»RSS Benchmark sajt

Strana 60 od 60 PrvaPrva ... 10505657585960
      Prikazani rezultati od 886 do 897 od ukupno 897

Tema: Monitori sa IPS panelima

Newcomers
        Na forumu od
        Oct 2014
        Poruka
        369
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q9650, COOLER MASTER Hyper TX3 EVO
        • MoBo: Asus P5QL PRO
        • RAM: Kingston HyperX 8gb ddr2
        • VGA: Asus RX560 4Gb GDDR5
        • MON: Samsung SM 2243 (SN)
        • HDD: Hitachi (500+320 gb)
        • OPT: Asus DRW-24D5MT E-Green
        • Case: Codegen Briza 6099
        • TV: Samsung UE32J5100AW
        • INET: DSL
      3. Da li je dobra kupovina Asus 23.8 VA24EHE? Ili mozda LG 24MK430H-B?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
        Menjao mwsavko : 08.01.2021. u 02:19

Member Avatar korisnika Rayko
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.519
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-8600K; NOCTUA NH-D14
        • MoBo: Asus TUF Z390-PRO GAMING
        • RAM: DDR4 2x8GB 2400MHz HyperX Fury Black CL15
        • VGA: MSI GTX 1080 Gaming X
        • MON: BenQ XL2420T + nVidia 3D Vision 2
        • HDD: SSD Samsung 860 EVO 500 gb; WD CB 1002 FAEX 1TB; SSD Samsung 830 series MLC 256 gb
        • Case: NZXT H500; SeaSonic Platinum-1000 1000W
        • SND: Sound Blaster X-FI Titanium; Logitech X-530; CM MH650 Gaming Headset
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: A4Tech V8M; Logitech Illuminated; Redragon Aryaman K569RGB
      6. Da li bi bila osetna razlika u kvalitetu slike i da ostanem na 24" samo da predjem na IPS monitor, imam Benq XL2420T TN panel? Da li bi mi se isplatilo uopste ili IPS + veca rezolucija, ima li rezona menjati samo panel a ostati na istoj rezoluciji?
        Menjao Rayko : 08.01.2021. u 02:24
        I drink because I'm thirsty.
        Shane MacGowan

Member Avatar korisnika alex303
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.555
        Citat Citiram korisnika: Rayko Pogledaj poruku
        Da li bi bila osetna razlika u kvalitetu slike i da ostanem na 24" samo da predjem na IPS monitor, imam Benq XL2420T TN panel? Da li bi mi se isplatilo uopste ili IPS + veca rezolucija, ima li rezona menjati samo panel a ostati na istoj rezoluciji?
        To od tebe zavisi. Šta ti je prioritet, i šta očekuješ? Taj benq osvežava na 120hz. 120hz na IPS-u nije isto kao 120hz na TN-u. Pixel response time je veći na IPS-u što kao posledicu ima ghosting kod brzih scena. Input lag je takođe veći. Ali sa IPS-om dobijaš daleko bolje uglove gledanja. Veći kontrast, bolje boje. Monitori sa IPS panelom imaju problem sa probijanjem pozadinskog osvetljenja. Da stvar bude još gora, koliko će probijati svetlost zavisi od primerka do primerka. Uzmi 10 istih IPS monitora (isti model isti proizvođač) i svih 10 će se različito ponašati. Negde neće biti probijanja svetlosti uopšte, negde jako malo, a negde ćeš bukvalno imati sive fleke na crnoj pozadini. Ista ti je priča i sa VA panelima koji su navodno neka zlatna sredina. Ako si gamer i ako ti je prioritet brzina, ne menjaj ništa. Ako hoćeš bolju sliku, onda gledaj neki IPS ili VA sa što većim refresh-om.

Member Avatar korisnika Rayko
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        1.519
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-8600K; NOCTUA NH-D14
        • MoBo: Asus TUF Z390-PRO GAMING
        • RAM: DDR4 2x8GB 2400MHz HyperX Fury Black CL15
        • VGA: MSI GTX 1080 Gaming X
        • MON: BenQ XL2420T + nVidia 3D Vision 2
        • HDD: SSD Samsung 860 EVO 500 gb; WD CB 1002 FAEX 1TB; SSD Samsung 830 series MLC 256 gb
        • Case: NZXT H500; SeaSonic Platinum-1000 1000W
        • SND: Sound Blaster X-FI Titanium; Logitech X-530; CM MH650 Gaming Headset
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: A4Tech V8M; Logitech Illuminated; Redragon Aryaman K569RGB
      10. Hvala ti na odgovoru i mogu ti reci da si mi objasnio bas ono sto me zanima posto nemam bas nikakva iskustva sa ips panelima. Sta znam, racunao sam da predjem na ips u ocekivanju da bude dosta kvalitetnija slika ali posto jos uvek sam u nekim gaming vodama morao bih da zrtvujem refresh rate ( ili da iskesiram malo vise para za brz ips monitor ) sto mi nije bas neko moranje. Ostacu za sada na ovom monitoru i posto treba da mi stigne rtx 3070 pa bih presao na 27" pa cu videti do kraja godine sta i kako
        I drink because I'm thirsty.
        Shane MacGowan

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.555
        Citat Citiram korisnika: Rayko Pogledaj poruku
        Hvala ti na odgovoru i mogu ti reci da si mi objasnio bas ono sto me zanima posto nemam bas nikakva iskustva sa ips panelima. Sta znam, racunao sam da predjem na ips u ocekivanju da bude dosta kvalitetnija slika ali posto jos uvek sam u nekim gaming vodama morao bih da zrtvujem refresh rate ( ili da iskesiram malo vise para za brz ips monitor ) sto mi nije bas neko moranje. Ostacu za sada na ovom monitoru i posto treba da mi stigne rtx 3070 pa bih presao na 27" pa cu videti do kraja godine sta i kako
        Kad budeš kupovao monitor, obavezno gledaj stavku input lag. Svi koji ozbiljno testiraju monitore su počeli da mere i input lag i da objavljuju taj podatak što je jako bitno. Ako si ozbiljan gamer, i ako ti je kao i meni brzina apsolutni prioritet, TN paneli trenutno nemaju alternativu. Bez obzira što postoje 165hz IPS i VA paneli, oni jednostavno ne mogu da se nose sa brzinom TN panela, pogotovo ako se uporede sa novom generacijom TN panela, i generalno IPS i VA imaju veći input lag i veći pixel response time.

Za gaming, ja preferiram što veći FPS i što veće osvežavanje dok mi je kvalitet totalno nebitan. Svojevremeno sam koristio razne config fajlove koji skrljaju grafiku daleko ispod low detalja koje je moguće podesiti ručno u igri. Ali zato FPS ide u nebesa, i na serveru si nezaustavljiv ako imaš odličan net.

Nekome je kvalitet slike prioritet. Neko ne vidi razliku između 60 i 120hz. Sve zavisi od tebe.
        Menjao alex303 : 09.01.2021. u 05:55

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        9
        Pozdrav!

Imate li preporuku za neki IPS monitor, cena maksimalno do nekih 26.000 -27.000 din?
        Koristio bih ga s vremena na vreme za Adobe Photoshop, Adobe Premiere, kucanje dugih tekstova (100-k strana i više) u Word-u, gledanje filmova.
        Ne igram igrice

Da li za te pare juriti monitor od 27 ili 24 inča?

Hvala.

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.555
        Citat Citiram korisnika: starwriter Pogledaj poruku
        Pozdrav!

Imate li preporuku za neki IPS monitor, cena maksimalno do nekih 26.000 -27.000 din?
        Koristio bih ga s vremena na vreme za Adobe Photoshop, Adobe Premiere, kucanje dugih tekstova (100-k strana i više) u Word-u, gledanje filmova.
        Ne igram igrice
        Dell P2421 Professional Odličan 24 inča IPS monitor za to što tebi treba. Najlepše od svega, ima 16:10 aspect ratio i jednu od najboljih rezolucija 1920x1200. Za Word, Premiere i kucanje teksta nemaš ništa bolje, i uklapa se u tvoj budžet od 27k din.

Citat Citiram korisnika: starwriter Pogledaj poruku
        Da li za te pare juriti monitor od 27 ili 24 inča?
        24 inča. Jer sa 27 bi morao da praviš kompromis. 1920x1080 je premala rezolucija za 27 inča. Videćeš piksele što utiče na kvalitet i oštrinu slike. Za 27 inča bi morao da ideš na barem 1440p rezoluciju, ali onda ništa od vrhunskog IPS-a koji se uklapa u tvoj budžet. A 16:10 monitori od 27 inča ne postoje koliko je meni poznato što je za posao kojim se baviš veliki minus.

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        9
        Hvala na savetima

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2020
        Poruka
        504
        Prvo da razjasnim da li mi treba novi monitor...
        Na mom trenutnom starom kada se upali PC, monitor ostaje crn, ali se u mraku kada ga obasjam lampom vidi da je deo crn kao ugašen a drugi crni ceo je sastavljen od "senke" koja liči na mrežu tačkica i linija koje se pomeraju uvek različito i nestaju polako kada se ugasi...

Završio je jel da?

Ako jeste, šta je dobra kupovina sada do nekih 15k, poslednji put kad sam ja kupovao monitor tada je bilo još onih starih formata...

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.555
        Citat Citiram korisnika: Kryo Pogledaj poruku
        Prvo da razjasnim da li mi treba novi monitor...
        Na mom trenutnom starom kada se upali PC, monitor ostaje crn, ali se u mraku kada ga obasjam lampom vidi da je deo crn kao ugašen a drugi crni ceo je sastavljen od "senke" koja liči na mrežu tačkica i linija koje se pomeraju uvek različito i nestaju polako kada se ugasi...

Završio je jel da?

Ako jeste, šta je dobra kupovina sada do nekih 15k, poslednji put kad sam ja kupovao monitor tada je bilo još onih starih formata...
        Da li si probao taj monitor na drugoj mašini?
        Da li je taj monitor pod garancijom?
        Za šta bi koristio novi monitor?

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2020
        Poruka
        504
        Na dva računara ista stvar... 10+ godina mu je.
        Bazična desktop konfiguracija je u pitanju, najviše služi za multimediju i internet...

Vidim da Asus ima dva jeftina popularna modela VS197DE i VP228DE... Ovaj drugi je nešto veći i Full HD a razlika u ceni nije velika pa mi deluje ok.

Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.555
        Citat Citiram korisnika: Kryo Pogledaj poruku
        Na dva računara ista stvar... 10+ godina mu je.
        Bazična desktop konfiguracija je u pitanju, najviše služi za multimediju i internet...

Vidim da Asus ima dva jeftina popularna modela VS197DE i VP228DE... Ovaj drugi je nešto veći i Full HD a razlika u ceni nije velika pa mi deluje ok.
        Ja bi ovaj uzeo Asus VS197DE zbog toga što ima 75hz. Prijatnije za oči.

Strana 60 od 60 PrvaPrva ... 10505657585960

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •