Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Jel pazario neko mozda AOC Q3279VWFD8 ? Ako jeste voleo bih da cujem iskustva.... PS> Trentno gledam 24"sa oko nekih pola metra ...ako menjam na 32"verovatno bi gledao sa iste razdaljine... Ovi kalkulatori u feet-ima su mi bzvz.
 
Iako gledam isti monitor, mada mi mnogo smeta nepostojanje vesa montaze, mislim da ti je na pola metra tih 24" sasvim dovoljno. Ja posmatram moj monitor od 23" sa nekih 80cm do metra, zato se i razmisljam o vecoj dijagonali.
Jel pazario neko mozda AOC Q3279VWFD8 ? Ako jeste voleo bih da cujem iskustva.... PS> Trentno gledam 24"sa oko nekih pola metra ...ako menjam na 32"verovatno bi gledao sa iste razdaljine... Ovi kalkulatori u feet-ima su mi bzvz.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Jel ima da se kupi kod nas?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Video sam da nudi jedan na KP, uzima od Madjara... Znači-može, zato i razmatram.

Sent from my S9+
 
Video sam da nudi jedan na KP, uzima od Madjara... Znači-može, zato i razmatram.

Sent from my S9+

Ja sam ga pitao ima li ga na stanju ili treba da čekam malo. Mislim da ću ga kupiti. Razmatrao sam Lenovo L27-q10 i Dell U2717D, koji su oba WQHD, ali ovaj ipak ima 32" :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ako je neko uzeo neka pise utiske :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pošto sam imao nekoliko dana MVA model, pokušaću da uporedim.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sjajno. Bio sam se zagrejao za njega, ali zbog ove price o ghosting-u i slicnom sam vise-manje odustao. Ips mislim da bi mi vise odgovarao, mada idalje nema vesa montiranje.
Pošto sam imao nekoliko dana MVA model, pokušaću da uporedim.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da, nema vesa mount, ali imam ogroman sto pa na to i ne gledam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Upravo mi javi čovek sa kp da AOC nema kod dobavljača trenutno i da se javim za 4 dana. Razmotrilću sad i ovaj model. Hvala.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Taj philips je 1080p. Na tu velicinu...

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Da, brzo sam to video. Ne paše to.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Čekaću AOC ili ako nađem neki 27 sa 2k rezolucijom

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
sto IPS ako gledas sa pola metra?boje su odlicne na mislim mva varijanti istog modela,kojeg imas kod nas,jos i jeftiniji.odlican monitor.jedini razlog da se ide na IPS verziju je ako nekom treba kao dabler za TV i gledace ga vise ljudi iz razlicitih uglova.

edit: VESA moze lako da se skarabudzi ako bas bas ti treba,izguglaj.
 
Poslednja izmena:
Kolega rece da je imao mva verziju.
Meni je bitan vesa, video sam kako su resili, nije tesko, ali malo ruzno sto viri nogara, ali ne mogu i jare i pare. Doduse jedini razlog moje promene monitora je to sto sam udaljen od njega oko 80cm, mozda i metar (od kad sam ga okacio na zid). A to sto je okacen na zid mi bas znaci kada je prostor na radnom stolu u pitanju.
sto IPS ako gledas sa pola metra?boje su odlicne na mislim mva varijanti istog modela,kojeg imas kod nas,jos i jeftiniji.odlican monitor.jedini razlog da se ide na IPS verziju je ako nekom treba kao dabler za TV i gledace ga vise ljudi iz razlicitih uglova.

edit: VESA moze lako da se skarabudzi ako bas bas ti treba,izguglaj.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
i dalje nisi rekao sta ce ti IPS?i sa metra ako ga koristis kao monitor uglovi ti ne igraju ulogu,ali ti igra uloga znatno losija crna,netacnije boje,to sto ga nema kod nas i sto je ovaj jeftiniji i to znacajno (oko 60tak e).ostale specifikacije su indenticne,31,5",2k,75hz,freesync...ista soljka,isti portovi,jedina razlika je u panelu.

edit: sad videh da je ghosting problem...stoji jednom kad se vidi tesko da se "odvidi" ali po meni stvarno ne smeta i nije naglasen.IPS verzija sigurno nema problema sa ghostingom?
 
