Šta je novo?

Memorijska kartica problem

vigo2

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2007
Poruke
15
Poena
304
Imao sam na starom pokvarenom telefonu micro SD karticu od 1 GB. Medjutim kad sam pazario novi telefon i kad ubacim karticu u njega trazi mi nekakvu sifru. Nisam nikad zakljucavao karticu ili slicno pa me interesuje da li ikako mogu da dodjem do podataka sa te kartice?
 
Da li si probao da tu SD karticu ubacis u neki card reader i izvuces podatke preko kompa?
 
Nisam probavao preko citaca kartica, vec sam stavljao karticu u druge telefone i u foto aparate. kontam da je to isto. Ako svugde trazi sifru trazice i preko citaca valjda
 
Probaj i u citacu.
Ako nece, onda da vidimo da li podaci mogu da se izvuku nekim programom.
Recimo, Zero Assumption Recovery bi mogao da pomogne.
 
Da ne otvaram novu temu:

Imao sam na starom pokvarenom telefonu micro SD karticu od 1 GB. Medjutim kad sam pazario novi telefon i kad ubacim karticu u njega trazi mi nekakvu sifru. Nisam nikad zakljucavao karticu ili slicno pa me interesuje da li ikako mogu da dodjem do podataka sa te kartice?

Isti problem, SD Micro od 1GB bila u 3110c, taj fon se razbio, kad pokušam memorijsku karticu da stavim u bilo koji drugi telefon traži šifru da bi je otvorio.
Kad ubacim memorijsku u čitač uopšte se ne vidi, kao da je nema, iako se lampica "Active" pali na čitaču kartica.

Ima li neko ideju kako da povratim memorijsku? Vigo, jesi li ti uspeo nešto da napraviš sa svojom?
 
Poslednja izmena:
To sa šifrom drugari jedini spas vam je neki stari symbian telefon tipa nokia n73 6630 itd.... i instaliran Fexplorer ostalo guglajte "how to unlock card with symbian" nije teško.....

E sad da izložim i moj problem....
Imam 16gb mikrosd i bila je u j5 samsungu ali na 5.x androidu.... prodam tel a podatke, bekap titaniuma i brdo slika sačuvam
na kartici....
E sad ubacim je na nov j5 2016 sa 6.x androidom i piše nepoznat format kartice.... i nudi samo opciju formatiranja.... ubacim karticu u čitač na pc i on je ne vidi.... i na još jednom isto.... e sad šta mi je činiti?
Mogu li to popraviti nekim programom na tel imam rutovan j510 ili da tražim neki sa starijim androidom?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
I ja imam problem sa sandisk memorijskom od 32gb.. ne mogu da obrisem slike sa nje, pa cak ni sa formatiranjem.. pokaze da je formatirana i odmah ih vrati sve.. cak ni preko kompa nece da ih obrise..
 
Imam problem sa memorijskom karticom na wifi kameru. Snima od 5 do 6 sati i posle toga izgubi snimke. A na drugoj kameri sve radi ok. To čega to može da bude? U suštini skoro je sve novo nema ni mesec dana.
 
Možda se odgovor krije u tačnim modelima te dve kamere i modelu memorijske kartice...

PS: Ova tema vaskrsava svakih 7 godina, ima nešto okultno u njoj.🤪
 
Da nije falš kartica? Gde je kupljena? Ima ih u opticaju sa manjim kapacitetom nego što jeste, pa krenu da prepisuju ispočetka i unište stare podatke.
 
Da nije falš kartica? Gde je kupljena? Ima ih u opticaju sa manjim kapacitetom nego što jeste, pa krenu da prepisuju ispočetka i unište stare podatke.
Stigla je sa kamerom. Moguće da je i to što kazeš.
Zameni mesta karticama pa ćeš saznati je li falična kartica ili kamera.
Ako već nisi, uradi i fabrički reset dotične kamere, moguće je da je sve ok i sa kamerom i karticom samo se malo zaglupela kamera.
Radio sam i factory reset i restart opet isto...
 
Nazad
Vrh Dno