Šta je novo?

5.1 sistem

lemik

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
570
Poena
169
Poz, hteo bi da kupim 5.1 sistem kvalitetan (cena neigra toliko ulogu) cuo sam da je jazz-ov sistem najbolji e sad posto se nerazumem bas mnogo hteo bi da mi vi preporucite neki dobar model jazz?
 
Nadam se da autoru teme nece smetati sto se ubacujem.

Posto Z5500 definitivno otpada zbog cene, intereseuje me misljenje da li cu sa H500 i Xonar DS dobiti primetno kvalitetniji i jaci zvuk od Geniusa 5000 + integrusa?
 
Da se ubacim i ja sa jednim pitanjem. Uzeo sam h500 i sad imam sb live 24bit. Dali bi sa skupljom zvucnom karticom primetio neka pobosanja ??
 
Po meni je apsolutno nebitno. Kod z-5500 on ce da ti radi dekoding na njemu ako mu prosledis digitalni signal, dok kod h500 mora da ide preko analognih kablova.
 
Ako imas dobru zvucnu onda nije toliko bitno sto Z-5500 ima ugradjene decodere i svoj dac. AKo imas int recimo i posaljes preko SPDIF sirovi signal onda ces imati bolji zvuk uz pomoc Z-5500. Naravno, diskutabilno je sta je i koliko dobro. Secam se tekstova koji uporedjuju Z-5500 na nivou X-Fi kartica, na forumu sada vlada misljenje da je Xonar serija bolja.... dok ne cujes ne mozes znati. Generalno za filmove bolje opcija je SPDIF na Z-5500 dok za muziku juri stereo sistem :)
 
Kako drugacije nego preko kablova? :) Audio out iz zvucne na audio in u zvucnicima, jedino ako ti trebaju kablovi koji su sa jedne strane bananice a sa druge cincevi.
 
A na koji izlaz zvucne se kaci ovih 6 cinceva?

20.jpg
 
Dobijes 1 u pakovanju ja sam dokupio jos 3 (1 za lcdtv) i spojio na live24bit.
 
Treba mi pomoc od vas koji se bolje razumete u 5.1 sisteme.
Imam jass 9940 bez digitalnog prikljucka i Risiver Sony STR-DH 700 6.1.
Imam problem gde da prikljucim cinceve iz centralnog zvucnika na risiver da bi dobio 5.1zvuk.
Sad mi rade samo prednji i wofer ali nemoze da se regulise jacina preko risivera samo preko centralnog zvucnika.
Pomozite ako hocete i znate jer sam vec popizdio i na kraju cu da ih prodam i uzmem obicnih 4 zvucnika i pasivni wofer.
Posaljite i resenje na forumu ili na mail
[email protected]
Hvala na razumevanju i pomoci
 
Nazad
Vrh Dno