Poslednja izmena:
Upravo taj ghosting i jeste razlog zbog kog odbacujem (bar za sada) mva model. Sad imam ips i sto se boja tice odlican je, jer ne radim sa fotografijom i slicno. Igre i tekst, poneka serija, film (ako uzmem taj 32" monitor, mislim da ce biti cesce filmova), tako da taj ghosting predstavlja ogroman problem ako je izrazen kao sto ljudi pricaju. Znam da ga trenutno nema, ali racunam da ce moci da se nabavi, relativno je nov model. Trazio sam, ali nije bilo recenzija da li i ovaj model pati od te boljke.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Sto je najgore razmisljam i tv da menjam :D Sreca pa nisu u istoj prostoriji.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Upravo taj ghosting i jeste razlog zbog kog odbacujem (bar za sada) mva model. Sad imam ips i sto se boja tice odlican je, jer ne radim sa fotografijom i slicno. Igre i tekst, poneka serija, film (ako uzmem taj 32" monitor, mislim da ce biti cesce filmova), tako da taj ghosting predstavlja ogroman problem ako je izrazen kao sto ljudi pricaju. Znam da ga trenutno nema, ali racunam da ce moci da se nabavi, relativno je nov model. Trazio sam, ali nije bilo recenzija da li i ovaj model pati od te boljke.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Ne znam kakav ghosting, to verovatno pricaju ljudi koji ili izmisljaju ili nisu ukljucili overdrive makar na low. Svakako MVA nema boje kao IPS. Imam IPS drugi monitor i velika je razlika u bojama.
 
Svakako mogu da probam monitor pa da vratim ukoliko mi ne odgovara. Pretpostavljam da igras vise od mene, pa bi se verovatno zalio na to da vidis. Cini mi se da programiras na njemu, pa kakav je za tekst, zamara li oci? Posto najvise vremena provedem buljeci u word dokument.
Ne znam kakav ghosting, to verovatno pricaju ljudi koji ili izmisljaju ili nisu ukljucili overdrive makar na low. Svakako MVA nema boje kao IPS. Imam IPS drugi monitor i velika je razlika u bojama.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Programiram i montiram video, a vala se i igram kad stignem :)
Nisam primetio nista osim da bela vuce malo na zuckasto, dok na IPS-u vuce na plavo. Bela moze biti savrseno bela uz smanjivanje "shadow controll-a" na 40, ali se gubi na kontrastu. Steta sto ide samo u iteracijama po 10, 45 bi bilo idealno.
 


ali se slazem da je kuknjava stvarno preizrazena,ni meni ni najmanje ne utice na ugodjaj.i da,naruci ga onlajn ili putem fona i imas 14 radnih dana da ga vratis ako ne budes zadovoljan ili ti bude bas smetalo.
 
Ja ovo muljanje nisam video nigde apsolutno. Jel ima negde da se skine savegame za BF1(imam original tako da nije to frka), i jel zna neko koja je ovo scena? Bas bih da testiram ovo isto sa mojim podesavanjima.
 
Trenutno ga nema na stanju kod domaćih prodavaca.

naruci ga onlajn ili putem fona i imas 14 radnih dana da ga vratis ako ne budes zadovoljan ili ti bude bas smetalo.



Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
nema teorije da ga ne bude opet,ma koliko nogama nasi uvoznici rade,previse se dobro prodaje.

erik:

pogledaj video do kraja,lako ces kod sebe reprodukovati bilo gde gde na jednoj sceni imas istovremeno mrak i dobro osvetljeno i pojacaj OC na strong da bi inicijalno video.sa druge strane,jednom kad vidis neces moci da 'odvidis' pa mozda bolje da ne petljas uopste sa tim,tebi lepo radi i to je jedino bitno.pljuvaju i stock interpolaciju a po mom misljenju i iskustvu je odlicna za stock displej (ukljucujuci i 1000+e TV-ove),sad sto neko ocekuje framemeister nivo u monitoru od 200e je druga prica.
 
Nazad
Vrh Dno