Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Auuu ljudi pa dal je moguce, sve cutim misleci javi ce se neko kad vi odgovarate li odgovarate a niko sustinu da primeti ....



aj citiracu samo :)




gledajte par minuta pazljivo i sta primecujete ? :)

prvi ko vidi ocigledno odgovorice na sva pitanja i sva nepotrebna poredjenja prog. i in. :)
Nego nije mi jasno sto se "oni" filmovi toliko puno rade u WMV? Sad nisam siguran da li je WMV kontenjer za neki ljudski codec, ali nekako sumnjam.

BTW znam da ste svi fanatici za kvalitet do poslednjeg bita, ali kakvo je generalno misljenje o m-HD, ne mislim o onoim sakatim od 350 Mb, vec izdanja 720p 2/3 do 1/1 DVD5?
 
Pa dajte ljudi i mene ste diskusjom zbunili bili i gledam i cudim se :)

MPEG-2 video standard koji se koristi za emitovanje tv signala ... to je source .... ZNaci snimano sa tv-a bez ikakvog kompreosvanja .... i naravno je da ce da bude interlaced jer je i tv tamo interlaced

x264 - encoder .... znaci ovaj drugi je rip prvog ... I prilikom encodovanja je prebacneo u progresive ...


To ko da poredite blu ray odnosno MPEG4/AVC/H264 sa x264 ripom istog ....


Pike salio sam se malo sorry mislio sam videce neko da poredite source i rip .... ;)


sad ti je valjda jasno da ako oces full kvalitet skidas ctrlhd :)
 
Poslednja izmena:
Pa dajte ljudi

MPEG-2 video standard koji se koristi za emitovanje tv signala ... to je source .... ZNaci snimano sa tv-a bez ikakvog kompreosvanja .... i naravno je da ce da bude interlaced jer je i tv tamo interlaced

x264 - encoder .... znaci ovaj drugi je rip prvog ... I prilikom encodovanja je prebacneo u progresive ...


To ko da poredite blu ray odnosno MPEG4/AVC/H264 sa x264 ripom istog ....


Pike salio sam se malo misleic videce neko da poredite source i rip .... ;)

sad ti je valjda jasno da ako oces full kvalitet skidas ctrlhd
Mislim da nije uvek TV MPEG2, sta vise cuh da cak i HRT planira prelazak na MPEG4/H264 za neko skorije vreme.
 
Pa poootpuno si upravu :)
nije tv nikako uvek mpeg2 daleko od toga

ali opet kad vidite mpeg2 i pored x264 logicno je da je prvo source a drugo rip istog ;)


ko da je bilo prvo MPEG4/H264 a drugo x264
 
Poslednja izmena:
Pa dajte ljudi i mene ste diskusjom zbunili bili i gledam i cudim se :)

MPEG-2 video standard koji se koristi za emitovanje tv signala ... to je source .... ZNaci snimano sa tv-a bez ikakvog kompreosvanja .... i naravno je da ce da bude interlaced jer je i tv tamo interlaced

x264 - encoder .... znaci ovaj drugi je rip prvog ... I prilikom encodovanja je prebacneo u progresive ...


To ko da poredite blu ray odnosno MPEG4/AVC/H264 sa x264 ripom istog ....


Pike salio sam se malo sorry mislio sam videce neko da poredite source i rip .... ;)


sad ti je valjda jasno da ako oces full kvalitet skidas ctrlhd :)

Tako bre kazi. :)
 
kovle

Filmovi se ne prave u rezoluciji... no dobro nije to ovde tema...

Nevidim kako veca rezolucija moze biti nepotrebna... Potrebna je i moguca je ali HD ima ogranicenje na 1920x1080



da stave default rezoluciju 1920*800 ? wait WHAAT ?


1920*1200 ? koji su to filmovi ?Bas me zanima


Te filmove koje si naveo jesu u toj rezoluciji ali oni su u manjini bas zato je sasa i rekao ono .

Evo i operacija valkira je u 1920*1040, ja bas trazim takve verzije, imam jedan u 1920*800, nije bas da su manjina, al ok ne zelim da se raspravljam, samo sam prokomentarisao da me ti pomalo iritira (1920*800)
 
Esir je poseban ...
On uvek zbog sebe uradi rip
Kad ne rezervise dugme na hdbitsu onda ne moze tamo da ga kaci i zato ga izbaci na news...
ali je opet internal jer uvek prvo kaci na hdbits ako je rezervisa na vreme
on je izuzetak

BTW znam da ste svi fanatici za kvalitet do poslednjeg bita, ali kakvo je generalno misljenje o m-HD, ne mislim o onoim sakatim od 350 Mb, vec izdanja 720p 2/3 do 1/1 DVD5?
Sobzirom kako su radjeni misljenje je veoma lose
Da je to direkno uradjen encode blu ray-a velicine 3-4 gb ok je ,nije kvalitet ok oni veci ali za tu velicinu extra

Ali mnogi su radjeni kao reencode vec uradjenog encoda sto je fail
ovi ostali sto koriste blu ray opet ne urade encode kako treba

Niasm mnogo pogledao ali par jesam i misljejne je lose.
Ne kao pojava i ideja da budu 3gb za one sto im je mnogo 6-10 to je ok, vec kako su uradjeni.

A i meni je PQ uvek bio na prvom mestu tako da ne mogu da me zanimaju takvi ripovi koliko god bili mali.

WMV je microsoft video format na kome su zasnovani mnogi kodeci pa i VC-1 koji je na Windows Media Video 9 Advanced Profileu zasnovan. Nije dobro proso i ne koristi se cesto.
 
Poslednja izmena:
Izaso internal 1080p nonsubed x264-EbP


wiki
 
I jel bi na kraju mogao neko da mi kaze koja je najbolja verzija Prokletnika (Inglourious Bastards-a) u 1080p bez titla ,)
 
pa koji bi mi preporucio nekako mi je bolji prvi
 
Pa prvi naravno
 
Ima li nekih naznaka kada bi se C'era una volta il West mogao pojaviti na BD? Kružila je neka priča kako su Scorsese i Lucas odličili da finansiraju da Paramount u saradnji sa ILM-om obavi skeniranje filma pa da se pojavi ove godine za četrdesetogodišnjicu ali ništa ne nalazim.
 
Preterujes. Hocete da opravdate neki stav po svaku cenu. Ja niti sam za jedne niti za druge. Realno razlika je jedno 5% u korist onog internal ripa, za toliko je zamucenija slika wiki ripa. Nadam se da je tolika razlika i u velicini fajla. Sve preko, radije cu da skinem wiki nego da trosim bandwidth na umisljenu razliku u kvalitetu. A te price kako je razlika tolika da vezanih ociju primetis razliku u roku od 15 milisekundi su samo za malu decu...mada, i ovi danasnji klinci...

To sto se ti nadas nastavi da se nadas .... a ustvari je wiki je veci za 1GB ....
Plus razlika nije velika jer sam vec napisao 2245 puta da je wiki ima bolji source al opet je internal uradio kvalitetnije sa manjom velicinom PLUS nema HARDCODEDA sto je ovde ljudima najbitnije..

Ti slobodno radije skidaj vec fajl sa manjim kvalitetom slike i hardcoded titlom i budi penzioner mi cemo biti mala deca i skidati najkvetitenije sto postoji.
 
Poslednja izmena:
Posto su se tamo zalili mnogi kako dodju da vide preporuku o filmu a gledaju tehnicku raspravu i raspravu o kvalitetu. Ovo je topic za sve osim za filmsku diskusiju i navodjenje imena filmova ... Znaci moze se pricati o blu ray , kvalitetu encoda, kad ce se film pojaviti , codecima ,playerima , kamerama , prevodima , poredjenjima i svemu sto ima veze sa HD filmovima a nije filmska rasprava . Za filmsku raspravu imate http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=183001
 
Ako oces blu ray onda :
Blu ray je The Shining 1980 720p BluRay EUR x264 ITA ENG - f79


ili hddvd

The Shining 1980 720p HDDVD x264-ESiR

Ja bih uvek iso na blu ray

Ali ovde je slucaj da je Bluray koji je izasao godinu dana posle hddvd-a koristi njegov odnosno identican VC-1 stream tako da razlike u kvalitetu nema ...
F79 rip jeste malo bolje uradjen
ali HDDVD verzija je duza za 24 minuta tako da bih iso na esir u svakom slucaju ...
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje ne verujem da ljudi danas kad vecina ima min 1.5-2MB internet i kad hdd od 1500GB kosta 80 evra biraju size over quality....
Al jos mi vise bude cudno kad pokusaju da ubede one kojima je quality bitan da ne treba trositi dodatnih 2-3gb...
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas 2-3 GB ipak je malo vise,da gledam filmove na 22" verovatno ne bih skidao 1080p.Razlika postoji naravno ali na ekranu te velicine se slabo vidi,odnosno ne vide je svi(ja je vidim).

Ali kad su u pitanju dobar HDTV preko 32" ili platno apsolutno sam za Full HD. Ja skidam samo 1080p,BD za filmove koji mi se posebno dopadaju a encode za gledanje pa u Recycle Bin.:)
 
Ma govorio sam za razliku u encodovima dvd5 vs 6.6-8gb :)
 
Vezano bas za temu, zivo me interesuje kada ce cenovna granica BD kucnog uredjaja (a da cita i ripove!) biti dostupna sirokim narodnim masama, kao onomad dzabaluk DVD plejeri sumnjivih proizvodjaca koji su pustali i DivX (i dan danas rade!) :) ?
Tada su ljudi kupovali uredjaje po marketima a filmove po pijaci.
Da li masovni prelazak na HD filmove uslovljava sama cena uredjaja (koja je jos uvek visoka za omasovljenje) i gde ce "kupovati" filmove (jer ti sto su kupovali po pijacama nisu ni tada, a ni sada nece znati odakle da skinu film, jel?)
Onako, samo naglas razmisljam..
 
Pa pre bih reko da uslovljava ta "kupovina" i po meni najbitnije jos neznanje ljudi odnosno siroke narodne mase jos nisu upoznate sa svime....

Ne verujem da cena playera to ogranicava

Pa za 100-150$ ima odlicnih standalone playera . Mozda je to kod nas prevelika cena za neke ali u svetu tesko ta je to ogranicavajuci faktor .
 
Poslednja izmena:
Evo i operacija valkira je u 1920*1040, ja bas trazim takve verzije, imam jedan u 1920*800, nije bas da su manjina, al ok ne zelim da se raspravljam, samo sam prokomentarisao da me ti pomalo iritira (1920*800)
Haj'mo opet...
Why Don't the Black Bars Go Away?
Iskreno, meni je mnogo bitnije da vidim originalni aspect ratio kako ga je zamislio režiser, nego da imam popunjen ekran.
 
Nije problem ni u diskovima ni u playerima, vec u tome sto ljudi jednostavno nemaju televizore na kojima bi gledali, a ni svest, u prilog tome ide i to sto ja iako se krecem u krugu fakultetski obrazovanih IT-evaca 25-35 godina, sem mene maltene da niko ni ne kapira da je HD vec tu, svi su i dalje u SD svetu i to na vecem uzorku bez tendencije da se stanje promeni...

Sto se tice standalone ja bi bio happy da se pojavi neki manji uredjaj koji prima samo USB diskove, bez ikakvog drugog citaca...
 
Poslednja izmena:
Pa jeste, ali ima i mnooogo onih (pogotovu sad kad cene stalno padaju ) koji imaju odgovarajuci TV ali za HD znaju samo da je slicica koja postoji na TVu i da je to nesto dobro .... :)
 
Pa pre bih reko da uslovljava ta "kupovina" i po meni najbitnije jos neznanje ljudi odnosno siroke narodne mase jos nisu upoznate sa svime....

Ne verujem da cena playera to ogranicava

Pa za 100-150$ ima odlicnih standalone playera . Mozda je to kod nas prevelika cena za neke ali u svetu tesko ta je to ogranicavajuci faktor .

Nema to veze sa kvalitetom i cenom.
Dokle god ljudi gledaju CAM-ove i ne kontaju sta dobijaju prostim DVD (Divx, Xvid, slicno) nece biti ni svesti sta je HD i da to treba kupiti.

Masa ljudi ima HD displeje, pobogu svaki LCD je makar 720p sposoban pa se ne secam da sam ikoga video da pusta ista sto je jace od DVD-a.

Nece to jos dugo, godine su u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno