Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

4k 27 ili 32"? Jel ima neko iskustva? Jel prešao neko sa 24" na 32" 4K a gleda monitor sa oko pola metra razdaljine?

Sent from my S9+
 
Jel ima nekog zadovoljnog ovde sa 32" 4k ips? I koji model?

Sent from my S9+
 
Pa i ja sam vec da kazem skoro pa narucio AOC onaj od 31.5 inca kao i View Sonic i onda slucajno naletim na ovaj, jeste malo skuplji ali mi deluje kvalitetnije. Sad videcu, pisem utiske kad mi stigne

Šta biva sa ovim View Sonic-om, Snake? I ja sam u sličnoj dilemi, zamalo već da naručim ovaj AOC, onda sam naleteo na Philips 328E9FJAB/00 koji me je vrlo zainteresovao, bilo je par po još povoljnijoj ceni od AOC-a, ali ih više nema u domaćim prodavnicama, pa sad primetih i ovaj View Sonic i tek sad ne znam šta da radim. :)
Inače, trenutno sam na Sony-ju od 43" iz potpisa i zadovoljan sam njime, nego pravim reorganizaciju, pa Sony prebacujem na konzolu i multimediju, a tražim monitor za radni sto (tako da će mi tu 2K na 32" doći kao sweet spot).
 
Sve dok ne probaš Retina ekrane.

Šalu na stranu, neko voli jači ppi (taj sam) a neko samo veličinu. Šta kome odgovara. 4k na 27 je pesma, i najsličnije je Retini 5k na istoj dijagonali.

pa i to je veće.ko ima budžet i 40+ 4k i kad izađe 8k će biti bolje.sad je stvar budžeta i prioriteta.niko ne tvrdi da je manji pixel density bolji,pre zbog užasnog win scalinga nije se baš najlagodnije moglo preporučiti da pljuneš tada early adopter keš i škiljiš,sad je situacija mnogo bolja.
 
Šta biva sa ovim View Sonic-om, Snake? I ja sam u sličnoj dilemi, zamalo već da naručim ovaj AOC, onda sam naleteo na Philips 328E9FJAB/00 koji me je vrlo zainteresovao, bilo je par po još povoljnijoj ceni od AOC-a, ali ih više nema u domaćim prodavnicama, pa sad primetih i ovaj View Sonic i tek sad ne znam šta da radim. :)
Inače, trenutno sam na Sony-ju od 43" iz potpisa i zadovoljan sam njime, nego pravim reorganizaciju, pa Sony prebacujem na konzolu i multimediju, a tražim monitor za radni sto (tako da će mi tu 2K na 32" doći kao sweet spot).

Nisu mogli da nabave ViewSonic :(
 
Mjau mjau i ja kažem :( Pa šta si onda uzeo, je l' taj HP Omen iz potpisa?
 
@B@K@

Da, Omen..dal sam ze zeznuo sa njim jer nije jeftin nimalo,ne znam, vrv bi bolje bilo da sam uzeo neki Aoc
 
Jel moze neko da mi kaze da li se uskoro pojavljuju neki novi monitori ili da jurim sada vec skoro 4 god stare Acer XB271HU/Asus PG279Q? Cene su im i dalje katastrofa, kod nas su 90K...
 
Ja sam uzeo Acer XB271HUT sa Tobii Eye tracking modulom (nisam se mnogo igrao s njim, ali deluje kao super dodatna funkcija za igre koje ga podržavaju) i monitor je fantastičan. Zapao mi je i odličan primerak panela, sa minimalnim backlight bleed-om i ips glow-om.

Sad kad upalim neku igru na na 60Hz monitoru, imam utisak da imam žestok stutter bez obzira da li imam 50-60 ili 150 fps.

Pre njega sam imao LG 27UK850-W i zapao mi je mnogo lošiji panel od ovog.

A što se tiče 4k na 27 inča, sve zavisi od dpi skaliranja OS-a i samih aplikacija.

Neke skaliraju ok, neke očajno, tako da je na 150% skaliranja (ekvivalent 1440p veličine teksta, ikona itd.) negde izleda isto kao 1440p native, a negde kao 1440p non-native, što mu dođe mutno kao zrenjaninska voda.

