Šta je novo?

O linux certifikaciji - RHCT/RHCE, Novel, LPI, Comptia

Nisam citao, mozda je bilo.

Da li se uz tih 400e dobija i sva literatura? Mislim ok, tu je uvek mula, torrenti i sl, nego me cisto interesuje.

ps. ja imam taj prvi LPI, cini mi se 101 - uzeo ga 2004. god na WSUS-u u Zenevi, ljudi iz LPI-ja bili tamo i organizovali su besplatno polaganje. Ja pricao sa direktorom LPI-ja, dobar i prijatan covek, on mi uvalio njihovu knjigu da kao ucim par dana pa da se javim na kraju samita; ofc odgovorio sam mu 'lets do it now', i on mi pustio test koji sam polozio (dobro ne bas sjajno, ali uz cuga); secam se da je bila neka teska laganica.
 
Jok
Tih 400e je samo izlazak na ispit tako da nije nimalo jeftino ali RHCE je, ako se ne varam, prilicno cenjen sertifikat tako da verovatno i vredi te pare :)
Literaturu dobijas samo kada krenes da pohadjas i kurs tj platis za isti - tako je svugde pocev od MCSE preko Cisco i linux sertifikata - druga stvar sto sve to mozes naci i na netu, ali :d
Mada kad pogledas nije ni MCSE jeftin - dakle treba da polozis 7 ispita a svaki kosta 50 dolara cini mi se i to samo izlazak na ispit - dakle 350 zelembaca ukupno sto ce reci 300 i kusur jura, a kamo to ako neki i padnes :D
 
Ok, hvala.

Posto zimski meseci uvek nose neko zatisje u poslu, imam malo vise vremena pa mi pade na pamet da izmolim boss-a da se otvori za sertifikaciju :)
 
Jedno vreme je kod M$ ispita vazilo pravilo second shot ili druga sansa za iste pare, za slucaj da prvi put okinete ispit....toga ovde nema zar ne? :(
 
@Aca Rimmer

Pored CLA meni je danas stigla i DCTS diploma od novella ... jesi i ti dobio ?
 
Jedno vreme je kod M$ ispita vazilo pravilo second shot ili druga sansa za iste pare, za slucaj da prvi put okinete ispit....toga ovde nema zar ne? :(

Nema :smoke:
Mada kada dajes 400e za polaganje u slucaju RHCE podrazumeva se da te pare ne dajes u prazno - dakle izlazis na ispit samo ako si potpuno siguran u svoje mogucnosti...ili ti pare nisu problem :d

EDIT: Ako se ne varam kod RH sertifikata ima ta pogodnost da ako osvojis dovoljan broj bodova za RHCT ali nedovoljan za RHCE za koji polazes mozes dobiti ovaj prvi - doduse nisam siguran kakva je situacija sada, treba proveriti na RH sajtu ;)
 
Poslednja izmena:
EDIT: Ako se ne varam kod RH sertifikata ima ta pogodnost da ako osvojis dovoljan broj bodova za RHCT ali nedovoljan za RHCE za koji polazes mozes dobiti ovaj prvi - doduse nisam siguran kakva je situacija sada, treba proveriti na RH sajtu ;)

Aha tako je :)
 
Korisna tema, pa rekoh da je malo osvežim :) Da li još neko može da iznese svoja iskustva oko polaganja testova za Windows, Linux itd?
 
Nazad
Vrh Dno