Šta je novo?

MacOS - FAQ (Često Postavljana Pitanja)

Pre me je malo zezao, ali stedeo mi je jedan korak (otvaranje google drive u browseru, kao i auto sync), ali po cenu opterecenja procesora, nema sanse... Pitam se pitam, da li je google ovo namerno uradio [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene na iMac i Macbook Pro nema ovih problema sa gDrive.
 
Takodje, obrisao jer je u nekim momentima previse cpu/memory/thread agresivan , ali to verovatno zavisi od broja i velicine fajlova za koje treba da uradi checksum prilikom startup-a i nakon izmena.
 
Poslednja izmena:
Pre me je malo zezao, ali stedeo mi je jedan korak (otvaranje google drive u browseru, kao i auto sync), ali po cenu opterecenja procesora, nema sanse... Pitam se pitam, da li je google ovo namerno uradio [emoji23]

zasto bi to radili kad si im dobrovoljno predao fajlove :p

btw
da li na Mac OS Xu moze da se promeni prioritet procesa od strane usera?
ako moze, stavi mu nizi prioritet...
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li moze iz UI, ali sigurno moze iz terminala, ali to nije resenje. Da, svi ostali ce imati visi prioritet, ali on ce i dalje da koristi ostatak resursa i dogura cpu do tih 100% i bez potrebe ga zagreva i mozda i "upali" ventilatore posle par minuta...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa jedino drugo resenje je da ga ne koristis ili da se zaposlis u Googlu i resis problem u Google driveu :D

btw
ja sam prestao da koristim sva ta 'smeca' (dropbox, google drive...) jer svako namece neko svoje ogranicenje (npr. drop box je prestao da radi na Windowsu XP).

problem sam resio tako sto sam instalirao SeaFile.
 
ja sam prestao da koristim sva ta 'smeca' (dropbox, google drive...) jer svako namece neko svoje ogranicenje (npr. drop box je prestao da radi na Windowsu XP).

problem sam resio tako sto sam instalirao SeaFile.

A šta fali Mega sync-u??? Koliko vidim postoji i za XP, sve je enkriptovano, a dobijaš 50GB for free! :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta fali. Nikada ga nisam probao.

Ovo mi je bilo jednostavnije/dugotrajnije resenje.
 
ExpanDrive radi solidno. Mount-uje cloud naloge kao lokalne diskove i dostupni su svim aplikacijama... A ima i džabe i 50$ verzija. ;)
 
ExpanDrive radi solidno. Mount-uje cloud naloge kao lokalne diskove i dostupni su svim aplikacijama... A ima i džabe i 50$ verzija. ;)

ako odes na sajt npr. OwnClouda naci ces stotine firmi koje nude usluge tipa "DropBox" a koriste bas OwnCloud software: https://owncloud.org/providers/

isto vazi i za ostala opensoruce cloud resenja: pitaj boga koji software koristi "ExpanDrive" i kako su orginizovali svoju infrastrukturu. Kad je software free, radije cu preuzeti stvar u svoje ruke.
 
Mega je cool, ja ga koristim vec neko vreme, ima aplikacija i za telefon, sve dostupno uvek, moze i automatski da radi UL fotki sa telefona cim udjes u aplikaciju.
 
ako odes na sajt npr. OwnClouda naci ces stotine firmi koje nude usluge tipa "DropBox" a koriste bas OwnCloud software: https://owncloud.org/providers/

isto vazi i za ostala opensoruce cloud resenja: pitaj boga koji software koristi "ExpanDrive" i kako su orginizovali svoju infrastrukturu. Kad je software free, radije cu preuzeti stvar u svoje ruke.

Milane, mislim da me nisi razumio... ExpanDrive je aplikacija koja se instalira na mašinu i iskonfiguriše sa tvojim cloud nalozima, koje aplikacija mount-uje kao lokalne "diskove". A ti "diskovi" su ti dostupni u svim aplikacijama na mašini. Ili barem većini, ako ne svim...
 
^ u pravu si.

nisam ni pogledao sta je ExpanDrive, pogresno sam predpostavio... :/ moja greska i hvala na pojasnjenju.
 
sta koristite za non magic mouse miseve?

imam steermouse i uz njega mi prorade back i forward tasteri ali ne mogu da konfigurisem ostale posto ih imam vise na misu...

ima li neko jos neku preporuku sta da probam?
 
Ja uvek koristim Logitech miševe i za njih ima Logitech Control Center koji mi rešava te probleme.
 
ja imam corsair m95 i postoji neki drajver na githubu ali nije podrzan moj mis (nisam ga probao).
ne znam sta bih mogao jos da probam...
 
http://www.usboverdrive.com/

Izgleda da jedino logitech ume da napravi app za svoje miseve. Ja imam Razer Orochi, sa njihovim Synapse software-om postoje problemi, zato USB Overdrive.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa izgleda tako ali logitech nikako ne volim. imao sam neki steelseries mis i postojao je oficijelni drajver za njega ali mis nije imao nikakve funkcije dok sad ovaj corsair ima mnogo dugmica i bas mi odgovara ali ne mogu sve da podesim na meku. isti takav imam na pc-ju pa sam navikao.
probao sam bas sad usb overdrive i nisam uspeo, tj. radi mi recimo neki taster za forward ali ne reaguje ni jedan za back a to mi najvise i treba.
uz pomoc steermousea mi radi back i forward ali samo na prednja dva tastera koji mi nisu bas udobni pa bih to nekako da promenim.
 
pa izgleda tako ali logitech nikako ne volim. imao sam neki steelseries mis i postojao je oficijelni drajver za njega ali mis nije imao nikakve funkcije dok sad ovaj corsair ima mnogo dugmica i bas mi odgovara ali ne mogu sve da podesim na meku. isti takav imam na pc-ju pa sam navikao.
probao sam bas sad usb overdrive i nisam uspeo, tj. radi mi recimo neki taster za forward ali ne reaguje ni jedan za back a to mi najvise i treba.
uz pomoc steermousea mi radi back i forward ali samo na prednja dva tastera koji mi nisu bas udobni pa bih to nekako da promenim.

Jel si probao da podesis miša preko USB overdrive ili si samo instalirao app?

Treba podesiti akcije za tastere.

P.S. Na Xai sam mapirao sva četiri bočna tastera, bez problema.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
pokusao sam naravno, odabrao opciju da mi prepozna sve tastere ali se cudno ponasa. recimo bez problema sam konfigurisao nekoliko tastera ali hoce da rade samo kad im dodelim funkciju back a nikako nece forward... pojma nemam sta da radim... nije smak sveta ali bi mi bas znacilo da mi neka dva tastera bliza palcu sluze za ovo...

probacu ponovo, moguce je da mi je ostao aktivan ovaj steermouse dok sam podesavao usb overdrive pa se nesto nije slagalo.... ne mogu sad da se setim... javljam veceras kad isprobam jos jednom...

@rushko
kako si ti tacno podesio? jesi odabrao opciju keyboard shortcut pa ispod toga neku opciju ili nesto drugo?
evo bas sam ga opet instalirao i isto se ponasa kao prvi put. obrisao sam steermouse.
 
Poslednja izmena:
Mislim da vam je za podešavanje miša pod macOS-om najbolje da nabacite ControllerMate aplikaciju koja je univerzalna.

Znači što se tiče napr. ubrzanja, to se sve može podesiti manuelno onako kako ko najviše voli i kako mu odgovara. Isto važi i za dugmiće a i za tastaturu.

Evo primera kako je to kod mene:

Yosemite
Screen Shot 2017-02-22 at 16.53.14.jpg

Sierra
Screen Shot 2017-02-22 at 5.13.24 PM.png
 
Poslednja izmena:
Keyboard shortcut: command key i '[' za back, comm i ']' forward. Možeš i command i kursorske tastere.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Keyboard shortcut: command key i '[' za back, comm i ']' forward. Možeš i command i kursorske tastere.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ili klikne mišem na back i forward strelice!
Brate, saveta ti. Nije njemu problem što ne može da uradi back nikako, već ne preko tastera na mišu.
 
Ili klikne mišem na back i forward strelice!
Brate, saveta ti. Nije njemu problem što ne može da uradi back nikako, već ne preko tastera na mišu.

Vrlo si brz sto se odgovora tice, ali ne sto se tice i zakljucka. Lepo se vrati na post 440 i procitaj sta je ericm pitao u obracanju meni. Nema potreba da zuris u pametovanju.
 
Poslednja izmena:
OK, brzoplet sam :)
Citiraj post ubuduće, pomoći će i njemu da dobije notifikaciju i drugima da znaju na šta se tvoj odgovor odnosi.
 
@Vlada>>>
hvala, video sam i ovaj program, mrzelo da se bavim ovakvim podesavanjam jer sam vise za neko jednostavnije resenje ali probacu i njega na kraju...

@rushko
@-V-O-Y-A-G-E-R-
nemojte se svadjati :). taman sam odspavao i sad na tenane citam ko je sta pisao :)

probao sam i tako ali ocigledno postoji neki konflikt sa mojim misem i nikako ne moze da se podesi, tj. moze samo back ili samo forward i tako se svi programi koje sam probao ponasaju...
 
Nazad
Vrh Dno