Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Chinaski

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
10.03.2005
Poruke
5,930
Poena
495
evo ga ovde
(hvala exste-u za link)

ako neko ima jos neku bolju, potpuniju listu neka doda slobodno :)

:wave:
 
Kada se otvori stranica dobijam poruku "This Account Has Been Suspended" (i u IE i na Firefoxu).
Mozda je do provajdera.
 
Poslednja izmena:
Ovo je skroz korektno
Philips 240PW9ES 24in za oko 410-420e
i
ViewSonic VP2365wb za oko 260e
 
s-ips je ono sto se trazi ovo ostalo je isto ****** ko i pva
 
Cak sta vise pravom s-pva sa v-shape-om s-ips nije ni do kolena, s-ips bi u sustini mogao da pobedi stare PVA-MVA panele.
 
Moj Dell 2005FPW je S-IPS a nema ga na listi.

pozd.
 
sta vredi taj spisak kad nista ne moze kod nas da se nadje?
 
Ljudi ko hoce ima u pinsoftu i u microsystems LG W2220p (e-ips). Ja juce uzeo jedan, ostala jos po jedan komad cini mi se, zovite pitajte. Monitor je vrh
 
meni je 22" wide mali. koliko si platio?
 
to je u rangu F2380. jel' bolji od njega?
 
Pretpostavljam da jeste, ovo je ipak IPS (u odnosu na PVA), mada ne mogu da tvrdim posto nisam video F2380
 
ima li duhova? koliko je ms?
 
Poslednja izmena:
Duhove nesto nisam primetio, gledao sam par filmova i serija zasad, al jos nisam stigao nesto ozbiljnije da se bavim sa njim. Treba prvo da ga kalibrisem
 
Koji model je sad naj bolji za kupovinu kod nas?

Mislim na odnos cena - kvalitet
 
nemash veliki izbor.... ako ti odgovara 23" i 16:9 odnos stranica onda Samsung F2380 jer mu je i cena povoljna, a ako hocesh 24" i 16:10 onda HP LP2475w, ja ga uzeo nedavno i prezadovoljan sam
inache sem ova dva nema josh puno izbora na trzhishtu kod nas
 
Pa pogledaću taj HP jer mi više odgovara 24" sa 16:10 i vizuelno mi super izgleda. Nebi više uzimao samsung-a imamo sam dva modela i nisam baš nešto zadovoljan sa njima.
 
sa HP-om nema greshke, savrshen je!
ukoliko imash toliko para, samo napred!
 
HP LP2475w

Dragi prijatelji,

Danas sam se dao u potragu za monitorom.

Na jednom nasem sajtu na kome se mogu videti razni proizvodi pisalo da je HP LP2475w oko 545€.

Nazovem da proverim, rekose mi, pa jeste trebalo bi da je oko 570€ + 10ak € za eko taksu, provericu ...

Dobijem e-mail kasnije da je HP LP2475w 750€, HP ZR22W 310€, LP2275W koji je S-PVA monitor kosta 480€.

Ne pitah al po toj logici bi HP ZR24W trebao biti oko 500€.

Uzeo bih ja HP ZR22W bez problema, samo me muci jer je odnos diagonala 16:9 a ne 16:10, nekako mi dodje odvec duguljast...

Eto toliko, a ja se nadao naci HP LP2475w za "samo" 500€, kad ono neces majcin sine...

A i ja sam izgleda bas probirljiv, il' mi je preskupo il' mi neki antrak ne odgovara, voleo bi da je nekako drugacije...

HMMM

Mozda ipak uzmem veceg brata HP ZR24W, pa nek je i 500€ ...

:wall:
 
Poslednja izmena:
nemash veliki izbor.... ako ti odgovara 23" i 16:9 odnos stranica onda Samsung F2380 jer mu je i cena povoljna, a ako hocesh 24" i 16:10 onda HP LP2475w, ja ga uzeo nedavno i prezadovoljan sam
inache sem ova dva nema josh puno izbora na trzhishtu kod nas

Gde si uzeo LP2475w i koliko si platio, ako moze na pm?

Citao sam review ovde:

http://www.bit-tech.net/hardware/monitors/2009/07/28/hp-lp2475w-24in-widescreen-tft-review/1

i kazu da je odlican, samo se trebe paziti starijih sa S-IPS panelom jer su losiji od novih H-IPS panela a nose istu oznaku. Jel to moze nekako da se proveri?

Takodje, sta mislite o HP ZR24W, koji je Maxa testirao skoro?
 
Gde si uzeo LP2475w i koliko si platio, ako moze na pm?

<snip>

i kazu da je odlican, samo se trebe paziti starijih sa S-IPS panelom jer su losiji od novih H-IPS panela a nose istu oznaku. Jel to moze nekako da se proveri?

Takodje, sta mislite o HP ZR24W, koji je Maxa testirao skoro?


Ako sam dobro shvatio, LP2475w se vise ne proizvodi, prodavace se ono sto je ostalo po stockovima.

ZR24W je slican, ali nema sve mogucnosti koje ima LP2475w.

LP2475w se isporucivao sa vise panela, jedan je cak bio i glossy! Ako hoces da proveris koji panel imas, treba da udjes u Service Menu, a to se radi tako sto se pre ukljucivanja pritisne i drzi Menu taster. Posle ukljucivanja (i dalje drzis Menu pritisnut) cekas 20-ak sekundi, pustis Menu taster i odmah ga ponovo pritisnes. Skrolujes dole i udjes u Service Menu, dole oscitas koji ti je tip panela (kod mene je konkretno LPL LM240WU4, sto bi trebalo da znaci da je H-IPS panel). Iz tablice sa linka:

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_parts.htm

mozes da procitas karakteristike panela.
 
Gde si uzeo LP2475w i koliko si platio, ako moze na pm?

Citao sam review ovde:

http://www.bit-tech.net/hardware/monitors/2009/07/28/hp-lp2475w-24in-widescreen-tft-review/1

i kazu da je odlican, samo se trebe paziti starijih sa S-IPS panelom jer su losiji od novih H-IPS panela a nose istu oznaku. Jel to moze nekako da se proveri?

Takodje, sta mislite o HP ZR24W, koji je Maxa testirao skoro?

ja nikako da napisem malo o ZR24w. u principu, nisam bas zadovoljan sa ovim monitorom. crna je dosta losa a pored toga monitor ima glow koji se vidi samo kada je crna pozadina. meni je donji desni cosak dosta svetliji ali to nije probijanje i taj odsjaj nestaje kada se pomeri glava u neku stranu ali kada si ispred monitora definitivno postoji. opet ponovaljam, za te pare nema bolje (mene je izasao urnebesno jeftino) a cak i Dell U2410 ima isti panel tako da je pitanje da li je kod njega ista bolje a monitor je makar 100e skuplji.
ByMax je napisao(la):
Sami monitori sa ovim panelima, u odnosu na dosadašnje S-IPS primerke, imaju slabije pozadinsko osvetljenje, jer je e-IPS panel transparentniji od S-IPS-a
moguce je da od vece transparentnosti E IPS panela potice losija crna i kontrast a mozda i odsjaj.
koristan link:
http://hardforum.com/showthread.php?t=1491561

edit: ostale stvari tipa boje, uglovi i odziv su sasvim dobri. dizajn kako kome, meni se licno ne svidja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno