Šta je novo?

Nvidia PureVideo (DXVA)

Ima naravno ...

Za pocetak idi desni klik u mpcu pa filters pa oakci ovde print screen :)
 
Evo...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 160
Meni je DXVA radio na Atiju sa vecinom HD naslova i ranije, a sa 10.4 drajverima radi sa apsolutno svim sto sam imao priliku da pustim. Skini najnoviji MPC HC sa ovog sajta

http://www.xvidvideo.ru/media-player-classic-home-cinema-x86-x64/

i podesi u kodeku da ne radi cekiranje kao sto je na slici.

attachment.php
 
Da li mi treba još neki kodek uz HC
 
JOk
MPC Internal decoder je jedino sto je potrebno za dxva

ne znam kako ne radi kako treba

iskljcui dxva check

Idi na renders options pa ukljuci OSD infromation pa vidi sta pise za dxva.
Kolko opterecuje proces MPC y task manageru dok ide film ?

Probaj neki drugi film
 
Verovao ili ne skinuo sam naj noviju verziju i nigde mi ne daje OSD ali na Ctrl+J mi daje podatke o svemu pa i o DXVA i sad je sve ok....mada ću morati da probam još neke filmove ali mislim da je stvar rešena...HVALA DRUŠTVO!!! Sad mogu da grabim novu grafiku a ova ode u HTPC!!!! :)
 
np :)

To sto ti zoves podaci to je OSD ;)
 
Znam :) Hvala još jednom!
 
Manje više sam uspeo sve da podesim prema uputstvima ovde sa foruma (hvala svima na iscrpnim informacijama, treba pročitati onoliko teksta) jedino me iritira još ovaj Planet Earth koji ne radi preko grafičke, već zabode CPU na 100% i uspeva tek nekih 10tak frejmova da izgura što je i jasno, ipak je to matori single core. Da li da pokušavam uopšte sa podešavanjima da i ovo nateram da radi kako treba ili je to prosto ograničenje sa kojim se treba pomiriti - neki ripovi neće raditi preko grafike i za to je potreban bolji procesor, just in case. Inače je ovo jedini clip koji pravi problem, probao sam 10tak 720p i par 1080p filmova + ovi test clipovi i SAMO ovaj Planet Earth ne radi kako treba, sve ostalo je sa CPU na max 10%.
 
Poslednja izmena:
Ok , kupio sam GT220 grafu pre svega zbog VP4. Kako to da iskoristim?
Da li moze na KMPlayeru ili mora Media Classic?
 
MOze i kmplayer
 
E sad ja se izvinjavam ali Nvidia i dalje ima 8bit per pixel (16.7 miliona boja) dok ATI vec od serije 3xxx i 4xxx ima 10 bit per pixel a sada serija 5xxx ima Deep color sto znaci preko 68 "milijade" (ne miliona) boja.
Znam da mnogi ljudi favorizuju nvidiu ali na zalost ona zaostaje svetlosnu godinu za Atijem i intelom po tom pitanju, mislim da su oni stali sa njihovim 2d-om jos kod TNT2 kartice, osim sto su dodali YCbCr output koji i dalje radi isto kao i RGB. Naravno nvidia vam ne detektuje uopste color space koji se inace iscitava iz TV-a preko HDMI-a i ponudi vam opcije koje vam tv podrzava vec vam daje YCbCr opciju pa podrzava to vas TV ili ne. Tako vi stavite na YCbCr pa ako slika bude normalna onda vam podrzava a ako bude zeleno-lilava onda ne podrzava pa lepo nazad na RGB. :) U sustino nema nikakve razlike ako koristite nvidiju. Dok razlika izmedju RGB i YCbCr kod atija je O G R O M N A. Tu dolazi do izrazaja DeepColor.

Ne znam na cemu vi gledate HD filmove ali filmovi na nvidia su vam kao kad stavite desktop na 16bit color naspram Ati-ja ili intelana na nekoj normalnoj Plazmi. Da ne bude zabune, Intel od serije 4x znaci Integrusa G4x pa novija.

Inace DXVA (Cuda) je nuzno zlo za gledanje HD filmova i to koristite SAMO ako vam CPU nije dovoljno brz.

U suprotnom ako vam je CPU dovoljno brz da prikaze FULL HD koristite ffdshow najnoviji i ako je moguce CLSID build kojeg svake nedelje novu verziju mozete naci na www.afterdawn.com (sigurno) + Media player classic HOME CINEMA na www.xvidvideo.ru a na ovom mozete naci sve ostale buildove ffdshow-a optimozovane za INTEL i AMD i x264.exe optimizovan za INTEL ili AMD ili Generic. Sto ne znaci da ce x264 optimizovan za AMD nece raditi na Intelu ili suprotno. To su budalastine uvek bile i ostale. Intel vs AMD...

Ubedljivo najbolju sliku dobijate ako se koristite madVR render u gore pomenutom playeru. NE u KMplayeru. Koristite KMPlayer za MPEG i DV video sa kamere. MPC HC nije pravljen za tako nesto niti se osvrcu na tu vrstu fajlova. Njihov cilj su HD Filmovi.
btw. KMplayer se ne updatuje realno vec godinu dana jer korejanac koji ga je pravio vec davno digo ruke od njega i vec 2 godine pravi KOREJSKI player Daum Pot player koji postoji SAMO na Korejskom jeziku. Inace ima i ENG dll za njega ali za neku praistorijsku verziju ali nemojte stavljati taj dll u novu jer ce se player skrsiti naravno.

Svaki put kada izadje nova serija Nvidia kartica odem kod druga u prodavnicu i pozajmim novi model da probam da li su nesto poboljsali sliku na HDMI izlazu za filmove... ali na zalost ni na najnovijoj 480-tki nisu :(

Za igrice nemam zamerke ni za jednu karticu, obe su u necemu bolje, jedna je brza u jednoj igrici druga u drugoj i tu ce uvek biti rat ali sto se tice HD-a stvar je takva kakva je trenutno.

I jos da dodam, ko ima LCD kod kuce ne mora da trci za ATIJEM uopste jer LCD retko koji ima 10bit per pixel a kamoli DeepColor tako da ako imate nvidiu pa predjete na ATI necete videti ama bas nikakvu razliku.... OSIM ako imate Bravia LCD od 1500+ evra ili neki NEC Lcd TV sto sumnjam da kod nas uopste moze da se kupi jer oni imaju 10bit per pixel i 120hz refresh itd a neki i 200hz ako se ne varam. Osali forget it . :(

Toliko od mene.
Verovatno cu sada da se "iznadobijam" ali nema veze. Ovo je samo moje misljenje :)


p.s. jos sam zboravio da dodam.

na zalost ovo samo za ATI vazi dok kod intela ne radi ni sa jednim drajverima. MPC HC U Output-u izaberite EVR Custom Press. obavezno ukljucite D3D Full screen dasnim klikom na player pa na Render Settings > Presentation i tamo ukljucite 10bit RGB. I to radi samo u D3D Full Screen !!! Ovde am je ubedljivo najbolja slika sto se moze dobiti.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje sledece - koliko Blu Ray diskova postoji koji podrzavaju Deep Color? I koliko LCD televizora/monitra realno podrzava 10 bit per channel? Sve je to lepo shto si napisao, ali kada je kontent 8 bit per channel i kada televizor ne podrzava 10 bit per channel paletu, kako moze da se vidi razlika izmedju AMD-a, Intel-a i Nvidije?!?

Da ne pricham da se HD ripovi uvek rade u 8 bit per channel... Kada se pojavi neshto shto bude trazilo 10 ili 16 bit per channel, mislim da ce i Nvidija da upgraduje svoje grafichke. Ovako je ovo shto si napisao bespotrebni hejt Nvidije i BS za neupucene korisnike...
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje sledece - koliko Blu Ray diskova postoji koji podrzavaju Deep Color? I koliko LCD televizora/monitra realno podrzava 10 bit per channel? Sve je to lepo shto si napisao, ali kada je kontent 8 bit per channel i kada televizor ne podrzava 10 bit per channel paletu, kako moze da se vidi razlika izmedju AMD-a, Intel-a i Nvidije?!?

Da ne pricham da se HD ripovi uvek rade u 8 bit per channel... Kada se pojavi neshto shto bude trazilo 10 ili 16 bit per channel, mislim da ce i Nvidija da upgraduje svoje grafichke. Ovako je ovo shto si napisao bespotrebni hejt Nvidije i BS za neupucene korisnike...

Jesu HD ripovi u 8bit per pixel ali ima razlike u slici, ne velike ali primeti se, pogotovo u crnim nijansama. Zato je i napisano na Testu za Plazme da se pojavila gomila detalja u crnim nijansama koji se do sada nisu videli. To je uvek tamo i bilo ali nije imalo sa cime i verovatno na cemu da se vidi. Jer verovatno fabrike TV-a sada ugradjuju kvalitetnije delove u televizore (Lcd i plazme) srednjeg i nizeg ranga da bi bili konkurentni.

Zato sam i rekao da je to samo moje misljenje.
 
Paopao
Napisao si par pametnih stvari ali i dosta si izgresio.

Aj prvo za 8 bit... Lepo ti je zerbah reko u par reci sve sto je potrebno reci ;)
Maximumje 4:4:4. BD uses 4:2:2 odnosno 8-bit color
Svaki normalni profil H264 i x264 ne koristi 12 bit niti 10 bit jer nema potrebe za tolikim trosenjem bandwitha radi NICEGA

razlike izmedju colorspace nvidia i ati-a ne moze da bude jer je svaki bluray 8bit... Kako onda moze da bude razlike ?

Ja imam 8 bojica ti imas 12 bojica ... Zerbah nam naredi da nacrtamo sliku sa max 8 bojica ... Kako ce tvoja da bude bolja i da se primete nijanse pogotovo u crnoj ? aj objasni nam to.
Nije to fora da mozemo max 8 boja da se vide pa ti uradis bolje nijanse sa 12 bojica... nego prica 1 ;)



Nvidia je bila i sad je i verovatno ce i biti kad dodje i 3d Uvek bolji izbor za Home Cinema masine i gledanje filmova ....

Ja svima preporucujem i sebi bi uzeo Ati za gaming ... u toj klasi koja mene i moje drugove zanima ~100 evra.... Nisam fan nvidia nikad nisam ni bio ali realno stanje je tako za Home Cinema


Inace DXVA (Cuda) je nuzno zlo za gledanje HD filmova i to koristite SAMO ako vam CPU nije dovoljno brz.

U suprotnom ako vam je CPU dovoljno brz da prikaze FULL HD koristite ffdshow najnoviji i ako je moguce CLSID build kojeg svake nedelje novu verziju mozete naci na www.afterdawn.com (sigurno) + Media player classic HOME CINEMA na www.xvidvideo.ru a na ovom mozete naci sve ostale buildove ffdshow-a optimozovane za INTEL i AMD i x264.exe optimizovan za INTEL ili AMD ili Generic. Sto ne znaci da ce x264 optimizovan za AMD nece raditi na Intelu ili suprotno. To su budalastine uvek bile i ostale. Intel vs AMD...

Dxva i Cuda nisu nuzno zlo nego nesto najbolje moguce...
USteda struje ....
Zasto bi opterecivao cpu kad nemoram...
OStaje mi slobodan cpu da za to vreme mogu da encodujem neki film dok gledam drugi preko dxva
Zasto bi u HTPCu stalvjao proceosor od 70-80 evra kad mogu od 25 evra i graficku od isto toliko koja ce pustiti svaki blu ray i rip.
No opet je stvar izbora ako neko nece CUDa i DXVA eto mu procesor niko nije prisiljen da ustedi struju i oslobodi procesor.

AJ objasni zasto da koriste ffdshow? Sta on to ima bolje od coreavc-a ili internog mpchc decodera ....
Svaki decoder je ogranicen H264 standarcdom i mora da baca potpuno isti output...Nekad aje coreavc imao mnogo bugova i zato je ffdshow bio bolji danas nije taj slucaj ...

Ubedljivo najbolju sliku dobijate ako se koristite madVR render u gore pomenutom playeru. NE u KMplayeru. Koristite KMPlayer za MPEG i DV video sa kamere. MPC HC nije pravljen za tako nesto niti se osvrcu na tu vrstu fajlova. Njihov cilj su HD Filmovi.
btw. KMplayer se ne updatuje realno vec godinu dana jer korejanac koji ga je pravio vec davno digo ruke od njega i vec 2 godine pravi KOREJSKI player Daum Pot player koji postoji SAMO na Korejskom jeziku. Inace ima i ENG dll za njega ali za neku praistorijsku verziju ali nemojte stavljati taj dll u novu jer ce se player skrsiti naravno.


I
Za madVr si potpuno u pravui , ima vec topic na forumu baci pogled .
Km player se redeovno upldatuje cak je i skoro izalsa 2.0 verzija sa dxva2....
Pot player takodje engleska verzija radi odlcino ...Imas topic ovde na bency u aplikativnom softweru pa se uveri i sam(ovo ne tvrdim jer isi player ne koristim )


na zalost ovo samo za ATI vazi dok kod intela ne radi ni sa jednim drajverima. MPC HC U Output-u izaberite EVR Custom Press. obavezno ukljucite D3D Full screen dasnim klikom na player pa na Render Settings > Presentation i tamo ukljucite 10bit RGB. I to radi samo u D3D Full Screen !!! Ovde am je ubedljivo najbolja slika sto se moze dobiti.

NA EVR ne moze da bude najbolja slika nikako ... ;)


I pravi rezliku izmedju 12bit rpocesinga sto imaju mnogi monitori i televizori sto ne znace da mogu da prikazu toliko
i 12bit displeja sto znaci da mogu da prikazu toliko...
No opet bluray je 8 bit i nista preko toga mu ne znaci..


Danas se 4:4:4 nigde ne korstii niti 4:4:2 koji je jos gluplji ... Mozda se koriste samo u sekniranju 35mm filmova i highend produkciji ... Toliki je transfer da ne moze jedan SDI da prenese nego ide jedan SDI A 4:2:2 a drugi 0:2:2 i kombinovanjem dobiju 4:4:4 ... vidise odma koliki je bandwtih potreban i zasto se nigde ne koristi ni 12 i 10 bita..

4:2:2 se korsiti ko sto rekoh gde
4:2:1 se koristi -DVCPRO
4:2:0 se koristi -VC1 , Mpeg,mpeg2, AVCHD , Jmpeg, Apple codec


I nadam se da glupi 4:4:4 color sistem nikad nece ubaciti ...


jer je 4:2:2 mnogo efkasniji
prva cetvorka je za lumu odnsono osvetljenje druge dve dvojke su za chroma odnosno red i blue rgb...
Znaci Y : Cb : Cr = Luma : Color blue : Color red
4+2+2=8....ZNaci uradjen je samo chroma downscaling na 1/2 lume... TIme se ustedelo mnogo bandwitha a nista bitno izgubilo nije ...

Zamislimo sitaucijiu da na blu ray stavimo 12bit odnsono 4:4:4
Da pustamo na displeju koji moze da prikaze 4:4:4 ... Pustamo na tom displeju 4:2:2 i 4:4:4 neizimenicno ... Ralziku ce malo ljudi moci da vide ( ne kazem da je nema ali je mizerna)

A znas koliko bandwidth 4:4:4 je veci od 4:2:2 ? Oko duplo odnosno ne duplo ali bandwidth 2/5 od 4:4:4 = 4:2:2 ...
Isplatili se da blu ray filmovi umesto 40 budu po 70gb samo zbog boja ?... naravno da ne zato su i 8 bita zato je nvidi sasvim dovljno 8 bita i mom projektoru isto sasvim dovoljno 8 bita .... A to sto Ati podrzava 12bita ... Good for him .


Ja razumem da 8bit odnsono true color odnosno srgb ne moze da prikaze sve spektre boja ... ALI ti moras da razumes da na bluray takvih spektra nema jer je i on 8bita ... ;)
I ovo prica oko lume i chroma i svih color profila me je uvek smarala i ne znam sve oko toga ali znam da nvidia ne gubi nsita time sto joj je otuput 8 bita ;)

Na kraju : najsrecniji bi bio da ja gresim , da naucim nesto novo pogotovo oko ove konfuzne oblasti
 
Poslednja izmena:
Ovde kaze da danasnji BluRay diskovi idu cak do 16-bitnih boja (48-bitna slika), i da cak i na 8-bitnom (24-bita, tj. dobar LCD monitor) ekranu Deep Colour slika biva boljeg kvaliteta. Nasi LCD monitori uglavnom imaju 6-bitne boje :)

http://www.monstercable.com/blu-ray/high_definition_home_theater.asp


Ljudsko oko je vise osetljivo na promenu ostevljenja nego boje, pa zato tom elementu pridaju vise znacaja pri kompresiji.
YCbCr je navodno samo prakticna aprokssimacija originale RGB slike, ali je utvrdjeno da je prakticnije razdvojiti osvetljenje (lumu) od boje (chroma) te zbog gorepomenute osobine ljudskog oka kompresovati boje mnogo vise od osvetljenja.

Na linku imamo originalnu sliku i jos tri verzije za Y,Cb i Cr komponente.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d9/Barns_grand_tetons_YCbCr_separation.jpg
Ova Y je u sustini obicna crno-bela verzija originala, te tako stizemo do 4:2:2 kompresije za YCbCr shemu.

Ovde su primeri kompresovanja boje, sa tim sto je na donjim slikama moguce videti rezoluciju kanala koji nosi boje:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/06/Colorcomp.jpg

Navodno nije velika razlika izmedju 4:2:2 i 4:4:4, ali ocigledno postoji i primetna je oku koje zeli da je vidi :)
Razlika u bandwidthu bi trebalo da je 8/12.

Mislim da je 4:4:2 verzija osmisljena jer ljudsko oko takodje vise reaguje na crvenu boju nego na plavu.
Najbolje bi bilo kada bi mogli preneti nekompresovan RGB signal :)
 
Poslednja izmena:
Na konfiguraciji iz potpisa sa uključenim DXVA slika mi povremeno secka.
Imam instaliran K-lite mega codec pack i filmove gledam preko MPCHC-a.
U njegovom decoderu očitavam dropped frames na HD ripovima(sinoć sam gledao Shutter Island sa Di Caprio-m).
Kapiram 8800GT je druga generacija Nvidia PureVideo i zauzeće procesora je oko 10-15% sa uključenim DXVA ali
slika secka što me izluđuje a planiram da sklapam neki HTPC sa nekom GTS220 zbog DXVA a kad ovako radi na
8800GT prosto se smorim ko zmaj.
 
Poslednja izmena:
pre svega
Klikni desni klik u mpcu dok pustas film pa filters pa stavi screenshot i postavi ovde...

izbrisi taj klite ...
Ako oces instlairaj ffdshow (dolazi u klitu sa jos drugim nepotrebnim stvarima ) ali ni on ti ne treba za dxva vec samo mpchc
 
U MPC-HC probaj da menjas Render Settings:
- ukljuci V-Sync
- ukljuci/iskljuci Accurate V-Sync
- ukljuci/iskljuci Alternative V-Sync
- ukljuci/iskljuci GPU Flush opcije
- eventualno, promeni render (VMR9, EVR, EVRCP, Sync Render).
 
pre svega
Klikni desni klik u mpcu dok pustas film pa filters pa stavi screenshot i postavi ovde...

izbrisi taj klite ...
Ako oces instlairaj ffdshow (dolazi u klitu sa jos drugim nepotrebnim stvarima ) ali ni on ti ne treba za dxva vec samo mpchc

clipt.jpg
clipv.jpg

clipmt.jpg
clip2jb.jpg

clipdh.jpg

Evo nekoliko screenshot-ova!!!
 
Poslednja izmena:
Ok je ...
Ukljuci OST da vidis dal je dxva radi
probaj ovo sto je ilidan reko .
 
Ovo na drugom screenu sto si postavio :)
Nije mi se uopste ucitao

Al kolko vidim dxva ne radi
 
Ovo na drugom screenu sto si postavio :)
Nije mi se uopste ucitao

Al kolko vidim dxva ne radi

Kako ne radi ako je 8800gt render device?
Kako da uključim DXVA ako misliš da ne radi.
Još jedno zapažanje; kad skačem po seek baru po filmu broj dropped frejmova se povećava.
Možda je to normalno ali sinoć dok sam gledao film u sred reprodukcije dok ništa drugo ne radi na kompu odjednom se vidi osetan pad framerate-a i posle prođe, možda rip filma ne valja ebem li ga.
 
Poslednja izmena:
Render mora da radi graficka u svakom slucaju bez obizra bio dxva ili ne ... Ne moze procesor render da radi nikako.
U outputu ne treba da bude rgb32 vec dxva

Za pad framova pri seeku je normalno jer skocis na neki frejm koji zahteva da se decoduju prethodni da ne duzim uglavnom normalno je 1-2 3-4 sec da padne framrate


Ne znam tacno kako da ukljucis nesto nije namesteno kako treba ima gomila stvari koje mogu da zezaju

A mozda je i problem u ripu mada tesko da jeste nvidia bi trebala da pusti bilo sta osim neki stari ripova koji su radjeni sa x264 verzijom koja je imala bugove


Instaliraj CoreAVC i ukljuci CUda lakse se namesti :D
 
Poslednja izmena:
clipke.jpg

U outputu mogu da isključim rgb32 ali nemam opciju da uključim DXVA.
clip2i.jpg

Sada se vidi da ne radi DXVA za razliku od predhodnog screena ako se ne varam.
U donjem levom uglu MPCHC-a pri reprodukciji filma piše "playing [DXVA]" ili samo "playing" kao što je slučaj na ovo screenu.
I piše "not using DXVA"
Baš sam u konfuziji sad.
 
Poslednja izmena:
Pa i netreba dxva da radi Vec Cuda
Ikonica coreavca treba da svetli zeleno i da pise da je ukljucena cuda
proveri pod filters dal kad pustas film ima coreavc decoder
 
Pa i netreba dxva da radi Vec Cuda
Ikonica coreavca treba da svetli zeleno i da pise da je ukljucena cuda
proveri pod filters dal kad pustas film ima coreavc decoder

Ikonica svetli zeleno,uključena je CUDA.
Kako misliš ne treba DXVA da radi, pa zar nije poenta DirectXVideoAcceleration?
Nisam baš neki stručnjak za sve ovo ali čitajući temu skontao sam a i logično je da ove novije grafičke karte koje podržavaju DXVA treba da odmene CPU u poslu dekodiranja ili sam nešto propustio???
 
Render mora da radi graficka u svakom slucaju bez obizra bio dxva ili ne ... Ne moze procesor render da radi nikako.
U outputu ne treba da bude rgb32 vec dxva

Za pad framova pri seeku je normalno jer skocis na neki frejm koji zahteva da se decoduju prethodni da ne duzim uglavnom normalno je 1-2 3-4 sec da padne framrate


Ne znam tacno kako da ukljucis nesto nije namesteno kako treba ima gomila stvari koje mogu da zezaju

A mozda je i problem u ripu mada tesko da jeste nvidia bi trebala da pusti bilo sta osim neki stari ripova koji su radjeni sa x264 verzijom koja je imala bugove


Instaliraj CoreAVC i ukljuci CUda lakse se namesti :D

Šta ti onda ovo znači što sam označio crvenom bojom???
Ajde da pokušam sam sebi da odgovorim a Ti mi pomozi jel mi očigledno nisu jasni neki osnovni pojmovi;
CUDA HD akceleracija je ustvari pandam DXVA....
Ili radi jedno ili drugo a suština je ista, zar ne?
Šta je bolje koristiti CoreAVC i CUDA ili DXVA?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno