Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

A kad izlazi Inglourious Bastards bez zalepljenog titla u 1080p varijanti
 
HD filmovi - kvalitet,encode... i slicna tehnicka diskusija

Inglorious Basterds Wiki je sa hardcode titlovima. Provereno iz prve ruke ;)
 
Poslednja izmena:
http://img134.imageshack.us/img134/2443/ss118.jpg
http://img134.imageshack.us/img134/1751/ss119.jpg

Ja po ovome ne bih rekao, jer stoji da je .srt i nema ništa na screenshotovima. Ako ipak ima, onda da prekinem skidanje. :crash:

BTW ima i RiplleyHD izdanje, ali to vjerovatno ne valja.

Kako se zove to što treba da izađe?
Pa taj srt sto stoji nema veze sa onim hardcodovanim
ne pise jer se taj hardcoded subs podrazumeva kao deo filma.
Znaci to nije titl u posebnom srt fajlu nije ni titl integrisan u mkv vec je to deo same slike.

Mislim otvori screen koji sam ti postavio ;) TO je wiki verzija 100000% :)
Oni su uboli screenove gde nema subtitla , ali ako vidis da na onom sto sam okacio ima onda znaci da ima ;)
evo i alexa ti potvrdio iz prve rukea

a za drugo pitanje : a zove se ctrlhd. i izaso je upravo.Manji od wiki-a za 3gb sa malo losijeg blu ray-a radjen a kvalitet primetno bolji. ko oce dacu mu screenove.

A kad izlazi Inglourious Bastards bez zalepljenog titla u 1080p varijanti
dan dva max
 
Poslednja izmena:
Inglourious Basterds 2009 BluRay 1080p DTS x264 dxva-EuReKA :)

Format : Matroska
File Size : 15.4 GiB
Duration : 2h 32mn
Overall bit rate : 14.4 Mbps

Video
Format profile : [email protected]
Format settings, ReFrames : 4 frames
Bit rate : 12.6 Mbps
Width: 1 920 pixels
Height: 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame Rate: 23.976 fps

Audio
Format : DTS
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels

Notes:
- "The Blu-Ray I used doesn't have hardcoded English subtitles for the non-English parts. I made softcoded English subtitles (srt) the default and forced subtitle. You can always select a different language (Danish, Dutch, English, Finnish, French, Italian, Norwegian, Russian and Spanish)."
-from Rabomil


Ja čekam hd-bits.org verziju u 720p :D
 
Izašla 720p internal verzija :=)
 
Inglourious Basterds 2009 720p BluRay DTS x264-CtrlHD


RUNTIME...........: 2h:32m:52s
RELEASE SIZE......: 1.5xDVD5
VIDEO CODEC.......: x264, 2pass, L4.1
VIDEO BITRATE.....: 4635 Kbps
RESOLUTION........: 1280x534
FRAMERATE.........: 23.976 fps
AUDIO.............: English DTS 5.1 @ 1.5 Mbps


E sad, jedna od preporucenih grupa je i CtrlHD, a mene interesuje bitrate njhovog ripa, zar to nije malo siromasno? Zar nije bitan sto veci bitrate?
 
Nije bitan sto veci bitrate
Bitan je velili bitrate kolko je za taj film potrebno - preko toga nista ne donosi bolje

wiki ima 5928 Kbps naspram ctrlhd-a 4635 pa je opet ctrlhd kvalitetniji...
Wiki je naranvo stavio veci bitrate jer je i njihov source imao bezpotrebno veci bitrate nego sto treba

source
ctrl
wik




 
Poslednja izmena:
Pike HDC... ako nema od tih hidt
ima i Theatrical Cut i Extended Cut pa biraj koji ces.
Mada odvratan je blu ray tako da kvalitet ne moze biti visok ni na jednom

a za 300 ctrl...

OK. Hvala

Sigurno vredno HD rezolucije:

Victoria's Secret Fashion Show 2009 1080i HDTV DD5.1 MPEG2-CtrlHD
The.Victorias.Secret.Fashion.Show.2009.1080p.HDTV.x264-ORENJi

Sta izabrati od ova dva 1080i MPEG2-CtrlHD ili 1080p x264-ORENJi i zasto ???
 
Poslednja izmena:
OK. Hvala

Sigurno vredno HD rezolucije:

Victoria's Secret Fashion Show 2009 1080i HDTV DD5.1 MPEG2-CtrlHD
The.Victorias.Secret.Fashion.Show.2009.1080p.HDTV.x264-ORENJi

Sta izabrati od ova dva 1080i MPEG2-CtrlHD ili 1080p x264-ORENJi i zasto ???


Preskoči Orenji ovaj put, skinuo sam juče, slika ima preveliki blur kod brzih scena. Skinuo sam i neki 720p (proveriću večeras ko je radio) i mnogo je bolje urađeno.
 
Inglourious Basterds 2009 BluRay 1080p DTS x264 dxva-EuReKA :)


Format : Matroska
File Size : 15.4 GiB
Duration : 2h 32mn
Overall bit rate : 14.4 Mbps

Video
Format profile : [email protected]
Format settings, ReFrames : 4 frames
Bit rate : 12.6 Mbps
Width: 1 920 pixels
Height: 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame Rate: 23.976 fps

Audio
Format : DTS
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels

Notes:
- "The Blu-Ray I used doesn't have hardcoded English subtitles for the non-English parts. I made softcoded English subtitles (srt) the default and forced subtitle. You can always select a different language (Danish, Dutch, English, Finnish, French, Italian, Norwegian, Russian and Spanish)."
-from Rabomil

Ja čekam hd-bits.org verziju u 720p :D

A nije mi jasno jedno, zasto ovoliko smanjaju rezoluciju umesto klasicnih full HD oni 1920*800 pa koliko je to suzeno, vise ima crne trake nego filma, hoce li biti skoro neko drugo izdanje 1080p bez hardcoded subtitle-a sa normalnih 1920*1080
 
Poslednja izmena:
A nije mi jasno jedno, zasto ovoliko smanjaju rezoluciju umesto klasicnih full HD oni 1920*800 pa koliko je to suzeno, vise ima crne trake nego filma, hoce li biti skoro neko drugo izdanje 1080p bez hardcoded subtitle-a sa normalnih 1920*1080

Ne smanjuju oni rezoluciju :) To je original aspect ratio :)
 
A nije mi jasno jedno, zasto ovoliko smanjaju rezoluciju umesto klasicnih full HD oni 1920*800 pa koliko je to suzeno, vise ima crne trake nego filma, hoce li biti skoro neko drugo izdanje 1080p bez hardcoded subtitle-a sa normalnih 1920*1080

Koliko si ti wide filmova pogledao ?:)

Filmovi se rade u 2,35 - 2.40 prema 1.
To znaci oko 800 pixela vertikalne rezolucije i crne horizontalne strafte na 16:9 ekranu.

TV program ide u 16:9 pa se koristi ceo ekran.
 
bojim se da ne razumem?
 
Evo sad cu da ti kazem, koje sam filmove gledao, a pre toga da pitam zasto nisu stavili za Def. full HD rezoluciju 1920*800 to je format onda 21:9 ko sto je neko gore pomenuo, to unaci smanjivanje sa 16:9 na jos manje. A bojim se da se filmovi prave u vecoj rezoluciji ali je to smanjeno na 1920*1080 zbog nepotrebnosti za vecom rezolucijom, dalje nalazio sam i filmove u 16:10 formatu, sto je meni idealno tj. 1920*1200, a filmovi su Defiance 1920*1040, zatim Fired Up u 1920*1080, onda Gone baby Gone 1920*1040, Home 1920*1080, Not Easily Broken 1920*1040, itd. ne mogu vise da pisem, prema tome nemoj da mi solis pamet
 
Filmovi se prave u odnosu koji sam rekao u 99% sucajeva jer je sva profi oprema takva.
Na sta ce se posle pravi BD film zavisi od produkcije ali je najcesce to isti odnos.
Verujem ja tebi i znam i sam da postoje filmovi u drugim proporcijama ali bas otuda pitanje, koliko si ih gledao kad nisi uvideo dfa je vecina ultra wide a tek poneki nesto uzi.
Zasto tako ne prave uredjaje? Pa verovatno zato sto za sve ostalo bi u tom slucaju bili slabo upotrebljivi. Philips je jedini napravio takav TV, potrazi po netu ako te zanima.
 
kovle

Filmovi se ne prave u rezoluciji... no dobro nije to ovde tema...

Nevidim kako veca rezolucija moze biti nepotrebna... Potrebna je i moguca je ali HD ima ogranicenje na 1920x1080



da stave default rezoluciju 1920*800 ? wait WHAAT ?


1920*1200 ? koji su to filmovi ?Bas me zanima


Te filmove koje si naveo jesu u toj rezoluciji ali oni su u manjini bas zato je sasa i rekao ono .
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da verujem da posle toliko objasnjenja i korisnih odgovora u ovoj i slicnim temama ljudi mogu da napisu onakav post i jos su pritom i drski a ni sami ne znaju sta pisu.
 
Auuu ljudi pa dal je moguce, sve cutim misleci javi ce se neko kad vi odgovarate li odgovarate a niko sustinu da primeti ....



aj citiracu samo :)

Victoria's Secret Fashion Show 2009 1080i HDTV DD5.1 MPEG2-CtrlHD
The.Victorias.Secret.Fashion.Show.2009.1080p.HDTV.x264-ORENJi


gledajte par minuta pazljivo i sta primecujete ? :)

prvi ko vidi ocigledno odgovorice na sva pitanja i sva nepotrebna poredjenja prog. i in. :)
 
Poslednja izmena:
Au weasel zar je tolko zlo MPEG2 ili ti h262?:d I da, savet da uvek trazite progresive, jer realtime deinterlace je intarlaced materijala je extremno zahtevan. Ako iz ovoga ne izvucete pouku onda do q...:D
 
Victoria's Secret Fashion Show 2009 1080i HDTV DD5.1 MPEG2-CtrlHD
The.Victorias.Secret.Fashion.Show.2009.1080p.HDTV. x264-ORENJi
 
Kazi nam druze da naucimo nesto. Ja sam magistar stomatologije u ovo se slabo razumem pa zato pitam. Ne muci nas vise, da krenem da svlacim. :p
 
Nazad
Vrh Dno