Šta je novo?

Koja graficka za HTPC (DXVA)

Ukratko, ATI radi dobro, nVidia bolje.
Ako mozete da birate, nVidia je bolji izbor.
Integrisana ili "discrete" dokle god ima PureVideo /Avivo HD "poslednje generacije" integruse su dobre koliko i one namenjenje PCI-Express slotu.
 
Za full HD reprodukciju uz DXVA neophodno je 256MB video memorije. Može biti i deljena ali 128MB dedicated memorije nije dovoljno.
 
Ahahahaha! Pa ova diskusija se vodi već tri godine!!! :d

Da ne bude čist off... Ja za HTPC uzimam samo NV. ;)
 
Nisam na to obraćao pažnju ali sad vidim da mi je sve intel/nvidia po kući.

desktop: Core 2 Quad / GeForce GTX460
htpc: Atom 330 / ION
laptop: Core 2 Duo / 8400GS

Verujem da nisam slučajno napravio takve izbore, međutim danas u svim segmentima AMD ima sasvim konkurentnu ponudu.

Da se ne bih udaljavao od teme nedavno sam bio u situaciji da pravim ponudu za mini-itx htpc. U ovom trenutku Brazos nema konkurenciju ali je prednost u odnosu na sistem kakav imam, izrazio bih se, virtuelna. Bio sam dugo u dilemi da li da sebi uzmem Brazos i prodam ovo što imam ili uradim obrnuto. Na kraju sam odlučio da eventualno promenim svoj sistem samo u slučaju da nova platforma bude pasivno hlađena (npr. Asus E35MI-I Deluxe). Ostale ploče ovog formata i (ne)mogućnosti (Gigabyte GA-E350N-USB3, MSI E350IA-E45) jednostavno nisu bolje od ploče koju imam (ASUS AT3N7A-I). Za one koji nisu imali prilike da se susretnu sa ovakvom pločom ističem da ploča omogućava overklokovanje (podizanje napona za CPU i RAM) doslovno svega (CPU, Memorija, GPU). Procesor bez podizanja napona držim na 2Ghz od prvog dana, a podignut FSB omogućava da isti multiplikator jednako ubrza komunikaciju sa dual channel memorijom. Pošto sistem ima SSD jedini motiv da nešto promenim bila bi pomenuta pasivno hlađena asus ploča gde overkloking ne bi dolazio u obzir.
 

Prilozi

  • paradigma's mini-ixt.jpg
    paradigma's mini-ixt.jpg
    152.4 KB · Pregleda: 383
Poslednja izmena:
Ne sumnjam da taj sistem funkcioniše ali za moje kriterijume je apsurdan. Kućište ima dva braketa na poleđini što bi eventualno pružilo mogućnost za ugradnju dual slot grafičke kartice ali avaj, u kućištu se nalazi ploča koja ima PCI slot na tom mestu i PCI-e u poslednjem slotu! Rekao bih za taj sistem da nije ni baba ni devojka. Niti je gaming htpc niti je kompaktan poput sistema baziranih na mini-itx platformi.
 
staje single slot grafa(koja mi btw ne treba , aloi postoje opcije) uz malo budzenja (secne se stranica) nabode se 5770 sa muskim hladjenjem , mada i 9800gt green je taman , a sve ostalo je za 5 , hladjenje fenomenalno , allsolid kondenzatori , fino uklopljeno kuciste ma milina... za htpc je korisnije imati upotrebljiv fullsize pci u koji mozes da nabodes krstenu zvucnu
 
Poslednja izmena:
Za "krštenu" zvučnu ti je dovoljna i mini-itx platforma jer sve imaju PCI ili PCI-E slot za tako nešto. Veće kušište jedino ima smisla za gaming htpc i "krštenu" grafičku. Single slot grafička nema nikakvog smisla, a još manje budženje koje predlažeš.
 
Poslednja izmena:
vece kuciste itekako ima smisla zbog rashladnog sistema a budzenje ces videti kad ga zavrsim poz
 
Postoji solidan dijapazon rešenja za HTPC računar, od mini-itx kućišta koja ne sadrže interno napajanje pa su idealna za silent računar, preko onih koja ih poseduju (najčešće SFX), gde se može smestiti mini-itx ploča koja poseduje desktop socket u koji se može staviti neki energy efficient procesor solidnih performansi do micro ATX kučišta i ploča koje obezbeđuju sve što i solidan desktop PC. Opredeljenje za bilo koju od navedenih kombinacija ne konkuriše ostalima već jednostavno izražava želju kupca da pronađe rešenje koje mu najviše odgovara. Ukoliko si ti sebe pronašao u tom izboru i ukoliko si znao sve o čemu sam pričao ne bih te više zadržavao. :)
 
To je veoma kompaktno ali na žalost ne standardno kućište sa logično ne standardnom pločom. Pogledaj recimo ovo kućište koje je sličnih dimenzija (postoji i verzija bez slota za proširenje), može se kod nas kupiti, a podržava mini-itx standard. Postoji riser koji omogućava ugradnju jedne PCI kartice standardnih dimenzija (dakle ne low profile).

http://www.pcicase.nl/details.asp?ID=920&referrer=productsbb.asp?prodbb=CRS
 
Slazem se oko "nestandardnosti" ASUSa ali je prilicno lepo i uklapa se u neki HiFi izgled, i pritom ima AC adapter.
Koja je cena ovog sto si okacio? Pitam informativno, vec sam sastavio neki HTPC, daleko je od idealnog tj onog sto bih zeleo ali radi posao za sada. :)
 
oko 50€ je kućište sa eksternim napajanjem od 80W što je sasvim dovoljno za mini-itx sa Atom-om. Ide slim dvd±rw što takođe poskupljuje investiciju ali se na optiku ne odlučuju baš svi. Za svoj htpc izabrao sam Chieftec BT-02-B-B pa na uštrb nešto većih dimenzija dobijam daleko veću fleksibilnost koju pruža SFX napajanje od 180W, standardan 5.25 prostor, univerzalan slot za karticu (NOAH ima PCI riser).
 
Poslednja izmena:
Imas Review tog kucista u Korisnicki opisi. OK je, nije bas jeftino, nazalost nema alu front iako tako izgleda.
 
oko 50€ je kućište sa eksternim napajanjem od 80W što je sasvim dovoljno za mini-itx sa Atom-om. Ide slim dvd±rw što takođe poskupljuje investiciju ali se na optiku ne odlučuju baš svi. Za svoj htpc izabrao sam Chieftec BT-02-B-B pa na uštrb nešto većih dimenzija dobijam daleko veću fleksibilnost koju pruža SFX napajanje od 180W, standardan 5.25 prostor, univerzalan slot za karticu (NOAH ima PCI riser).

ASUS MINI ITX Barebone sistem koji je opisao garson ima u sebi vec slim dvdrw a cena kompletnog sistema ploca+dvdrw+napajanje+kuciste vrhunskog kvaliteta je 195 eura.Sistem ima jos i ugradjen infra red prijemnik za bilo koji wmc daljinac.Ovde mozete u tri nastavka pogledati detaljnu prezentaciju istog.

http://www.youtube.com/watch?v=yUgQdDr-8vk&feature=related
 
Poslednja izmena:
Kad je vec tema koja grafika za htpc, jasno je sta je bolje, ali kakva je situacija u integrisanim
varijantama? Uzeo sam htpc kuciste gdje nema mjesta za zasebnu grafiku ;)
 
Poslednja izmena:
Svi novi procesori (Intel SB, Intel IB, AMD APU) imaju integrisanu garfičku koja je sposobna za HD reprodukciju. Uporedi konkretne procesore koje si planirao na tom planu pa donesi odluku.
 
AMD A10 ili A8 procesor (u ploču je integrirana grafička) i neku socket FM2 matičnu. Na primer:

Procesor:
Kod:
http://www.anandtech.com/show/6347/amd-a10-5800k-a8-5600k-review-trinity-on-the-desktop-part-2
Matična:
Kod:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4343#ov
 
Ne treba vam 5800k nego 5700
 
AMD A10 ili A8 procesor (u ploču je integrirana grafička) i neku socket FM2 matičnu. Na primer:

Procesor:
Kod:
http://www.anandtech.com/show/6347/amd-a10-5800k-a8-5600k-review-trinity-on-the-desktop-part-2
Matična:
Kod:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4343#ov

Mislim da je ovo malo velika ploca za HTPC
 
Da li neko može da napiše mišljenje o sledećem:

Da li bi će postojati razlika u kvalitetu slike ako stavim neku nvidia (gtx 750,760, 960) u odnosu na sadašnji HD4400?

Filmove i ostalo gledam uvek preko Kodi-ja.
 
Kratak odgovor je "ne".

Duži odgovor je "zavisi od podešavanja, tj načina eksploatacije HTPC/GFX".

U naslovu treda je implicirano da grafička karta vršiti kompletno dekodiranje, a verovatno i renderovanje, u svom hardveru - u takvom scenariju razlike praktično ne bi trebalo da bude.

Sam video dekoder nema previše prostora za improvizaciju, kod video renderera je stvar dosta složenija. Tako smo godinama unazad mogli da vidimo različite rezultate hardverskog video renderinga od sva tri najveća proizvođača - ATI, Intel, Nvidia - pri čemu je ATI najviše odstupao zbog nekog svog postprocesiranja, dok su NVidia i Intel bili mnogo bliži referenci.

Ukoliko se ložiš na MadVR i te fore, ATI/AMD je danas dobar izbor jer razbija u OpenCL performansama. Ukoliko želiš energetsku efikasnost onda je tu neprikosnovena Intel HD grafika, pogotovo što ima i hardverski enkoder koji performanse transkodovanja podiže na neverovatne visine (a to je praktično i zbog DLNA striminga). Nvidija (Maxwell arhitektura) je tu ukoliko u celu priču želiš da ubaciš i 3D (igrice), a da te to ne košta mnogo u električnoj potrošnji, tj buci od kulera.
 
Nazad
Vrh Dno