Bez skaliranja sve je toliko sitno da je nemoguće koristiti monitor. 1440p ekvivalent ili 150% skaliranje je knap za ovu dijagonalu za mene.

Sve u svemu, mnogo sam zadovoljniji sa 1440p rezom na 27 inča, kao i samim monitorom (100% srgb, meni dovoljno) u odnosu na ovaj LG.

Takođe, skaliranje na adobe aplikacijama npr. još uvek nije ispeglano kako treba, imaš opciju samo 100 i 200 posto i ne skalira se sve, tako da su neke stvari i dalje presitne nezavisno od stepena skaliranja.

E sad, ako je nekom neophodna 4k rezolucija zbog posla, igranja itd i ne smeta mu ako dosta aplikacija izgleda mutno pri svakodnevnom radu, by all means, go for it.

A ako je nekom nekom potreban veći realestate za rad-multitasking, pre bih preporučio neki 144p ultrawide.

Uzeo sam i kao primarni monitor LG 34UM88-P sa 3440x1440 rezolucijom i ravnim ekranom sa 99% srgb (želim da mi ravna linija u illustratoru-photoshopu itd. bude ravna) i nakon navikavanja od par nedelja, iskustvo je fantastično.

Ovaj acer mi je iskrivljen sa strane i koristim kao kao preview monitor za video montažu i dodatne prozore kod multitaskinga, dok na ultrawide-u koristim dve aplikacije-prozora side by side, dva kompa side by side, a kad mi zatreba duži timeline u premijeru ili radim neki plakat većih dimenzija, fullscreen na ultrawide-u je meni mnogo bolje iskustvo nego na 4K 27-ici.

Ništa mi nije presitno, timeline mi je duži i sve mi je mnogo preglednije.

Naravno, svakom odgovara nešto drugo, ali ja sam trenutno veoma zadovoljan sa trenutnim setupom sa 1440p ultrawide main i 1440p secondary monitorima.

Just my two cents.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno je koliko na azijskom tržištu postoji dobrih monitora a toga kod nas ni u naznakama... Gledam bas neki opis Linus-a , dal je neki Crossover marka monitora, IPS, 1440p, 144hz znaci sve brutalno i samo 299$.. smesno, a ovde kod nas za kojekakve matore dinosauruse traze po prodavnicama 70-80 soma. Mislim da cu kad se resim ovog Omena kog cu dati u oglase uskoro uzeti nesto sa ebaya, amazona neku kinezaru XD.. Sad ne znam carine kakve su na to i koliko to jos dodatno love izadje
 
Znam, ovo je samo okvirno, pitao si.
Zeznuo je ako stigne polomnjen ili DOA...
Ali kad saberes sve opet je bolje kupiti na strani, makar ima veći izbor... Ili kod madjara.
 
Znam, ovo je samo okvirno, pitao si.
Zeznuo je ako stigne polomnjen ili DOA...
Ali kad saberes sve opet je bolje kupiti na strani, makar ima veći izbor... Ili kod madjara.

Pa to je fazon sto je to macka u dzaku, moze biti slomljen ili sa nekim fabrickim greskama ali opet mislim da cu sledeci put rizikovati i tako nesto uzeti
 
Ako i zazmurimo na bahato rukovanje u transportu, svakako treba proveriti na koji se nacin isporucuje u Srbiju, jer ako nije obicna posta, tih 32% ne vazi.
Ekspres kuriri naplacuju i spediterske usluge, a i sama ta vrsta transporta se najcesce dodatno placa.

Inace, nije taj Omen los monitor, samo ne vredi toliko doplacivati za njega u odnosu na AOC. Ne znam ko im je pravio tu nebuloznu racunicu, i kako ista prodaju. Ja moj pavilion ne bih ni pogledao da je tada postojao AOC po ovim cenama, ali kada je vec tu, nemam neki razlog da jurcam i menjam ga.
 
Imam Dell P2414H koji uskoro puni četiri godine heavy rada - svakog dana je uključen po barem 14 sati, od toga barem 12 provede u aktivnom radu, a ne u sleep modu. Sinoć sam instalirao nove drajvere za grafiku (GTX-950) i sad vidim da mu ostaju senke na tamnoj pozadini. Konkretno, otvorio sam Firefox u kojim mi je homepage speed dial sa 16 adresa, pa jedan sajt sa tamnom pozadinom i video da su se ikone iz speed diala preslikale na tu novootvorenu stranicu.

Evo kako to izgleda, mislim da možete da vidite kako se naziru kvadratići: https://i.imgur.com/GD7mVM7.jpg?2

U čemu je problem? Da li monitor crkava ili je do drajvera? Napominjem da je pre instalacije novih drajvera sve bilo u redu, nije bilo ovakvih stvari. Monitor ima jedan zaglavljen crveni piksel i priključen je na grafičku preko display porta.
 
Još uvek nisam kupio monitor. :( Da li je AOC 24V2Q dobar izbor?
 
Imam Dell P2414H koji uskoro puni četiri godine heavy rada - svakog dana je uključen po barem 14 sati, od toga barem 12 provede u aktivnom radu, a ne u sleep modu. Sinoć sam instalirao nove drajvere za grafiku (GTX-950) i sad vidim da mu ostaju senke na tamnoj pozadini. Konkretno, otvorio sam Firefox u kojim mi je homepage speed dial sa 16 adresa, pa jedan sajt sa tamnom pozadinom i video da su se ikone iz speed diala preslikale na tu novootvorenu stranicu.

Evo kako to izgleda, mislim da možete da vidite kako se naziru kvadratići: https://i.imgur.com/GD7mVM7.jpg?2

U čemu je problem? Da li monitor crkava ili je do drajvera? Napominjem da je pre instalacije novih drajvera sve bilo u redu, nije bilo ovakvih stvari. Monitor ima jedan zaglavljen crveni piksel i priključen je na grafičku preko display porta.
Pa vrati stare drajvere i vidi sta se desava....
 
To mi je najmanji problem, ali me zanima da li se neko već susreo s tim i zna o čemu se radi.
 
@Sgt. Major, ne deluje kao screen burn in, cak je i nelogicno da jeste jer to nije stranica koja se cesto nalazi na displeju. Probaj sa povezivanjem drugog racunara na isti monitor?
 
Drustvo jel moze preporuka za monitor 24" ili 27" cene do 25000. Namena povremeni gaming i svakodnevni rad office surf etc.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Imam slično pitanje, uzeh na probu HP 24fw i čini mi se katastrofa, svaki pixel vidim komforno (posebno kad se gleda default Win10 pozadina), iako je samo 24". U kancelariji imam LG 29UM58-P i iako je 29" situacija sa pixelima je mnogo bolja nego kod ovog HP-a.

Družio sam se (na kratko, pola sata) sa AOC 24B1XH i djelovao mi je odlično! E sad, nemam mogućnost da probam AOC 27B1H ali ako je prikaz kao na ovom od 24" odmah bi ga uzeo.
 
Mozda Dell S2719H ili SE2719H (on je oko 25.000), ja u kancelariji imam stariju verziju S2715H, zaista slika je prelepa na njemu i uopste se ne vide toliko pixeli kao na nekim drugim 1080p 27-incnim monitorima.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Imao sam S2419H, odličan ali glossy
 
Ljudi moze li mala pomoc? Koji monitor uzeti do 15000 rsd, bitna mi je dimenzija od 21.5 inca. Namena ponekad gaming, pisanje po nekog koda, ali uglavnom klinac bi ga koristio za surf, youtube, etc... U napred zahvalan!
 
Da li je LG 34UM88-P ok za programiranje, moze li se spakovati 3-4 prozora odjednom? Ima li sta bolje za 530e? Namena je samo posao, nista igre...
 
Da li je LG 34UM88-P ok za programiranje, moze li se spakovati 3-4 prozora odjednom? Ima li sta bolje za 530e? Namena je samo posao, nista igre...

uzmes 2x AOC i dobices vise desktop prostora za 100€ manje. Takodje mi je uvek bolje podeliti posao na 2 monitora.
Za mene je toliko bolje da bih razmatrao ovaj LG samo ako je 300€, pa onda kao ima neka dilema zbog ustede, a zbog posla uvek su 2 ekrana bolja.
 
Imam sad 2 monitora u2412m i p2414 i probao bih neki ultrawide, video sam i samsung 43 ultrawide 700e.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno