljudi,zna li neko kakva su ova dva monitora za igranje fps igara,surfanje i gledanje youtube klipova, pošto ne mogu da nadjem testove nigdje na netu?
HP N240 23.8-INCH MONITOR IPS 23,8",IPS,FHD,250CD,VGA,HDM
HP ELITEDISPLAY E243 MONITOR 23,8", IPS,FHD,250CD,5MS,VGA, HDMI,DP,2XUSB 3.0, HEIGHT, PIVOT
 
Stigao mi je AOC, a pare od HP još nisu stigle.
Da pitam, spojio sam AOC preko DVI kabla ali ima samo rezoluciju 1080p ili manju. Pokušavam da nađem na tom Cd-u ako ima neke drajvere pa da ga nateram da radi na 1440p.
Zna li neko u čemu je problem?

Edit
Instalirao sam drajvere sa Cd-a i restart ao komp, ali i dalje nemam jaču rezoluciju već 1080p

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba ti dual DVI ... ALi najbolje bi ti bilo da ides na DP ili HDMI
tuzbC.png.98003c0dbd7be6a25b4e69d11fa7b72b.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno