Šta je novo?

Sony NW-HD5, crkao mi je hard gdje i kako da ga zamjenim!?

maric62985

Slavan
Učlanjen(a)
25.07.2008
Poruke
1,064
Poena
360
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S22 Ultra
Pametni uređaji
Xiaomi Mi Robot
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Znaci imam doticni mp3 player oko pola godine.Kupio sam ga od clana foruma "bojsa" i do skoro je odlicno radio.Ali...Uvijek ima ono ali.:-D
Prije par dana sam dao drugarici da se posluzi i naravno "zene ko zene" dodje do komplikacija.Isti joj je ispao na pod i od tada imam problema.
Ispocetka nisam ni primjecivao da player ne radi kako treba ali sam poslije par dana koriscenja shvatio da se na nekim pjesmama sam od sebe ubrzava,prebacuje na neku drugu pjesmu pa opet vraca na istu.Katastrofa!!!Pretpostavim odmah da je od pada ostecen hdd pa pustim hdd tune da ga iscekira i vidim greske po cijelom disku.Pokusavao sam formatiranjem,cekiranjem diska iz windowsa ali nista nije pomoglo.Cak mi je nakon formatiranja uredjaj jos gore radio_Od formatiranja tesko da mogu da iskopiram nesto na njega,cesto nece uopste da se upali a i kad se upali malo radi pa pocne da trokira dok se ne skuca skroz(tj.pusti par pjesama pa slog).
Ajd ako neko zna gdje bih mogao da nadjem hdd za ovaj player ili kakav hdd uopste koristi pa da potrazim negdje.Samo se nadam da je samo hdd otisao tj. da je ostatak elektronike ok.Da naglasim da se nalazim u Novom Sadu!Trazio sam na netu Sonijeve zvanicne servisere u Ns-u.Nasao sam samo jednog pa cu u ponedeljak da odem da vidim dal mu ima spasa.
Do tad dajte neki prijedlog!Recite dal sam na pravom tragu tj dal je moglo jos nesto da strada sem harda,meni se cini da je sve ostalo ok.

http://support.sony-europe.com/dna/wm/nwh/nwh.aspx?site=odw_sr_YU&m=NW-HD5
tnx
 
Nisam se sretao sa uredjajima ovog tipa...
ali najverovatnije unutar njega je hard 1.8",
koji je najosetljiviji na mehanicke potrese i verovatno
je samo problem sa njim.

najbplje je da to pogledaju u navedenom servisu...
ali verovatno nabavka i zamena diska nece biti jeftini...
 
http://www.anythingbutipod.com/archives/2005/06/sony-network-walkman-nwhd5-review.php

http://www.avforums.com/forums/port...856-help-how-replace-hardisk-sony-nw-hd5.html

Pogledaj malo linkove, u sustini ako je van garancije nemoj se bojati da ga menjas, ako si pazljiv ne moras se plasiti da ces nesto pokvariti. HD je 1,8" , isti kakav ide u ipod i slicne playere. Ja sam na mom iRiveru H340 uspesno menjao bateriju. Ako mozes da porucis disk od napolje to bi ti bilo najbolje resenje ili eventualno da nadjes nekog sa pokvarenim ipodom. Kada je meni iriver konacno izdahnuo prodao sam njegov hard na benchu useru kome je trebao da popravi ipod. A koliko vidim mozes da mu ugradis i 40gb varijantu
 
Ja imam isti plejer, kupio sam ga pre nekoliko godina i odlicno mi je radio, kao i tebi, sve dok ga nisam ispustio na asfalt...
Posle toga neko vreme uopste nije hteo da se ukljuci, a kada se ipak ukljucio radio je jos jedno mesec dana bez ikakvih problema. Potom mi je, usred slusanja, riknuo i nije dao vise nikakav znak zivota...

Odneo sam ga u zvanicni servis, BG elektronik, lik mi je trazio 150 evra za popravak, navodno je provalio da mu je riknuo procesor. Nisam mu dao toliku lovu, naravno, a on mi je "zauzvrat" vratio plejer bez baterije. Trazio sam da mi vrati bateriju, ali dzabe, smrad lopovski se folirao da ne zna nista o tome.

Toliko o nasim servisima i serviserima.

Ako mozes nesto sam da uradis, ili uz pomoc nekoga u koga imas poverenja, sve ostalo je bacanje love i gubljenje zivaca.

Inace, i ja sam hteo da pazarim plejer kada se prodavao preko oglasa ovde, cini mi se da bese za 50 evra, ali si me ti preduhitrio... Masina je odlicna za MP3, veoma glasna i kvalitetna, steta sto je spora pri ubacivanju muzike i sto ne prihvata bar flac fajlove...
 
Ja imam isti plejer, kupio sam ga pre nekoliko godina i odlicno mi je radio, kao i tebi, sve dok ga nisam ispustio na asfalt...
Posle toga neko vreme uopste nije hteo da se ukljuci, a kada se ipak ukljucio radio je jos jedno mesec dana bez ikakvih problema. Potom mi je, usred slusanja, riknuo i nije dao vise nikakav znak zivota...

Odneo sam ga u zvanicni servis, BG elektronik, lik mi je trazio 150 evra za popravak, navodno je provalio da mu je riknuo procesor. Nisam mu dao toliku lovu, naravno, a on mi je "zauzvrat" vratio plejer bez baterije. Trazio sam da mi vrati bateriju, ali dzabe, smrad lopovski se folirao da ne zna nista o tome.

Toliko o nasim servisima i serviserima.

Ako mozes nesto sam da uradis, ili uz pomoc nekoga u koga imas poverenja, sve ostalo je bacanje love i gubljenje zivaca.

Inace, i ja sam hteo da pazarim plejer kada se prodavao preko oglasa ovde, cini mi se da bese za 50 evra, ali si me ti preduhitrio... Masina je odlicna za MP3, veoma glasna i kvalitetna, steta sto je spora pri ubacivanju muzike i sto ne prihvata bar flac fajlove...

da,da ja sam ga kupio od bojse.inace gdje si ti svoj kupio?
ma posto sam bio za praznike kuci u bosni nista nisam radio vezano za mp3 i onda sam od juce,od kad sam se vratio za ns,poceo da skacem po forumima i da trazim izlaz.meni je player bruka.zvuk odlican,koristio sam ga i kao externi hard.jedino sto je pravilo problem je glupavi sonijev softver ili ti cuveni SonicStage.ma milina sve do jednom.eto mi pouka da ne dajem tehnicku robu vise nikad i nikom!
evo danas citav dan sam gledao kako da ga otvorim ali sam izgleda prilikom otvaranja zaj.... kabl koji povezuje tastaturu uredjaja sa plocom uredjaja.shit!tj. presjekao sam kabl poprecno do pola.mojoj muci nikad kraja.aaaaaaaaaaaaaaaa
a ne znam gdje da nadjem hdd od 1.8" kod nas.trazio sam ali slabe vajde.nasao sam jedan ili dva ali u externim kucistima tako da ako bih i kupio takav disk morao da ga vadim iz kucista sto automatski povlaci gubitak garancije na uredjaj.
ajd ako neko moze nek javi gdje mogu da nadjem neki 1.8" hdd,moze i polovan.nije bitan kapacitet,tj ne mora da bude 20GB kao u uredjaju.posto ga vec mijenjam uzeo bih neki veci.
e da tata sta je sa tvojim playerom?jesi ga bacio,prodao u dijelove ili nesto trece?ako ne budem mogao da sredim ovo sto sam sam "sredio" danas,tj ovaj kabl mozda sam mogao od tebe da kupim samo kuciste.
 
Ja sam moj kupio u Eurosalonovoj robnoj kuci, pored beogradskog sajma.

Osim tog primerka nisam nijedan video nigde kod nas u prodaji. Kada sam ga kupio imao je onaj limiter jacine zvuka, ali se preko neta mogao naci jednostavan "hak" nakon kojeg je masina postala fenomenalna za moje potrebe (koriscenje u gradskom prevozu).

Necu prodavati ovaj moj primerak, narucio sam novu bateriju iz USA, pa cu pokusati sam nesto da uradim kako bih ga vratio u zivot.
 
nasao sam zasad rjesenje.sinoc sam naisao na oglas za creative-ov zen xtra od 30Gb ovdje na bench-u.vec sam se dogovorio sa likom da ga kupim,tako da ne moram zuriti sa popravkom ovog mog sonija,a ako mi se ovaj zen pokaze kvalitetniji onda cu sonija prodati nakon sto ga sredim.mada o tom potom.ovaj zen mi se vec vise svidja jer ima veci hdd.kod njega je 30gb za razliku od sonijevih 20gb.mada nije problem ubaciti disk veceg kapaciteta.
 
Moj bivsi plejer stradao:(, nije ishod kojem sam se nadao, ali mozda mogu da pomognem...

Evo ti mali predlog gde da potrazis zamenu na eBay-u i ovde, pa ukoliko imas nekog da ti dovuce HDD sa eBay-a mozes da prodjes relativno jeftino...

Inace, model HDD-a koji taj Sony koristi je Toshiba MK2006GAL i koliko sam saznao to je jedini koji se ugradjivao u NW-HD5, pa je to jedna briga manje. Obzirom da izgleda da mu je cena oko 20e, ukoliko ga narucis iz inostranstva verovatno ces proci bez carine.

Sto se kabla tice, tu ne znam sta bih ti rekao, osim da eventualno kontaktiras sony predstavnistvo ili BG Elektronik...

Nadam se da sam bio od pomoci...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Moj bivsi plejer stradao:(, nije ishod kojem sam se nadao, ali mozda mogu da pomognem...

Evo ti mali predlog gde da potrazis zamenu na eBay-u i ovde, pa ukoliko imas nekog da ti dovuce HDD sa eBay-a mozes da prodjes relativno jeftino...

Inace, model HDD-a koji taj Sony koristi je Toshiba MK2006GAL i koliko sam saznao to je jedini koji se ugradjivao u NW-HD5, pa je to jedna briga manje. Obzirom da izgleda da mu je cena oko 20e, ukoliko ga narucis iz inostranstva verovatno ces proci bez carine.

Sto se kabla tice, tu ne znam sta bih ti rekao, osim da eventualno kontaktiras sony predstavnistvo ili BG Elektronik...

Nadam se da sam bio od pomoci...

:wave:

na moju,a i na tvoju zalost sony stradao.ne mojom krivicom ali sta sad da radim.a bas mi je bio extra.bio sam i vise nego zadovoljan njime ali mi ga dusmani pokvarise...
nije taj model diska jedini koji se ugradjivao.nasao sam po forumima,ovih dana od kad trazim rjesenje iz ove moje situacije,da je sony izbacio i verziju od 30GB.mada kontam da se moze bez problema ugraditi i bilo koji drugi 1.8" HDD.samo ne znam koji je interfejs ovog diska,ata ili s-ata.pretpostavljam ata zato sto je stariji player.

bojsa tebi u svakom slucaju hvala na pomoci.cim nesto rjesim javljam.

konacno sam nabavio hdd za mog sonija!neki lik je prodavao na limundu hdd od ipod-a 20gb pa sam kupio.sad samo jos da ga ubacim i da se vratim starim navikama.cim ga isprobam javljam dal je sve ok.
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cast!

Drago mi je da to cujem, javi sta si uradio bas me zanima.

BTW koji si model HDD-a nabavio?
 
Ubacivanje harda je 10x laksi posao od nabavljanja istog :)
 
Svaka cast!

Drago mi je da to cujem, javi sta si uradio bas me zanima.

BTW koji si model HDD-a nabavio?

Cini mi se da je isti kao sto je i bio ili je bar slicna serija.Toshiba kao sto je i bio u njemu od 20Gb a tacan model je MK2004GAL.

Ubacivanje harda je 10x laksi posao od nabavljanja istog


to stoji mada i nije tako jednostavno otvoriti ovo "sokocalo".zasrafljeno je i zakucano sa 1000 strana.sad jos nemam vremena da ubacujem disk ali sutra cu valjda...kad sam ga prvi put otvarao uspio sam da mu presjecem kabl koji veze tastaturu sa ostatkom uredjaja.malo je sve zbijeno u njemu.mora da se gura i vuce malo jace.jos sam imao tacan prospekt sa slikama kako se sve otvara i opet sam prvi put uspio da zeznem.
da ne zna neko koliko me moze to zadovaljsto izaci tj zamjena tog kabla?

e da zaboravio sam jos davno da kazem da sam se u onog zen-a kog sam uzeo kao zamjenu sony-ju(bar dok ga ne popravim) apsolutno razocarao!uredjaj kao uredja nije los.ima losiji zvuk od sony-ja ali zato ima dosta vise opcija za sredjivanje unutar player-a.mozes da ubacujes drag'n'drop metodom mp3,wma...ali sam ga poslije 2 dana koriscenja uspio srediti(citaj zeznuti).nije bilo mogucnosti koristiti ga kao portabilni hdd pa sam mislio da ako ubacim novi firmware za uredjaj bice i to ok ali ne lezi vraze.na pola flash-ovanja je pukao i od tad ne mogu da ga sredim.isao sam na hiljade foruma i nasao dosta "rjesenja" i shvatio da za ovaj uredjaj nema gore stvari od one koju sam ja pokusao da uradim.uglavnom se desi isto sto i meni ali ga je kasnije vrlo,vrlo tesko natjerati da flash-uje firmware.uglavnom katastrofa!ako je neko vec imao slicna iskustva nek mi javi kako da rjesim moj problem sa zen-om.
 
Poslednja izmena od urednika:
auh, pa ti bas nemas srece, sad imas dva neispravna plejera :(

Inace sto se kvaliteta zvuka tice, ja sam dugo drzao taj Sony uz iPod Classic 6G bas zato sto mi se vise dopadao zvuk iz Sonija. I dan danas mislim da je Sony imao bolji zvuk, doduse sad kad imam Touch 3G 32gb sam prezadovoljan i samo mi je on dovoljan (on po meni ima kvalitetniji i snazniji zvuk od oba)
 
auh, pa ti bas nemas srece, sad imas dva neispravna plejera :(

Inace sto se kvaliteta zvuka tice, ja sam dugo drzao taj Sony uz iPod Classic 6G bas zato sto mi se vise dopadao zvuk iz Sonija. I dan danas mislim da je Sony imao bolji zvuk, doduse sad kad imam Touch 3G 32gb sam prezadovoljan i samo mi je on dovoljan (on po meni ima kvalitetniji i snazniji zvuk od oba)

krastavac,krenulo me u zivotu!ali sta da se radi,idemo dalje.nadam se da cu oba uspjeti da sredim pa ce i to biti ok.
meni je sony vrh apsolutno nisam imao potrebe da ga mijenjam jer mi je radio posao.
sutra,prekosutra narucujem zvucnike-microlab solo 7c.e sad ako i sa njima nesto krene naopako ima da se 'besim!

uspio sam da sredim zen-a!ola!
ma sra*je.moras da pratis "striktno" uputstva sa creative-ovog sajta.
na ovom linku sam ja napravio temu i opisao kako je tekao "oporavak" zena pa ako nekom treba pomoc neka pogleda:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=220758

e da,da dodam stigli mi zvucnici prije par dana!
i skroz zu mi ok.jedina zamjerka je sto i nisu glasni koliko sam ocekivao(110W im je realna snaga) ali im je cistina i kvalitet zvuka perverzija.sa te strane sam prezadovoljan.i to sve na integrusi.pustao na audigy 2 kartici i zvuk jos bolji.opet da naglasim iako mi nisu glasni koliko sam ocekivao nikako ne mogu da kazem da nisu glasni.cuju se i to poprilicno.komsinice znaju!:-devil-:
znam da je ovo offtopic ali cisto da dodam da bas i nisam toliki baxuz.konacno nesto sto sam kupio u skorije vrijeme radi kako treba.
 
Poslednja izmena od urednika:
e jel zna neko dal se moze u ovaj plejer ugurati isti model toshiba-inog diska od 40gb?razlikuje se samo u debljini tacnije cini mi se da je deblji za nekih 1.5-2mm.nasao sam kod jednog lika ovdje na bench-u da ga prodaje pa bih ga uzeo ali se bojim da nece moci da stane pa da ga ne uzimam dzabe.
 
PA nije to tako daleko, za jedno poslepodne obavis sve a ako je u pitanju samo 1-2mm velike su sanse da ce moci...
 
Nazad
Vrh Dno