Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Da li ima neko 27G2U/BK monitor? Kako se pokazao? Ja naručio u Gigatronu 144hz verziju, a nikako da stigne.



Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Videću da l' će se mnogo primećivati, reklamiraću ako baš smeta. Al' šta posle uzeti za slične novce...
Vidim da se ne vidi ispod 50% osvetljenja? Ja šibnem na 80% kad igram online competetive, a držim ~50% default. Ne bi trebalo da mi smeta.
Videćemo kad se smiluju da pošalju.
Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao i za svaki drugi monitor, zavisi od primerka. Za taj novac, u toj klasi, nista..

Inace sam i sam bio jako blizu 27G2U ali odustao kad sam video da je 6bit + FRC.
 
Inace sam i sam bio jako blizu 27G2U ali odustao kad sam video da je 6bit + FRC.

A tebi je to (kao prosecnom korisniku i PC igracu) bitno zbog..?
Bolje provereno dobar i kvalitetan monitor, sa dobrim 6bit + frc panelom, nego neki neki 8bit poluraspad samo zbog tog podatka u specifikaciji.
 
Daleko sam ja od prosecnog korisnika :D

Nije me samo 6-bit odbio (mada jeste jedan od razloga, prethodna 2 su bila 8-bit i imala su odlicnu reprodukciju boja), procitah i na Redditu da su ljudi imali problema sa panelima u G2U (mada tamo se svasta pise za sve monitore), a i value/$ nije nesto posebno u odnosu na AOC CQ seriju (na oglasima), pa sam ga zaobisao.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na ovoj temi, u potrazi sam za monitorom koji bi se isključivo koristio za programiranje, čitanje i surfovanje. Poželjno je da ima DP i VESA mount, budžet je 150/170e.
Trenutno razmatram ove modele:

BENQ GW2480
- 24" AH-IPS FHD
Philips 243V7QJAB - 24" IPS FHD
Philips 246E9QJA - 24" IPS FHD
IIYAMA PROLITE E2591HSU-B1 - 24.5" TN FHD

Imate li neko iskustva sa navedenim modelima i koji preporučujete? Možete predložiti i neke polovne monitore koji se uklapaju u gore navedeni budžet.
 
Da li ima neko 27G2U/BK monitor? Kako se pokazao? Ja naručio u Gigatronu 144hz verziju, a nikako da stigne.



Sent from my GM1910 using Tapatalk
Stigao, podesio sve, morao sam uzeti DP kabl zbog g-sync. Za sad nema greške i nemam zamerki. Odradio neki test za displej, panel izgleda okej. Sad ću da vidim na šta konkretno obratiti pažnju jer imam 24h da prijavim ovima.
1dd1c59dbca12208ad1bd6d28d8d2ed6.jpg

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
E hvala. Ima mala odstupanja na ~50% osvetljenja u desnom gornjem i donjem uglu. Kad se pojača svetlo, mora baš da se zagleda da se vidi.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Naviknes se vremenom i ne obracas paznju :)
 
Pitanje za 4k monitor, LG 27UL600-w ili 27UL850-w dal ima razlike u kvalitetu panela, znam da 850 ima usb-c(punjenje+ hub), bolji nosac i zvucnike. 850 je 20k skuplji, ne znam dal se to isplati.
Jel ima neko iskustva sa ovim monitorima?
 
Pojavio mi se(juče ga nije bilo) mrtav pixel u gornjem levom uglu. Trigeruje me OCD, i vrv cu zahtevati zamenu. Radim neki fix, al' ovaj je crn(mrtav) i kontam da nema pomoći.
Edit:
Dobio sam Gigatronov servis, mogu vratiti u roku od 14 dana i oni ce vratiti novac. Jedan pixel je kao fabricka greska i ne ulazi u garanciju, tako da mi ostaje u roku od 14 dana da vratim i da razmislim da l' rizikovati opet..
bc6184aef573d76531e1188d77735ff9.jpg
00592c3f6543b34f07ccbbb9e3526285.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
meni stigo za 6 dana,malo sam ih cimao na fejsbuku na stranici. leva strana mi slabije svetli nazalost. ko zna sta oni rade bre,mozda prodaju lose primerke namerno jer su ih dobili jeftinije. nije to bas normalno znas. nego nema veze dobar je monitor,ima performanse visoke,sto je meni bitno.
 
Poslednja izmena:
Koliko god se meni sviđao, i boje i dizajn, mislim da nije u redu da za ~€300 imam i tačkicu. Šaljem nazad u ponedeljak, pa šta ću, jurim neki skuplji jer ovaj model nema nigde za poručivanje(na stanju). Ako neko zna i ima proveren model(144hz, 1ms, 27"(va ili ips))), nek' se javi ovde ili pp gde da uzmem(do €400).

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
AOC CQ27G2U/BK za do 400€

ASUS TUF Gaming 23.8 IPS VG249Q -> ovaj monitor sam ja gledao (pored 24G2U) i cekao i na kraju uzeo ovaj iz potpisa.
 
Nema taj aoc nigde na stanju. Videcu za nedelju-dve kad završim sa Gigatronom.
Ovaj mi zapao za oko
https://youtu.be/EaOmbtA9lS4

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Šteta. Meni je stigao tako defektan. Od sad samo u radnji i tamo da isproveravam panel.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ko ganja 1080p 75Hz IPS FreeSync monitor, od mene preporuka za LG 24MK600M-B. Dobra reprodukcija i uniformnost boja, uglovi gledanja, dizajn, navigacija (dzojstik umesto dugmica), input lag neprimetan.

Uzet za 16k u G******* na "akciji" (redovna cena u normalnom svetu), odlican za taj novac, a i generalno dosta zaokruzen proizvod.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Stigao mi Philips,prikacio ga na android box ali mi izbacuje ovo

IMG_20200611_162848.jpg

Da li moram na pc da ga stavim,inace manual imam neki osnovni,tj samo montaza monitora,nista vise.
Nasao manual ali nista tu meni nije jasno,imam LG,imao sam AOC ips ovakva filozofija nije postojala.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je do boxa nesto,povezan na racunar nema nikakvih problema,kad stignu komponente npisacu utisak o monitoru.
 
Pojavio mi se(juče ga nije bilo) mrtav pixel u gornjem levom uglu. Trigeruje me OCD, i vrv cu zahtevati zamenu. Radim neki fix, al' ovaj je crn(mrtav) i kontam da nema pomoći.
Edit:
Dobio sam Gigatronov servis, mogu vratiti u roku od 14 dana i oni ce vratiti novac. Jedan pixel je kao fabricka greska i ne ulazi u garanciju, tako da mi ostaje u roku od 14 dana da vratim i da razmislim da l' rizikovati opet..
bc6184aef573d76531e1188d77735ff9.jpg
00592c3f6543b34f07ccbbb9e3526285.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
Još se natežem sa njima, neverovatno. Njihova stručna lica nisu ustanovili probleme. Mene ne zanima sta su oni ustanovili, samo želim povrat sredstava, što sam pisao i radnji na G i njihovom servisu.
ef7a340eae68cb80244651e654320952.jpg


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Odugovlače da prođe 14 dana
 
Ma poslao sam im ja nazad u roku od 6-7 dana. Kažu takva je procedura, da ovlašceni servis radi razduženje a ne oni.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja se ne bih ni cimao zbog jednog pixela, još tamo uz ivicu gde se jedva vidi čak i kad tražiš...šta god ti pošalju može da bude još gore i da upadneš u petlju sa vraćanjem i tom lutrijom, i gubiš živce i pare cimajući se sa njima. Ako mu je to jedina mana, suzbij OCD i vozi...

Hebi ga, odavno ih više ne prave kao nekad, masprodukcija i pad kvaliteta su uzeli maha...
 
Baš zato sam tražio povrat sredstava, sledeći put samo lično ili u radnji.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Baš zato sam tražio povrat sredstava, sledeći put samo lično ili u radnji.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Da si ovaj uzeo u radnji, testirao i odneo kući a pixel se pojavi sutra ne bi mogao ništa da radiš... Ovako imaš 14 dana da vratiš i kažeš "ne sviđa mi se".

Tako da je za takve stvari remote bolji. Jeste da ima nekog cimanje ako se stvarno nešto desi, ali bar postoji mogućnost da se cimaš a ne da sediš kući i gledaš monitor a OCD gleda tebe :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Odobrili su finansijsko razduženje juče. Na mom je bilo to od prvog dana, samo ja nisam obratio pažnju dovoljno. Ništa, sad jurim 2K 144hz za ~40k.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno