»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 202

Tema: Nvidia PureVideo (DXVA)

Moderator Avatar korisnika weasel
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.313
        Takodje ne zelim jer su mi potpuno jednake i ati i nvida i nikad nisam prefereiro neku od njih
        Samo su mi glupi ti testovi gde kazu : bolje je, kvlaitetniji je i zavrse pricu, makar upravu bili (sad nisu ) red je obajsniti i staviti dokaze/testove/slike

A za tebe je najbolje da zadrzis tu koju imas

Banned
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        682
        Iako vise volim AMD nego Nvidia kartice, za htpc bih, trenutno, ipak preporucio Nvidiu gt430 ili gts450 prvenstveno zbog AMDovih problema sa SD fajlovima zbog cega sam morao da gasim hardversku akceleraciju u flash playeru. Svi klipovi na Youtube koji nisu HD su imali artefakte ako ostavim hardversku akceleraciju ukljucenu. U MPCHC zato ima posebna opcija da se iskljuci DXVA samo za SD fajlove ako se koristi AMD graficka. Iz tog razloga uz AMD grafiku preporucujem iskljucivo MPCHC. I drajveri naravno moraju biti noviji od 10.4.

Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.313
        + ovo sto nisam ni znao za ati..
        http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=249271

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        210
      5. Moja mašina
      6. Ja korisim XBMC, trenutno ovaj zadnji ali prosao sam kroz sve faze od 9 verzije. Apsolutno nijedan problem nisam imao. Pored toga imam DVB-C tuner i tu sam gledao sve kanale bez problema, nisam ni naleteo na onaj problem sa error concealementom. Verovatno zato sto je signal dobar i nema smetnji.

Ali ono sto sam video po forumima je da stvarno dosta ljudi ima problema, i cesto se ceka sledeci build drivera da bi nesto ispravili. Tako da bi definitivno preporucio onima koji vole plug and play fazon da uzmu Nvidia. Ja definitivno ostajem na ATI 5750, a prijatelju sam mislio da dam moju karticu a ja uzmem noviju. Verovatno bi uzeo nVidia 430 da je malo bolja cena, a ovako mislim da neki ATI 5000 serije moze da se nadje za manje para i da pruzi isto.

Member Avatar korisnika Paopao
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        159
      8. Moja mašina
        • CPU: C2D E8500@4 GHz 500FSB
        • MoBo: GA-P35-DQ6
        • RAM: Corsair Dominator DDR2 1142
        • VGA: Gigabyte Radeon HD5870
        • MON: Viewsonic VX2260wm
        • HDD: 2x WD 320GB RE16
        • OPT: Pioneer DVR-A07XLA
        • Case: TT Toughpower 850W
        • SND: Creative Audigy 2 ZS
        • INET: DSL
      9. Ne razumem kako neko moze da ima problema sa drajverima pa da mu video MPEG2 zabada ili nesto.... To je smesno stvarno. Ja gledam i Satelitsku i HD i Divx i TS fajlove direktno iz kamere i sve to radi na atiju perfekt koji je prikopcan na Panasonic plazmu TV.
        I ne razumem ko jos koristi Hardware Acceleration za Mpeg 2 ?!?!?! Kada to 100x bolje odradjuje bilo koji software codec i krsh od CPU-a.

Na HD SAT karitici kao MPEG2 decoder koristim DSCALER plugin iz 2004 godine koji radi double framerate i dobijes savrseno tecnu sliku na TV-u bez dropova - secanja itd, to isto odradjuje i Mainconcept mpeg2 decoder kao i Elecard ali se oni trebaju registrovati a cak i onaj Microsoft DTV Mpeg decoder odradjuje posao bez greske a na EVR-u cak i DXVA radi. To je za 8bit a za 10 bit mora Elecard ili Mainconcept za 4:2:2 format. A 10 bit na nvidia, ops pa to neeeemaaa tamo na zalost.... npr. skinete neki od Victoria Secret Fashion Show u 1080i 36 Mbps 4:2:2 DD2.0 MPEG2 i zinesh kakva je slika... I sve to naravno u MadVR renderu lepo u 10bit-a. i to citavih 11GB za samo 40 minuta zabave. Naravno, ako i TV podrzava 10bita a ako ne onda vam je dosta i GeFerce kec iz praistorije i neki jaci CPu i odradice posao bez greske jer na zaost nvidia skoro nista nije uradila po pitanju 2d slike u zadnjih 10 godina osim sto su dodali HDMI i mozete samo silom da naterate ves TV da radi u Y'CbCr. A i lepo pise na netu: Nvidia cards generally ignore the TV's EDID where as the ATI cards expect the TV to have the correct settings. Dok ATI lepo iscita iz EDID-a koje formate vas TV podrzava i to vam i da da izaberete u Catalyst Centru. Dok Nvidia toga nema vec imas opciju da kliknes na Y'CbCr pa sta bog da, ako bude lilavo-zelena slika onda nazad na default a ako ne bude onda super... Evo sta ja iscitam iz mog Panasonic TV-a

edid version: 1.3
        manafacturer id: MEI
        manafacturer name: Panasonic
        product code: A063
        product name: PANASONIC-TV
        serial number: 00000091
        manafacturer date: 2007, week 35

Za HD SAT i LIVE snimke u H264 formatu koristim CoreAVC decoder jer je najbolji i tek najnovija v2.0 ima super sliku.

Za poneki HD film ako nabavim nema nista bolje od FFDSHOW-a sa FFMpeg-MT (MultiThread) codecom selektovanim i naravno Mplayer classic Homecinema MadVR render i tu se sva prica zavrsava, ni jedan player ne moze da se priblizi ovom kvalitetu prikaza. Imate lepo madTestPatternSource pa proverite sve playere sto postoje i rendere. SVI su isti po kvalitetu OSIM MadVR. Taj je BEST ali na zalost ne radi dobro sa INTEL integrusama ako treba da radi Upscale !!! Jer graficka ne podrzava hardwerski tu opciju pa ako gledas 720p na 1080p tv-u onda dobijas slideshow ali ako je i snimak i TV FullHD (1080p) onda radi bez greske.

Inace G45 chipset je DJUBRE nevidjeno za Home theater a ipak fabricki namenjen prvenstveno za to i ako koristite njegovu integrisanu graficku za gledanje satelitske, mozete se oprostiti od i stabilne slike. Jer prosto slika ce vam zapinjati svakih par sec jer refresh rate nije 49.999 hz kao na primer na P35 chipsetu sa ATI grafickom vec 49.687 hz i tu doalzi do dropovanja frejma koji je interlaced i tada slika jakooo stuca kad se to desava. U sustini sve sto je interlaced je negledljivo osim ako gledate staticnu sliku. Utakmice su katastrofalne i ni jedan codec ili ReClock ne pomaze!!! Dzaba quad core cpu naklokovan da sve prsti, to prosto ne radi kako treba.
        Taj G45 odradjuje JAKO dobro 4:2:0 snimke pa cak i ako nisu preko MadVR-a jer su oni svakako 8bita i tu nema stucanja na 24HZ refreshu. To odradjuje stvarno posao ali kazem za LIVE snimke katastrofa. Ni na XP ni na Vista ni na Win7 nista ne pomaze.

Ali stvarno da bi videli razliku izmedju ATI i Nvidia kartica treba vam i dobar Plazma TV ili neki NEC ili SONY LCD koji MOGU da prikazu 10bit per pixel a ako nemate takav nemate potrebe da trcite za ATI karticama jer svakako nece biti nikakve razlike ako TV ne podrzava 10bit per pixel + 99% filmova sto cete gledati su u 8bit-a. Bitno je to da lepo radi i LIVE snimci da klize. Ja sam probao i 410-ku i 480-ku odma cim su se pojavile i odma ih i izvadio i vratio ih u prodavnicu nazad jer nema sta da traze pored ATI-a u kvalitetu video prikaza. Ako neko sa ATI ima problem u SD rezoluciji to je onda problem u playeru ili u Codecu. Kazem da ne vidim svrhu da neko sili DXVA sa SD rezolucijom kad softwerski codeci to 100x bolje resavaju, em rade Upssample, rade i deblock, rade i deinterlace i odradjuju DoubleRate i sve to sa krsh CPU-om.
        p.s. Nijanse crnog na Nvidia karticama cak i na 8bit snimcima su Rocket Science i dan danas. To je branko kocka kockica... u nekim scenama i velicine siporeks blokova.... To se pogotovo vidi u filmovi koji su snimljeni 90% u mraku...

p.s 2x Da je nvidia bolja, ja bi je vec imao jer ja igrice ne igram.

i jos i ovo, Vec serija 19xx od atija ima 10bit per pixel i to mozete i proveriti opet sa madTestPatternSource

Pozdrav Nvidia fanovima...
        Menjao Paopao : 27.12.2010. u 18:52

Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.313
        1)pisano vec
        Bluray pa i ripovi su 8 bita tako da 10bita nista ne znaci
        Ja sto gledam to je sa HDTV-a ili sa bluray a na oba 10bita nista ne znaci...
        za neke sto gledaju nesto sto ima 10bita -ok ali to mene ne zanima
        Nemogu vise ponavljam iste stvari
        x264 prihvata samo Yuva12 colorspace koji je 8bit
        High profile koji je savki blu ray je 8 bita
        Ni jedan decoder nema 10bit podrsku - suvise komplikvoano i nepotrebno

2)Krsh od cpu-a odradjuje mpeg-2 ?U svetu gde caruje drugarstvo i gde su kuce od cokolade -mozda
        Pomesao si ti mpeg-2 sa necim. Mpeg2 nije pandan za Sd rezoluciju.
        Imas gomilu bluray-eva sa mpeg2...
        Mpeg2 je neefikasniji od vc-1 a pogotovu od AVC-a tako da cesto ima dosta veliki bitrate
        Pogledaj bitrate od Pearl Harbora bluray-mpeg2

I to moze softwerski decoder i shit cpu... naravno da ne..
        Moze naravno softwerski decoder ali treba dobar cpu.

3)Problemi sa driverima ? Ne znam nisam koristio ati za video ali ono sto sigurno znam jeste da im je trebalo 2 godine da napisu driver koji omogucuje pustanje H264/x264 Level5.1...To znam sigurno...
        To sam ja mogo da im napisem kolko je prosto...

4)A te price ati daje bolju sliku, golf je brzi - kad se tako napisu su smesne
        Isto vazi i za nvida daje bolju sliku,auris je brzi - tako napisane su neozbiljne i smesne

5)Tv- ne koristim osim za gledanje selo gori i muzicke slagalice
        Za filmove je projektor.Nemam ga ni ja niti priliku da gledam svaki dan ali cesto imam i vecinu bitnih filmova na njmu gledam

6)Nijanse crnog ? To je 100% kad neko ne zna da podesi 0-255 16-255 levele..
        Meni je nijansa crnog perfektna na nvidiji

7)ffdshow daje najbolju sliku -hmm ne
        Kvalitet ne zavisi od decodera- i to je pisano 100 puta
        Svaki decoder je ogranicen standardom H264 i nemoze da bude van toga inace ne bi mogao da decoduje
        Svaki mora da izbaci isti ouptut -isto kvalitetan
        Nekada davno CoreAVc je ima dosta problema sa odredjenim h264/x264 parametrima i prikazivao je artifakte ili je seko ivice filma.FFdshow je bio bolji izbor zbog toga.
        danas su poptuno isti ali ljudi vuku godinama mit da ffdshow daje bolju sliku od coreavc-a. Tako nesto je nemgouce. Svi su ograniceni jednim standardom.

9)Svi renderi nikako nisu isti. Kao sto si reko MadVR je jedno 10 koplja iznad svih. Ali dole u blatu nisu svi isti. Haali je mnogo bolji od EVR-a na primer.

Ovaj topic se odnosi na dxva... Ati je godinama imao probleme sa istim. TO je neminovno. Zato sam negde pisao je nvida bolji izbor ...
        Nek kupi sta god hoce necu ja nikog ubedjujem...
        Menjao weasel : 01.01.2011. u 19:04

Member Avatar korisnika seizmos
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.091
        Au bre ljudi al se ovde zakuvalo, nego i dalje nema jeftino nista od ovih nvidija sa VP4 :S

Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.313
        ne pratim cene ali
        210 240 ?

Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.091
        Za gt210 ili gt220 i kazem, i da li je bitno kad se kupuje neka od ove dve kartice za pustanje uz DXVA koja je memorija (DDR2 ili DDR3) u pitanju i da li je magistrala na 64 ili 128bit ?

Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        11.313
        za dxva postpuno je nebitna brzina graficke vec samo cip koji sluzi da decoding...
        Za GPUzahtevni rendering tipa madVR je bitno za dXVA nikako nije.

Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.091
        Pretpostavio sam da je tako ali rekoh bolje da pitam da ne bude kasno posle > Ove gt210 mogu da se nadju nove za 30e sto je za htpc idealno jer su vecina low profile izrade , plus mozes da biras da li ces pasivni hladnjak itd...

Member Avatar korisnika scouser
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.628
      17. Moja mašina
        • CPU: Q6600
        • MoBo: ASUS P5W DH DL 975X
        • RAM: 2x2GB KINGSTON DDR2 800
        • VGA: MSI 2600PRO DDR3 256MB
        • MON: DELL U 2312M
        • HDD: 1x640GB AAKS,2 X WD 500GB AAKS SATA2
        • Case: CHIEFTEC DG01-WDU,ENERMAX LIBERTY 500W
        • SND: LOGITECH X 210,SB AUDIGY
        • LAP: Asus T100HA
        • TV: LG LH3000
        • Ostalo: LOGITECH c310 SKY STAR 2 Nexus 5x Nexus 5
      18. 8400M GS 128Mb ne moze da radi dekodiranje HD materijala,jel tako? Probao sam da ukljucim Cuda u CoreAvc,probao DxVA i u oba slucaja filmovi koce.To je zbog malo memorije na kartici,tako?
        Kad iskljucim CUDA u MPC onda ne koci,procesor je zauzet oko 30 posto...pre CoreAvc je bio oko 40-45 posto,jel tripujem ili CoreAvc zaista pomaze?
        ▒▓██ ✯ █ L █ I █ V █ E █ R █ P █ O █ O █ L █ ✯ ██▓▒

Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.091
        Taj 8400GS je VP2 pa verovatno to problem, ne bi trebalo da je memorija u tvom slucaju usko grlo.

Member Avatar korisnika scouser
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        2.628
      21. Moja mašina
        • CPU: Q6600
        • MoBo: ASUS P5W DH DL 975X
        • RAM: 2x2GB KINGSTON DDR2 800
        • VGA: MSI 2600PRO DDR3 256MB
        • MON: DELL U 2312M
        • HDD: 1x640GB AAKS,2 X WD 500GB AAKS SATA2
        • Case: CHIEFTEC DG01-WDU,ENERMAX LIBERTY 500W
        • SND: LOGITECH X 210,SB AUDIGY
        • LAP: Asus T100HA
        • TV: LG LH3000
        • Ostalo: LOGITECH c310 SKY STAR 2 Nexus 5x Nexus 5
      22. Pa koliko sam procitao ovde,VP2 bi trebalo biti sasvim dovoljno. Sta ne moze da pusta VP2? Ovo sto mi koci su mkv fajlovi,720p...druge nisam ni probao. Znaci..ukljucim CUDA-koci,iskljucim CUDA-ne koci.
        Bilo bi sjajno kad bih zaista znao sta mogu a sta ne mogu sa ovom grafikom.
        ▒▓██ ✯ █ L █ I █ V █ E █ R █ P █ O █ O █ L █ ✯ ██▓▒

Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        5.091
        Rece i weasel gore 2 posta iznad da brzina i ostali faktori nisu bitni vec sam cip.

Sad sam citao nesto i na vise foruma sam nasao da je bolji izbor GT 220 zato sto se gusi 210ka pri reprodukciji 1080p sa sve noise reduction-om.

Evo i skora pa vidite

LINK - u 5om pasusu je rec o tome.

Dok na ovom sledecem linku kazu da full procesira bez ikakvih problema 1080P mkv fil GT210ka.
        LINK
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Screenshot_1.jpg‎ 
Views:	68 
Size:	16,1 KB 
ID:	69207  
        Menjao seizmos : 09.01.2011. u 10:55

Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke