Šta je novo?

[Android] Srickie (domaca aplikacija, game)

jox

Čuven
Učlanjen(a)
07.01.2003
Poruke
2,103
Poena
680
Srickie je android igra koju razvijam već neko vreme, i ovih dana je došlo vreme za puštanje na market :type:

Kako imam HTC Magic, to je jedini fizički telefon na kom sam intenzivnije testirao igru, tako da mi znači svaki vaš komentar u obliku [telefon-"Verzija Androida"-"Verzija Igre"-(ne)radi]
:)
Trebalo bi da je sve OK na Galaxy-u (thanks to BaneR), Magic-u i G1.
Ono što mi je trenutno kritično je da li igra moze da se instalira sa marketa preko Tattoo-a?

Igru možete skinuti (free, naravno) sa Android marketa.
Search "Srickie" na marketu je dovoljan :)

Ako preferirate Barcode Scanner i QR kodove, evo istog za Srickie:
chart


:wave:
 
HTC magic, hero rom, 1.5 android radi.. mada I sux bad sto se tice geografije.. :p
 
ja sam u toku razvoja udvostrucio moje znanje geografije :)
Hvala na info-u...

Naravno, kritike/ideje/predlozi su vise nego dobrodosli...
 
Poslednja izmena:
Ovo za vip takmicenje? Posto ko veli jos malo je rok za predaju, ja sam imao super ideju, ali nisam imao vremena..
 
Ja imam tattoo i skinuo sam igru,radi odlicno...
Zanimljiva je igra...
 
Radi i na HTC Hero, Android 1.5.
 
Poslednja izmena:
Galaxy, morao sam dva puta da idem na izlaz. Jednom sam kliknuo Da, on me vrati na početnu stranu, malo čekam...ništa...opet izlaz, Da i izašao sam.

Odlična igra :)
Samo bi karta Srbije mogla da bude malo bolje odrađena, ali predpsotavljam da tako izgleda zbog malih dimenzija ekrana.

Zašto ne uvedeš neki standardizovani način bodovanja? Prvi put sam imao 20+k, a drugi put me je šutnuo napolje već posle 11k...pa sam shvatio šta znači ono "promenljivo" bodovanja :)
 
It's not a bug, it's a feature :)
Prvi put si izasao iz tekuce igre u glavni/pocetni menu, dok si drugi put izasao iz same aplikacije.
Tako je predvidjeno, mada sam primetio da je to par puta unelo zabunu.

Oko bodovanja je bilo dilema, tj vise mogucih varijanti:
Prva je bila implementirano da igra traje fixno 60 sekundi, pitanja idu od laksih ka tezim, pa koliko poenta sakupis, sakupis. Medjutim dinamicnost u tom slucaju je bila na sub-zero nivou :)
Trenutno resenje, u kom prelazis na sledeci nivo ako na trenutnom sakupis odredjen broj poena (tj. igru zavrsavas na kraju nivoa ako nisi sakupio dovoljno poena za prelazak na sledeci) je nabolji nacin bodovanja koji sam nasao.

Hvala sugestijama...
 
HTC hero
modaco custom rom
radi ok.
 
jel može neki info za nas koji nemamo Android telefon? Ne čeka mi se da dobijem neki Android telefon na testiranje da bih isprobao igru :)
 
daj apk pa da oni koji nemaju android fon, mogu u emulatoru iz sdk-a da se igraju.. :p
 
posaljite email na PM, pa cu vam pustiti igru na taj mail...
 
Tattoo, Android 1.6, radi odlično.

Jedna opservacija što se same igre tiče. Mislim da ima nesrazmerno mnogo mesta i znamenitosti sa Kosova, u odnosu na ostatak zemlje, pri čemu ne mislim samo na manastire (činjenica je da se većina najznačajnijih tamo i nalazi), već i na mesta i gradove. Ostalo je za sada sve ok.
 
U svakom slucaju zelim ti srecu na takmicenju, i da uzmes neke pare.. :p
 
Jedna opservacija što se same igre tiče. Mislim da ima nesrazmerno mnogo mesta i znamenitosti sa Kosova, u odnosu na ostatak zemlje, pri čemu ne mislim samo na manastire (činjenica je da se većina najznačajnijih tamo i nalazi), već i na mesta i gradove. Ostalo je za sada sve ok.

Hvala na kritici...
Trudio sam se da mesta grupisem u kategorije po broju stanovnika, ne obazirujuci se na nacionalnost. Po ljudima koji su probali igru, ono sto sam zapazio je da se skoro nikome ne moze desiti da bar nije cuo (ako ne zna gde je) za mesto u van Kosova od >30k stanovnika, dok je na Kosovu situacija skroz drugacija, tj. mnogo manje se zna o mestima na Kosovu.
 
To je tačno. Ja sam to posmatrao sa aspekta površine. Mnogo više tačaka imaš na Kosovu nego u Vojvodini, a razlika je i u površini i u stanovništvu na strani Vojvodine. Ali, ako si imao na umu edukativnu svrhu igre, kao i uticaj na težinu, onda je to ok.
 
Igrao sam se juče malo i posle 3-4 partije su počela mesta da se ponavljaju, tako da sam lako prebacio 30k poena, ali onda sam došao do onih izmišljenih mesta za koja ne vidim praktičan razlog i da znam gde su :d

nvukelic, ima dosta mesta i u Vojvodini, pokušaj još koju partiju.
Manastire po Fruškoj Gori hteo ne hteo pogađaš sa minimalnom greškom :)

Zbog veličine (kapacitivnog?) ekrana, desi se da BG ili neke druge gradove koje je pomoću reljefa vrlo jednostavno locirati promašim po 30-40km. Ali to je već do hardware-a.
 
Igrao sam se juče malo i posle 3-4 partije su počela mesta da se ponavljaju, tako da sam lako prebacio 30k poena, ali onda sam došao do onih izmišljenih mesta za koja ne vidim praktičan razlog i da znam gde su :d

Mislis na sela? :D
Pa, ako si savladao svu prethodnu geografiju, ne ostaje nista drugo nego da naucis gde se nalaze tih unesenih >200 sela :smoke:
 
Igru je do sada skinuo ~800 korisnika

Obzirom da sam info o aplikaciji postavio jedino na ovom forumu, verujem da je znatan % download-a potekao upravo odavde :)

Hvala Benchmarkovci ,)
 
^^ Ako nije tajna, koliko pojmova ima svaka grupa pitanja?
Ima dosta mesta koja su velika/poznata (nebitno po čemu, samo smo čuli za njih u medijima i sl), a ja ih za 10+ igranja nisam sreo. Recimo Ruma, Arilje, Inđija i sl...
 
"10+ igranja"
,)
extra

Ukupno unesenih lokacija ima ~500
Gradova ima 24 (Toliko ih je definisano u zakonu o teritorijalnoj organizaciji Republike Srbije).
Mesta i Sela ima po >200
Manastira nesto vise od 50

Sva tri pomenuta mesta se nalaze u bazi (u kategoriji "Mesta") :)
 
Svaka cast za igricu zanimljiva je...meni manje-vise,ali moja sestra se navukla ima da igra dok ne nauci sve napamet,a do telefona ne mogu da dodjem :)...svaka cast covece :)
 
:) hvala
Koji joj je high-score?

Trenutno je najveci za koji ja znam oko 31k...
 
32964....a sigurno neko ima više :)

Ja sam igrao desetak, max 15 puta...
 

Prilozi

  • snap20100215_124331.png
    snap20100215_124331.png
    46 KB · Pregleda: 234
lepo lepo
Ja bih na toj listi bio 3. (sem u test-modu, ja 30k nisam presao) :)

btw, igra je ovih dana presla cifru od 1000 downloada ,)
 
Tattoo..1.6 radi ko zmaj....
prva igra i 13k...bice ovde vidim i takmicenje za highscore :)
 
Sinoc uzeo mob od drugara i video highscore od 39k.

"drugari sa posla" :)
 
Nazad
Vrh Dno