Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

To sto on skida u najboljem slucaju ima 2k bitrate. To ne zasluzuje da se nazove HD filmom.

Razumem potrebu ljudi da skidaju BRRipove (xvid), i ja sam ih skidao jedno vreme (dok nisam kupio LCDTV) ali ne vidim svrhu osakacenih 720P ripova. To je kao kad su se u vreme vladavine DVDripa neki ljudi palili na one ripove od 300MB sa odvratnom slikom.
 
Na Ice Age-u se baš primeti razlika, WiKi je ubio detalje skroz.
Obično sam tražio ESiR izdanja, nisam znao za ono "ko prvi izbaci...", zanimljivo.
Jel se može po veličini fajla nekako videti kvalitet encoda? Ako negde nema screenova ni semplova pa ne možemo videti šta skidamo, postoji li nešto po čemu možemo znati da li je dobro urađen encode, recimo za 720p trajanja oko sat i po?
bez screenova ili sample-a nikako :(
zato je na primer na hdbitsu-obavezan uz svaki encode screen sourca i scereen encoda
i uz svaki encode za koji je vec postojala scenska verzija ( screen encoda screen scene i screen njihovog encoda )

ali znam da su retki takvi sajtovi i onda je bas nezgodno odnosno nemoguce tamo gde nema screenova da se vidi kakav je kvalitet encoda.

Jedino bas ako neki akcioni film od 1.50 minuta bude velicine 4.5 gb tada znate da to nevalja :) ali to je retko

a za ice-age : neki ni tu ne vide razliku .. ako ne verujes vrati se unazad 10ak strana pa ces videti .... ali razumem te ljude .. normalno je
ko sto je i normalno ko sto si ti napisati : ja ne vidim razliku za D9.
Ali mi se gade ovi sto nemaju pojma a dodju i kazu : ma nema to veze sa mozgom.
 
Poslednja izmena:
Ali mi se gade ovi sto nemaju pojma a dodju i kazu : ma nema to veze sa mozgom.

Ti si se bas uvredio za "nema veze sa mozgom" mozda je malo prejako receno ali ti definitivno preterujes. :) Tvrdnja za WiKi, Eureku ili neku slicnu grupu da je bjak grozota i da ne vredi uopste skidati i da je razlika kao nebo i zemlja u odnosu na Esir i slicne je preterivanje. Samo sam to hteo da kazem bez namere da bilo koga uvredim.

Ne znam od koje si babe ali ako te put nanese u Nis svrati da ti pustim nekoliko filmova razlicitih grupa pa ako pogodis za svaki koji je Esir a koji Wiki i slicno vodim te u najbolju kafanu u Nisu a ako ne ti mene ?
 

Levo - Wiki
Desno - Don

Pretvaranjeeeeeeeeeeeeeee here we go ....
 
Poslednja izmena:
Jel mozes ti da vidis tu razliku u pokretu tj. kad ide film ?
 
Ne ove slike su skinute sa drveta a ne sa filma.
Ne 20x ima vise detalja na slici a dok ide film su istog kvaliteta jer dolazi do nek magije ...


Ovi na hdbitsu sto sve porede preko screenshotova i sto je screenshot obavezan za bukvalno sve , ne znaju nista ovih 5 godina kolko postoje i 50 000 encodva i filmova kolko je okaceno .
A ti si provalio nesto novo , da razlika koja postoji na screenshotu se ne vidi na filmu ? Pa daj da kazemo tim ljudima da se ne zaludjuju vise
 
Poslednja izmena:
Ne ove slike su skinute sa drveta a ne sa filma.
Ne 20x ima vise detalja na slici a dok ide film su istog kvaliteta jer dolazi do nek magije ...


Ovi na hdbitsu sto sve porede preko screenshotova i sto je screenshot obavezan za bukvalno sve , ne znaju nista ovih 5 godina kolko postoje i 50 000 encodva i filmova kolko je okaceno .
A ti si provalio nesto novo , da razlika koja postoji na screenshotu se ne vidi na filmu ? Pa daj da kazemo tim ljudima da se ne zaludjuju vise

Skidam Ice Age: Dawn of the Dinosaurs DON posto imam Wiki pa cu bas da blenem dok mi oci ne ispadnu, ali u film a ne u staticnu sliku da bi uocio razliku, pa javljam utiske. :smash:
 
Ima ali je moralo da se brise zbog par majstora i velikih znalca ...
Ali posto lepo pitas i zanima te napisacu jos jednom

a i na neki nacin nije ontopic pa i da ne sirimo mnogo raspravu o tome napisacu samo ukratko da ne sirimo mnogo ;)

CtrlHd,Don,Esir,,EbP,HDC(ove su trentuno najaktivnije i izbacuju 98% novih filmova ) ,Funner,H2,HDxT,iLL,M794(za serije ) ,MCR,Prestige,somedouches,Japhson......
I nemoj da trazis svaki film na primer od esira ili od ctlrhda- svaki film je uradila samo jedna jedina grupa.ZNaci ne postoji pinkpanter.esir i pinkpanter.ctrlhd ...Postoji na primer kad jedna grupa nesto pogresi pa izadje proper i samo tada.

Izbegavaj sve sto je censko metis,infamus,refinend,sinners,chakira,DIMENSION;CTU(za serije) ... ne znam ih ni kako se zovu

Wiki,Eureka su negde na sredini ako nema bolje onda njih , wiki je sve bolji i bolji jer su mnogi iz prestiga presli u wiki i ima dobre encodere ali ima i par losih pa tako da zavisi ko radi.

To su neka opsta pravila koja ne vaze uvek 100% ali u 95% sucajeva vaze.

dal vredi razlika za izbegavanje i cekanje ovih sa liste1 to zavisi samo od tebe/vas samih;)



Na ovaj post ako neko oce da odgovori moze argumentima , molim bez :ma nema razlike ja je nevidim, zabole ostale sto vi nevidite , ni ja ne vidim mnogo stvari pa ne govorim da ih nema.
Ima ljudima kojima ce ovo znaciti tako da imajte obzira prema drugima iako je malo off ;)
 
Poslednja izmena:
Ima ali je moralo da se brise zbog par majstora i velikih znalca ...
Ali posto lepo pitas i zanima te napisacu jos jednom

a i na neki nacin nije ontopic pa i da ne sirimo mnogo raspravu o tome napisacu samo ukratko da ne sirimo mnogo ;)

CtrlHd,Don,Esir,,EbP(ove su trentuno najaktivnije i izbacuju 98% novih filmova ) ,Funner,H2,HDxT,iLL,M794(za serije ) ,MCR,Prestige......
I nemoj da trazis svaki film na primer od esira ili od ctlrhda- svaki film je uradila samo jedna jedina grupa.ZNaci ne postoji pinkpanter.esir i pinkpanter.ctrlhd ...Postoji na primer kad jedna grupa nesto pogresi pa izadje proper i samo tada.

Izbegavaj sve sto je censko metis,infamus,refinend,sinners,chakira ... ne znam ih ni kako se zovu

Wiki,Eureka su negde na sredini ako nema bolje onda njih , wiki je sve bolji i bolji jer su mnogi iz prestiga presli u wiki i ima dobre encodere ali ima i par losih pa tako da zavisi ko radi.

To su neka opsta pravila koja ne vaze uvek 100% ali u 95% sucajeva vaze.

dal vredi razlika za izbegavanje i cekanje ovih sa liste1 to zavisi samo od tebe samog ;)



Na ovaj post ako neko oce da odgovori moze argumentima , molim bez :ma nema razlike ja je nevidim, zabole ostale sto vi nevidite , ni ja ne vidim mnogo stvari pa ne govorim da ih nema.
Ima ljudima kojima ce ovo znaciti tako da imajte obzira prema drugima ;)

Ok,hvala

Jasno mi je da ne treba juriti Esir nekog filma,ako ga i nema.

Ovo je bilo korisno i treba da se zapamti.
 
...- svaki film je uradila samo jedna jedina grupa.ZNaci ne postoji pinkpanter.esir i pinkpanter.ctrlhd ...Postoji na primer kad jedna grupa nesto pogresi pa izadje proper i samo tada.

Ako mogu samo da dodam nešto na ovo. Kada je u pitanju esir, neke njihove enkodove je moguće pronaći na news-u, čak i kada neka druga interna HDbits grupa odradi enkod i okači ga na HDbits (zbog toga što na HDbits-u vlada "pravilo dugmeta", tj. kada se pojavi neki source, postoji dugme za "rezervaciju" 720p i 1080p verzije, a može da postoji samo jedna interna verzija na HDbits-u). Primeri za ovo koji mi padaju na pamet, Dark Knight, Transformers 2, UP...
 
Bas tako .Sve je moguce pronaci na newsu.Ali Esir uvek odradi encode zbog sebe i onda ako ne moze na hd bits okaci na news.
 
Ne mogu da nadjem dobar 1080p Black Hawk Down.
Ovaj: Black.Hawk.Down.1080p.BluRay.WMV-HD.MultiBD-KOADIC izgleda jadno.
Koji je provereno dobar?
 
kolko gb to cudo ?


Black Hawk Down 2001 1080p BluRay DTS-ES x264-DON ne bi bilo tesko nadjes a ubedljivo najbolji encode



ili Black Hawk Down 2001 1080p BluRay DTS-ES x264-ILL mada bolji je don

ako naidjes na : Black Hawk Down 2001 1080p BluRay DTS-ES x264- asskicker nemoj skidati , detalji su low bas.
 
Poslednja izmena:
Jedna istintina prica : ne nije ona da je eureka sekla imax verziju nego Eureka je par puta napravila encode veci od originalnog bluray i tvrdila da je encode bolji od blu ray sa koga je radjen :)

Necu da gresim dusu ne znam kakav je eureka encode ... skidam sample pa cu da vidim

ali za don znam sigurno da je jedan sourcu potpuno .... tako da nema potrebe za remuxom ili full blu ray-om





levo - Don rip Desno - Blu ray
 
Poslednja izmena:
"Remux" sam predlozio zato sto mislim da vredi za ovaj film ;)
A eureka release definitivno nije los i cisto sumnjam da ce covek na 50'' da se baci u "pixell hunting" ;)
 
Objasnio bi ti da je to PQ(picture quality) hunting a ne pixel hunting provobitno zbog loseg sourca koja je eureka imala(nisu nordic avc vec mpeg-2 usa) i ispranih boja na tom sourcu ali necu da sirim off ovde ;) Plus sto su imali los source nisu ga ni njega transparento odradili nego im nedostaju detalji - kacim slike za pola sata source vs eureka



http://pic.phyrefile.com/r/ra/rabomil/2009/11/06/191031_source.png
http://pic.phyrefile.com/r/ra/rabomil/2009/11/06/191031_encode.png - eureka
Ovde je taj carski pokusaj eureke da uradi bolji encode od soruca... i jos ga nazvali ENHANCED - ... i da taj encode je bio veci od sourca .... toliko o njihovohj transparenosti ... a ovakvi brightings filteri doadju noise koji ne postoji na sourcu i ko ih voli moze da ih upali u playeru kad god pozeli ....
Toliko o kvalitetu eureke ;)

i takvih pokusaja imaju gomilu . I kako onda neko ko misli da filterima moze da poboljsa kvalitet sourca i da encode moze da bude veci od sourca moze da izbaci normlaan encode ?



Jakso nemoj skidati nikako to tvoje WMV ... sta je vec ;)

nadji DON ako mozes ako ne onda ILL ili eureku.

ako se premisljas da li da skidas full blu ray ili remux pogledaj screenove gore ;)




edit :



Levo Source Desno Eureka

PLus na dnu posta skroz http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1957343&postcount=2 eureka je koristila losiji source a ni njega nisu uspeli da urade transparentno


ali opet bolje i oni nego WMV :)
 
Poslednja izmena:
HD filmovi - kvalitet,encode... i slicna tehnicka diskusija

"Remux" sam predlozio zato sto mislim da vredi za ovaj film ;)
A eureka release definitivno nije los i cisto sumnjam da ce covek na 50'' da se baci u "pixell hunting" ;)

remux verzije su jako dobre, ali film ipak vredi uzeti na blu-ray disku, govorim iz ličnog iskustva. jednostavno je must have a i ne brinem oko kvaliteta slike znam da sam dobio najbolje moguće.
 
Pojavio se i GONE.WITH.THE.WIND.Full.Blu-ray.1080p.VC-1.TRUE-HD. E sada samo još neko da časti sa jednim doooobrim ripom do Nove godine...
 
Uplaćen :) Black.Hawk.Down.2001.1080p.BluRay.DTS-ES.x264-DON
 
Poslednja izmena:
Najbolji izbor veruj mi ;)

i taj sajt je odlican uvek mozes da nadjes kvaliteno izdanje a ne samo scenska :)
 
Poslednja izmena:
da li uopšte postoji Inglourious Basterds,a da nema onaj hardcode eng subtitles?
 
Pa isključiš ga ili staviš druge titlove, ne vidim šta je tu problem.


Pa u tom i jeste problem,kad je prevod zalepljen na sliku,nije poseban eng.Ako učitam eng iz filma ima i taj engleski i onaj što je u slici,kad ubacim naš,ima i naš i taj engleski,pa ima oba,pa znam šta pitam.

Pa napisao sam hardcode eng subtitles,znači nalepljen u sliku.
 
AcaN, tako je u samom filmu, to je Tarantino nalepio. :d
 
Nazad
Vrh Dno