Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ma 2060 je super za 1440p, na par neoptimizovanim igrama ne pomaže ni 2080... Da li će naslovi za par godina raditi na high? Ne znam, ali medium 1440p je mnogo bolje nego ultra na 1080p (27"). Ovi testovi gore idu u prilog tome. Ako misliš na 1440p i 75/144Hz to je već teško izvodljivo ali 60Hz je just fine
 
Imas li neku konkretnu preporuku za kartu?sta je po tebi optimalno za 1440p u naslovima koje sam naveo da igram?posto ce ove nove rtx 3070 da budu 500 eura kod nas ako ne i vise.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Za 1440p ja bih isao minimum na 2070 SUPER / 5700 XT...
 
Za 1440p ja bih isao minimum na 2070 SUPER / 5700 XT...
2070 super je preskupa i nepotrebna pogotovo sad kad je izasla 3070 a rx5700xt ce imati optimizirane drajvere tek za godinu dana kako to obicno biva sa radeon kartama tako da i to odpada.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ma 2060 je super za 1440p, na par neoptimizovanim igrama ne pomaže ni 2080... Da li će naslovi za par godina raditi na high? Ne znam, ali medium 1440p je mnogo bolje nego ultra na 1080p (27"). Ovi testovi gore idu u prilog tome. Ako misliš na 1440p i 75/144Hz to je već teško izvodljivo ali 60Hz je just fine
Upravo se lomim oko toga,naime da li da igram na 24 1080p na high/ultra ili medium low na 1440p?ne znam sta je bolje dugorocno.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Pa neko me je ispod 100 fps katastrofa, a nekome kao meni npr konstantnih 40+ fps je odlično. Tako da zavisi od tebe i tvog doživljaja dok igraš , ako ti smeta to što fps nije nonstop 60+ ili 75+ pošto je monitor 75Hz onda uzmeš jaču grafičku [emoji4] Ako nemaš problema sa tim, uzmeš grafu u okviru tvojih finansijskih mogućnosti i teraj.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
2070 super je preskupa i nepotrebna pogotovo sad kad je izasla 3070 a rx5700xt ce imati optimizirane drajvere tek za godinu dana kako to obicno biva sa radeon kartama tako da i to odpada.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

5700 XT je dobila optimizovane drivere. Lik iz Hardware unboxed-a je testirao i ispala je egal ili cak bolja od 2070 SUPER. U medjuvremenu ako izlazi RTX 3070 to ti je onda no brainer. Ja bih nju uzeo def.

Upravo se lomim oko toga,naime da li da igram na 24 1080p na high/ultra ili medium low na 1440p?ne znam sta je bolje dugorocno.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Ne znam sta da ti kazem :D Ja biram high/ultra.
 
5700 XT je dobila optimizovane drivere. Lik iz Hardware unboxed-a je testirao i ispala je egal ili cak bolja od 2070 SUPER. U medjuvremenu ako izlazi RTX 3070 to ti je onda no brainer. Ja bih nju uzeo def.



Ne znam sta da ti kazem :D Ja biram high/ultra.
Sad gledam bas 5700xt kosta kao rtx 2060 super po oglasima tako da je i to validna opcija onda.bas cu da pogledam testove u 1440p.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Po zakonu za svaku porudžbinu online važi to pravilo o 14 dana. Trebalo bi da dobiješ dokumentaciju o tome....


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

E pa Stigao je AOC Q3279VWFD8. Utisci sve besprekorno.. IPS glow-a skoro da nema.. samo desni ugao uz ram-masku malo.. boje odlicne.. izrada i nije toliko loša koliko sam mislio čitajući postove.. Ali problem 3 mrtva piksela od samog starta. Sredina ekrana ,jedan ispod drugog.. kad se gleda udaljeno vidi se tackica kad slikam i zumiram vidim da je nalik na uspravnoj crtici kao da su 2 ili 3 komada jedan ispod drugog...Šta raditi sad :D Ako vratim mozda dodje neki model bez mrtvaka ali sa ostalim uzasnim stvarima..koje povlači za sobom..


 
Poslednja izmena:
Posle koriscenja cuvenog AOC Q3279VWFD8 nekih godinu dana dosao sam na ideju da ga zamenim za neki manji 144Hz.
Dvoumio sam se da li da uzmem AOC 27G2U medjutim bojim se da mi nece odgovarati 1080p na 27".
Dakle trebala bi mi preporuka za: 27" 1440p IPS 144Hz
Ne bih bas da dajem neke ogromne pare ali sam svestan da ga necu naci jeftino.
Koristio bi se za web browsing, programiranje i gaming; dakle sRGB i slicno mi je totalno nebitno.
 
Jednostavno mi je preogroman jer sedim prilicno blizu. Istrpeo bih ja i to nego sam u medjuvremenu imao prilike da probam 144Hz.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok, mislio sam da je nešto drugo u pitanju.

Nego, zanima me zašto ti je 144Hz bolje od ovoga??
 
Dell je u Nemackoj izbacio novi gaming monitor S2721DGF sa varijacijom LG IPS panela koji se nalazi LG 27GL850/83b...

Navodno i HP Omen 27i koristi isti panel kao i Lenovo Y27q-20...

Sacekacu testove za s27 i da Dell izbaci monitor u AT, verovatno cu odluciti izmedju S2721DGF u S3221DGF krajem godine...

Hvala na skretanju paznje na ovaj dell model. Nesto i ne uspevam da nadjem previse testova (sem na rtingsu koji mu je dao OK ocenu) a i mislim da su na testu imali neki bas los primerak posto im se crna poprilicno raspada za jedan IPS panel. Jel neko imao iskustva, vidim da moze da se nadje po domacim prodavnicama za oko 55-58k?
 
Poslednja izmena:
Posle koriscenja cuvenog AOC Q3279VWFD8 nekih godinu dana dosao sam na ideju da ga zamenim za neki manji 144Hz.
Dvoumio sam se da li da uzmem AOC 27G2U medjutim bojim se da mi nece odgovarati 1080p na 27".
Dakle trebala bi mi preporuka za: 27" 1440p IPS 144Hz
Ne bih bas da dajem neke ogromne pare ali sam svestan da ga necu naci jeftino.
Koristio bi se za web browsing, programiranje i gaming; dakle sRGB i slicno mi je totalno nebitno.

El je tvoj AOC barem čist od mrtvih piksela :D ? Obzirom da nas ima ovde koji imamo AOC kršten od prvog dana :D
 
Ok, mislio sam da je nešto drugo u pitanju.

Nego, zanima me zašto ti je 144Hz bolje od ovoga??

Jednostavno sam probao kod drugara neki najjeftiniji 24” 1080p TN 144Hz i bio u fazonu ovo moram imati..

El je tvoj AOC barem čist od mrtvih piksela :D ? Obzirom da nas ima ovde koji imamo AOC kršten od prvog dana :D

Mislim da ima jedan, sad da li je zaglavljen ili mrtav pojma nemam, jako je neprimetno svakako.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
E u svetlu ove rasprave, da i i dalje ima ona klauzula da se ne može reklamirati monitor koji ima do XY mrtvih (zaglavljenih) piksela?

Znam da je to ranije bilo, ali nisam kupovao monitor jedno 8 godina...
 
To zavisi od proizvođača do proizvođača. Oni definišu koliko je mrtvih piksela za zamenu. Dell na primer daje Premium Panel Guarantee za UltraSharp, Profesional i Alienware serije. A za ostale je neka druga politika.

AOC daje zero dead pixel warranty u Americi. Ne znam važi li i preko okeana (nisam tražio).

Jedan brend kaže da mora da budu 3 grupisana ili 5 na celom ekranu, drugi nešto drugo, itd. Tako da mora da se proveri, ali za naše tržište. Zato što nije politika proizvođača ista na svakom tržištu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To zavisi od proizvođača do proizvođača. Oni definišu koliko je mrtvih piksela za zamenu. Dell na primer daje Premium Panel Guarantee za UltraSharp, Profesional i Alienware serije. A za ostale je neka druga politika.

AOC daje zero dead pixel warranty u Americi. Ne znam važi li i preko okeana (nisam tražio).

Jedan brend kaže da mora da budu 3 grupisana ili 5 na celom ekranu, drugi nešto drugo, itd. Tako da mora da se proveri, ali za naše tržište. Zato što nije politika proizvođača ista na svakom tržištu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Sve tacno, ali vidis kod nas.. ja sam AOC uzeo pre 3 dana.. imam dva spojena mrtvaka..i sad..imam pravo da ga vratim do 14 dana od kupovine..ali pitanje je dal necu da dobijem neku drugu anomaliju na displeju.. Neko je bas pisao ovde, vracao 8 puta bas taj AOC od 32" i konstantno je bilo ili mrtvi pixeli ili neki drugi poblem displeja..tako da bolje se naviknuti na pixel.. sta znam..ili se igrati tako lutrije..al uvek je moguce dobiti gori model.. nije da sam negativan ali ovde sve neka takva iskustva citao.. tako da sam odlucio da ne vracam..iako je pixel prakticno na sredini ekrana,ali sve drugo je u tpo stanju stvarno.. muke :D
 
Dok sam svojevremeno radio u servisu uspeo sam da osvezim par komada sa.programima koji brzo menjaju i blagim trljanjem.

E sad, što se tog AOC-a tiče, ako te ne mrzi, a prethodno kolega je uspeo da dobije OK monitor na kraju može i ti da vracas dok ne ubodes šta treba. Ali da je cimanje, jeste...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Dok sam svojevremeno radio u servisu uspeo sam da osvezim par komada sa.programima koji brzo menjaju i blagim trljanjem.

E sad, što se tog AOC-a tiče, ako te ne mrzi, a prethodno kolega je uspeo da dobije OK monitor na kraju može i ti da vracas dok ne ubodes šta treba. Ali da je cimanje, jeste...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Uf probao sam te programe cak sam i do sat i nesto drzao na toj regiji.. ali je crn pixel verovatno mrtav u nepovrat.. Sto se tice vracanja, iskreno sve manje razmisljam o tome ,ali naravno da bi voleo da dobijem normalan monitor.. videcu imam vec jos nedelju dana da vidim sta i kako....da je cimanje bas je cimanje..
 
Šta da kažem, u truloj državi sve je trulo, pa i sfera zaštita prava potrošača...

Nije strogo vezano za temu, ali ja neki dan naručio patike iz SportV...on, akcija neka...
Naravno uslov da se plati unapred...

Juče stigle patike, desna broj 45, leva 43... :)

Kažu neraspareno nemaju (WTF?).

Sad moram da vratim i da čekićam i gledam u nebo kad će mi vratiti pare...
 
Šta da kažem, u truloj državi sve je trulo, pa i sfera zaštita prava potrošača...

Znam, ja sam zagrizao za AOC Q3279VWFD8, a pošto nisam iz Beograda, prvo sam probao u jedine dve firme koje rade u mom gradu. U jednoj je 26.000 i nema ga na stanju, u drugoj ga ima ali je debelo preko 30.000 pa sam se okrenuo onlne kupovini. Ne bih preko KP, nego ovako, sa garancijom iako znam da to mogu da okačim mačku o rep.
Prošlog četvrtka naručim u jednoj firmi i čekam na dostavu. Naravno, u ponedeljak mi "kurtoazno" odgovore da nemaju na stanju. OK. U utorak naručim iz druge firme sa mogućnošću da mi dostave u petak (danas) sve je bilo lepo dok mi juče popodne nisu javili da ga nemaju na stanju. Ali se nisam uzbuđivao, jer preko interneta sam istražio da ima bar deset radnji koji ga reklamiraju "na stanju" sa rasponom cene do 28.000 (nisam hteo više da dam). I onda krenem da zovem. Od tih deset, prvih 6 koje sam zvao, naravno, nemaju na stanju, biće uskoro uvoza, bla, bla. PA ŠTO VAM NA SAJTU STOJI DA GA IMATE NA STANJU??!!!
Kad sam kod sedme izgubio svaku nadu, ljudi su mi momentalno odgovorili da imaju na stanju, da će SVOJIM dostavnim vozilom doneti do vrata stana u utorak i sve košta, zbog dostave 500 dinara više od najjeftinije cene za ovaj monitor. Sve urađeno i dogovoreno za 5 minuta. I ukoliko bude mrtvih piksela njihovo vozilo će doći sa zamenskim monitorom!! Dakle i u ovom mulju od firmiranih prevaranata i lopina postoje ipak neke koje još uvek poštuju kupca i rade na zapadni način. Plašim se da će takve brzo ugasiti ili progutati.
 
Svi oni imaju istog distributera, na zalost...
 
Znam, ja sam zagrizao za AOC Q3279VWFD8, a pošto nisam iz Beograda, prvo sam probao u jedine dve firme koje rade u mom gradu. U jednoj je 26.000 i nema ga na stanju, u drugoj ga ima ali je debelo preko 30.000 pa sam se okrenuo onlne kupovini. Ne bih preko KP, nego ovako, sa garancijom iako znam da to mogu da okačim mačku o rep.
Prošlog četvrtka naručim u jednoj firmi i čekam na dostavu. Naravno, u ponedeljak mi "kurtoazno" odgovore da nemaju na stanju. OK. U utorak naručim iz druge firme sa mogućnošću da mi dostave u petak (danas) sve je bilo lepo dok mi juče popodne nisu javili da ga nemaju na stanju. Ali se nisam uzbuđivao, jer preko interneta sam istražio da ima bar deset radnji koji ga reklamiraju "na stanju" sa rasponom cene do 28.000 (nisam hteo više da dam). I onda krenem da zovem. Od tih deset, prvih 6 koje sam zvao, naravno, nemaju na stanju, biće uskoro uvoza, bla, bla. PA ŠTO VAM NA SAJTU STOJI DA GA IMATE NA STANJU??!!!
Kad sam kod sedme izgubio svaku nadu, ljudi su mi momentalno odgovorili da imaju na stanju, da će SVOJIM dostavnim vozilom doneti do vrata stana u utorak i sve košta, zbog dostave 500 dinara više od najjeftinije cene za ovaj monitor. Sve urađeno i dogovoreno za 5 minuta. I ukoliko bude mrtvih piksela njihovo vozilo će doći sa zamenskim monitorom!! Dakle i u ovom mulju od firmiranih prevaranata i lopina postoje ipak neke koje još uvek poštuju kupca i rade na zapadni način. Plašim se da će takve brzo ugasiti ili progutati.

E druže pročitah sada tvoj post, i kakav je utisak tvoj, ima li mrtvih piksela..? Ja imam sličnu priču i još uvek razmišljam dal i da ga menjam ili ne..mrtav piksel na sred ekrana ne smeta pri radu ali je vidljiv na svetlim pozadinama jer je verovatno 2 ili 3 zaredom jedan ispod drugog.. Naručio onlajn i jos uvek imam fore da ga vratim al se plačim u toj nestašici koliko gore mogu da pordjem ako ga zamenim :D
 
Nazad
Vrh Dno