Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Ovako

Ma nije bre u filmu :D tarantina bez :D




Ima 2 verzije BluRay-a

Jedan sa hardcoded subtitlom bas kao sto je acan napisao
I drugi bez hardcoded subtila

e sad nije razlika samo u tome .
Ovaj sa hardcoded subtitlom ima vec bitrate MPEG-4 AVC Video 25669 kbps
a ova bez ima manji : MPEG-4 AVC Video 21675 kbps

no posto za ovaj film nema potrebe za 25 000 razlike skoro i da nema ( mozd neke smesno male u dark scenama )

idu screenovi pa presudite sami

shadow kako se to gase hardcoded subtitle :D ?
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sam ja pogrešio, evo weasel je napisao da ima dva različita ripa.
 
MA 2 razlicita blu ray-a postoje :) ne ripa :)
 
Ček, možda je glupo pitanje, ali probaj, ideš subtitles, pa onda imaš da biraš jezik ili da isključiš (tako je u BS playeru). Ne kontam kako je neko mogao ubaciti titlove koji se ne mogu skloniti i to engleske na engleski film. Većina HD filmova dođe sa prevodima (više komata) ali se mogu ugasiti (u bs playeru samo pritisneš S).
 
ACAN : Ma znam da ti kontas nego BaalBehrit napisao 2 razlicita ripa ... :)

Nema jos ripa bez hardoced subsa

wiki ima hardcoded ...

Ali veoma uskoro izlazi 720p od CTRLHD-a i 1080p od iwok-a

Strpite se par dana danas se tek pojavio blu ray bez Hardcoded prevoda :)
 
Poslednja izmena:
Shadow :)
Pa u tome i jeste fora

Postoje 2 vrste
Soft i Hard

Ono o cemu ti pricas je soft i to su SRT trackovi sadrzani u mkv fajlu i omgu da se gase pale menjaju kad god pozelis

ali ovde je slucaj da je til nalepljen na sliku.Znaci titl je deo slike nije poseban fajl koji se prikazuje preko slike . I to ne moze nikako da se ugasi niti promeni :)
 
ACAN : Ma znam da ti kontas nego BaalBehrit napisao 2 razlicita ripa ... :)

Nema jos ripa bez hardoced subsa

wiki ima hardcoded ...

Ali veoma uskoro izlazi 720p od CTRLHD-a i 1080p od iwok-a

Strpite se par dana

okey,onda brišem ovaj Metis i cekam CTRLHD i gotova stvar.
 
Da li je neko skidao Star Trek od 40GB. Za audio stoji ovo:

Dolby TrueHD Audio English 3603 kbps / 5.1 / 48 kHz / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio Czech 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Hungarian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps
Dolby Digital Audio Polish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Russian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Turkish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

Ali imam izbor od 6 bez prvog, gde je treci engleski sa komentarima, nikako ne mogu da dobijem u plejeru opciju za ovaj pravi. Gde gresim?
 
Da li je neko skidao Star Trek od 40GB. Za audio stoji ovo:

Dolby TrueHD Audio English 3603 kbps / 5.1 / 48 kHz / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio Czech 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Hungarian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio English 224 kbps 2.0 / 48 kHz / 224 kbps
Dolby Digital Audio Polish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Russian 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Turkish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

Ali imam izbor od 6 bez prvog, gde je treci engleski sa komentarima, nikako ne mogu da dobijem u plejeru opciju za ovaj pravi. Gde gresim?

Pustaj preko Total Media Theatre-a ili Power DVD-a ver. 7.3. Vecina playera nece da pusti Dolby TrueHD track iako bi uvek trebali da citaju taj core od 640kbps koji se nalazi u njemu.
 
weasel ti si doktorirao HD filmove :D elem moja preporuka da sve filmove treba gledati u HD-u. Toliko :D
 
Da, probao sam preko K-Lite i KM jer su mi do sada sve pustali bez problema, a ovo je prvi full koji sam skinuo. Hvala na savetima.
 
Inglourious Basterds 2009 1080p Blu-ray AVC DTS-HD MA 5.1 25669 kbps -hardcoded english subs



Inglourious Basterds 2009 1080p Blu-ray AVC DTS-HD MA 5.1 21675 kbps kbps NOhardcoded english subs


posto obecah

Tako da iako je vec bitrate sa hardcoded subs-om za ovakav film nije potreban toliki bitrate i razlika je bas bas mala i jedva vidljiva u par taminih scena gde malo nedostaje detalja verziji bez subs-a ..
 
Poslednja izmena:
WiKi encodira za HDChina

inace preporuka za 3d filmove u hd formatu, ima ih par samo sto je potrebno za njih imati 3d papirne naocare, koje nisu iste kao sto se dobiju uz dvd filmove
 
gde nabaviti te naocare???
 
ja sam bas u fazonu 3d filmova
i nabavio sam gomilu naocara..ovakvih...
do sad mi je najbolje bio uradjen polar express
 
jeste al to su za dvd, za bd filmove trebaju ovakve
3d-glasses-green-magenta-journey-center-earth.jpg
 
Pa u stvari zavisi od toga kako je umixovan film... plavo crveno je stara kombinacija... verovatno zavisi od filma do filma kako su odradili
 
hehe, imam ja i te za dvd i ove na slici za bd, mozes da gledas my bloody valentine sa tim, al nije to to, nije pravi 3d, nisu iste boje
 
kupio posebno iste takve 2kom, samo sto na mojim pise isto sve ko na slici al na nemackom, cena bese nesto malo preko 1e/kom
 
Sta izabrati za Gladiator 1080p : HDCLASSiCS, CiNEFiLE, HiDt, EuReKA ? Jel moguce da ga nije uradila neka bolja grupa ?

Isto pitanje i za 300 1080p ?
 
Sad mi covek koji radi rece . Veceras ce se pojaviti 720rip Inglourious Basterds bez hardocre sub.
Samo jedna stvar hardcoded sub nije samo dok pricaju nego i ovakve scene nemaju text odnosno sub.
 
Pike HDC... ako nema od tih hidt
ima i Theatrical Cut i Extended Cut pa biraj koji ces.
Mada odvratan je blu ray tako da kvalitet ne moze biti visok ni na jednom

a za 300 ctrl...
 
Poslednja izmena:
Sad mi covek koji radi rece . Veceras ce se pojaviti 720rip Inglourious Basterds bez hardocre sub.
Samo jedna stvar hardcoded sub nije samo dok pricaju nego i ovakve scene nemaju text odnosno sub.
Ček, pa zar nije WiKi izdanje (koje je odavno dostupno) bez hardcoded titlova?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno