Šta je novo?

hp8710w laptop - čišćenje hladnjaka

pole

Čuven
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
554
Poena
619
Znači reč je o ovom laptopu LINK
U poslednje vreme je malo bučniji nego inače tj. ređe isključuje ventilator čak i kada ne radi baš ništa! Posumnjao sam da je nakon 18 meseci vreme da ga očistim. Našao sam i Service Guide LINK

Naravno cilj je izbeći otvaranje zbog gubitka garancije koja traje još 18 meseci!
On ima dva otvora preko kojih usisava svež vazduh i jedan na koji izbacuje topli.

Video sam da ima neka fora sa konzervnom komprimovanog vazduha, tako što se predhodno fiksira sam ventilator i onda se sa vazduhom izduvava taj deo... ali nešto sam skeptičan da je to dovoljno jer su rebra hladnjaka jako gusta!

Naravno ostaje varijanta da odem u HP-ov servis (BS Procesor) da mi se to tamo uradi! Njihovom sam uslugom u predhodna dva puta bio veoma zadovoljan ali kao i svi ne bih da dajem novac ako nešto mogu sam da uradim i tako uštedim i vreme i novac. Mislim da se ta usluga u servisu generalno naplaćuje i pored garantnog roka... mada priznajem nisam proverio! Ukoliko bih plaćao... razmišljam da ih zamolim da mi stave novu pastu... na CPU i GPU i to neku kvalitetniju koju bih ja kupio... ali se pitam da li će HP-ov servis na to pristati!? :trust:

Šta mi je činiti?
Da li neko ima iskustva sa ovim modelom konkretno ili generalno iskustvo sa ovim stvarima? :)
 
Meni u Comtrade-u u decembru nisu naplatili čišćenje jednog HP-a.

Doduše, osnovna reklamacija je bila neispravna baterija (nema otvaranja račuanara), a ovo sam dodao usput. S tim što je ovaj zbog lošeg protoka vazduha zagrevao CPU mnogo više nego inače. Nije se gasio/resetovao i sl. ali bilo je za očekivati da bi uskoro mogao da počne...

Moj HP sam izduvao kompresorom :d
CPU je redovno išao preko 90C, ponekad i preko 100C, pa se gasio. Na levoj strani, iznad HDD-a, nisam mogao ruku da držim koliko je vruće bilo.

Bez obzira što su rebra hladnjaka onako gusta, prosto da ne poveruješ šta je kroz njih izletelo. Naravno, mogao sam da napravim više štete nego koristi, ali imao sam sreće. Evo skoro godinu dana radi k'o sat sa OK temperaturama...
 
Pazi kod mene nije tako strašno... nije ni približno tako vreo ali se ne dešava da duva hladan vazduh. Tako da verujem da je do prašine. Znam kada se sa kompresovanim vazduhom izduvava... obično se ubaci neko drvce i zaglavi vent da se ne bi okretao i oštetio ali mi je zent da ne pokvarim nešto tim kompresorom zbog garancije! Mislim da je ipak najbolji način da se otvori komp i lepo očist!

Zvaću sutra BS Procesor da pitam koliko to košta pa ću da vidim šta mi je činiti.
 
Poslednja izmena:
Jesi mozda updatao BIOS jer se na nekim noteboocima s novim biosim promijeni vent managment pa se ventilator pali na drugim temperaturama.
 
Pazi jesam... ali je posle toga OK radio! krastavac nema povratka na stari BIOS!
Poenta je da često izbacuje hladan vazduh a vent i dalje radi i to ne lagano već tako da se čuje!

Zvao sam danas... al mi nisu rekli cenu pa ću otići direktno sa računarom tamo da mi to na licu mesta srede!
 
Kad apdejtujes BIOS vrate se default podesavanja, kod mene je na svakom HP-u (3 dosad) bilo default podesavanje"Fan always on while on AC", i on naravno duva non-stop, cak i hladan vazduh, nekad jace a nekad tise, idi po opcijama u BIOS-u i vidi gde ti je ovo i da li je (a verovatno jeste) ta opcija Enabled ili ne?
Pozdrav ,)
 
Prodam jednom vulkanizeru moj tada godinu dana star 6715b, pred njim ustima izduvam nesto prasine u kontra smeru... On u radnji na kompresor... Ode cooler u tri lepe... :)

Mislim da je lako duvanje dovoljno a moguce je da kao sto Lomnica_city kaze da je sistem ili BIOS po*ebo stvar pa stalno duva...
 
Nazad
Vrh Dno