Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

U streaming h265 praktično i ne postoji, tako da AV1 je već uzeo dobar deo kolača. Apple zapravo koči celu stvar jer i dalje nema AV1 podršku iako je kod prisutan u iOS 16.
 

Media Player Classic - Black Edition (MPC-BE) plejer izašla nova 1.6.9 verzija:

 
Poslednja izmena:
polako sa VVC/H.266 :) AV1 tek postaje iole bitan a neki već guraju H.266. mnogo će vode proći dok dođe hardverska podrška (SoC, GPU, itd). VVC je dobar za 4K - 16K

nema naznaka da će uskoro 8K sadržaj, pa 4K nije podrazumevan u Evropi. naravno da ima 4K kanala, ali nisu toliko dominantni.

 
Treba mi preporuka za drugi program ili info zašto se problem dešava.

Koristim mkvtoolnix da remuxujem snimak 4K i ubacim sinhronizovani audio sa drugog 720p snimka. VLC hocemda pusti ali mpc i plex na android TV samo zakucaju. Inace ovo se ne dešava kada rafim sa 1080p snimkom kao finalnim snimkom.

Ovo je drugi 4K crtani da probam i nece.

Znaci treba mi predlog za drugi software a moze i misljenje gde gresimako neko zna. Ponavljam kada muxujem sa 1080p snimkom nemam tih problema.
 
za to je već ova tema
 
Treba mi preporuka za drugi program ili info zašto se problem dešava.

Koristim mkvtoolnix da remuxujem snimak 4K i ubacim sinhronizovani audio sa drugog 720p snimka. VLC hocemda pusti ali mpc i plex na android TV samo zakucaju. Inace ovo se ne dešava kada rafim sa 1080p snimkom kao finalnim snimkom.

Ovo je drugi 4K crtani da probam i nece.

Znaci treba mi predlog za drugi software a moze i misljenje gde gresimako neko zna. Ponavljam kada muxujem sa 1080p snimkom nemam tih problema.
Probaj HandBrake.
 
Handbrake je program za enkodiranje (komprimovanje) video audio sadržaja i nije alternativa za MKVtoolnix
 
Da da imam handbrake, ne radi posao. Odradicu neki kvalitetan 1080p i gotovo ne mogu vise vremena na ovo da trosim.
 
Obradovao se Openhajmeru danas kad ono ladno DTS kao primarni surround 5.1, hell no kaže moj LG C1 OLED. :)
Mislio sam da je Dolby odavno uzeo primata kod novijih filmova...

Edit: Vidim pojavila se i DD varijanta, odlično...
 
Poslednja izmena:
taj DD je enkodovan iz DTS, da ne bude zabune. voli Nolan DTS pa to ti je.
 
Obradovao se Openhajmeru danas kad ono ladno DTS kao primarni surround 5.1, hell no kaže moj LG C1 OLED. :)
Mislio sam da je Dolby odavno uzeo primata kod novijih filmova...

Edit: Vidim pojavila se i DD varijanta, odlično...
Baš bezveze što nije 4K, HDR10 i 10bita kada su već radili REMUX...

Oppenheimer.jpg8 bits.jpg
 
Poslednja izmena:
DTS ima puniji zvuk u odnosu na DD što se da videti i po bitrateu.
 
Да, HD-Master је врло мало бољи од TrueHD али DTS-X као звучно решење је испред Атмоса. Прилагођава се конфигурацији звучника за почетак.
 
Ja skidoh ovo, šta je tu je :)

OH.png
 
4k bluray zvanicno izlazi za manje od 10 dana a te "narodne" verzije vrlo verovatno i ranije, pa ko ne zuri moze da saceka jos malo i za HDR dozivljaj.

Jedino sto nece biti promene je da nema DTS-X miksa vec ostaje DTS HD-MA.
 
Jedan od retkih velikih filmova koji nije cak nije bio ni dobio svoje bluray izdanje bi uskoro trebao da dobije 4k izdanje. Za sada jos nema zvanican release date ali ce vrlo verovatno biti posle tog jednodnevng prikazivanja u decembru:



Sto se tice prikaza vrlo je moguce da ce tu biti raznorazne promene u koloritu i mozda malo vise DNR-a kao sto to nekako bude sa Kameron filmovima, cisto primera radi evo skena starog trailera:


Uzgredno, taj kanal je jedan od vrhunskih posto skeniraju 16 i 35mm njima dostupne stare stvari (uglavnom traileri i previews) i uploaduju u 4k kvalitetu.
 
Pozz.
Jel zna neko gde mogu da nadjem neki dobar tutorijal za podesavanje MPC, madVR i LAV filtera? Nekada mi je neko odavde sa foruma jednom prilikom dao neki link ili slicno, ali ne mogu da se setim... Guglao sam, ali nista konkretno nisam nasao. Hvala unapred.
 
Sto se tice prikaza vrlo je moguce da ce tu biti raznorazne promene u koloritu i mozda malo vise DNR-a kao sto to nekako bude sa Kameron filmovima
Kameron obožava da povuče na ljubičasto, ako se ne varam. ovo se odnosi na 4K/FHD blu-ray izdanja koja su rađena pod njegovim nadzorom
 
Stigla i prava stvar :)


Bitrate 61.4 Mbps

4K.png
ja skinuh neki GHD remux, jer kontam da to onda mora biti potpuno isto kao Framestorov, remux je remux?


inače, imam OLED TV sa 3 HDMI ulaza, a trebala bi mi 4 ili čak 5. Ima li neko da predloži kako da riješim problem? Imali li nekih splitera sa prekidačem ili tako nešto? Ili treba/mora neki risiver? Iliii...?
 
inače, imam OLED TV sa 3 HDMI ulaza, a trebala bi mi 4 ili čak 5. Ima li neko da predloži kako da riješim problem? Imali li nekih splitera sa prekidačem ili tako nešto? Ili treba/mora neki risiver? Iliii...?
za ovakva pitanja tu je soba

eventualno Hi-Fi, zbog risivera
 
Pozz.
Jel zna neko gde mogu da nadjem neki dobar tutorijal za podesavanje MPC, madVR i LAV filtera? Nekada mi je neko odavde sa foruma jednom prilikom dao neki link ili slicno, ali ne mogu da se setim... Guglao sam, ali nista konkretno nisam nasao. Hvala unapred.


Tema ima 916 stranica ali ako si u materiji vrlo brzo ćeš se snaći!
Ne postoji neko opšte pravilo za podešavanje madVR-a i sve zavisi koji GPU i TV imaš i od toga ti najviše zavisi koja podešavanja stavljaš za madVR! :)
 
ja skinuh neki GHD remux, jer kontam da to onda mora biti potpuno isto kao Framestorov, remux je remux?
Ista stvar, bez brige! ;)

Oppenheimer.2023.2160p.UHD.Bluray.REMUX.HDR10.HEVC.DTS-HD.MA.5.1-GHD

MEDIAINFO

Container = Matroska (mkv)
Duration = 03:00:22.187
Filesize = 82 GiB
Overall bitrate = 65.3 Mb/s
Video
Codec info = HEVC Main [email protected]@High | V_MPEGH/ISO/HEVC
Resolution = 3840x2160
Display AR = 1.778 | 16:9
Bitrate = 61.4 Mb/s
Framerate = CFR 23.976
Color space = YUV
Chroma subsampling = 4:2:0
Encoder =
Audio
Codec info = DTS | A_DTS
Channels = 6
Bitrate = VBR 3 567 kb/s
Samplerate = 48.0 kHz
Language = English
 
Nazad
Vrh Dno