Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

@imotep u tom rangu kod nas ima samo taj AOC CQ27G2U/BK. A da taj LG sto si gledao i ja sam isto, sve smo prosli isto :). Ostalo sve ide od 60k+ 2K 144 Hz..
 
Zdravo, gde naći taj monitor?

Ja ga tražim skoro pola godine, ne nalazim.

Mada, kad bi se pojavio viewsonic vx2758-2kp-mhd, pre bih njega ćapio.

Kod nas nema sigurno. Video sam ga na KP za 550e.
Što se Viewsonica tiče i meni je on bio prvi izbor. Ali slabo je dostupan generalno.
 
Kod nas nema sigurno. Video sam ga na KP za 550e.
Što se Viewsonica tiče i meni je on bio prvi izbor. Ali slabo je dostupan generalno.

Da, proverio sam tamo, cena je 510 u ovom momentu. No, pošto ima više review-a nego pre 4 meseca, mislim da ne opravdava cenu.
A za opet ove jeftinije TUF varijante sa Panda panelom, niko nema povratne informacije.

Viewsonic imam stariji i dobar je za fotografiju, ali za igre je mator dovoljno. Ovaj što sam napisao mi je jako zapao za oko jer sam video kod nekog kako izgleda (nije kod nas).


Ono što ja jurim jeste IPS ili VA koji je dobar sa sRGB a da je na 144hz. Mora da ima preko 100ppi, što znači ili 24" na 1080p ili 28" na 1440p, preko toga nema mesta.

Sve ovo zbog fotografije i igara :D.

Kod nas sve to možeš naći, ali ništa ne možeš da pogledaš u radnji da vidiš kako radi, a cene paprene.
 
Koliko mi je poznato LG 27GL850 ima 100% sRGB i solidan DCI-P3. Dobio je super ocene svuda tako da možeš komotno da ga uzmeš i bez da ga vidiš uživo. Ali problem je cena koja je malo naduvana zbog 1ms marketinga. Kod nas je 560e, na KP 540e :(
 
Koliko mi je poznato LG 27GL850 ima 100% sRGB i solidan DCI-P3. Dobio je super ocene svuda tako da možeš komotno da ga uzmeš i bez da ga vidiš uživo. Ali problem je cena koja je malo naduvana zbog 1ms marketinga. Kod nas je 560e, na KP 540e :(

Nije cena naduvana zbog 1ms marketinga vec zato sto je trenutno najbrzi 1440p 27" IPS monitor koji postoji.
Ne znam koliko ce odgovarati za fotografije jer mu je kontrast prilicno krs :D
 
Nije cena naduvana zbog 1ms marketinga vec zato sto je trenutno najbrzi 1440p 27" IPS monitor koji postoji.
Ne znam koliko ce odgovarati za fotografije jer mu je kontrast prilicno krs :D

Da, to si u pravu, upravo sam proverio par tehničkih review-ova. OK je za gaming, ali za photoediting posle kalibracije spadne contrast ispod 800. Da mi treba samo za fotke, Eizo ili Dell U serije, bilo bi idealno.

Šta je onda isplativo? Mislim da u oba ova slučaja, cena je prevelika ako delatnost ne donosi novac.

Šta bi bilo sledeće koje bi ispunjavalo oba kriterijuma?
 
Poslednja izmena:
Možda zvuči glupo ali da li si razmišljao da nabaviš dva monitora? Jedan za gaming, drugi za fotografiju.
 
Možda zvuči glupo ali da li si razmišljao da nabaviš dva monitora? Jedan za gaming, drugi za fotografiju.

Nije glupo pitanje. Jesam razmišljao, ali bih i tu gledao da ne uzimam najjeftiniji gaming i tako u krug. Tehnički mi ni prostor ne dozvoljava.

Pre bih jednim za koji znam da sam uzeo da pokrije u dobroj meri obe strane. Evo ovaj LG što si rekao je bio cool dok nisam video kontrast :D

Tako da ono, Asus je i dalje opcija, ali po tehničkim testovima, nije još uvek to dovoljno za fotografije.

Ono što mi najveći problem u odlučivanju pravi jeste nepoznavanje VA panela. Ne znam nikog ko ima taj panel a ima par monitora koji su sa karakteristikama. Osim naravno onog samsunga koji je sve to tehnički ali ima prokleti držač koji se šrafi i ne može standardni vesa da se montira.
 
Rešeno, Alienware AW2521HF. Za novce za koje sam ga uzeo, odlična kupovina. Za sada mi je dovoljan za editing, bojao sam se da neće moći, ali moram priznati da za ono što ja radim za sada, sasvim je dovoljan.

Vremenom ću, što reče Alex, uzeti drugi samo za editing, ali do tada će ovaj služiti odlično.
 
Evo mene opet sa AOC 27G2U/BK, ovaj put uzeo u radnji na B. Proverio na monteon.ru, nema mrtvih pixela ^^
Naravno, nije moglo da prodje sve glatko, povezao njihov neki fush DP port, pocela slika da igra i treperi, rek'o to je to, odustajem od ovog sra*a. Povezao moj HDMI, normalno radi, pa moj DP kabl, i tu sve ok. [emoji120]
 
Poslednja izmena:
Kakvi su ti gejming monitori za programiranje/gledanje teksta, 8 sati dnevno.
 
Evo mene opet sa AOC 27G2U/BK, ovaj put uzeo u radnji na B. Proverio na monteon.ru, nema mrtvih pixela ^^
Naravno, nije moglo da prodje sve glatko, povezao njihov neki fush DP port, pocela slika da igra i treperi, rek'o to je to, odustajem od ovog sra*a. Povezao moj HDMI, normalno radi, pa moj DP kabl, i tu sve ok. [emoji120]
Kako ti izgleda 1080p na 27inca, ja se lomim da li da idem na 24, gledam sa nekih 60-70cm udaljenosti. A trenutmo imam samsung t200 od 20 inca, star 10 godina..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja od ~2011. koristim 27" 1080p, kad se baš približiš, mogu se uočiti pikseli. Meni ne smeta. Najbolje je lično da se uveriš negde.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Sa 20 inča ti je sasvim dovoljno da pređeš na 24. Ja sam sa 22 prešao na 24 i vrlo sam zadovoljan.
 
Jel postoji igde u Beogradu mesto sa izlozenim 4k monitorima cisto da bacim pogled kako izgleda na kojoj velicini pre kupovine?
 
Dell je u Nemackoj izbacio novi gaming monitor S2721DGF sa varijacijom LG IPS panela koji se nalazi LG 27GL850/83b...

Navodno i HP Omen 27i koristi isti panel kao i Lenovo Y27q-20...

Sacekacu testove za s27 i da Dell izbaci monitor u AT, verovatno cu odluciti izmedju S2721DGF u S3221DGF krajem godine...
 
Sta mislite da je bolji izbor za 1080p 144hz monitor AOC 24g2u ili Asus VG249Q?
Asus je skuplji nekih 10e tako da je zanemarljiva razlika u ceni. Planirao sam da izdvojim oko 200e i ovo su mozda i jedine pristojne opcije za taj novac a da ja znam.
Da napomenem da mi je bitno i ergonomsko postolje a ova dva modela to poseduju.
 
Nazalost, i ja sam se upleo u istrazivanje i (potencijalnu) kupovinu novog monitora, medjutim koliko sam uspeo da prevrnem Bench vidim da je situacija dramaticna na trzistu :)

Jurim 27'' sa minimum 1440 rez koji ce mi uglavnom sluziti za text, programiranje i browsing, ne jurim gaming monitor niti za gledanje multimedije na njemu ali jurim dobru investiciju za min 5 godina.

Budzet nekih npr 350/400e, pa me zanima da li ima nesto bolje od Dell P2720D serije? Ili mozda neki od LG modela od 27UL5xx serije...

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Najbolji bi ti bio: Pixio PX7 Prime 27 inch 165Hz 144Hz IPS 95% DCI-P3 HDR WQHD 2560 x 1440 - £399.99.

ili:

Pixio PX275h 27 inch 95Hz IPS DCI-P3 95% HDR WQHD 2560 x 1440 - £259.99.

Pod uslovom da ti ga neko doveze iz UK.
 
Poslednja izmena:
Nazalost, i ja sam se upleo u istrazivanje i (potencijalnu) kupovinu novog monitora, medjutim koliko sam uspeo da prevrnem Bench vidim da je situacija dramaticna na trzistu :)

Jurim 27'' sa minimum 1440 rez koji ce mi uglavnom sluziti za text, programiranje i browsing, ne jurim gaming monitor niti za gledanje multimedije na njemu ali jurim dobru investiciju za min 5 godina.

