Šta je novo?

Otkljucavanje Phenom 550 i Sempron LE-140

WinXP 32-bit. ;)

Razlog sto sam prodao X4 620 je taj da bi napravio uppgrade graficke.
U stvari, prvo mi je trebala lova koja je u medjuvremenu iskrsla, ali je X4 vec bio prodat...
Trenutno sa ovim X2 Sempron-om (Athlon-om) @~3.6GHz imam veci "frame rate" u igrama koje "vide" samo 2 jezgra nego sa X4 (full unlocked@3GHz).

Zivot ide dalje :wave:
 
Ja imam strasno malo gflopsova na 3,25 ghz...
 
Oko 15-tak
Verovatno ima neke veze sa memorijom,trebalo bi da namestim rucno podesavanja i to,jel znas ti kako bih to mogao da namestim?
 
Poslednja izmena:
moja podesavanja za 425 su bile(do pre par dana) nb 2600mhz,memorija je bila na 1332 il tako nesto sa latencijama 6 6 6 18(ddr3 memorija i to geil 1600mhz cl7 model)na 1,5v,ht sam drzao najblize moguce 2000mhz (ne secam se tacne),a fsb(koji se bas ne zove tako al ja sam tako navikao da ga zovem) mi je sa 200 isao na 260mhz dok je napon procesora isao na 1,35v...sa tim mi je linx isao na 44-45GFlaps-a
ps cpu je bio full otkljucan i radio je na 3,5ghz
 
Poslednja izmena:
WinXP 32-bit. ;)

Razlog sto sam prodao X4 620 je taj da bi napravio uppgrade graficke.
U stvari, prvo mi je trebala lova koja je u medjuvremenu iskrsla, ali je X4 vec bio prodat...
Trenutno sa ovim X2 Sempron-om (Athlon-om) @~3.6GHz imam veci "frame rate" u igrama koje "vide" samo 2 jezgra nego sa X4 (full unlocked@3GHz).

Zivot ide dalje :wave:

sta ti radis jos na xp-u?...prelazi na win 7
 
Izvinjavam se sto upadam ovako u temu,hteo bih da pitam crossfirea kako je setovao memoriju(mislim na latencije,klok itd.) i kako bih ja mogao ovu moju memoriju da "zategnem" ?
 
mogu ti ja pomoci jer sam tu plocu imao do pre par dana...udjes u bios i promenis opciju za memoriju sa "auto" na "manual" i rucno podsis latencije mada tu zavisi na koliko ti radi memorija tj na koliko je fabricki deklarisana i na kojem naponu
 
1333mhz 1.5V
@don workinson : ne znam,varira,ponekad imam i 20tak a ponekad imam i ispod 20...zato i pitam da malo "doteram" memoriju.
 
mnoge memorije na 1333mhz lako idu na 1600mhz...ostavi za sada na 1333mhz i podizi fsb(ne zove se tako ali sam ja tako navikao da ga zovem) i kad ode memorija na 1600mhz tu stani jer na toj ploci ne radi memorija preko 1600mhz...ht link gledaj da drzis na 2000mhz dok ce nb biti isto kao i "fsb" tj ako je npr na 240 onda je nb na 2400mhz sto utice na brzinu odziva i tomes i sam da meris sa progrmom everest i uporedjujes
 
ostavi ih na auto za pocetak pa ako ti se upali sistem ti polako "zatezi" latencije i podizi napon(ako to bude potrebno...meni su transcend 1333mhz radile na 1600mhz sa cl7 sa 1,75v il tako nesto priblizno
 
Nazad
Vrh Dno