Šta je novo?

Uputstvo - Prebacivanje .MKV DTS u AC3/AAC...

aLti

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2006
Poruke
209
Poena
320
Veliki pozdrav svima,

ako posedujete neki HD player i nemate zvuk prilikom gledanja odredjenih HD filmova (720p, 1080p...), verovatno će vam ovaj tutorial biti od koristi. Naime, ogroman broj HD filmova ima zvuk u DTS formatu. Većina stand-alone plejera još uvek ne podržava DTS format, baš kao ni LG televizori sa softverskim media centrom. Konvertovanje DTS formata uspešno rešava ovaj problem, ali ovo predstavlja noćnu moru za mnoge korisnike...

Koliko sam video po forumima, uglavnom se koristi PopCorn MKV Audio Converter. Ali, postoji duplo brži i mnogo lakši način prebacivanja zvuka iz jednog formata u drugi. Potrebna su vam samo dva programa:

1) MKVToolnix (besplatan - može se skinuti ovde)
2) WinX HD Video Converter

Postupak konverzije DTS zvuka je sledeći:

1) Pokrenite WinX HD Video Converter. Kliknite na "ADD" dugme i otvorite video fajl koji vam stvara probleme. Odredite i "Output folder".
2) Kliknite na "to Music" dugme. Odaberite "Audio Quality: 320", "Audio Sample Rate: 48000", "Format: aac" i kliknite na "Start" dugme.

28lupnr.jpg


Program će veoma brzo da izvuče DTS iz video fajla i da ga pretvori u MP3 fajl...

3) Sada pokrenite mmg.exe iz MKVToolnix paketa. Kliknite na "Add" dugme i otvorite video fajl koji vam stvara probleme.
4) Kliknite opet na "Add" dugme i otvorite .mp3 fajl (koji ste dobili u koraku br. 2).
5) Odredite "Output filename".
6) Kliknite na "Start Muxing" dugme.

2v1uly1.jpg


TO JE TO!!! Rezultat je .MKV fajl, koji ce pored postojećeg DTS zapisa sadržati i AAC zvuk... Ako hoćete, posle koraka br. 4 možete odštiklirati A_DTS (čime ćete ga izbaciti iz .MKV fajla)... Ali, prethodno opisani način ne omogućava ubacivanje 5,1 zvuka, nego samo STEREO, zbog čega ne preporučujem brisanje originalnog DTS zapisa.

Na kraju, evo i nekih rezultata. Za konvertovanje DTS zvuka putem PopCorn MKV Audio Convertera trebalo mi je 42 minuta (256 AC3 Stereo, film od 2:23h, računar P4 3GHz, 1 GB RAM, SATA). Upotrebom prethodno opisane metode, trebalo mi je samo 23 minuta (320 AAC Stereo, isti film, isti računar)...
 
Poslednja izmena:
AAC podržava višekanalni zvuk tako da se lako može zadržati multichanel. Jedino ako ovaj program koji si naveo ne podržava AAC 5.1 output.
U tom slučaju mogu poslužiti MeGUI ili Mediacoder. Ne znam tačan postupak za Mediacoder ali u MeGUI je dovoljno učitati MKV fajl u delu Audio i odabrati Nero AAC multichannel.
Prilikom instalacije MeGUI treba u folderu Tools kreirati folder Neroaac i tu staviti neroaacenc.exe. Zatim mmg, kao što si napisao.
 
stvarno brzo sve to bude gotovo ali posle svega toga kad pokrenem film u mp3 krci glas prilikom explozije ili kad ima vise zvukova...probao sam na vise computera i na vise hd playera
 
ovo sa megui nikako nisam uspeo da pokrenem...ubacio sam u tools folder neroaac i neroaacenc.exe i nece da se pokrene tj stalno pokazuje neku gresku...ps mkv film sam (koji je u dts-u) ubacio u "audio input" u "encoder settings" sam namestio "nero ACC:NDAAC-LC-MultiChannel-HQ-256Kbps" i bilo da pokrenem "one-click" ili "autoencode" on ne radi
 
Imam divx film koji je u 25 fps i mkv koji je u 23.976. Kako da ispravno audio iz divx ubacim u mkv? Probao sam preko ovog programa ali nije dobro usinhronizovan (počne par sekundi ranije, mislim da to nije preveliki problem) ali na kraju je kraći skoro 4 minuta (na sat i 50). Probao sam i da avi konvertujem u 23.976 ali opet isto.
 
... stalno pokazuje neku gresku...ps mkv film sam (koji je u dts-u) ubacio u "audio input" u "encoder settings" sam namestio "nero ACC:NDAAC-LC-MultiChannel-HQ-256Kbps" i bilo da pokrenem "one-click" ili "autoencode" on ne radi

Koju gresku?
Kad ucitas fajl, klikni na Enqueue pa na tab Queue i Start.
Takodje, potrebno je da je FFDShow podesen da dekodira DTS.
 
Naisao sam na jedan program koji bi trebalo da konvertuje MKV DTS u MKV AC3 u jednom potezu. Nemam potrebe za tim pa ga nisam ni probao ali koga interesuje može sam da proba.
Program se zove MKV2AC3.
 
dosta spominjam soft u temi o LG televizorima (odključavanju multimedijalnog plejera), ali nikako nisam uspeo da ga stavim u pogon, nešto mu smeta (kod mene u OS) ili nedostaje.