Budzet nekih npr 350/400e, pa me zanima da li ima nesto bolje od Dell P2720D serije? Ili mozda neki od LG modela od 27UL5xx serije...

Hvala!

Za tu primenu bi ti sasvim lepo poslužio i AOC q3279vwfd8 o kome je dosta pisano na forumu. Jeftin 32" 75 Hz flat IPS monitor, sasvim solidan za te pare, imaš test ovde: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/. Kod nas je nekih 28000/240€. Mislim da nema potrebe da daješ 400€ za monitor ako ti ne treba za high refresh rate igranje ili neki grafički dizajn i slično, bolje uloži razliku u ceni u nešto drugo...
Jedina mana mu je ograničena ergonomija i nedostatak VESA kačenja...
 
1440p rezolucija je mala za 32", prema mom mišljenju. mada, iam nekih koji koriste 32" FHD kao monitor
 
Da nema ko iskustva sa Viewsonic VX2758-PC-MH ?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
1440p rezolucija je mala za 32", prema mom mišljenju. mada, iam nekih koji koriste 32" FHD kao monitor

1440p na 32" ima istu gustinu pixela kao 1080p na 24" i veću nego 1080p na 27"...dakle, sasvim ok. Nije na nivou 1440p na 27" ali je potpuno upotrebljivo.
 
Ima li neko BenQ SW2700PT? Interesuje me licno iskustvo, poredjenje sa nekim prethodnim monitorom.
Hvala.
 
Da li neko moze da mi pomogne oko modela LG 29WN600-W ,naslednik 29WK600 ..Neki utisak oko panela ili slicno ? Citajuci dosta po forumu vidim da se dosta pominje AOC Q3279VWFD8 ..Treba vec neko vreme da pazarim monitor ali sam u nedoumici.. Budzet 300-350 eura..Hvala
 
Da li neko moze da mi pomogne oko modela LG 29WN600-W ,naslednik 29WK600 ..Neki utisak oko panela ili slicno ? Citajuci dosta po forumu vidim da se dosta pominje AOC Q3279VWFD8 ..Treba vec neko vreme da pazarim monitor ali sam u nedoumici.. Budzet 300-350 eura..Hvala
Ja isto hocu taj AOC da kupim,cini mi se da je best buy 1440p ips monitor.za te pare nema bolje na trzistu.modeli sa 144hz 1440p ips panelom su barem duplo skuplji.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja isto hocu taj AOC da kupim,cini mi se da je best buy 1440p ips monitor.za te pare nema bolje na trzistu.modeli sa 144hz 1440p ips panelom su barem duplo skuplji.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


nemoj....ja sam uzeo AOC od 27 inca i vec imam 3 mrtva piksela...losa marka
 
Ja isto hocu taj AOC da kupim,cini mi se da je best buy 1440p ips monitor.za te pare nema bolje na trzistu.modeli sa 144hz 1440p ips panelom su barem duplo skuplji.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Pomenuti AOC Q3279VWFD8 je toliko puta u poslednje 2 godine hvaljen da prosto posle mesec dana traganja i čitanja vidim da ga većina predstavlja kao best buy u odnosu cena/kvalitet (komentarisuci panel). Ali postoji i sledece. Kod nas u Srbiji je situacija takva da generalno svaki peti dobije monitor sa losim panelom pa svi preporucuju kupovinu online zbog toga sto se tada moze vratiti/zameniti u 14 dana od kupovine..Ali u mom slucaju je dilema da li LG 29WN600-W (2560x1080) sa 8bit/nim panelom (koliko znam da LG mahom ima dobar panel) (6+2 frc) ili AOC sa 10 bitnim panelom (1440p) koji svi hvale ali generalno software njegov i samu izradu monitora svi bukvalno pljuju (iako ja ne smatram da ako nije VESA da je za bacanje)..Sta znam...Citao sam za AOC i da imaju neki problema sa pregrevanjem u donjem delu kao i pixelima..ali nije svakom likui koji snima recenziju za verovati,jer jednostavno neko toliko napljuje monitor iz besa sto ne ispunjava neko subjektivno ocekivanje a zanemaruje sta dobija za generalno nisku cenu... Sta znam.. Glava mi je u haosu od svega sto sam procitao.. :D nista odlucio nisam XD
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno