Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Pa ja mislim da je stara verzija mnogo bolja od hunter edition koji je ko od voska ... preeeemngo DNR-a



poredjenja sa starom
http://comparescreenshots.slicx.com/comparison/62983

a ta thd ne znam kakava je mozda su encode zenuzli pa su takve boje mozda jendostano sreen ne zanju da naprave
 
Poslednja izmena:
Ta scena stvarno odvratno izgleda, cak mu je i kosa kao od plastike, ali bas bih voleo da skinem ceo film i odgledam, ne mogu ovako po screenshotovima da sudim.

Evo ovaj i ne deluje toliko lose http://pic.phyrefile.com/b/ba/batinkata/2010/06/21/bscap0023.jpg u pitanju je Predator.1987.Ultimate.Hunter.Edition.1080p.BluRay.DTS.x264-PiPicK

(PiPicK ??!!??)

E da, jel mogu nekako da napravim thumb od linka ka slici?
 
Meni su ovi shotovi identicni, ako i ima nekih razlika ja ih ne vidim sto znaci da ih tokom filma sigurno necu videti :D hvala Stig, downloading...
 
HDEncX (Bluray) vs. ESiR (HDDVD)







Nazalost nemam shot-ove source-a (ni Bluray-a, ni HDDVD-a).
Transparentnost encode-ova je na ovaj nacin nemoguce utvrditi, tako da ovo poredjenje nije merodavno, ali ipak... Nekome moze da bude od koristi.
 
2in1 takav je i gladiator

skinuh svih 13.1GB ove verzije od EbP ali nemam pojma sa čime da gledam kako bih iskoristio opciju za biranje verzije filma.
Dakle čime gledati ovo kako bih imao pristup menijima koje mi MEdia Info prijavljuje da postoje

Menu #1
00:00:00.000 : en:
-----------------------------------
02:43:40.269 : en:

Menu #2
00:00:00.000 : en:
-----------------------------------
03:02:41.868 : en:
 
Ta scena stvarno odvratno izgleda, cak mu je i kosa kao od plastike, ali bas bih voleo da skinem ceo film i odgledam, ne mogu ovako po screenshotovima da sudim.

Evo ovaj i ne deluje toliko lose http://pic.phyrefile.com/b/ba/batinkata/2010/06/21/bscap0023.jpg u pitanju je Predator.1987.Ultimate.Hunter.Edition.1080p.BluRay.DTS.x264-PiPicK

(PiPicK ??!!??)

E da, jel mogu nekako da napravim thumb od linka ka slici?

pipick hdbits internal

mozes skines sliku i okacis na imagebam ili hdimage
 
djuk

To nisu meniji standardni nego samo chapteri.
Haali media spliter imas instaliran podrazumeva se ?

Onda desni klik na haali ikonicu pored sata i biras jezi (audio, 2 comentary tracka) 5-6 prevoda i 2 verzije filma TE i EE
 
djuk

To nisu meniji standardni nego samo chapteri.
Haali media spliter imas instaliran podrazumeva se ?

Onda desni klik na haali ikonicu pored sata i biras jezi (audio, 2 comentary tracka) 5-6 prevoda i 2 verzije filma TE i EE

cvrc. :smackbum:
Instalirao sam svež WIN7 64 i hteo sam da ne stavljam ništa više od minimuma, tako da sve gledam koristeći MediaPlayerClassikHomecinema gde mogu naravno da pristupim svim jezicima, komentarima, prevodima i poglavljima ali valjda ne i menijima tj. odvojenim verzijama filma. U Navigate to mogu da skočim na bilo koje poglavlje ali pokazuje samo verziju od 3:09:44 gde je poslednji chapter na 02:43:40.269 što bi u stvari trebalo da odgovara kraćoj verziji filma ako dobro tumačim podatke koje daje MediaInfo.

Primetio sam i da mi se na na ovoj instalaciji sa istim hardverom teže puštaju mkv od 720 koje sam na XP 32 instalaciji lagano gledao, samo sa MPC-HC 32bitnim. Ako već moram da instaliram Haali hoće li mi to doneti neke prednosti pored toga što ću moći da biram dve verzije filma, što imam samo na ovom filmu i ni na jednom drugom?
 
Da li si probao ovako da biraš verziju?
 
Da li si probao ovako da biraš verziju?

taman sam se ponadao da je ovo rešenje jer nisam znao da postoji nešto ovakvo, ali kod mene ova opcija ne postoji. Primetio sam da imaš neku drugu verziju MPC 1.3.2121.0 moja je 1.3.1249.0 i na linku http://mpc-hc.sourceforge.net/about-homepage.html kažu "You have the latest MPC HC Player Version !".

Nekoliko stvari se razlikuje kod mene i tebe na panelu za filtere. Ja ništa nisam dodatno instalirao, da li ti jesi i ako jesi, šta?

Kod mene trajanje filma stoji inicijalno na 03:09:44 a kod tebe na slici stoji 02:50:56 iako ti je čekirano extended edition?
 
Poslednja izmena:
02h:50m:56s (Extended) 02h:35m:01s (Theatrical)


Haali se ne inslkira zbog biranja verzije filma, to moze i na druge nacine , vec zbog mnoogo drugih koristi koje donosi
 
Poslednja izmena:
taman sam se ponadao da je ovo rešenje jer nisam znao da postoji nešto ovakvo, ali kod mene ova opcija ne postoji. Primetio sam da imaš neku drugu verziju MPC 1.3.2121.0 moja je 1.3.1249.0 i na linku http://mpc-hc.sourceforge.net/about-homepage.html kažu "You have the latest MPC HC Player Version !".

Nekoliko stvari se razlikuje kod mene i tebe na panelu za filtere. Ja ništa nisam dodatno instalirao, da li ti jesi i ako jesi, šta?

Kod mene trajanje filma stoji inicijalno na 03:09:44 a kod tebe na slici stoji 02:50:56 iako ti je čekirano extended edition?

Trenutno je instalirana standardna verzija K-Lite Codec Pack-a. (http://www.codecguide.com/download_kl.htm)

Što se tiče trajanja.

EbP 720p encode.
Theatrical 02:34:58
Extended 02:50:56
 
Imam Gladiator.2000.10th.Anniversary.Remastered.BluRay.720p.DTS.2Audio.x264-CHD i zadovoljan sam slikom. Međutim, primetio sam da postoji i Chinese audio:

v8d05i.png


Ukoliko bi se on izbacio, da li bi veličina fajla bila manja za toliko da bih mogao narezati film na DL DVD? Trenutna veličina MKV fajla je 8.71GB.

Edit: Imageshack to Tinypic.
 
Poslednja izmena:
1) Nemoj nikad ali nikad da kacis ista na imageshack ...
OTvarao mi je sliku tacno 12 minuta i oko 30 % mi je otvorio... Imas 2000 sajtova boljih i brzih a i bench attach

Pa zavisi kolika je velicina audia ...
TO se ne gleda u mpcu nego ubaci fajl u Media Info i vidi koliki je second audio pa oduzmi od 8.71
 
Evo ga:

24fd4t4.png


Težak je 548MB. Dakle, ako ga obrišem staće na DL DVD. Google-om sam pronašao da je MKVToolnix idealan programčić za taj posao. Nešto bolje? :)
 
Enthusiast : pa oduzmi to od toga?


MkvMerge iz kompleta MKVToolnix
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=214251

Remuxovanje ce trajati 2-3 minuta tako da odradi to i probaj



A mozes i za par sec izracunas
kapacitet DL DVDA je 7.961 GiB
Mala pomoc : 548 MB = 0.535 GiB
Tvoj fajl je 8.72GiB - 0.535Gib (koliki je uadio ) =
 
Poslednja izmena:
Sad sam video... Da sam prevideo veličinu DL DVD-a...

20s7sr7.png


S MkvMerge-om sam i radio. Šteta, neće stati na DL DVD.
 
Pa nece :)

Jedino da iseces 2-3 min sa kraja ili sa pocetka ako ti je bas vazno da stane na dl
 
Moze i da rekompresuje audio na neku varijantu sa dosta malim bitrateom, ako mu zvuk nije toliko bitan.
 
Moze da se enkodira eng DTS u AC3 audio @ 640 Kbps npr. , pa ce stati na DL.

@weasel, jel' znas mozda koji program moze da kompresuje DTS u DTS a da se smanji bitrejt ? Recimo 1536 > 768.
 
DTS HD Master audio suite. Samo moras da prvobitni audio fajl rasturis po kanalima i pretvoris u wav pa da ih posle ubacis u program i tamo odaberes destination format da ti bude dvd(.cpt) i u njemu odaberes opciju za DTS i 754kbit bitrate.

Inace, po meni je to bzveze, bolje je da se kompresuje u ac3 na nekih 448 ili 640kbit.
 
Nazad
Vrh Dno