Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ajde ovde posto je tema manje vise aktivna. Zasto su monitori odjednom poskupeli prilicno? Tih par koje sam gledao, nisu profi ali evo svi su aktuelni modeli i svima su skocile cene 25-30%. Monitor koji sam kupio pre godinu i kusur je sada prilicno skuplji a evro nizi. Van, pa i kod komsija su cene splasnule.
 
Pozdrav svima i hvala na iscrpnim informacijama i recenzijama. Poslednja dva dana citam ovaj forum i sad i ja moram da postavim par pitanja.
Zena pocinje da radi u photoshopu i ja sad gledam koji monitor da kupim do 30000. Ono sto me zanima:
1. Gde i kojom magijom iskopati nekog ko prodaje Philips 246E7QDSW ili 27cu (nikolavks posto si ga ti zadnji pazario da li mozes da mi pustis poruku)?
2. Kakva je u praksi razlika iste rezolucije na ova dva model i HPovim er/es 24' i 27'? Da li se na 27 dosta gubi na kvalitetu?
3. Da li je u medjuvremenu neki proizvodjac poboljsao panele pa postoje neki drugi budzet modeli koji bi posluzili ovoj svrsi?

Hvala svima unapred
 
@Zulu 92
U pravu si. Verovatno bi bio veliki plus da ima, mada kapiram i da mnogima kao i meni ne igra neku ulogu.
Meni treba monitor "za sve po malo", a tako mi bas i deluje ovaj Aoc. Moze da prodje za sve. :)
Cena mu je takodje jako pristupacna. Trebao bi biti do 30 000 din.
 
Treba da uzmem monitor za 250-300e, IPS, FULL HD 24" ili 27".
Koristio bih ga za graficki dizajn u fotosopu (50%) i filmove, igrice (50%). Ne treba mi ultra precizan kolor jer se ne bavim stampom.

Bitna stavka mi je dobar, moderan dizajn ali ne gaming fazon. Prosle godine je DukeofSerbia preporucio HP 27er koji mi po svemu ispunjava uslove.
Al reko da pitam da li se mozda u medjuvremenu pojavio neki koji je bolji od njega ili je ovo i dalje dobra preporuka za kupovinu?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam pre par dana Asus VC279H.
Prezadovoljan slikom,ovo mi je prvi IPS monitor.Imam utisak da se ne bih vise vracao na TN.
 
Neko vreme sam hteo da predjem na 144Hz TN panel sa monitora iz potpisa, jer desktop uglavnom koristim za gaming, uglavnom esports titlovi, onda sam se podsetio kod druga kakva je slika na TN-u(144Hz TN, Asusov model neki) u odnosu na IPS i odustao.
 
Jel zna neko u kojim radnjama u Beogradu daju da se testira monitor pre kupovine?
 
Razmišljam da uzmem 27" monitor do 200€. Elem, naišao sam na BenQ GW2780, 1080p IPS, odziv 5ms i što mi je bitno, ima ugrađene zvučnike. Našao ga za 22000din i ima 3 godine garancije. Mišljenja, sugestije?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
...takodje ima 2x2W zvucnike (zasto ti je to toliko bitno? :))

Bitno mi je jer bi mi monitor bio za radnim stolom u spavaćoj sobi, gde baš i nemam nešto previše mesta za još jedan par kablova/zvučnike itd. Čisto da ima u sebi zvučnike da mogu povremeno da pustim neku muziku ili ako pokrenem neku igru, da ne budem totalno gluv :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa ok ali opet mislim da su neke slusalice bolja opcija :)

Citao sam dostupne juzer review-e sa neta za oba modela i deluje mi da je AOC malo bolji, verovatno je zato i malo skuplji.
Ali na kraju dosta toga zavisi od proklete panel lutrije, nebitno da li se radi o kupovini monitora od 100 ili 1000e :d
 
Pa ok ali opet mislim da su neke slusalice bolja opcija :)

Imam i sluške, ali njih koristim samo uveče kada beba (godinu dana) spava. Preko dana ne smem biti zvučno odsečen od ostatka sveta, napraviće mali s****e a ja ću n******i od žene :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Verujem da postoji i neko zgodnije a kvalitetnije rešenje da se nakače zvučnici na monitor ili tako nešto :)

Nekako mislim da su zvučnici kod jeftinijih monitora tu čisto pro forme i da otprilike svaka druga opcija radi bolje a da štedi pare.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam i sluške, ali njih koristim samo uveče kada beba (godinu dana) spava. Preko dana ne smem biti zvučno odsečen od ostatka sveta, napraviće mali s****e a ja ću n******i od žene :D

U tom slučaju najbolje rešenje ti je da kupiš "pilotske" slišalice, jakih zvučnika, i da samo staviš slišalice oko vrata a odvrneš do kraja jačinu zvuka. Tako ja radim a meni supruga trudnica.
 
@eufrat: ajd javi ovde ili na PM sta si uzeo i kakvi su utisci... :)

ja sam se nakanio da zamenim moj ~10god star 22" TFT.. skoro da sam odlucio da idem na Dell U2417H (oko 250e preko madjara), onda videh da za iste ili manje pare mogu da uzmem FHD 27" sto je definitivno primetniji skok. Gejminga na PCu nece biti, znaci prilicno "light" upotreba - net, jutjub, posao, eventualno Eon i poneki film.
 
Misljenje o Philips 274E5QHAW?

Prodaje se ovde na forumu, pa se premisljam da li da ga uzmem, ali nikakvih testova nema.

P.S. Treba u vidu imati da koristim Dell U2312HM koji je zaista odlican monitor, ali s obzirom da sam ga okacio na zid, "prerastao" sam ga :D
 
Ja zaboravih da javim. Kupio sam na kraju AOC Q3279VWF. Ljudi za tih 27 000 din. odlican!
Topla preporuka svima!
 
Kupio i ja taj AOC Q3279VWF pre par dana. Ja za sad prezadovoljan, monitor je stvarno best buy. Čudi me da niko nije pisao o tom monitoru u temi o VA monitorima.
@Pega
Imaš dosta dobrih testova po netu, dosta ozbiljnih sajtova ga je testiralo i svi su ga proglasili za best buy, što taj monitor, sa svim svojim manama i vrlinama, svakako i jeste. 32", 1440p, 75Hz, FreeSync, sve to za manje od 250 evra, no brainer.
 
Kupio i ja taj AOC Q3279VWF pre par dana. Ja za sad prezadovoljan, monitor je stvarno best buy. Čudi me da niko nije pisao o tom monitoru u temi o VA monitorima.
@Pega
Imaš dosta dobrih testova po netu, dosta ozbiljnih sajtova ga je testiralo i svi su ga proglasili za best buy, što taj monitor, sa svim svojim manama i vrlinama, svakako i jeste. 32", 1440p, 75Hz, FreeSync, sve to za manje od 250 evra, no brainer.
Skroz verujem. AOC inače kida. Uz ovu cenu, vrh. Baš ste me prijatno iznenadili! Tnx

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pozdrav svima, treba mi savet ili neka preporuka za kupovinu monitora, monitori koje razmatram su:

LG 27MP68VQ-P
LG 27MP59G-P
AOC I2790VQ /BT
ASUS VX279F

ako neko ima od ova 4 nek iznese iskustva i utiske...
takodje ako smatrate da u ovoj klasi postoji bolja kupovina nek preporuci.. hvala :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam lg 29um58-p nekih godinu dana, prezadovoljan sam prikazom, nisam mu našao nijednu manu, mada mi polako postaje mali i razmišljam da pređem na neki 32" ili 34"
 
Ljudi, jedno pitanje, jel bi ove 29-32 monitore držite na radnom stolu ili vam stoje nešto dalje, kao TV? :) Ne zezam se, ozbiljno pitam - ja imam 22" koji je mali nakon što sam na poslu dobio 24ke. Razmatram i 27" ali nisam siguran da li je tolika dijagonala prevelika na radnom stolu, a 29 i veće mi deluje zaista ogromno - nisam video uživo pa pitam za iskustva iz prve ruke. Hvala!

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Meni 22" stoji odmaknut znatno vise od laptop displeja koji je 15.6", ali meni je sto ovalnog oblika i sedim na uzem kraju, pa mogu da ga guram unazad. Svakako je bolje za oci da bude udaljeniji od tebe :p
 
Ljudi, jedno pitanje, jel bi ove 29-32 monitore držite na radnom stolu ili vam stoje nešto dalje, kao TV? :) Ne zezam se, ozbiljno pitam - ja imam 22" koji je mali nakon što sam na poslu dobio 24ke. Razmatram i 27" ali nisam siguran da li je tolika dijagonala prevelika na radnom stolu, a 29 i veće mi deluje zaista ogromno - nisam video uživo pa pitam za iskustva iz prve ruke. Hvala!

Sent from my OnePlus One using Tapatalk

Kalkulator za preporučenu udaljenost od ekrana u zavisnosti od dijagonale i rezolucije.
https://stari.co/tv-monitor-viewing-distance-calculator
 
Moze preporuka za ips monitor za gaming do 150 eurica ovaj amva+ iz opisa Sam poklonio odaziv degenerativno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* neigrivo na cronoj pozadini primjeti se dark souls gta Witcher itd
 
Nazad
Vrh Dno