Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Za isti novac imas LG monitor na ovonedeljnoj akciji, ima 75hz osvezenje i sigurno kvalitetniji panel. Sad stvarno ne znam na kom ce se oci manje zamarati.
 
24mp59gp

LinAk ne sme, po pravilima u ovom podforumu.

Nađi ga na tom istom sajtu koji je Vlad linkovao.
 
Asus bolji i lepsi. :D
 
Da, odavno može da se podešava monitor da radi u igrama i nekim aplikacijama, ali sam Windows tek od najnovije verzije može i SAM da radi na većim osvežavanjima.
Nešto si pobrkao...


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Drustvo, da li neko ima iskustva sa ASUS ProArt Display PA278QV modelom, vidim da je poprilicno dobro rangiran na rtingsu u kategoriji koja me zanima 27'', 1440p, >60 Hz refresh rate?
 
Neka preporuka za low budget ips monitor?
Tipa do max 18000 din?
 
Sta mislis o ovome? LG 24mk600m-b

Trazim sebi nesto, istrazujem, i naleteo, dosta nudi za smesan novac.
 
Pre nekoliko dana sam uzeo BenQ 2480. Koristim ga kao office monitor, stvarno OK slika, brightness sam morao da smanjim, inače uvek držim do kraja ili skoro kraja. Nije bio skup i ima zvučnike. Zaista lepo i izgleda sa tankim okvirom, jedino mi nije sjajno što su konektor sa zadnje strane, stari je imao sa donje, što je za položaj na mom stolu idealno, jer imam rupu za kablove na stolu.
 
Uzeo sam LG LED 23.8" 24MP59G-P Gaming IPS Full HD 23.8, IPS, 1920 x 1080 Full HD, 5ms za 14000 din. Ne treba lično meni već drugu a ne troše mu se baš pare.
 
Jel uzimao neko Dell S2721DGF, imam U2412m sa kojim sam godinama bas zadovoljan.
Jel kvalitet slike podjednako dobar na ovom 27"? po reviewima kazu da ima jako slab kontrast..
 
A koji monitori sa odnosom stranica 10:6, rezolucije 1920x1200 i vece, pozeljno veci od 24"?
Osim preskupog Dell UP3017 diagonale od 30" rezolucije 2560x1600 i cene od +1400e, ima li jos neki dobar a pristupacan po ceni?
Kakvi su ovi "mali" od 24" BenQ BL2411PT, HP Z24n 1JS09A4, Dell U2415 i BenQ SW240 ?
Zasto je osetno skuplji BenQ SW240 od HP Z24n i Dell U2415 ?
Odnos stranica 10:6 imaju samo neki 24" i 30", nema nista izmedju po velicini diagonala?
 
DA.
Sta sam ja pisao... hahaha... desava se ... :d
 
Ako ste voljni dati neki predlog i savet:

Kupio bih monitor sa IPS panelom, do 30.000, možda nešto preko, a vrlo rado za ispod 20.000 :)

Trenutno imam jeftin Acer sa TN panelom gde su boje isprane, nijanse se ne vide (kada se smanji opacity u photoshopu npr, već na 20% više se boja i ne vidi).

1. Na prvom mestu mi je prikaz boja, pa zato ciljam IPS.

2. Veličina 23-24 inča, rezolucija 1080p. Može eventualno neki predlog za 27" sa 1440p. Ili čak ultra wide, da je visine kao 24, samo širi.

3. Refresh 75hz najmanje (grafička će biti verovatno 3060ti kad izađe, pa bih probao barem 75 fps umesto 60, ako ima smisla). Koliko sam razumeo za 144hz potrebno je 144 fps, a pošto ću sa 3060ti moći da poteram ukupno dve igre sa tim fps-om, onda je ok 75hz?

4. I da ima display port za G-sync.

Ovo sam trenutno izdvojio:

- ASUS Monitor 23.8 IPS - VA24EHE - Super cena, ako je kvalitet ok, ne bih plaćao 10k više za ove gejming monitore zbog 144 ili 165hz. Piše da ima Adaptive Sync, pa da li to radi sa nvidia kartom?

- ACER Gejming monitor 23.8 NITRO XV0 XV240Y - UM.QX0EE.P01
- ASUS Gejming monitor TUF Gaming 23.8 IPS - VG249Q
- AOC Gejming monitor 23.8 IPS - 24G2U BK

- LG LED 29" UltraWide 29UM69G-B IPS FullHD. (Ovaj mi je trenutno prvi izbor).

Karakteristike mogu i sam da pročitam (uglavnom), pitam ovde za pomoć iz razloga što vidim da i monitori od preko 50k dolaze sa mrtvim pikselima, neki su nekvalitetni itd... Na sajtovima je ogroman izbor, a najbolje je isprobati uživo, ali to je uglavnom nemoguće.
 
Samo bezi od Panda panela..
 
Dell me je razocarao sa losim kontrastom. Ocekivano kad koriste LG panel.
 
Naziv proizvodjaca panela, poput AU Optronics
 
Gledam black friday ponude i naletim na:

ElectriQ 43" IPS, ultrawide, 120Hz, HDR600, FreeSync, 3840 x 1200.

Sve to za 575e, hm...
 
Koji je pakao kupiti monitor.

Ispada da apsolutno ni jedan ne valja.

Ili su šanse da stigne faličan 120%.
 
Mislim da su sa Samsungom, Dellom, LGjem, ASUSom male sanse da ti dodje sa pokvarenim pikselom. Generalno sto skuplji, to je % losih manji :D
 
Ne mora da znaci. U poslednjih nekoliko dana, dosta citam oko ovih zaglavljenih i mrtvih piksela, i redovna je pojava kod Asus i LG monitora.

Jednostavno, uzeti najjeftiniji monitor i da te glava ne boli.
 
Najjeftiniji monitor ne daje najbolju sliku..koristi jeftine panele, ima losu elektroniku, generalno ja ne vidim poentu kupovine najjeftinijeg monitora, a kupis graficku rtx 3070 npr. i platis je 700 eur. A za monitor das 200 eur. Ne vidim logiku.
 
pogotovo sto graficku menjas cesce...

ako imas 700e za graficku imas i 700 za monitor
 
Nazad
Vrh Dno