Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

nema teorije da ga ne bude opet,ma koliko nogama nasi uvoznici rade,previse se dobro prodaje.

erik:

pogledaj video do kraja,lako ces kod sebe reprodukovati bilo gde gde na jednoj sceni imas istovremeno mrak i dobro osvetljeno i pojacaj OC na strong da bi inicijalno video.sa druge strane,jednom kad vidis neces moci da 'odvidis' pa mozda bolje da ne petljas uopste sa tim,tebi lepo radi i to je jedino bitno.pljuvaju i stock interpolaciju a po mom misljenju i iskustvu je odlicna za stock displej (ukljucujuci i 1000+e TV-ove),sad sto neko ocekuje framemeister nivo u monitoru od 200e je druga prica.
Pa svi očekuju od budget rešenja vrh, u suprotnom ne bismo postojali ni mi, ni forumi i sve bi bilo ideala.. [emoji3]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Na ovom monitoru sRGB, warm i user preseti su prakticno isti ali sRGB ne dozvoljava promenu osvetljenja i kontrasta.
Slobodno koristi warm podesavanje i ostalo sto si naveo a ako hoces ICC profil onda samo prati uputstva iz PCM testa :)

DCB i DCR ne koristim, DCB sam probao sa ''full enhance'' presetom i realno je djubre a DCR nisam detaljno testirao, sta znam, mozda je korisna opcija za igre npr.

Bas cu probati kasnije obe opcije.
koji je u odnosu na U2417H 1.000,00 din jeftiniji, o cemu se ovde radi?
 
Stigao Aoc 32" ips
3079735a0c35f7df28e9ba0cbf7cfc43.jpg
d3d5109627d166ca6c24a303bcb838c6.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Čekamo prve utiske i kasnije recenziju.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Čekamo prve utiske i kasnije recenziju.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Prvi utisak posle MVA panela je da boje zaista jesu bolje, izraženije, jače. Uglovi gledanja takođe dosta bolji. Crna, naravno nije tako crna kao na va panelu ali nije ni siva. Glow na crnoj je minimalan, možda nešto vidljiviji u donjem levom uglu.
Nisam se još bavio podešavanjima i štelovanjem, sve je fabrički. Završna izrada na istom nivou. Ivice plastike hrapave toliko da će da čupaju krpu. To moram obrusiti. :)
Sa metra udaljenosti i scaling na 110% ne zadaje probleme za rad. 100 mi je baš sitno.
Kod dugmića ispod se dosta greje.
Nisam vičniji od ovoga za neku detaljniju recenziju ali pitajte.
E, da. Ghosting je popravljen prilično u odnosu na VA model.
IMG_20180821_154601.jpg
IMG_20180821_154610.jpg
IMG_20180821_154621.jpg
IMG_20180821_155021.jpg
 
Prvi utisak posle MVA panela je da boje zaista jesu bolje, izraženije, jače. Uglovi gledanja takođe dosta bolji. Crna, naravno nije tako crna kao na va panelu ali nije ni siva. Glow na crnoj je minimalan, možda nešto vidljiviji u donjem levom uglu.
Nisam se još bavio podešavanjima i štelovanjem, sve je fabrički. Završna izrada na istom nivou. Ivice plastike hrapave toliko da će da čupaju krpu. To moram obrusiti. :)
Sa metra udaljenosti i scaling na 110% ne zadaje probleme za rad. 100 mi je baš sitno.
Kod dugmića ispod se dosta greje.
Nisam vičniji od ovoga za neku detaljniju recenziju ali pitajte.
E, da. Ghosting je popravljen prilično u odnosu na VA model.
Pogledajte prilog 255820
Pogledajte prilog 255821
Pogledajte prilog 255822
Pogledajte prilog 255819
Gde si ga uzeo, ne nalazim ga u domacim radnjama?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
KP, prodavac iz Subotice.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ghosting-a nema (u smislu ne primecujes ga) ili ga ima, ali manje od mva modela?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pokrenuo sam onaj test na internetu koju sam pokrenuo i na VA modelu. Ovde je dooosta manji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hvala na info. Koji test je u pitanju? Izgleda da mi je ovo sledeci monitor :)

I da, sa srecom da te sluzi :)
Pokrenuo sam onaj test na internetu koju sam pokrenuo i na VA modelu. Ovde je dooosta manji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Znači,za sada po tebi IPS model je bolji od MVA.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Znači,za sada po tebi IPS model je bolji od MVA.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Da, meni jeste. A onaj moj MVA je imao malu manu što je bela bila malo plavičasta sa desne strane, a sa leve žućkasta. ovde je jednaka po celoj površini. Još kad bi crna bila kao tamo crna i da je glowing kao tamo (tamo ga uopšte nema), ovaj IPS bi bio perfektan.
 
Dobar test, hvala. Vidim na mom sadasnjem monitoru malo ghostinga, ali cu detaljnije veceras pogledati, jer ne mogu da napravim potpuni mrak u sobi tokom dana. Definitivno moje oci nisu tako dobro istrenirane za primecivanje toga toliko, verovatno cu videti razliku kada uzmem novi monitor (presao sam sa crt-a na sadasnji). Ono sto mogu da primetim na tvojim slikama jeste malo vece isijavanje u odnosu na moj monitor (mana kod svih ips-a, moze biti i bolje i gore).
 
ali to isijavanje se vidi samo kroz kameru. uživo nazirem tek u donjem levom uglu
 
Backlight bleed se mnogo vise vidi na kameri, nego uzivo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
....Ili u mraku kad pustiš film.
Ja sam vratio Asus -a zbog toga.
 
Puno čitam forume o monitorima zadnjih dana. Uvijek ovisi dijelom i o sreći koji panel ćeš dobiti, čak i da kupiš najskuplji i najkvalitetniji....po komentarima sam se ipak odlučio preferirati IPS u odnosu na solidnog konkurenta VA. Mane ovog drugog bi mi više smetale, nego mane IPS-a.

Nažalost, saznao sam da Dell P2417H ima jako puno primjera sa ghostingom i crvenu pokazuje kao narančastu. Puno ga je forumaša ovdje htjelo uzeti....a tako mi se svidjelo kada sam ga vidio u trgovini, vrlo stabilan, nema trešnje, i na izgled ljepši od Dell SE2416H , koji se pak i dosta klimao kao i gotovo svi izloženi modeli (Neki AOC I2475SXJ najviše) Ok, nek se malo klima napred nazad, ali lijevo-desno ne bi smjelo nikako. Također jednom AOC-u se i okruglo postolje klimalo, kao da je neravno....i da bar nema toliko modela sa sjajnim okvirima i postoljem, meni to bezveze izgleda a čitam i da to vizualno ubija dubinu crne boje na ekranu.


I onda nakon toliko bezveznih, otkrijem da je Dell sviježe izdao P2419H koji ima brži odaziv od prethodnika i tanje okvire, a cijena skoro ista. Malo je testova još, a komentara korisnika gotovo da i nema. TEST
Čini se vrlo dobar, u rangu nekoga iz premium dell U serije.

Pod pretpostavkom da je stabilan kao P2417H, uzeo bih ga.
 
Ne znam, imao sam IPS na laptopu posle TN pannela na desktop-u i nije mi odgovarao ocima, sliku jeste imao dobru u poredjenjem sa starim monitorom ali nisam mogao gledati u njega bukvalno, non stop me oci bolele, sad sam uzeo asus rog 278QR sto je TN pannel i savrseno mi odgovara, nikakvih problema, jos je 144hz 1ms ( moze oc u podesavanjima do 165hz)
 
I onda nakon toliko bezveznih, otkrijem da je Dell sviježe izdao P2419H koji ima brži odaziv od prethodnika i tanje okvire, a cijena skoro ista. Malo je testova još, a komentara korisnika gotovo da i nema. TEST
Čini se vrlo dobar, u rangu nekoga iz premium dell U serije.

Pod pretpostavkom da je stabilan kao P2417H, uzeo bih ga.

G2G odziv deklarisan od strane proizvođača ne uzimaj zdravo za gotovo. B2W2B ili W2B2W je jedini mjerodavan. Jedva čekam da ga TFT Central ekipa testira mada sumnjam da će biti drastično bolji od trenutnog P2414H.
 
Stigao AOC, IPS verzija. 220e iz Subotice. Na prvu loptu koliki je... :D Onaj test za ghosting sam probao samo na kratko i odmah je bolje nego prethodni. Kao dodatno, uspesno namontiran na zid.
b9bbe69cec119fa66a350b00ed075efa.jpg


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Zulu koji je to model, koja dijagonala?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I onda nakon toliko bezveznih, otkrijem da je Dell sviježe izdao P2419H koji ima brži odaziv od prethodnika i tanje okvire, a cijena skoro ista. Malo je testova još, a komentara korisnika gotovo da i nema. TEST
Čini se vrlo dobar, u rangu nekoga iz premium dell U serije.

Pod pretpostavkom da je stabilan kao P2417H, uzeo bih ga.


Razlike u odnosu na stariji su sledeće :

-tanji okvir
-povećan odziva sa 6 na 5
-povećano osvetljene sa 250cd/m'2 na 300 cd/m'2 kod P2719H modela

Imaš test u SK
 
Poslednja izmena:
Našao si povoljnije od mene. Ja sam platio da dostavom 29800 din. Takođe iz Subotice.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno