Šta je novo?

Nvidia PureVideo (DXVA)

Probah jos pre neki dan ono sa gornjeg linka i sve i dalje radi dobro. :)
 
Ima ovde jos jedan, po meni, bolji tutorijal.
 
Ovi uporedili PC i TV BW level i to im je before i after ...
To se valjda u 2 klika menja.
 
Nije problem da okacim, kad dodjem kuci.
Podesavanja u MadVR su default. 1080p 30fps radi bez dropped frames.
CoreAVC nema nesto puno da se podesava, ukljucio sam CUDA i to je to.
 
Kako ste resili prevod u MPC-HC sa MadVR? DirectVobSub?
 
Prevod u MPC-HC radi sasvim normalno sa internim renderom. Nema potrebe za DirectVobSub ili FFDShow. Ako ti ne radi, proveri da li koristiš najnovije verzije MPC-HC i madVR.
 
Da, sa novom verzijom MadVRa rade titlovi. Ranije sam koristio DirectVobSub.
 
Cannot render the file. Ne znam gde gresim? MPC-HC (1.5.2.3456), MadVR (0.74)
 
To je to. Hvala.
 
Pregledah pola teme al ne nađoh tutorijal neki ako ga uopšte ima za setovanje DXVA.

Koristim MPC sa LAV-om i MADVR. Ako ima negde tut. dajte link bio bih zahvalan.
 
Ne znam na kakvo setovanje misliš. Ako hoćeš da koristiš hardversko dekodiranje samo odaberi željeni mod u podešavanjima LAV Video dekodera.
ScreenShot00165.png
 
OK, koliko sam primetio onako laički DXVA2 je tiša :) i nema neke razlike od CUVID.

Jel tako ono što želim je DXVA 2?
 
NVIDIA CUVID, DXVA2 (Copy-back) i DXVA2 Native koriste isti čip za dekodiranje. Razlikuje se samo način na koji se pristupa čipu i kojim putem se dekodirani video šalje do rendera.
DXVA2 Native koristi Majkrosoftov DXVA da bi pristupio čipu i nakon dekodiranja šalje video direktno do video rendera.
DXVA2 (Copy-back) isto koristi Majkrosoftov DXVA ali dekodirani video prvo kopira u RAM memoriju pa ga tek onda šalje u render. Na ovaj način možeš između LAV Video dekodera i madVR da umetneš još neki filter kao što su VSFilter ili FFDShow RAW video procesor.
NVIDIA CUVID koristi Nvidia CUDA API da pristupio čipu. Nakon dekodiranja frejmovi se šalju u RAM memoriju, kao i sa DXVA2 Copy-back i ovde isto možeš da umetneš dodatne filtere. NVIDIA CUVID radi samo sa Nvida karticama dok DXVA radi i sa AMD karticma.

Teoretski DXVA2 Native bi trebalo da troši najmanje energije jer nema nepotrebnog kopiranja frejmova u RAM memoriju. Tebi treba ono što će na tvom kompjuteru da radi stabilno. Ne postoji univerzalno najbolja opcija.
 
Sve opcije rade stabilno, posto mi ne trebaju dodatni filteri i samim tim slanje preko RAM-a da li DXVA2 Native najbolja opcija ili sa njom gubim jos nesto?
 
Po pitanju kvaliteta je identična ostalim opcijama. U stvari, sve opcije daju istu sliku, uključujući i softverski dekoder. Ako ne umećeš filtere između dekodera i rendera nema razloga da ne koristiš DXVA2 Native, naročito ako ti sa njim sve radi stabilno.
 
Da ne trujem temu na Panasonic tv thredu , moram da potrayim resenje ovde .

Imam ovaj htpc XTREAMER ULTRA . Instalirao sam 3dtvplay i osposobio karticu za 3 D . Imam Win 7 ,sveze instaliran, power dvd 13 i....
Nakacen je na Panasonic VT50 direkt sa Oehlbach .

Blurays i 3 D rade odlicno . Zauzece proc. do 30 % . Kroz power dvd pustao i mkv i svasta nesto. E sada problematika je sto mi neki fajlovi trzaju to jest film ide u slow motion ili nema zvuk ...
Skinem fajl u 3 D , ono left right ( BR rip ) , i kada pustim da nije 3D radi kao mleko. Cim u power dvd ukljucim 3 D krene slowmotion . A full 3D BR radi super.
Serija u mkv je ok , ali recimo koncert ac dc / live at donigton , BR rip ..nema zvuk . Samo na plasmi VT50 napise audio not supported .

Pokusao sam korak po korak lagano i detaljno da setujem sve kao na ovim linkovima
http://www.avsforum.com/t/1357375/advanced-mpc-hc-setup-guide
http://imouto.my/configuring-potpla...lso-high-performance-software-decoding/#Step7

I opet nista .

Sada , za audio ne znam da li ce biti ok kada HTPC nakacim na Onkyo 1009 ali kapiram da svejedno HTPC bi morao da odradi svoje... n00b here.

Ne znam vise sta da pokusam . Help :d:smoke:
 
Da ne trujem temu na Panasonic tv thredu , moram da potrayim resenje ovde .

Imam ovaj htpc XTREAMER ULTRA . Instalirao sam 3dtvplay i osposobio karticu za 3 D . Imam Win 7 ,sveze instaliran, power dvd 13 i....
Nakacen je na Panasonic VT50 direkt sa Oehlbach .

Blurays i 3 D rade odlicno . Zauzece proc. do 30 % . Kroz power dvd pustao i mkv i svasta nesto. E sada problematika je sto mi neki fajlovi trzaju to jest film ide u slow motion ili nema zvuk ...
Skinem fajl u 3 D , ono left right ( BR rip ) , i kada pustim da nije 3D radi kao mleko. Cim u power dvd ukljucim 3 D krene slowmotion . A full 3D BR radi super.
Serija u mkv je ok , ali recimo koncert ac dc / live at donigton , BR rip ..nema zvuk . Samo na plasmi VT50 napise audio not supported .

Pokusao sam korak po korak lagano i detaljno da setujem sve kao na ovim linkovima
http://www.avsforum.com/t/1357375/advanced-mpc-hc-setup-guide
http://imouto.my/configuring-potpla...lso-high-performance-software-decoding/#Step7

I opet nista .

Sada , za audio ne znam da li ce biti ok kada HTPC nakacim na Onkyo 1009 ali kapiram da svejedno HTPC bi morao da odradi svoje... n00b here.

Ne znam vise sta da pokusam . Help :d:smoke:


ATOM CPU? :wall: Razlog zavijanju ili kasnjenju zvuka za slikom u 90% slucajeva je prespor cpu.

Player u TV-u prosto ne podrzava DTS kao i mnogi TV modeli. Konvertuj zvuk u AC3 ili pustaj zvuk sa tim ATOM-om samo sto ce onda jos vise da zavija...

Probaj da instaliras ReClock i njega stavi da bude primarni output u playeru. A u Reclock-u podesi na sta hoces da pustas zvuk.
Refresh TV-a stavi na 24 HZ
Ako nece onda googlaj dalje :(
 
Poslednja izmena:
Pa on pusta Bluray bez problema,zauzme procesor max 25-30 % ako radim jos nesto. Gledam BR rip sa po 30 Mbps bez seckanja ,jedino sto nece FLAC...a secka mi na 3D klipu .
Inace zvuk ne kasni ,problem je sto se pojedini klipovi ponasaju kao u slowmotion samo kad ukljucim 3D u power dvd-u ?
Masa BR ripova, serija u mkv i svasta nesto radi OK .
A VT50 mi sam prebaci u 24 Hz cim detektuje signal....
Probacu ovo sto si napisao , za svaki slucaj.
 
Izbacio Power dvd 13 a ubacio ArcSoft Total M. Theatre 6 . Sve radi kao zmaj :guitar::banana: .
 
Nazad
Vrh Dno