Šta je novo?

5.1 sistem

lemik

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
570
Poena
169
Poz, hteo bi da kupim 5.1 sistem kvalitetan (cena neigra toliko ulogu) cuo sam da je jazz-ov sistem najbolji e sad posto se nerazumem bas mnogo hteo bi da mi vi preporucite neki dobar model jazz?
 
Batali jazz imao sam 9902 i onaj veliki 9940, sta da ti kazem ovaj manji svira ruzno a veliki nema svoje dekodere bas mumla kao lud. Kazi koliki ti je budzet pa da vidimo sta se moze
 
Kineska plastika i kineski wati, jel neko od vas zna koliko je samo pojacalo od 200w tj. koliki je trafo, hladila za tranzistore, izgleda da je malo takvih.
Reciver od 15kg ima 5x100w, a vi mislite da 2-5kg. kineske plastike ima tu snagu, ima ali 10-20w max. ili kad napisu 1000w p.m.p.o. dodje mi da placem koje su to gluposti.
 
Sto ste mi izbrisali post,sacu da obasjnsim poentu,kupujem ja od nekog decka ovde sa benca uz "postovanje" jazz 9440,otiso ja kod njega lik kupuje neki Hifi par hiljada evera kao ono razumeo sve super,a covek ne provaljuje da mu neradi visoko tonac pa sta vise da kazem :),tako i vi isto..:wave:
 
Poslednja izmena:
Ma bre snaga nije merodavna, moze da se pise sta se hoce. Uglavnom ako nekog interesuje jacina zvuka onda se gleda SPL, ali za nisku cenu, pogotovo polovan jazz 9940 je odlicna kupovina. Imao sam ga i znam sta pricam. Glasnocu ima cak mu je i sw vrhunski za razliku od vecine njemu slicnih modela koji su se ranije prodavali.
 
Ma bre snaga nije merodavna, moze da se pise sta se hoce. Uglavnom ako nekog interesuje jacina zvuka onda se gleda SPL, ali za nisku cenu, pogotovo polovan jazz 9940 je odlicna kupovina. Imao sam ga i znam sta pricam. Glasnocu ima cak mu je i sw vrhunski za razliku od vecine njemu slicnih modela koji su se ranije prodavali.

Sasvim si u pravu za te pare nece naci bolje, ali covek se ne oglasava koliki mu je budzet. Mozda bude prostora da mu preporucimo nesto drugo mada i nema nekog velikog izbora, Boze gde mi zivimo
 
Pa ako ce da ti sluzi nakacen na komp, za filmove, igre i muziku, definitivno juri taj jazz sto si hteo, a ako hoces nesto jace u zvuku a mozda MALO kvalitetnije onda ces morati da se otvoris do 300 evra, mozda i malo vise.
 
ATP5 sam imao pre nekih 6-7 godina i secam se da mi je zadavao gadne probleme posto su mu cesto odlazili visokotonci na satelitima, mada to je mozda tada bilo do serije jer vecina sadasnjih kupaca se ne zali na te probleme. 251 nisam imao mogucnosti da probam ali vidim da je woofer 5.25, dok je kod ATP5 bio 6.25 i secam se da je bio prilicno dobar, da ne kazem jak.:)

Inace 5.1 i 4.1 nisu uopste isto. Ako hoces da uzimas surround uzimaj 5.1 posto vecina zvucnih mikseva ide na 5.1 pa na vise. To znaci da ako imas 4.1 sistem, glas u filmu nece da ti se cuje na centralnom koji ne postoji kod 4.1, vec ce da ti radi mixing na prednja 2 zvucnika i onda nemas zvucnu sliku kako je zamisljeno u filmu. Nek se javi neko sa 251 sistemom pa nek ti iznese utiske kakvi su, a moja preporuka ti je da pucas na 5.1 sistem a ne na 4.1.
 
Nazad
Vrh Dno