LINK ka autoru
 
Poslednja izmena:
Meni je PopCorn MKV audio converter odlican.Nema potrebe za dva programa,sam konvertuje iz DTS u AC3 i po zelji izbrise DTS,tako da se ne mora provlaciti kroz mkvmerge,mada imam i mkvmerge zbog drugih stvari.Pozz
 
Gde se ova prokletinja "PopCorn MKV audioconverter" onstalira i KAKO da to deinstaliram?
Nemam pojma gde se ovo instaliralo i ne mogu da nadjem nacin da ga deinstaliram!!!
Prvo sto se nije instaliralo kako treba, fale neki fajlovi i sad jos ne vidim gde je instaliran i ne umem da deinstaliram...
Alo NE UMEM deinstalirati... i to da dozivim da ne umem nesto deinstalirati
 
PopCorn MKV je vrhunski alat, i ja nevidim smisla koristiti bila sta pored njega.
 
Ma bio bi da mi se instalirao kako treba, al nema ga nigde... ne mogu ga ni deinstalirati ni obrisati nemam pojma kud se instalirao i sakrio.
Pod kojim imenom u kojem folderu se instarirao?
Kad pokusam ponovo da ga instaliram nadje "tragove" il sta god da nadje i daje ono staro neadekvatno pobrljavljeno instaliranje...
Nema ga u programima u startu, nema ga na desktopu nema ga u ad/remuve nema ga nigde... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Poslednja izmena:
regedit - search pa brisi sve
 
Probaj sa Revo Uninstaller da ga nađeš i deinstaliraš.
 
Nisam testirao kvalitet, al barem radi na LG televizorima..
1. Skinite ffmpeg sa http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/ . Izaberite static 32bit ili 64bit u zavisnosti koji OS imate.
2. Iz arhive izvadite samo ffmpeg.exe i stavite ga u c:\Windows\system32 ili u neki folder koji je u pathu ili na kraju krajeve moze i u folder gde je film.
3. Otvorite cmd i sa cd komandom idite u folder sa filmom.
4. Ukucajte sledece:
ffmpeg -i "ime video fajla.ext" -vcodec copy -acodec ac3 -ab 320k out.ext i pritisnite enter. Umesto ext stavite extenziju fajla.. npr mkv ili mp4.

Sacekajte par minuta da zavrsi transcodiranje audio kanala. Rezultat je out.mkv (ili neka druga ekstenzija) koji u sebi sadrzi netaknuti video, a audio je prepakovan u ac3. Probajte da li radi na TV-u.

Moguce je napraviti i .bat file za automatsku konverziju tako da je dovoljno da samo uradite drag/drop video fajla na bat i konverzija pocinje.
1. Otvorite notepad i kopirajte sledecu liniju:
Kod:
c:\path\do\ffmpeg.exe -i %1 -acodec ac3 -ab 320k -vcodec copy  "%~d1%~p1%~n1.fixed%~x1"
c:\path\do\ffmpeg.exe morate izmeniti tako da pokazuje na folder gde se ffmpeg.exe nalazi. Ja preporucujem da ffmpeg.exe smestite u c:\windows\system32.
2. Snimite bat na desktop kao.. audio2ac3.bat i probajte da konvertujete neki file.

Posto nemam LG nisam u mogucnosti da testiram kvalitet zvuka. Ukoliko niste zadovoljni, probajte da povecate 320k na 480k ili vise.
 
Poslednja izmena:
Probaj ovo iznad. Ako ffmpeg ne moze da ga prepakuje, onda ne moze niko.
 
Ova tema je poprilicno zastarela da li ima neko brze,jednostavnije resenje ili je ovo i dalje najbolje moguce resenje?
Imam LG televizor i isti problem nece da mi ocitava DTS zvuk.A u poslednje vreme svi HD naslovi su u ovom paketu...
 
Ja koristim MKV2AC3. Odrađuje posao bez problema, interfejs je jednostavan, ima nekih dodatnih mogućnosti... Besplatno je, probaj, ako ti se ne dopada obriši...
 
meni posao radi PopCorn MKV AudioConverter, koji koristi MKVToolNix
 
Sa HD-Torrents-a sam skinuo prve dve sezone serije Peaky Blinders i veceras kad sam pustio prvu epizodu preko internog player-a u TV-u, isti mi je izbacio poruku da audio format nije podrzan (u ovom slucaju FLAC 2.0). E sad, posto ne bih da opet skidam seriju sa nekog drugog tracker-a (prvenstveno zato sto je kvalitet slike ovog encode-a odlican), hteo bih da pitam da li neko od vas zna s' kojim programom bih mogao da uradim promenu audio codec-a, a da video ostane netaknut? Unapred hvala na pomoci. ;)
 
nije to promena audio codeca.. mora da se rekompresuje zvuk iz flac formata u neki koji tv podrzava (mp3/aac/ac3)
 
Obican audio player to moze da odradi na primer foobar
Naravno prvo izbacis audio iz kontejnera pomocu mkv merge-a na primer
 
Moze to da odradi brze, odjednom, sa XMedia Recode.

Samo za video stavis Copy, a za audio stavis Convert (odaberes u AAC ili sta vec)...i to je to.
 
Poslednja izmena:
Moze to da odradi brze, odjednom, sa XMedia Recode.

Samo za video stavis Copy, a za audio stavis Convert (odaberes u AAC ili sta vec)...i to je to.

Pomocu ovog programa sam odradio konverziju iz FLAC-a u AAC format. Odlican program, jednostavan za koriscenje, pregledan i sveobuhvatan. ;)
 
Nazad
Vrh Dno