Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

ciji ste rip skinuli od filma moon?
skinuo sam HAiDEAF, i nesto nisam odusevljen

 
Ja sam skinuo WiKi 1080p. Nisam ga jos odgledao ali ovako na brzinu sto sam provrteo izgleda da je sve OK.

Inace upravo sam odgledao G.I. Joe: The Rise of Cobra, film je definitivno vredan HD-a mada sto se tice ovako neke price film je meni bezveze ..dobar je zvuk, ima dosta efekta i akcije, ako nista drugo tu je i neka brineta :D
District 9, malo smorio pocetak ali posle jedno 15-20min mi se popravio utisak o filmu. Sta ga znam...ako nije problem skinuti ga u HD-u onda sto da se ne odgleda :)
 
Aj ukratko ....

Novi x264 build je doneo opciju wpredb=2 , nije podrzana u coreavcu i zato nastaje glich block pixels kao gore ... prebacite se na ffdshow dok se ne pojavi coreavc 2.0
 
Poslednja izmena:
HD filmovi - kvalitet,encode... i slicna tehnicka diskusija

Ajd ne znam da li je offtopic, ali imao bih pitanje oko 1080i. Skinuo sam jedan video u tom formatu, i vizuelno imaju neke linije koje nisu sinhronizovane. Kako mogu to da sredim? :)

U coreavc-u imas opciju za deinterlacing, tamo cekiraj bob deinterlace. Samo da znas da je real time deinterlace dosta zahtevan po pitanju procesora.
 
Paranormal Activity Blu-ray
Paramount Pictures | 2009 | 86 mins | Rated R | Dec 29, 2009

Ali bice rip sigurno dosta ranije, uglavnom 2-3 nedelje pre zvanicnog izlaska.
 
Pa jbga kad su amateri snimali i od sebe napravili milionere. Film im nije los, cak moze se reci jedan od jacih horora, pogotovo ako gledate sami u kuci i to uvece.
 
Paranormal Activity Blu-ray
Paramount Pictures | 2009 | 86 mins | Rated R | Dec 29, 2009

Ali bice rip sigurno dosta ranije, uglavnom 2-3 nedelje pre zvanicnog izlaska.

Hvala, ja sam trazio prosle nedelje info na blu-ray ali nije bilo datuma :)
 
koju verziju final destination 2009 nabaviti metis ili wiki?
 
od te 2 : wiki je sigurno bolji.
Ili sacekati da se pojavi source u prodaji pa da izadje(najverovatnije) jos bolji encode.
 
Poslednja izmena:
Pojavio se naizad District 9 uradjen kako treba
taman za ove sto se pitaj hdbits internal vs wiki vs metis


Od sad koga nesto zanima odgovoricu mu na pm jer ne mogu vise da slusam vredjanja neznalica koji ne znaju nista a oce da ispadnu pametni ...
 
Poslednja izmena:
Pa da, ocekivano je da je Metis najgori, a i dosta je cropovan. U svakom slucaju ja u zadnje vreme se odlucujem samo za source a ovaj District se pojavio pre par dana.:)
 
Soruce jeste ali encode tek danas :)
A ja razliku izmedju ctrlhda i sourca ne vidim kolko god zoomira :)
 
Naravno razlika je skoro neprimetna, ali bonus features blu ray-a su itekako primetni.:)
 
Naravno razlika je skoro neprimetna, ali bonus features blu ray-a su itekako primetni.:)

Dobro to stoji :) i za ovakve filmove vredi

ali skidati smao zbog kvaliteta slike ne vredi nikako pored odlicno uradjenih encoda sto su screenovi pokazali :)
 
Poslednja izmena:
@stormwatch
Nije diskusija o filmu jer ce da nam brisu postove, al ajde da i kazem zasto. Kao prvo nisam rekao da je film remek delo, ali jednostavno i pored nekih mana originalan je i dobar. Nema tu sta da se prica nesto posebno, jer film predstavlja dokumentarac dvoje i gluma treba da bude sto prirodnija a ne sa nekim preteranim emocijama i naglasavanjem da je nesto strasno. Pogotovo je dobar efekat ono exorciste sto ga pozovu i koji odbija da udje u kucu zbog crne magije. Kamera i montaza ne bi trebalo da budu bolji jer bi narusili to da taj film snimaju amateri a ne profesionalci, tako da je to sasvim opravdano. A sto se tice straha, ne znam da li zivis u kuci, po mogucstvu vecoj, video bi te da u toku noci da spavas sam i cujes i osetis pucketanje plafona, lupanje vrata i slicne stvari. Jednostavno uboli su na pravi nacin to kako da prikazu prisustvo nekog demona.

@weasel
Slazem se da za filmove koji nisu za kolekciju ne treba nista bolje od dobrog encoda.:)
 
Poslednja izmena:
Pojavio se naizad District 9 uradjen kako treba
taman za ove sto se pitaj hdbits internal vs wiki vs metis

svaka vam čast ako vi ovde vidite neku razliku, ja vidim samo da su 1, 2, 4 iste totalno a da je 3 malo sužena, nekih pola nanometra. lično ne vidim kako bi to uticalo u negativnom smislu na gledanje filma, možda vi znate ali neću sad da zalazim u raspravu.
mislim da sa 2m na 32" tv-u ne bih mogao da razlikujem uopšte.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ajmo ovako :
Poenta encoda je da bude transparetntan u odnosu na source



uporedi svaki encode sa sorucom pa ako ne vidis razliku onda ok extra za tebe(al ozbiljno) gledaj metis i slicne jos bolje da se ne cimas ...

ja Gledam hd zbog kvaliteta i ocu da taj kvalitet bude maximalan odnsono "jednak" (sto slicniji) sourcu(blu rayu)

Da su 1 i 4 iste stvarno bi bilo genijalno ali stvarno , jedine gde one mogu da budu iste su i-frame hhaahaha a kod scene je i to pitanje iako je teoretski nemoguce da ima razlike

i nije 3. suzena nego je lose cropovana i ona i 4.
 
Poslednja izmena:
I ja sam perfekcionista i hocu da kvalitet bude sto bolji ali preterujes, ovo nema veze sa mozgom ukoliko ne gledas slicice. Kada pustis film nema razlike.
Skidao sam isti film razlicitih grupa i razliku nisam video iako sam malte ne usao u ekran, iz daljine da i ne govorimo.
Da li mislis da bi mogao da pogodis kad krene film koji je CtrlHD a koji je WiKi ? :eyebrows:
 
Ne brate ne primecujem razliku ni ja ni ovi encoderi sto po ceo dan isprobavaju najbolji setting i jos duplo toliko izgube na encodovanju... niti hiljade ljudi na hd bitsu koji cekaju internal a ne skidaju scenu ..
Ti si skidao FILM razlicitih grupa ... Ja sam poredio stotine i stotine encodova ... i gledao poredjenja ...

Mislim ozbiljno sta ocekujes da ti kazem ?
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne vidim neku bitnu razliku...

Ova scena baš i nije najbolje uklopljena. Ovaj desni baja sa "pištoljem za silikon" kao da stoji odmah pored zverkana, a puca mu je ispred zverke?
 
Ne brate ne primecujem razliku ni ja ni ovi encoderi sto po ceo dan isprobavaju najbolji setting i jos duplo toliko izgube na encodovanju... niti hiljade ljudi na hd bitsu koji cekaju internal a ne skidaju scenu ..
Ti si skidao FILM razlicitih grupa ... Ja sam poredio stotine i stotine encodova ... i gledao poredjenja ...

Mislim ozbiljno sta ocekujes da ti kazem ?

Razlika se vidi i prilikom gledanja filma ali ovaj primer sto si dao je stvarno los. Stvarno je tesko videti razliku na ova cetiri shota osim loseg cropa na poslednje dve. Bukvalno lupom moras da trazis.
 
Primer sam dao jer se taj encode tog filma sad pojavio ...
Mogo sam da dam primer gde je scena uradila encode slican dvdripu...

Naravno razlika nije drasticna kod svakog filma ... Nekad je i nema na primer izmedju wiki-a i ctrlhd-a , jednom je cak i wiki bolje uradio ...

ali

moze svako da iznese subjektivno misljenje dal vidi razliku i dal mu znaci
ali da naziva : nema veze sa mozgom onog ko se potrudi da iz svkaog encoda okaci screen i uvek kad treba izadje u susret je ... ne znam stvarno kako da nazovem.

http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1941551&postcount=684
Neki ni ovde ne vide razliku ok njihova stvar nek napisu da ne vide razliku a ne nama kojima vidim jer i postoji da pisu : nema veze sa mozgom.

Mnogo ljudi su pisali po internetu nema razlike izmedju eureke i eisra za dark knight
hint : eureka je cropovala imax na obicnu verziju ( fail of fail failova )
Kad im se to objasnilo oni su rekli : ma nema to veze sa mozgom ....
Ma ok bi bilo : ja ne vidim razliku , meni to nista ne znaci
ali nije ok : E nema to veze sa mozgom

Ni ja ne vidim razliku izmedju mnogih stvari u zivotu pa se ne govorim onima koji su u dilemi da nema to veze sa mozgom.
 
Poslednja izmena:
Ja u poslednje vreme skidam secretmyth izdanja sa public torrenta...zauzimaju 1.5gb, sasvim prihvatljiv kvalitet, plus se dobije i subtitle na engleskom :D
 
Poslednja izmena:
Pa normalno :)
Svako skida ono sto njemu odgovara ali zamislite sad da je marko 84 doso i reko vama sto skidate te encodove od 4 gb da to nema veze sa mozgom kad imate ove od 1.5 kako bi reagovali ?


Pa subtitle na engleskom se u 99% slucajeva dobije kad je u pitanju mkv kontejner ;)
 
Poslednja izmena:
Na Ice Age-u se baš primeti razlika, WiKi je ubio detalje skroz.
Obično sam tražio ESiR izdanja, nisam znao za ono "ko prvi izbaci...", zanimljivo.
Jel se može po veličini fajla nekako videti kvalitet encoda? Ako negde nema screenova ni semplova pa ne možemo videti šta skidamo, postoji li nešto po čemu možemo znati da li je dobro urađen encode, recimo za 720p trajanja oko sat i po?
 
Nazad
Vrh Dno